Sony XH9005, XH9077, XH9096 czym one się różnią?

pit237

New member
Ostatnia edycja:

conqest

Well-known member
Bez reklam
To co napisał ten koleś może być prawdą ale dla mnie to akurat softu nie skreśla bo wystarczy inaczej ustawić tv i obraz (skoro był) będzie ok. Ja nie mogę wgrać bo wgrałem soft z serii tegorocznej...
 

pit237

New member
@conqest - no to napisz w końcu coś więcej na temat, jak ci użytkuje telewizor XH90 z softem od X90J.

1. Czy duża jest różnica (np. graficzna, użytkowania, funkcyjności) między Google TV a Android TV 9 ?
2. Czy warto wgrać sobie soft od X90J ? Tzn. czy jesteś zadowolony, że wgrałeś sobie ten soft, czy raczej wolałbyś pozostać z softem od HX90 ?
3. Napisz jakieś swoje spostrzeżenia, tzn. plusy i minusy.

Tylko nie odpowiadaj w formie: tak lub nie.
Lecz postaraj się trochę bardziej rozbudować swoje odpowiedzi.

------------------------------------

A tak poza tym, podaję link dla "entuzjastów" telewizorów Sams.ng.

Przeczytajcie sobie akapit pierwszy i ostatni w rozdziale "Wniosek":

https://www.flatpanelshd.com/review.php?subaction=showfull&id=1623645585
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Dla mnie różnica graficzna nie ma znaczenia. Tv działa bardzo dobrze. Nic się nie wiesza, zero restartów, zero problemów. Na plus to napewno to że nie mam problemów z soundbarem i jakoś obrazu wg mnie zaraz po wgraniu była lepsza ( chłopaki z forum też pisali że wg nich jest lepiej). Mi dodatkowo jeszcze na tym sofcie (nie twierdzę że na nowym do xh by się nie dało) udało się wyeliminować to dropienie na materiałach gorszej jakości. Dużo o tym było nawet na forum Sony ( ludziska się skarżyli na to). Dla mnie teraz obraz jest bardzo bardzo dobry, ale mam inne ustawienie pod dekoder sat a inne pod np canalplus online czy Netflixa. DolbyVision oczywiście też inna bajka. Nikomu jednak nie będę mówił czy ma wgrywać czy nie, bo podobno nienda się wrócić do xh już... Ja jestem zadowolony.
 

ralotm

New member
When setting the HDMI Signal Format to 'Enhanced Format', it can support a 4k @ 120Hz signal but not Dolby Vision, as you can see here. However, when it's set to 'Enhanced Format (Dolby Vision)', it can't support a 4k @ 120Hz signal, as seen here. This, unfortunately, means that users have to choose between 4k @ 120Hz or Dolby Vision when using the Xbox Series X. ,

Czyli nie da sie włączyć DV na 4k 120 hz :/
 

arek810316

New member
A jak u Was wygląda sprawa tzw pikselozy w tym tv? Na kartach CI się to tylko trafia czy z naziemnej DVB-T też ta pikseloza występuje..? Problem jest znany ,Sony wymienia płyty główne i tak ten problem wraca, a jak to u Was jest??
 

pit237

New member
@pit24316 - ja też odnoszę takie wrażenie.

Jakość obrazu z telewizji naziemnej, wbudowanego tunera SAT oraz ze streamingu jest dużo lepsza niż z dekodera 4K Ca..l+.

A próbowałeś podłączyć swój dekoder przez kabel HDMI 2.0 lub 2.1 ?
 

pit237

New member
Czy ktoś już wykonał aktualizację softu do wersji 6.1554 ?

Jeśli tak, to jakie są wasze plusy lub minusy, w stosunku do poprzednich wersji ?
 

sharezz

New member
Ktoś tez doświadczył downgrade w tym tygodniu? Jakiś tydzień temu dostałem aktualizację do wersji bliżej mi teraz nieznanej, ale wygląd miał w końcu jak Google TV (zamiast android TV). Wczoraj wersja się cofnęła, znów mam stary wygląd, tv znalazł aktualizacje, się zaktualizował do 1454 ale wygląd nadal jest stary.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

arczi81

Member
Musiałem założyć nowe konto,stare miałem pod nazwą arek810316 . Próbowałem zmienić hasło i niestety email przy którym zakładałem konto już go nie posiadam. . Próbowałem się kontaktować z administratorem ale kontakt to jakaś masakra ale do rzeczy.
Zaktualizowałem Sony xh90 do wersji 6.15 i jak chcę zmienić ustawienia obrazu to mnie przełącza do sygnalu naziemnego a w poprzednim jaki mialem chyba 6.04 to mogłem ustawić obraz np standardowy osobno na sygnale naziemnej DVB-T i np na YouTube. Też tak macie czy może coś jest nie tak?
 
Do góry