Sony xh9096

kola01

Well-known member
Bez reklam
50 Hz. IPS w sklepie może świeci lepiej ale wieczorem w domu okazuje się, że nie ma czerni :(
 

Petru23

Banned
50 Hz. IPS w sklepie może świeci lepiej ale wieczorem w domu okazuje się, że nie ma czerni :(

A nie zgodzę się. Aczkolwiek każdy inaczej to może odbierać.

Widzisz tu czerń?
 

Attachments

  • IMG_20201225_010734.jpg
    IMG_20201225_010734.jpg
    10,2 KB · Wyś: 79

SEBOL74

Member
Bez reklam
Panowie,
Nie wiem czy to moje zboczenie, ale na ekranie mam taką jakby mocną rozjaśnioną szachownicę. Może to normalne, ale dziwnie to wygląda, bo w grach i filmach na jednorodnym tle to widać, a najbradziej podczas ruchu kamery. Niebo w spidermanie też dziwnie się zachowuje.
Jeśli ktoś ma jakieś pojęcie o matrycach to proszę o ew. rady i uwagi.
Z góry dzięki.




to jest typowy dse. U mnie w 75" tez występuje ale nie az w takim stopniu. Przy normalnym ogladaniu tv prawie niezauważalny. Na planszach testowych zawsze znajdziesz jakis mankament.
 

Petru23

Banned
Właśnie znalazłem pewna niefajna zależność. Oglądam Hannibala na tvn i korzystam z redukcji zaklucen losowych. Dzięki temu tło jest czyste. No ale pływają twarze. Wyłączam redukcję i twarze już nie pływają.
Tworzenie realizmu znów na własnych przy 50 daje mało ostry obraz. Dając już powyżej 60 pojawiają się artefakty nie znaczne ma twarzach. Jakby czarne pixele. Na auto niby ok ale rozmywa się tło. Takie patowe ustawienia.
No i znów podświetlanie. Bez załączonych wspomagaczy obraz jakoś mało kontrasowy. Po ich wlaczeniu jest ok ale znów Stefy są widoczne i znów przyłapałem dziada na migoraniu jasnych powierzchni w towarzystwie ciemniejszych obszarów.
Np na tym foto światło pod lampą. Po zmianie kadru z Lioty na Moore i ponownie na Liote i już nie mrygało. Nie zwracajcie uwagi na kolorystykę. Aparat w nova 5t coś odwalił.
 

Attachments

  • IMG_20210206_001325.jpg
    IMG_20210206_001325.jpg
    26 KB · Wyś: 71
Ostatnia edycja:

aj75

New member
Czy po ostatniej aktualizacji pojawiły się u was komunikaty eko przy próbie zmiany jasności, kontrastu itp? Jak to wyłączyć?
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
O to chodzi że były tutaj pytania i dyskusje że Sony oleje te aktualizacje bo skasowało to info ze strony, a wg tego artykułu jednak VRR i ALLM będzie

@drosophilia
Aktualizacja była ale VRR i ALLM nie ma

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:

conqest

Well-known member
Bez reklam
Przecież ja nie mówię że w najbliższej, podałem link bo na forum( zresztą nie tylko tym) ludzie pytają czy to będzie czy Sony to już olało

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
art. ze styczna, piszac o najblizszej chodzilo mi o tej co juz byla po tym. art. Nie zamiescili w niej tych funkcji, co nie znaczy, ze w ktorejs w przyszlosci sie nie pojawia.
 

Michu30

New member
Najprawdopodobniej aktualizacja z tymi funkcjami pojawi się w tym samym czasie co aktualizacja do playstation 5 która ma wprowadzić te funkcję na konsoli również więc cierpliwości.
 
Do góry