Sony xh9096

mieto132

New member
Kiki a jak się odniesiesz do tego wpisu, jest to przetłumaczony fragment artykułu który zamieściłem dwa posty wyżej i jak to ma się do tej twojej kalibracji,czy ra twoja jest jakaś uniwersalna i będzie dobra dla każdego egzemplarza?

"Poniżej przedstawiono wyniki balansu bieli i kalibracji przestrzeni kolorów w naszym urządzeniu.***Są one dostarczane w celach informacyjnych i nie należy ich kopiować, ponieważ wartości kalibracji różnią się w zależności od jednostki, nawet dla tego samego modelu i tego samego rozmiaru co telewizor, który sprawdziliśmy ze względu na tolerancje produkcyjne.***"

Ps. Proponuję autorowi wątku dodać w temacie że chodzi o ustawienia obrazu do tego modelu a ewentualnym doradcą wraz z propozycją ustawień umieszczać info o wersji oprogramowania,bo z tego co wyczytałem aktualizacje też mają wpływ na jakość obrazu i te same ustawienia mogą dawać inne efekty w zależności od jej wersji.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Robiliśmy już taki program.
Kalibrowaliśmy 10 kolejnych modeli wyjmowanych z kartonów.
Różnice na poziomie 2% - czyli błąd statystyczny !
 

Marcek10

New member
Też zapytam o jakieś dobre ustawienia dla xh90. Próbowałem tych które są polecane na forum ale strasznie są dziwne w moim tv. Wyraźnie czerń jest szara całość sprawia wrażenie jakby zamglonego. Bardziej wpada to w tryb "standardowy" chociaż ten ma wyraźnie lepszy bardziej wyraźny obraz.Pasuje mi bardziej typ "żywy" chociaż tu jest mało naturalnie. W obu przypadkach szybki ruch jest rozmyty czego nie ma w ustawieniach własnych. Macie jakieś propozycje ustawień?
 
Ostatnia edycja:

drosophilia

Active member
Bez reklam
dziwne, ja zastosowalem ustawienia z tego 45 min. filmiku zYT i jest extra, czern jest czarna, zadnego smuzenia. Sygnal to TV internetowa od canal + oraz PS5
 

Marcek10

New member
dziwne, ja zastosowalem ustawienia z tego 45 min. filmiku zYT


No ja chyba też z tego samego filmu i smużenia nie było ale i czerni również brakowało. Sprawdzałem jeszcze raz bo pomyślałem, że może coś pominąłem ale było tak samo. Nawet żona choć nie jest jakoś wyczulona to od razu powiedziała o braku czerni, a reszta była jakaś taka ponura i szara. Stara plazma lepiej świeciła. Dopiero po dodaniu czerni i zmianie kilku innych ustawień jest ok.
 

Marcek10

New member
Nie jestem znawcą ale teraz jest do oglądania ok. Nie wiem czy można coś poprawić jeśli tak to proszę o sugestie.
Obecne moje ustawienia:
Trybów razu -wlasny
Tryb obrazu auto- wył.
Czujnik światła- wył.
Czułość;
Jasność -max
Kontrast-90
Gamma-0
Poziom czerni- 30
Dostosowanie czerni - duża
Zaawansowane zwiekszanie kontrastu - średnie
Automatyczne lokalne przyciemnienie - duża
X-tended Dynamic range - duża

Nasycenie:
Nasycenie - 60
Odcień - G1
Temperatura barw - neutralne
Żywy kolor - średni

Czystość:
Ostrość - 60
Tworzenie realizmu - automat
Redukcja losowych zakłóceń - wył.
Cyfrowa redukcja zakłóceń - wył.

Ruch:
Motionflow - wył.
Tryb kliszy - wył.
Sygnał wideo
Tryb HDR - HLG
Zakres sygnału wideo HDMI - pełny
Przestrzeń kolorów - automat
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
hmm, u mnie po kalibracji z YT czern jest niemal idealna, lepsza o wiele od starej plazmy Panasa. Siedzicie na wprosst TV, czy pod katem? Jak ogladam film, czy gram na PS% poznym wieczorem, jak mam scene z calkowicie czarnym obrazem, to w ogole nie widac, ze na scianie jest TV :)

Widze, ze troche zmieniles ustawienia wobec YT, jestes pewien, ze wpisales poprawnie wartosci kalibracji z filmiku?

Z tego co pamietam, parametry z filmiku nie sa dla sygnalu HDR, a u Ciebie masz HDR-HLG, moze dlatego jest problem z czernia...
 
Ostatnia edycja:

j@j

Member
Ja mam tak:

Trybów razu -własny
Tryb obrazu auto- wył.
Czujnik światła- wył.
Czułość;
Jasność -22
Kontrast-90
Gamma-2
Poziom czerni- 50
Dostosowanie czerni - mała
Zaawansowane zwiększanie kontrastu - wył
Automatyczne lokalne przyciemnienie - wył
X-tended Dynamic range - wył

Nasycenie:
Nasycenie - 51
Odcień - G1
Temperatura barw - ciepłe
Żywy kolor - min

Czystość:
Ostrość - 50
Tworzenie realizmu - automat
Redukcja losowych zakłóceń - mała
Cyfrowa redukcja zakłóceń - automat

Ruch:
Motionflow - automat
Tryb kliszy - wył.
Sygnał wideo
Tryb HDR - automat
Zakres sygnału wideo HDMI - automat
Przestrzeń kolorów - automat
 

j@j

Member
Ustawienia mam z neta, trochę sam kombinowałem.
kola01 ok, włączę to i zobaczę jak odczucia.
 
Ostatnia edycja:
Do góry