Sony xh9096 jeden martwy piksel po 5 dniach użytkowania

Petru23

Banned
Większe pixele, więcej widocznych mankamentow obrazu. Obraz też będzie mniej ostry.
A i tak wszystko zależy od tego jakie i w jakim stopniu mankamenty obrazu jesteś w stanie zaakceptować.
 
Ostatnia edycja:

arek810316

New member
No nie wiem,chodzi mi o ostrość obrazu z pięknymi kolorami, żywymi.
Czyli 65 cali przy tej odległości będzie lepiej?
I przede wszystkim żeby nie było smużenia czasami jakąś piłkę oglądne.. Nie gram , może za jakiś czas syn..
 
Ostatnia edycja:

SEBOL74

Member
Bez reklam
ale przy 65" z odleglosci 3,5 m nie dostrzezesz znaczącej roznicy miedzy materialami hd od uhd. Coś za coś. Ja mam 75" i siedzie około 2 m od tv i nie widze zeby standardowy obraz hd byl rozmyty czy nieostry. Ale za to w 4K dostrzegam już każdy szczegół wysokiej rozdzielczości. Pomyśl spokojnie na czym ci bardziej zależy.

A tak na marginesie...ja już nigdy nie wybiore krawedziowego podswietlenia bo spodziewany murowany banding. Choc w direct tez wystepuje ale mniejsze prawdopodobienstwo. Dzisiaj wybor dobrego tv to loteria.
 

arek810316

New member
Czyli dobrze rozumuję ,przy mojej odległośc ok 3,7m przy HD i uhd nie będzie różnicy w jakości obrazu czy to 65 czy 75 cali? Ale w 4K przy 75 calach mogę dostrzec szczegóły a 65 nie bo za mały?
Telewizor planuje kupić koniec lutego początek marca,w tej chwili 9096 75 cali kosztuję 7399 ,czy cena jeszcze spadnie?
 
Ostatnia edycja:

arek810316

New member
Czyli wychodzi na to , że przy mojej odległości w jakości fhd telewizor ponad 90 cali? Masakra,co to za czasy kiedyś wystarczyło 42-50 cali...
Pamiętam jak kupowałem plazmę LG PK 250 i 50 cali to było wow...
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
Sadze, ze materialy 4k, to bedzie jako demo sobie puszczal. On chce do DVB-T TV. Takze moze jednak niech zostanie przy 65 calach. Ja tez siedze jakies 3,5 m. od TV i jest ok. MOj Tv jest jasny, tak, ze w nocy jak mam pogaszone wszystkie swiatla, to wali po oczach, ze hej. Ogladam na ustawieniach z YT poki co, tryb Wlasny
 
Ostatnia edycja:

Petru23

Banned
Kalkulator jest do treści 4k. Do HD jednak inaczej a tym bardziej jeśli mowa o zwykłej tv. Tam często HD jest z nazwy, w szczególności fhd.

@Drosophilia, nie da rady tego przyciemnić?
 

arek810316

New member
Dokładnie Netflix ,może później jakąś cyfrówkę założę no i DVB-T . A opłaca się ten tv kalibrować odpłatnie?
Jak wyglądają kąty w Sony 9096? Czytałem gdzieś,że słabo, faktycznie będę oglądał na wprost z prawie 4m no ale jest to salon a nie pokój zamknięty
 
Ostatnia edycja:

SDman

Banned
Dziwne z tą jasnością bo po ustawieniach dało się go bardzo przyciemnić XH95 w 65" w salonie sony, ale to bez HDR.
 

arek810316

New member
W którymś wątku doczytałem jak SEBOL74 opisywał,że mecze piłki nożnej że smużeniem,DSE występującym.. Jak kto się ma, może jeszcze ktoś potwierdzić?
 

juzeg76

Member
Wczoraj Tottenham Liverpool na C+hd obraz rewelacja tak z 2.5m na 55 cali.. Ale to też zależy od przekazu, oświetlenia na stadionie. Obraz ostry nasycony. Może mały banding przy powtórkach przy bardzo szybkim ruchu kamery. Ale normalnie podczas meczu wygląda ok. Dse nie widze. Niedoświetlone narożniki są ale podczas meczu na zielonym niewidoczne.. Nie jest źle mi brakuje jedynie 4k ale to już wina UPC...A i jeszcze jedno jak kamera się nie rusza to przekazy z Anglii są świetne wiadomo ruch kamery trawa się troszkę rozmazuje
 
Ostatnia edycja:

SEBOL74

Member
Bez reklam
Kiki, nie przypominam sobie byś był u mnie i oglądał ze mną jakiś mecz, wiec proszę nie wypowiadaj się za innych użytkowników. Mam 75" więc ciężko nie doszukać się efektu dse. Ale nie ma jakiejś tragedii. Po kilku aktualizacjach grając teraz w Fifa 20 obraz jest o wiele bardziej czysty więc coś te upgrejdy pomogły. Ale dla mnie najważniejszy jest fakt, że przy 75 calach nie występuje efekt bandingu w ogóle! i z tego się cieszę najbardziej.
 

arek810316

New member
A z tymi niedoświetlonymi narożnikami to tak faktycznie widać? Bo powiem szczerze tv za ok 7000 tyś takiego czegoś nie powinien mieć..
 

SEBOL74

Member
Bez reklam
lekkie przyciemnienie to normalka i standard dla matryc LED. W ogóle nie widoczne podczas oglądania tv no chyba że będziesz się specjalnie ciągle przyglądał w rogi ekranu to może zauważysz delikatne przyciemnienie na białym albo bardzo jasnym tle. Brak przyciemnienia w rogach to mają tylko Oledy.
 
Do góry