SoundBar do 2300

Pingwinek

Banned
Y2700 zrywał ciągle komunikację z Subem pewnie tak mi się przytrafiło
:)

Chyba miałeś trefny model. Mój fakt stoi obok belki ale nie ma problemów z komunikacją. Zawsze można podłączyć przewodowo,a nawet jak przeczytałem na jednym z forów po kablu podłączyć dwa suby :)
A jak 5600?? To już nie belka a duży głośnik. Czyli bez suba nie polecasz ???
 

Pingwinek

Banned
Ja dalej szukam, jak coś wykminię to będę pisać. Niestety temat wyboru mojego tv też stoi w miejscu... :(
Powiem tak... Trzeba być cierpliwym. Na stronie superfi teraz 2700 kosztuje 300 funtów więcej. Jednak tak samo jak było z nvidia shield tv, trzeba śledzić ceny. Kupiłem o 30% taniej miesiąc temu Naprawdę można wyhaczyć dobry sprzęt za dobrą cenę. Przecież to nie jest coś co musisz mieć już, a w trakcie czekania zawsze może się trafić coś innego w tej cenie.
Odnośnie 2700 to dla mnie wymiata, a musiccast w połaczeniu z innym sprzętem w domu...bajka
 

Fan1234

New member
No to Lipa straszna bo już czekam kilka miechów, najpierw czekałem na prace sezonową żeby zarobić. Potem czekałem żeby ją skończyć i mieć kasę a jak przyszło co do czego to się okazało że najlepsze tv ki wyprzedane a dobrego soundbara to ze świecą szukać.
 

Fan1234

New member
A pro po podłączenia na wszystkich stronach (po ANG) łącznie z ich testem yamahy 207 jest jasno napisane by tv i soundbar podłączyć po hdmi arc, a resztę sprzętów do tv, bez straty na jakości. Więc mając nawet tv z 3 hdmi a soundbara z 1 portem da się to wszystko bez problemu podłączyć.
 

Pingwinek

Banned
A pro po podłączenia na wszystkich stronach (po ANG) łącznie z ich testem yamahy 207 jest jasno napisane by tv i soundbar podłączyć po hdmi arc, a resztę sprzętów do tv, bez straty na jakości. Więc mając nawet tv z 3 hdmi a soundbara z 1 portem da się to wszystko bez problemu podłączyć.

Oczywiśćie, że nie będzie problemu z podłączeniem. Tylko problem w tym, że mało który TV wysyła po ARC dźwięk oryginalny. Dolby Digital tak ale np z DTS już róźnie bywa. Wiem, że telewizory samsunga przesyłają ścieżkę audio w DTS X. Dlatego sprawdź w swoim TV
 

Fan1234

New member
Jak pisałem tv jeszcze nie mam ale szukałem tego i w specyfikacjach nigdzie nie znalazłem, jedynie to że tv posiada kanał zwrotny arc.
Chyba że chodzi o hdmi standard 2.1 ale jasno teko opisanego nie znalazłem.
 

marioking

Member
To daj znać jak gra.


Audiofilem nie jestem i X9000f spełnił moje oczekiwania. Ładnie gra, obsługuje co trzeba, mimo początkowych problemów z konfigiem, nie mam już ich, bluray podłaczyłem do soundbara, konsole do tv.... i wszystko jakoś gra. Nie wiem do konca jak z dzwiękiem przesyłanym z tv, bo tv film puszcza np dts(65PUS8102) ale nie mam mozliowości sprawdzewnia jak odbiera to soundbar....ciężko mi na ucho stwierdzić ze jest coś nie tak, bo takie info nie jest wyświetalne przez sam soundbar....

Nie porównywałem innych na zywo, oparłem się na recenzjach i jak na 1630zeta, nie wydaje mi się bym mógł kupić coś lepszego.. ale kupowałem to w promocji amazon polska, w 4 dni sprzet maiłem i raczej już nie jest na tych warunkach dostępny. Co innego za ~1900 ale chyba dalej bym się na niego zdecydował... O jbl nie bede się wypowiadął, czy yamaha bo nie slyszałem, i może jest w tym ignorancja, ale jestem zadowolony z zakupu... moze dla pełni spokoju ducha powinienem się zdecydować nad zf9 które ma więcej złącz i obsługe sieci, wiec samo może obslugiwac wszysciutko bez pośrednictwa TV, ale to gdybanie...
 

mzeromski

Member
zacząłem się przyglądać innym soundbar-om. tak w cenie do 2000zł myślę że YAMAHA ATS-2070 jest warty po obserwowania oraz SONY HT-XF9000
co myślicie ?
yamaha niestety tylko 100 W sub, przy Sony nie mogę znaleźć informacji.
ale za to czeszą wszystkie formaty Audio :)
 
Ostatnia edycja:

prezes92

New member
Wczoraj rozmawiałem z gościem w MediaExpert i mówił, że HT-XF9000 podobno przez bluetoth gra super natomiast po podłączeniu bezpośrednio do TV traci tak jakby połowę mocy i podobno jest to problem tego modelu. Nawet przedstawiciel Sony mówił, że coś takiego występuje. Nie wiem czy będzie różnica po podpięciu go najpierw do dekodera np Polsatu lub NC+ a potem do TV.
Dlatego też właśnie zastanawiam się nad tą Yamaha ona w mediaexpert nazywa się podjaże YAMAHA YAS-207, ale jest to chyba ten sam model co YAMAHA ATS-2070 (jeżeli się myle proszę mnie poprawić) i gra tak najbardziej uniwersalnie.
Podpytałem też o Dedeona 514 i podobno strasznie słabo słychac dialogi w filmach mimo, że ma dobre wysokie tony.
 

mzeromski

Member
Znalazlem jeszcze sony ht ct800. Moc calkowita 350W. Wiec wydaje mi sie ze sub powinuen miec 150w. Obsluguje wiekszosc formatow i ma 3 wejscia hdmi. Ktos sluchal ?
 

Pingwinek

Banned
Znalazlem jeszcze sony ht ct800. Moc calkowita 350W. Wiec wydaje mi sie ze sub powinuen miec 150w. Obsluguje wiekszosc formatow i ma 3 wejscia hdmi. Ktos sluchal ?
Nie przykładaj tak dużej wagi do mocy całkowitej sprzętu. Ysp 2700 to "jedyne" 107W a spokojnie bije na głowę Fidelio B5, które ma dwa razy więcej W.
 
Do góry