Sony xh9096 jeden martwy piksel po 5 dniach użytkowania

Michu30

New member
Witam 5 dni temu zakupiłem telewizor sony xh9096 no i do wczoraj było wszystko ok od wczoraj po zrobieniu testu matrycy zauważyłem tak jakby jeden martwy piksel na ekranie. Dodam tylko że przy normalnym użytkowaniu tv czyli graniu i oglądaniu filmów tej wady nie widać no chyba że wsadzi się nos w ekran. Piksel jest widoczny na jasnych jednolitych planszach z kolorami poniżej jednego metra odległości od tv. Czy z takim czymś warto tv reklamować czy raczej sobie to odpuścić i nie marnować czasu. Na TV mam 2 lata gwarancji a kupiony był w sklepie stacjonarnym w moim mieście.
Dodam tylko że znalazłem taką informacje na stronie producenta telewizora Sony https://www.sony.pl/electronics/support/articles/00026287 i teraz nie wiem jak to mam rozumieć bo z tego co wynika Sony wie o tych przypadłościach i celowo sprzedaje klientom wadliwy sprzęt.
Może miał ktoś z was podobny problem? Jest może na to jakieś rozwiązanie czy po prostu sobie odpuścić? Dodam tylko że jest tylko taki jeden piksel reszta ekranu jest ok.
 

KamilaKornet

New member
wątpię by Ci na nowy tv wymienili przy 1 martwym pixelu matrycy . Zadzwoń na infolinię Sony by się upewnić .Philips z pewnością nie wymienia, mi kazali zrobić testy szarego ekranu bym go nie dojrzała że jest czerwony pixel świecący na matrycy i przesiąść się z 2m na 6m od tv. cała ściana ma 4m -tak żenująco rozwiązali sprawę pixela na oled tłumacząc że to normalne i technologia ta tak ma, żaden pożytek zatem z gwarancji przy martwym pixelu z którym da się żyć, u mnie pojawił się po 9 miesiącach użytkowania.
 

Michu30

New member
wątpię by Ci na nowy tv wymienili przy 1 martwym pixelu matrycy . Zadzwoń na infolinię Sony by się upewnić .Philips z pewnością nie wymienia, mi kazali zrobić testy szarego ekranu bym go nie dojrzała że jest czerwony pixel świecący na matrycy i przesiąść się z 2m na 6m od tv. cała ściana ma 4m -tak żenująco rozwiązali sprawę pixela na oled tłumacząc że to normalne i technologia ta tak ma, żaden pożytek zatem z gwarancji przy martwym pixelu z którym da się żyć, u mnie pojawił się po 9 miesiącach użytkowania.

No najgorzej że w instrukcji tv jest napisane to co jest w linku który podałem w pierwszym poście. Żebym miał 2 lub 3 takie piksele to od razu bym reklamował tv ale właśnie jest tylko jeden i to nie widać go z odległości 1 metra No chyba że na jasnym jednolitym tle i to trzeba się przyjrzeć. Podczas oglądania filmów lub grania tego wcale nie widać z odległości metra. Jest 2 lata gwarancji ale także nie mam pewności że jak zareklamuję tv to mi wymienią na nowy oraz że otrzymam 2 tv całkiem wolny od wad bo może się okazać że 2 tv ma to samo lub jest jeszcze gorszy. Ogólnie z tego co widzę i porównuje do swojej starszej bravii to jakość materiałów do wykonania tv jest strasznie słaba. Starsze tv od sony były jakoś lepiej wykonane nie było tyle miękkiego plastiku a w tych nowych tv to jest jakaś porażka pod względem wykonania całej obudowy tv. Zresztą dotyczy to także tv innych producentów. Tani plastik z śmietniska został użyty do wykonania większości nowych tv. Za parę lat nie będzie się za te tv opłacało dać złamanego grosza bo wszystko będzie miękkie i giętkie z powodu cięcia kosztów a tv nie był kupiony za 1200 zł a za 4300 zł więc to dla mnie jest nieporozumienie. Sama obudowa tv nadaje się od razu do reklamacji bo to jest kpina jak to zostało wykonane. Niestety ten miękki plastik jest też i w innych modelach jakie oglądałem w sklepie. I jak teraz zauważyłem ten piksel to szczerze zaczynam żałować zakupu nowego tv mogłem zostać przy starym do całkowitego jego zepsucia się. Jedyne co jest fajne w tv to jakość obrazu ale ten sam hdr to i tak przereklamowany bajer ot jasność podkręcona na maxa oraz napis że grasz lub oglądasz w hdr lub dolby vision. Moja taka opinia po paru dniach korzystania z tv oraz oglądnięciu innych modeli tv w sklepie. Jakoś w sklepie żaden tv czy sony, samsung czy nawet nowe lg oled cx oraz gx nie urywa dupy. Po prostu idziesz do sklepu kupujesz co jest bo nic lepszego nie ma na rynku pod względem jakości wykonania i tyle. W złą stronę idą producenci telewizorów bo wypuścić telewizory gorszej jakości pod względem materiałów dla cięcia kosztów to wielkie nieporozumienie. Samo wieszanie tv na ścianie budziły we mnie obawy że może on się rozsypać lub połamać ten miękki plastik. I teraz taka myśl mnie naszła że trzeba było kupić najtańszego złoma z oferty sklepu z niskim imput lagiem za 1200 lub 1500 zł i wymieniać co 2, 3 lata na coś innego bo ta bravia xh90 wątpię by mi podziałała minimum 6 lat jak moja poprzednia, która w sumie wciąż działa i ma się ok jak na 6 letni tv.
 
Ostatnia edycja:

SDman

Banned
Jeszcze trochę takich wpisów i nie wymienię mojej plazmy. Te najtańsze złomy wcale nie są najgorsze.
Mają fantastyczny stosunek jakość/cena.
Samsung UE55TU7102K testowałem osobiście w "EłroRTV" (prosili abym nie wychodził bo sprzedali 2 szt w ciągu godziny) gra na bardzo przyzwoitym poziomie i to co dla mnie bardzo ważne ma bardzo dobrą czerń i świetnie skaluje do 4K (testowane materiały 1080i /50Hz).
Dlaczego go testowałem bo można było go mieć za 1499 na promocji Allegro Smart i wtedy bym go kupił do testów i ew. odsprzedaży. Niestety 100szt. w przeciągu 30sekund się sprzedało :roll:.
 
Ostatnia edycja:

Michu30

New member
Jeszcze trochę takich wpisów i nie wymienię mojej plazmy. Te najtańsze złomy wcale nie są najgorsze.
Mają fantastyczny stosunek jakość/cena.
Samsung UE55TU7102K testowałem osobiście w "EłroRTV" (prosili abym nie wychodził bo sprzedali 2 szt w ciągu godziny) gra na bardzo przyzwoitym poziomie i to co dla mnie bardzo ważne ma bardzo dobrą czerń i świetnie skaluje do 4K (testowane materiały 1080i /50Hz).
Dlaczego go testowałem bo można było go mieć za 1499 na promocji Allegro Smart i wtedy bym go kupił do testów i ew. odsprzedaży. Niestety 100szt. w przeciągu 30sekund się sprzedało :roll:.

I właśnie dlatego mówię że lepiej pewnie bym na tym wyszedł jakbym kupił taniego tv niż tego za ponad 4000 zł i w tedy nawet bym się pikselami nie przejmował. Powiem Ci że niby telewizor mam ze średniej półki cenowej a czuję jakby był z tej najniższej pod względem jakości wykonania i co najlepsze te wszystkie droższe tv tak mają. No jedynie nie ma się co czepiać do jakości obrazu bo jest na dobrym poziomie i to widać od razu po zmianie tv ze starszego na nowy. W opisie tv jest napisane ramka smukła aluminiowa ale nic nie wspomnieli że jest ona wtopiona w plastik do około ekranu, gdzie w starej bravii miałem całkowicie aluminiowy przód to jest faktycznie aluminiowe obramowanie a nie pół plastik a pól aluminium gdzie prawie tego aluminium nie widać i go nie czuć. Zaś tył telewizora zabudowany jest tak cinkim plastikiem, że podczas przykręcania mocowania do uchwytu ściennego bałem się że palce mi się przebiją do środka obudowy telewizora. Zaś same śruby które są w opakowaniu do przykręcenia uchwytu są tak cienkie gwinty, że aż się dziwię że tv o masie 18 kg bez podstawy na tym wisi i nie spadł jeszcze na ziemię. To jest po prostu tandeta i tyle. A co najgorsze tak jest w każdym tv i sony czy też lg lub samsung. W lg cx tył telewizora jest tak cienki że strach łapać go za obramowania by matrycy nie uszkodzić miałem okazję podotykać w sklepie i dokładnie obejrzeć ten tv. Więc to jak producenci robią te telewizory to jest jeden wielki żart. Ja kupiłem tv pod konsole ps5 i tylko czekam aż mi wyjdą większe wady w tym tv i w tedy już bez pytań będę go reklamował i albo żądał nowego tv wymieniony za wadliwy albo zwrot całej zapłaconej gotówki bo kupowałem go od ręki. A jak nie to będzie UOKiK.
 
Ostatnia edycja:

j@j

Member
To chyba większość tv ma takie obudowy cienkie, a śruby wkrecane są w metalową lub alu część tylnej obudowy więc nie powinno być strachu,chociaż licho nie śpi i trzeba dobrze sprawdzić.
 

Michu30

New member
Spróbuj pobudzić piksel , jak wiesz jak to się robi ?

Próbowałem przez oprogramowanie oraz lekko naciskałem i masowałem nic nie daje ale też tak jak bardziej się temu przyglądam to nie wiem czy do końca jest to martwy piksel bo może to też być jakiś brud za matrycą ciężko mi to teraz określić bo jest to tak malutkie że szok. Ogólnie te piksele w tv są bardzo małe.
 
Ostatnia edycja:

Michu30

New member
Dobrą lupę żebyś miał , albo mikroskop

Haha mikroskopem badać tv hehe. Robiłem zdjęcia samsungiem galaxy s20+ z 3x zoomem i wygląda to jak piksel ale jak gołym okiem patrze z bardzo bliska to już taki pewny tego nie jestem. Pytanie tylko czy coś takiego nadaje się na reklamacje czy dać sobie z tym spokój i normalnie użytkować ten tv bo ogólnie tv pod względem jakości obrazu mi odpowiada obraz ma lepszy niż moja stara bravia która w sumie wciąż działa i będzie też jeszcze używana aż do jej całkowitego padnięcia.
 

shexbeer

New member
Olej tego jednego piksela, z daleka go nie widzisz, z bliska pewnie też musisz szukać. Zobacz ile milionów pikseli ma matryca i jeśli poza tym pikselem matryca równo świeci to ciesz się TV zamiast szukać problemów. Podejrzewam, że bardziej ten piksel siedzi Ci w głowie niż przed oczami ;)
 

Michu30

New member
Olej tego jednego piksela, z daleka go nie widzisz, z bliska pewnie też musisz szukać. Zobacz ile milionów pikseli ma matryca i jeśli poza tym pikselem matryca równo świeci to ciesz się TV zamiast szukać problemów. Podejrzewam, że bardziej ten piksel siedzi Ci w głowie niż przed oczami ;)

No po części tak jest że siedzi w głowie bo to nowy tv. Od kiedy kupuje tv a już w swoim życiu ich trochę kupowałem nigdy z taką sytuacją się nie spotkałem by zaraz po zakupie dostrzec martwy piksel. Nawet w poprzedniej bravii tak nie miałem by od razu po zakupie były jakieś defekty i to dlatego. Oby tylko więcej mi takich pikseli nie wyskoczyło a jak już wyskoczą to raczej skorzystam z reklamacji bo to nie 1000 lub 2000 zł a ponad 4000 zł. I teraz zastanawiam się co by było jakbym wydał na tv około 8000 zł tak jak planowałem początkowo kupić oleda.
 

r4m

New member
Zgadzam się z Kikim.
Posłuchaj tego - mi w TV po paru tygodniach pojawił się martwy pixel a przynajmniej tak mi się na początku wydawało. Po zrobieniu zdjęcia z mega zoomem okazało się, że to nie pixel tylko pod panel wlazł malutki robaczek... Niestety zakończył tam swój żywot. No i co zrobić, przestałem się przyglądać i zapomniałem o tym na 6 lat, dopiero teraz mi się o nim przypomniało jak przeczytałem Twój post. Biedak zasuszony nadal tam siedzi :-D
 

Michu30

New member
Zgadzam się z Kikim.
Posłuchaj tego - mi w TV po paru tygodniach pojawił się martwy pixel a przynajmniej tak mi się na początku wydawało. Po zrobieniu zdjęcia z mega zoomem okazało się, że to nie pixel tylko pod panel wlazł malutki robaczek... Niestety zakończył tam swój żywot. No i co zrobić, przestałem się przyglądać i zapomniałem o tym na 6 lat, dopiero teraz mi się o nim przypomniało jak przeczytałem Twój post. Biedak zasuszony nadal tam siedzi :-D

No i pewnie tak będzie bo to tylko jeden piksel. Ale zauważyłem także jeszcze jeden problem z wejściami hdmi i to jest taki sporadyczny problem bo raz się pojawia a raz nie. Mianowicie gdy włączam konsolę ps4 i włączam grę która obsługuje hdr to po wyłączeniu gry telewizor nie widzi konsoli po zmianie trybu obrazu z hdr na sdr i jest komunikat że żadne urządzenie nie jest podłączone do portu hdmi i w tedy mam taką planszę No czarny ekran i pomaga dopiero wyłączenie konsoli lub odłączenie kabla hdmi konsoli i podłączenie go ponownie. Dodam że ostatnio była aktualizacja oprogramowania tv dotycząca tych portów hdmi. Problem ten pojawia się co jakiś czas i to też zaczyna denerwować mnie bo takie odłącznie i ponowne podłączanie kabla hdmi to żadna wygoda. Ma ktoś podobny problem z portami hdmi w tym tv? Na starym tv tego problemu nie było czyli to nie konsoli wina konsola 100% sprawna.
 
Ostatnia edycja:

Karol1976

Active member
Bez reklam
Haha mikroskopem badać tv hehe. Robiłem zdjęcia samsungiem galaxy s20+ z 3x zoomem i wygląda to jak piksel ale jak gołym okiem patrze z bardzo bliska to już taki pewny tego nie jestem. Pytanie tylko czy coś takiego nadaje się na reklamacje czy dać sobie z tym spokój i normalnie użytkować ten tv bo ogólnie tv pod względem jakości obrazu mi odpowiada obraz ma lepszy niż moja stara bravia która w sumie wciąż działa i będzie też jeszcze używana aż do jej całkowitego padnięcia.

Nie każdy aparat jest ok w telefonie - jak masz za 2-3 koła to się nie dziwę że tak jest ale nie za 200- 300 zł !!! nie wiem czemu tak wyśmiewasz to ? Ogólnie nie ma sensu dawać rad takim ludziom . szkoda czasu .
 
Do góry