Soundbar Bose 700

neji

New member
Utknąłem na tak błahym problemie że aż wstyd zapytać ale nie mogę sobie z tym poradzić. Podpiąłem soundbara 700 pod telwizor Panasonica DT60. Wszystko działa cacy po za jednym drobiazgiem. Nie mogę zmusić pilota od soundbara żeby obsługiwał telewizor. Czy ktoś mógłby mi łopatologicznie wytłumaczyć jak tą instrukcje wykonać:
Kod:
The code 0051 is the correct one for Panasonic. To be sure, try using the following method to program the remote.
Begin with the television and the Bose system turned on. During the following process, point the Bose remote at the television.
Press and hold the TV button on the universal remote until all source buttons illuminate.
Release the TV button, so that only the TV source button remains lit.
Enter the code 0051.
Press the volume + button, then the Source power button (to the right of the Audio power button) on the remote.
If the television turns off, hit the EXIT button. Otherwise, continue to alternately press the volume + and Source power buttons until the television does turn off, and hit EXIT when it does.
Po pierwsze który guzik to TV button. Zakładam że ten z rysunkiem telewizora ale ile bym go nie trzymał wciśniętego nie podświetlają się wszystkie źródła. W związku z tym nie mogę wprowadzić kodu dla Panasonica. Ciężko na necie znaleźć jakiś filmik który by to dokładnie pokazywał. Przez aplikację Bose music nie da się tego zrobić bo nie widzi telewizora przez HDMI. Wiem że pytanie jest bardzo głupie ale spędziłem sporo czasu wertując google i nie znalazłem rozwiązania. Czy ktoś z kolegów obcujących na codzień z Bose mógłby pomóc.

Zaznaczę jeszcze że mogę sterować głośnością soundbara zarówno pilotem od telewizora jak i od dekodera UPC. Telewizor posiada HDMI ARC i soundbar jest tam wpięty. Telewizor wykrywa też zestaw kina domowego. Viera connect widzi soundbara i wycisza głośniki telewizora automatycznie. Wyłączanie soundbara wyłącza telewizor. Włączenie włącza, ale fajnie by było móc sterować wszystkim z pilota Bose.
 
Ostatnia edycja:

neji

New member
Heh podejrzewam że ta instrukcja jest jednak do innego pilota a ten od Bose 700 chodzi przez BT. W takim razie byc moze po prostu telewizor za stary. Napiszcie jak wy konfigurowaliscie tego pilota do obslugi TV albo innych źródeł. Wszystko przez apke czy moze w jakis inny sposób.
 

neji

New member
Podsumowując po tygodniowej walce dzięki wsparciu supportu Bose udało mi się wszystko uruchomić. Telewizor wykrywa się prawidłowo w aplikacji Bose Music, automatyczne przełączanie HDMI działa, sterowanie pilotem Bose telewizora, dekodera i playstation 4 działa.
Gra bardzo fajnie i wreszcie słychać normalnie dialogi w polskich filmach. Jestem z niego bardzo zadowolony. Może w przyszłości zdecyduje się dorzucić do zestawu suba chociaż sam soundbar też daje radę jeśli chodzi o bass i efekty. Adaptiq robi świetną robotę jeśli chodzi o dostrojenie dźwięku do wielkości pomieszczenia. W pokoju 20m2 dużo więcej mi nie potrzeba.
 

polaj6

New member
Kolejny problem z bose 700 soundbar..mianowicie podczas próby aktualizacji (odłączony z sieci, po podłączeniu na przemian dwa przyciski na soundbarze) zaczął przesuwać się biały pasek i..tak już od wczoraj, nic się nie dzieje. Starałem się przywrócić ustawienia fabryczne z pilota ale soundbar nie reaguje na nic, odłączam z prądu, po włączeniu dalej to samo, pasek się przesuwa i nic.
Może ktoś wie co się stało i co zrobić żeby soundbar w końcu zagrał ? Będę wdzięczny za pomoc
 

neji

New member
Kolejny problem z bose 700 soundbar..mianowicie podczas próby aktualizacji (odłączony z sieci, po podłączeniu na przemian dwa przyciski na soundbarze) zaczął przesuwać się biały pasek i..tak już od wczoraj, nic się nie dzieje. Starałem się przywrócić ustawienia fabryczne z pilota ale soundbar nie reaguje na nic, odłączam z prądu, po włączeniu dalej to samo, pasek się przesuwa i nic.
Może ktoś wie co się stało i co zrobić żeby soundbar w końcu zagrał ? Będę wdzięczny za pomoc ��
Tutaj masz wątek o problemach z updatem softu.
https://community.bose.com/t5/Smart-Home/Soundbar-700-stuck-updating/td-p/150529
Generalnie każdemu kto ma problemy techniczne polecam Bose community. Ludzie są tam bardzo pomocni.
 

xavierpl

New member
Mam pytanie , jeżeli dokupie 2 bass module 700 to paruje go tak samo jak pierwszy czy muszę go podłączyć jakimś kablem do soundbara 700 ?



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro
 

OkonGW

New member
Witam jestem przed zakupem Soundbar mam kilka nominacji I potrzebuje poradę:
1.JBL 9.1
2.Sony HT-ST5000
3.Samsung q950t
4.LG SN11RG
5.Bose soundbar 700 + bass module 700 + surround speakers
Proszę o odp z jakieś informacje dlaczego "ten" A nie "tamten"=
 

Jarulez777

New member
Witam

Ja ma tez taką klasyfikacje tylko mam
Jeszcze Harmana Citiation 700 i Sonos Arc w zestawie
, powiem szczerze ci tak że już tyle się nasłuchałem się i każda opinia inna , najlepiej samemu wysłuchać każdego , mnie np. Sonos Arc rozczarował , słabiutko naprawdę za tą kasę , Sony st5000 tez bardzo fajnie gra choć jest bez głośników dodatkowych , za to Bose 700 bardzo miły dla ucha , pomimo braku wielu dodatków gra bardzo czysto , JBL.9.1 tez ciekawy choć dla mnie zbyt basowy ale na plus głośniki sur. Najlepiej samemu odsłuchać


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

OkonGW

New member
Jbl się obawiam że satelity są na aku A Sky z czasem żywotność idzie w dół. Samsung też fajnie gra Ale żeby mieć Full efekt to tv Samsunga oled2020 trzeba
 

Adek111

New member
Potrzebuję pomocy

Witam
Posiadam Bose Soundbar 700 + bass module 700 i dokupiłem 4x surround spekaers 700 i pytanie czy:
1. Czy mogę podłączyć 4 surround do Soundbar 700 (jezeli tak to czy musze 2 a potem znowu 2 podłączyć)
2. Czy odbiorniki bezprzewodowe moga byc kolo siebie bo chce zamontować je w suficie ?

Bardzo prosze o pomoc bo nie wiem czy nie musze rozwalać sufitu , bo podlaczylem je do pradu i odbiorki zrobilem w jednym miejscu w razie czego i aplikacka nie wynajduję żadnych surround...
 

xavierpl

New member
Odbiorniki mogą być koło siebie tez tak mam , do soundbara 700 podłączysz maksymalnie 2 sorroundy wiec pozostałe możesz oddać, zamiast sorround lepiej dokup 2 bass module



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro
 
Do góry