Soundbar Bose 700

xavierpl

New member
Podobno ma być nowy [emoji16], stojaki podłogowe tylko oryginalne pasują za 899 sam takie posiadam i są rewelacyjne polecam


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro
 

lester81

New member
Problem z bose 700

Witam! Wczoraj zakupiłem soundbar bose 700 + bas module 700. Niestety mam ogromny problem. Soundbar działa (a w zasadzie sama belka) po podłączeniu do TV przez HDMI ARC i nic poza tym. W aplikacji nie można dodać subwoofera. Żadne ustawienie soundbara w aplikacji nie są możliwe. Napisane jest "Brak wymaganego składnika - wystąpił problem z wczytywaniem ustawień wstępnych, spróbuj ponownie" Czy ktoś miał podobny problem? Dodam, że "belka" w aplikacji jest dostępną i można odtwarzać utwory ze "spotify". Aplikacja i sprzęt jest w tej samej sieci WiFi.
 

PanPiksel

New member
- Mimo kalibracji Adaptiq efekt sceny jest dość mizerny, tj. nawet na utworach gdzie na słuchawkach efekt stereo jest bardzo wyraźny, przy odtwarzaniu przez soundbar praktycznie go nie słychać. (źródło Spotify, sprawdzałem z AirPlay jak i z Bose Music). W katowickim salonie bose efekt był zdecydowanie lepszy - m.in. dlatego zdecydowalem sie na ten soundbar - a układ pomieszczenia mam bardzo zbliżony.

Zrob akualizacje SB po USB, u mnie to rozwiazalo wszystkie problemy


- Kontrola głośności - z poziomu Spotify i Bose Music (iOS) praktycznie można poruszać się w 1/4, max 1/3 możliwej do ustawienia głośności - powyżej jest już zdecydowanie zbyt głośno. Z powodu tak małego zakresu trudno ustawić wymaganą głośność z poziomu telefonu. Z pilota jest ździebko lepiej.

niestety z Iphona czy andorida skok glosnosci jest domyslnie o pare %
obejsciem tego jest przesuniecie palcem po suwaku z dokladnoscia o 1%
sam ustawiam gdzies pomiedzy 3-4% dalej jest juz za glosno :D
 

Davide

Member
Chłopaki.
Czy jest coś w prawdy w tym ze soundbar 700 ma miec następcę w niedługiej przyszłości?
Pytam bo jak mam poczekac 4-5 mies. to nie kłopot.

Wysłane z mojego SM-G988B przy użyciu Tapatalka



Mam ten sam dylemat, również dlatego , że wczoraj na ich stronie zobaczyłem głośnik telewizyjny .
Ciekaw jestem czy wypuszcza coś nowego . Z chęcią uderzyłbym w soundbara , lecz wcześniej jak kupiłem 700 z subwooferem i głośnikami przestrzennymi (mam na myśli te nowsze) soundbar oddałem, ponieważ nie przypadł mi do gustu . Lepiej zagrał sprzęt składający się z Onkyo 696 oraz Bose Acoustimass 10 Series V, który później kupiłem . Niestety sprzedałem mieszkanie z tv oraz kinem domowym , wiec poszukuje teraz czegoś nowego .
 
Ostatnia edycja:

rybak17

New member
Cześć

Mam Bose Soundbar 700 od wczoraj i zastanawiam się nad kupnem suba do niego. Czy jest sens dopłacać drugie tyle? Będzie to grało 2x lepiej?
 

Tvmania

New member
Bez reklam
Panowie potrzebuje pomocy w konfiguracji bose 700 zeby zrobić kalibracje. Glosnik wyszukuje mi wifi ale nie łączy mie sie błąd jakis
 

karus85

Member
Hejka, czy do SB Bose 700 można podłączyć suba innej firmy przewodem ?? Chodzi mi o to że przez ostatnie 8-9 lat miałem standardowy zestaw 5.1.. później przerodziło się to na 3.1 z braku miejsca i lenistwa po przeprowadzce żeby kłaść kable ponownie 😂 W końcu moja Yamaha RX-V2067 niestety przestała wydawać dźwięki i naszła mnie myśl właśnie na SB bose 700 z tym że chciałbym wykorzystać starego suba Velodyne CHT-10QR jeśli jest taka możliwość?
 

PanPiksel

New member
Hejka, czy do SB Bose 700 można podłączyć suba innej firmy przewodem ?? Chodzi mi o to że przez ostatnie 8-9 lat miałem standardowy zestaw 5.1.. później przerodziło się to na 3.1 z braku miejsca i lenistwa po przeprowadzce żeby kłaść kable ponownie 😂 W końcu moja Yamaha RX-V2067 niestety przestała wydawać dźwięki i naszła mnie myśl właśnie na SB bose 700 z tym że chciałbym wykorzystać starego suba Velodyne CHT-10QR jeśli jest taka możliwość?

wejscie na bass in jest, ale czy jest kompatybilne z twoim subem to nie wiem
mozesz do MM podjechac jak maja na miejscu i testowac
back-soundbar-700.jpg
 

karus85

Member
wejscie na bass in jest, ale czy jest kompatybilne z twoim subem to nie wiem
mozesz do MM podjechac jak maja na miejscu i testowac
back-soundbar-700.jpg

Niestety nie mam jak sprawdzić w MM, mieszkam w UK, a tutaj raczej ciężko ze sprawdzaniem swojego sprzętu w sklepie 😉 Ogólnie teraz zastanawiam się między bose 700 + sub , harman citation bar + sub lub np sonos arc + sub.. surroundy także będą ale nie wiem czy odrazu. Załóżmy że SB będzie służył tylko do filmów, który z nich będzie najodpowiedniejszy ? Dodam że salon nie jest symetryczny.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Niestety nie mam jak sprawdzić w MM, mieszkam w UK, a tutaj raczej ciężko ze sprawdzaniem swojego sprzętu w sklepie 😉 Ogólnie teraz zastanawiam się między bose 700 + sub , harman citation bar + sub lub np sonos arc + sub.. surroundy także będą ale nie wiem czy odrazu. Załóżmy że SB będzie służył tylko do filmów, który z nich będzie najodpowiedniejszy ? Dodam że salon nie jest symetryczny.
W filmach wszystkie trzy się sprawdzą. Mi przez sam fakt potrafienia odtwarzania muzyki najbardziej odpowiada Citation.
 

PanPiksel

New member
Też mam ten problem z soundbarem.
Podłączyłem kablem ale belka i tak wyszukuje tylko wi-fi:)
Co po podłączeniu kablem trzeba zrobić?

Mozesz sprobowac przywrocic belke do ustawien fabrycznych
Power + >>|
az sie zaswieci dluga biala linia,
pozniej poczac az belka wstanie i pokaze sie biala linia znikajaca od srodka na boki

Mi wlasnie tez, nie moge z apki radia odpalac, cala reszta dziala, takze mysle ze to wina apki jest albo FW..
Caly czas pisze urzadzenie niedostepne

Teraz zly jestem, bo probowalem to ogarnac i sie nie udalo, a wyzerowalo mi adaptiq i belka gra gorzej (jak dla mnie) zanim zaczolem grzebac.. :|
 
Ostatnia edycja:

mpk0

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witaj.
Próbowałem i ciągle to samo "urządzenie niedostępne"
Patrzyłem na Androidzie i na IOS:(
Rzeczywiście wygląda na to że apka do kitu.
 

polaj6

New member
Witam wszystkich. Od pewnego czasu posiadam zestaw bose 700 + bass module który jest podpięty do tv Samsung UE50HU690 przez HDMI ARC.
Problem tkwi w tym, że co jakiś czas po włączeniu telewizora i listwy dźwięk zamiast z listwy wydobywa się z tv. Nie pozostaje nic innego jak postępować zgodnie z instrukcją którą Bose przedstawia w filmie na YT (Bose Soundbar Systems – Using HDMI™ ARC)

Staje się to dosyć upierdliwe bo co chwilę tak się dzieje i trzeba wyłączać, wyjmować kable, itd.

Żeby uniknąć tego problemu można puścić dźwięk po kablu optycznym ale jednak wolę po HDMI bo wtedy mam kontrolę nad tv i listwą z jednego pilota.

Jakieś sugestie, podpowiedzi jak rozwiązać ten problem ??

Z góry dzięki za pomoc 🙂
 

elwinia

New member
To jest wina tv u mnie po ostatniej aktualizacji tv zawiesił się pilot i telewizor nie widział że jest podłączony do listwy kablem hdmi
 
Do góry