Sony xh9096

Marcek10

New member
Widze, ze troche zmieniles ustawienia wobec YT, jestes pewien, ze wpisales poprawnie wartosci kalibracji z filmiku?

Z tego co pamietam, parametry z filmiku nie sa dla sygnalu HDR, a u Ciebie masz HDR-HLG, moze dlatego jest problem z czernia...
Sprawdzałem trzykrotnie teraz po raz kolejny zmieniłem na te z YT ( tu sygnal jest auto) i nadal uważam, że jest ciemno a śnieg jest szary. Po przełączeniu w tryb obrazu wlasny- żywy ten drugi zdecydowanie do mnie przemawia bardziej choć jest trochę za jasny.
 
Ostatnia edycja:

drosophilia

Active member
Bez reklam
to nie wiem, ja ze swoich ustawien jestem naprawde mega zadowolony jesli chodzi o czern.
Ja nie lubie jak obraz wali po oczach, ze galki wypala. I tak jak teraz ogladam w ciemnosci, to jasnosc jest mega duza, 500 nitow robi swoje, ale w ciemnosci daje czadu
 
Ostatnia edycja:

Marcek10

New member
Czy wiecie które ustawienia odpowiada za korekty obrazów nocnych? O ile jasne ujęcia są super to efekty w nocy wyraźnie wyglądają jak cyfrowe plamy w miejscach ciemnych.
 

juzeg76

Member
Prawda u mnie też w ciemnych scenach jest kiepsko. To co na Samsungu jest czarne i czyste to w sony w ciemnych scenach jest czern i jakieś szumy kropki nieczystości obrazu. Zauważyłem że sony gorzej skaluje obraz hd występują artefakty szczególnie widoczne na ciemnych kolorach czego nie mam w Samsungu. Ta sama wielkość 55 cali. Próbowałem zmniejszać kolory w ustawieniach ciemne sceny, szczególnie czerwony i niebieski ale nie wiele to daje
Lipa ten sony resety, ciągle coś, żyje swoim życiem... Żałuję zakupu
 

Marcek10

New member
Temat scen nocnych chyba do opanowania (nie jest idealne ale jest ok) przez zmianę ustawień.
Zastanawiam się jeszcze nad jedną rzeczą, otóż podczas oglądania tv z dekodera NC+ nie mogę pilotem od dekodera regulować głośność na wszystkich programach. To znaczy na niektórych można normalnie a na innych nie ma różnicy dopiero ostatnia kreska całkiem wyłącza głos. Na poprzednim tv działało normalnie. Wkurza mnie trochę ciąganie dwóch pilotów. U Was też tak jest?
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Temat scen nocnych chyba do opanowania (nie jest idealne ale jest ok) przez zmianę ustawień.
Zastanawiam się jeszcze nad jedną rzeczą, otóż podczas oglądania tv z dekodera NC+ nie mogę pilotem od dekodera regulować głośność na wszystkich programach. To znaczy na niektórych można normalnie a na innych nie ma różnicy dopiero ostatnia kreska całkiem wyłącza głos. Na poprzednim tv działało normalnie. Wkurza mnie trochę ciąganie dwóch pilotów. U Was też tak jest?


Rozumiem, że mówisz o głośności w głośnikach TV. Zaprogramowałeś pilota NC+ do obsługi TV SONY? W instrukcji masz kody do wklepania. Poprawnie działają tylko niektóre z nich.
U mnie działa bardzo dobrze. Miałem wcześniej premiumboxa a teraz wymieniłem na ultraboxa 4K. Podłączone były do 49XH9505. Ani razu nie miałem sytuacji o której piszesz.
 

Marcek10

New member
Tak mówię o głośnikach w TV i sterowaniu pilotem od dekodera. Próbowałem zaprogramować pilota od Sony do obsługi dekodera ale niestety nie działa. Za to ten od N+ obsługuje tv ale tylko podstawowe funkcje. Po pracy spróbuję jeszcze raz. ;)
 
Witajcie,

od wczoraj jestem posiadaczem modelu 55 XH9096. Wszystko jest super i ok, kolory już jakoś sobie ustawiłem ale mam problem z soundbarem Yamaha Yas-107. Mimo połączenia z ARC nie ma dzwięku na belce. Jest ktoś w stanie mi pomóc rozwiązać ten problem?

Pozdrawiam
 

qsior

New member
Problem z matrycą?

Panowie,
Nie wiem czy to moje zboczenie, ale na ekranie mam taką jakby mocną rozjaśnioną szachownicę. Może to normalne, ale dziwnie to wygląda, bo w grach i filmach na jednorodnym tle to widać, a najbradziej podczas ruchu kamery. Niebo w spidermanie też dziwnie się zachowuje.
Jeśli ktoś ma jakieś pojęcie o matrycach to proszę o ew. rady i uwagi.
Z góry dzięki.
 

Attachments

  • IMG_20210201_220352.jpg
    IMG_20210201_220352.jpg
    11,3 KB · Wyś: 49
  • IMG_20210201_220356.jpg
    IMG_20210201_220356.jpg
    14,5 KB · Wyś: 45
  • IMG_20210201_220432.jpg
    IMG_20210201_220432.jpg
    11,9 KB · Wyś: 50

qsior

New member
Szkoda, że OLED powyżej 65" to cena 2x65" :-/ LG 77CX dla tego przykładu...

Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Bo z matrycy matki wycinasz 1 szt 77" i dwie sztuki 65".
Ale wchodzą nowe modele 77" oledów w rewelacyjnych cenach dla niebieskich.
 
Do góry