Sony xh9096 jeden martwy piksel po 5 dniach użytkowania

mieto132

New member
Właśnie , mimo to i tak ustawienia same się zmieniają zależnie od filmu czy serialu .

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
 

Michu30

New member
Bo jak materiał masz w HDR to jasność i opcja zmieni się na 100% czyli maks i dolby vision ciemny, a jak masz materiał w SDR czyli zwykły standardowy jakich jest większość to w tedy ustawi się na tryb własny lub jaki tam sobie ustawiłeś w trybie SDR np. tryb kino. Tv włącza opcje automatycznie do oglądanego materiału a ty możesz jedynie sobie poustawiać suwaki w Dolby vision ciemny dla materiałów z HDR oraz Kino lub dowolny tryb dla materiałów standardowych bez HDR. Tak samo jest z ps4 w trybie gra gdzie jak włączysz grę z HDR to tv automatycznie podbija ci jasność i inne bajery do trybu HDR, a jak gra nie obsługuje HDR to grasz na zwykłym trybie Gra z jasnością domyślną 40 o ile jej nie zmieniałeś itp. Kalibruje się zawsze tryb SDR a HDR dostosowuje się do materiałów wyświetlanych na telewizorze czyli włączają się dodatkowe opcje dla HDR, które można dowolnie potem włączyć lub wyłączyć w razie potrzeby itd.


P.S Wiem że to takie masło maślane ale na szybko pisałem.
 
Ostatnia edycja:

Michu30

New member
No trochę się zrobił z tego offtop. Problem z martwym pikselem został już rozwiązany. A nowy egzemplarz jest jak na razie ok pod tym względem wszystko świeci jak się należy. Po prostu za pierwszym razem trafiłem na wadliwy egzemplarz tego tv. Szczerze powiem, że jak korzystam z telewizorów sony od lat tak bardzo się zawiodłem na tej marce. Sony kiedyś w mojej opinii uchodził za markę premium coś co jest naprawdę dobrze wykonane z dbałością o klienta. Jednak w ostatnich latach jak widać i po moim problemie i po wielu innych problemach od innych osób piszących po wielu forach to ta firma Sony spada i to znacznie na jakości co nie wróży dobrze na przyszłość. Z solidnej firmy zrobił się taki trochę tandetny twór tylko nazwa się nie zmieniła bo Sony to jednak dalej jest znane na całym świecie, marketing jednak swoje zrobił. Co do samego sprzętu od tej firmy to jest to taka firma średniak, czasem wydaje mi się, że chiński hisense produkuje swoje produkty z większą starannością niż Sony.
 

jaro4444

New member
Sprawa z tego wątku rozwiązana ale ja się podzielę swoim doświadczeniem. Wrzesień 2019 r. kupuję jednego z ostatnich dostępnych w sprzedaży Samsungów 65MU8002. TV był po krótkiej pracy na ekspozycji więc testowany w sklepie z 3 godz. na wszelkich możliwych tablicach. Było ok. Odpalenie w domu i po 2-3 h pracy praktycznie na środku ekranu pojawia się świecący pięknie czerwony pixel. TV nie chcę zwrócić bo nie mają takich już a proponują na wymianę nowsze, ale gorsze 65NU8002. Wysyłam mail do serwisu Samsunga z opisem problemu. Proszą o zdjęcia pixela. Po otrzymaniu zdjęć 2-3 dni później info, że zgłosi się do mnie serwis. Zgłasza się po ok. tygodniu i prosi o podanie daty i godziny możliwej wizyty.
Przybywa dwóch miłych panów, przynoszą ze sobą praktycznie cały TV - jak dobrze pamiętam to bez tylnej pokrywy i zasilacza impulsowego. Tylko te dwie rzeczy przekładają z mojego TV.
Po 15 min pracy mam nowy TV a panowie uśmiechając się przepraszają za problem i wychodzą. Aż mi się nie chciało wierzyć, że to Polska. Można? MOŻNA!!!
Brawo Samsung i jego podejście do mnie.
Jak widać Sony chyba uczy się od najgorszych.
 

arek810316

New member
Witajcie. Czy Sony xh 9096 ma podświetlenie matrycy krawędziowe? Czy usunięto aktualizacjami problemy HDMI 2.1 i jakimiś paskami co występowało z początku? Ponoć aktualizacja była znowu około 10 stycznia. Chciałem wybrać między modelem Samsung q80T bądź Sony xh 9096 65/75 cali i szczerze to głowa mi pęka..
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
9096 ma 2 razy więcej stref podświetlenia od 9005 z tego co kojarze. vRR i ALL nie jest jeszcze aktywne na HDMI 2.1

U mnie innych problemów nie ma
 
Ostatnia edycja:

Petru23

Banned
@up
Przecież to technicznie identyczne telewizory, różnią się kolorem ramki i możliwością zmiany rozstawu nóżek. Coś Ci się pomyliło chyba...

Witajcie. Czy Sony xh 9096 ma podświetlenie matrycy krawędziowe? Czy usunięto aktualizacjami problemy HDMI 2.1 i jakimiś paskami co występowało z początku? Ponoć aktualizacja była znowu około 10 stycznia. Chciałem wybrać między modelem Samsung q80T bądź Sony xh 9096 65/75 cali i szczerze to głowa mi pęka..

Q80t masz za 3550zl neonet wraz z paskiem do mi banda za 20zl
 

arek810316

New member
A jak z androidem na modelu xh 9096,płynnie chodzi,zawiesza się android? A nie jest tak ,że 9096 to jest to samo co 9005 ,tylko różni się delikatnie wyglądem,ramka,podstawka? Który ma bardziej wyrazisty obraz Samsung q80T czy ten 9096? Czy lepiej dopłacić do modelu 9505?
 

daroquaresma

Klub HDTV.com.pl
VIP
A to nie te same modele? Wydaje mi się że różnią się tym że 9096 ma możliwość ustawienia nóżek w dwóch wariantach a 9005 tylko w jednym. No chyba że chodzi ci o xh95 w porównaniu do xh90 ;)
 

arek810316

New member
Ale 9096 nie ma już tego krawędziowego podświetlania? Wybaczcie ale kompletnie na tv się nie znam.
Który ładniejszy na obraz np na naziemnej DVB-T i Netflix , YouTube ,9096 czy Q80T?
Nad 9505 też myślę ale to już 65 cali bo 75 drogi a z tamtych modeli może nad 75 cali
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
A to nie te same modele? Wydaje mi się że różnią się tym że 9096 ma możliwość ustawienia nóżek w dwóch wariantach a 9005 tylko w jednym. No chyba że chodzi ci o xh95 w porównaniu do xh90 ;)

Racja, zwracam honor, to ten sam model. Pomyliłem z seria 95.

Mają podświetlenie direct. Czemu tak pytasz o krawędziowe?
 

Petru23

Banned
Krawędziowe wbrew pozorom nie jest źle. Tanie modele tv też mają direct i nie stanowi to o tym, że są lepsze niż krawędziowe.
Miałem kilka tv u siebie i najlepiej w znaczeniu równomiernie, bez wylewów itp wypadły krawędzie. Jasność na poziomie 400-450 jest jak najbardziej ok
Oczywiście xh90 dobrze świeci, chodzi mi o sam sposób postrzegania rodzaju podświetlania
 

arek810316

New member
Tak,pytam o krawędziowe bo myślałem, że to jest gorsze podświetlenie.. Myślałem nad modelem Samsung Q77T ale to jest ponoć to samo co Q60R.
Potem poszedłem wyżej i myślę nad Q80T lub 9096 w 75 calach bądź 9505 ale to już w 65 calach. Do kanapy mam 3,70 do 4 metrów. Czy te co podałem różnią się w jakości wyświetlanego obrazu od Q77T ?
 

SEBOL74

Member
Bez reklam
Ponizej specyfikacja trzech modeli: Samsung Q8, Sony XH 95 i XH90

https://www.displayspecifications.com/en/model/eb021d4a
https://www.displayspecifications.com/en/model/19e91e06
https://www.displayspecifications.com/en/model/0e871fa8

Jak ci zalezy na dolby vision-atmos to zostaje ci sony. W xh 95 masz wiecej stref wygaszania (local dimming) oraz lepsze odwzorowanie barw plus coś tam jeszcze. Nie wiem czy warto doplacać do xh 95, bo tez wielu sie skarży na tę serię. Ja mam xh 90 i po kilku aktualizacjach tv sprawuje sie poprawnie...odpukać.
 

arek810316

New member
Ok.dzieki. będę porównywał.
Coś mnie bardziej ciągnie do tego 9096. A jaka jest różnica między 65 a 75 cali w tym modelu,przy większym powiedzmy z odległości 3,5m będzie widoczny gorszy obraz przy sygnale DVB-T?
 
Do góry