SoundBar do 2300

Pingwinek

Banned
Ale b5 lepiej odda dźwięk przestrzenny
Jak znajdziesz miejsce aby umiejscowić głośniki tylne to czasami coś tam usłyszysz.Wtedy może miałbyś rację. Typowa konfiguracja w typowym mieszkaniu to kanapa przy jednej ścianie, tv przy drugiej. Ustaw wtedy głośniki tylne. Korzystałem z obydwu soundbarów i jeżeli chodzi o dźwięk przestrzenny dalej twierdzę, że yamaha bije na głowę philipsa (np dzięki formatom audio HD).
O innych niedoróbkach B5 już wiele razy pisałem na tym forum. Poziom sprzętu nieporównywalnie gorszy niż ysp 2700
 
Ostatnia edycja:

marioking

Member
Wczoraj rozmawiałem z gościem w MediaExpert i mówił, że HT-XF9000 podobno przez bluetoth gra super natomiast po podłączeniu bezpośrednio do TV traci tak jakby połowę mocy i podobno jest to problem tego modelu. Nawet przedstawiciel Sony mówił, że coś takiego występuje.

Jako praktyk a nie "podobno" zastanawia co on za głupoty gadał... Bo właśnie ja stwierdziłem coś wprost przeciwnego, w oparciu o mi max MP3 puszczona przez bt a potem z dysku sieciowego przez tv arc brzmiala o niebo lepiej.. więc to to "podobno" nie wiem skąd się bierze....
 

Fan1234

New member
Ht nt5 odpuść bo do niego trzeba tylne głośniki, słyszałem na żywo. A jak frzebałem w ustawieniach to się dokonałem do konfiguracji dodatkowych tylnych głośników.
 

mzeromski

Member
do wszystkich można chyba podpiąć te dodatkowe głośniki. po jakimś czasie zawsze można dokupić.
postaram się wybrać dzisiaj do MediaExpert posłuchać któregoś z nich, bo na bank nie będą mieli wszystkich na raz :)
 

Fan1234

New member
Czekamy na info po odsłuchach. U mnie nie stety w media expert to jedyny taki sklep a w nim mało soundbarów najwyższy model to był tylko ten soniak xf.
 

Zerro

New member
W każdej sieciówce saturn czy media expert czy innym wynalazku tego sony proponują na siłę, chyba sony zadbał o dobry program premiowy dla sprzedawców. Na pytanie czemu proponują sony zamiast innego tylko kombinacje...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To posłuchaj w klasie cenowej bardzo dobre soundbary:
Fidelio E5,
Cambridge Audio TVB,
JBL Bar 3,1.
Wkrótce wejdą prezentowane na targach IFA w Berlinie modele z Dolby Atmos Sharpa - w dobrych cenach.
 

Zeniffar

New member
Dźwięk o niebo lepszy niż w Yamaha yas 207, ale jest problem, Netflix nie wykrywa mi, że mam sprzęt z atmos tak samo Xbox one x. Wszystko podłączone do tv przez HDMI ARC. Ktoś się domyśla o co może chodzić?
 

mzeromski

Member
podłącz po optyku i powinno działać. albo spróboj jeszcze ustawienia dodatkowe w tv znaleźć
jak z basem ? czy jest wystarczający ? czy raczej słabo odczuwalny ?
 

Zeniffar

New member
Dla mnie bas ok, przy zwykłym oglądaniu tv nawet za mocny, jednak myślę, że przy słuchaniu muzyki mógł by być bardziej wyczuwalny... Optyk to słaba opcja bo będę musiał używać pilota od głośników a wolę tego od tv i w ustawieniach Xboxa jest napisane, że musi być HDMI do dolby atmos.
 

Pingwinek

Banned
Nie no chłopaki... Jakie ARC, jaki optyk ?? Tylko bezpośrednio xbox do sounddbara :)
Jak miałeś tak podłączoną yamahe to nie dziwię się, że sony gra lepiej. Wszak ma trzy ale za to większe głośniki
 
Ostatnia edycja:

Zeniffar

New member
Ok, soundbar działa ok. Jednak fajerwerków nie ma symulacja dźwięku przestrzennego działa dobrze przy odpowiednim źródle dźwięku, np podczas oglądania filmu z bluray. W innych sytuacjach np. tv z dekodera, symulacja już tak dobrze nie działa, jednak ogólnie sprzęt gra ładnie bas daje radę, szczególnie podczas oglądania filmów. Ogólnie jestem zadowolony i podtrzymuję, że gra o niebo lepiej od Yamahy yas 207.
 
Do góry