SONY XBR 55HX950 - pierwszy test.

play007

New member
Bez reklam
,,Szkoda że tylko matryca błyszcząca wychodzi bokiem.Duże odbicia w Sonym"

Witam.Początkowo tez bałem się lustra bo przy 55" to prawie się ogolisz.Ale nie ma takiej tragedii jak tv gra.Nie przesadzaj play007.A czerń jaką prezentuje HX955 dla mnie jest akceptowalna i wszystko.Co do nadzwyczajnej płynności w Philipsach-opery mydlanej czy teatru (na pewno do serii 8007,czy seria 9=?)jaką poszczególne modele prezentują to mnie nikt raczej nie przekona.I jeżeli nie zostanie to poprawione to dla mnie zwycięzcą stety czy niestety jest Sony.I tutaj nawet zjawiskowy ambi mnie nie przekona.Ps.Twoja lolek126 fotka HX955 wygląda interesująco - i taka czerń, jest tak samo dla mnie,wystarczająca.Pozdrawiam.

Ok ale czerń w Ich teście wypadła beznadziejnie.Dziwne że ja nie dostrzegam teatru i tej opery.Może ślepy jestem?Na zdjęciu Lolka po lewej stronie są wyrażne odbicia postaci.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Tak widac ale zauywaz jakie jest tam swiatlo i jak ciemny jest obraz i jak z bardzo bliska to zdjecie jest wykonane..... ja nie mowie ze to jest super bo nie jest, w philipsie to wygalda znacznie lepiej i to nie podlega dyskusji, ale z chwila gdy oswietlenie jest znacznie mniejsze jak w domu plus normalny obraz, a nie taka ciemnica to naprawde odbija sie znacznie mniej bo rowniez sony ma jakis tam filtr. I zreszta na filmach jakie testowalem nawet w SC odbicia byla duzo duzo mniejsze. A ze ty tego nie widzisz to ja nic ci nie poradze my w kilku byslismy i wszyscy to zauwazylismy, kupa ludzi z forum serii 6 tez to widzi. Malo tego w tamtym roku pamietam jak sie bawil jeden jegomosc seria 9 to grupka osob w saturnie sie zebrala i rowniez niemalze wszyscy mowili ze stojacy obok tego philipsa samsung d 8000 plynnosc na nim znacznie lepsza byla, a filmy lecialy na obydwa tv. Takze nie wiem czemu tego nie widzisz jak dla mnie nie da sie tego nie zauwazyc. I tak jak napisalem wczesniej zeby 2 ambilighty mi dawano to mnie taka plynnosc nie przekona. Myslalem ze w serii 9 bedzie lepiej ale jegomosc wytlumaczyl mi zanim jeszcze test sie pojawil ze to bedzie podobnie gdyz to nie ma znaczenia czy to seria 8 czy 9 to bedzie to wystepowalo w bardzo podobnym stopniu ( gosc ze sklepu i o dziwo troszke mial pojecie o philispie ). Ale nie wierzylem. Teraz po tescie jednak sie chyba trzeba przekonac ze tak to wyglada a nie inaczej. Bo juz na pewno drugie 200 km nie bede jechal zeby sie naocznie przekonac .... wystarczy ze raz pojechalem i zobaczylem to co zobaczylem.
lolek

ps..... i zeby nie bylo ze bronie sonego czy cos w tym stylu bo ja jeszcze nie jestem na 100% zdecydowany wiec kazdy inny moge model wybrac, poprostu jedno dla mnie jest pewne nie bedze nigdy ogladal tv w ciemnosci jak i przy takim swietle jakie jest w sklepie, a wtedy jednak ta czern jest inna niz to co pokazuje np ten filmik, nie taka jaka w philispie bo i nigdy taka nie bedzie przynajmniej na chwile obecna ale jak dla mnie taka ze jestem to przyjac na klate :)
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Lolek wytłumacz jeszcze jedno.czemu to Philips dostaje co roku wyróznienie od Eisa jako najlepszy tv lcd
Najlepszy telewizor LCD: Philips 46PFL9707 - Galeria - Strona 2 - Tech - WP.PL

Czy tak spieprzony ekran z takim teatrem ,operą czy nadpłynnością zasłużyłby na takie wyróżnienie?Fachowcy z Eisy nie widzą na oczy?
Wytłumacz to.

To jest pytanie do nich i do ciebie nie do mnie, ale powiem ci co powiedzial kiedys jakis viceprezes w kazdym razie ktos bardzo wazny od samsunga na pytanie takie jak wlasnie ty zadales ... mniej wiecej cos takiego powiedzial ze jakby taka nagroda byla rozdawana w Koreii albo w Japonii przez dziennikarzy wlasnie z tych krajow rowniez wygrywalby co roku ktorys z modeli samsunga, lg czy np sony. Z ironia sie usmiechnal i powiedzial ze ludzie wybiora sami jaki tv kupia.... I jak widzisz czas leczy rany philips musi prosic Chinczykow zeby dalej istnial jako marka tv, a samsung, lg bije rekordy kolejne sprzedazy. Wniosek kolego nie oznacza ze jak dany produkt ma Eise to ludzie leca i z jezykiem i kupuja. Takich przykladow moglbym wiele ci pisac jakie firmy nie dostaja Eisy, a jaka maja sprzedaz. Dla mnie osobiscie dziwne jest to ze dostaje taka nagrode tv ktorego nikt nie widzial tylko oprocz tych dziennikarzy i tak jak w tamtym roku bylo ze dostala seria 9 a zaraz potem iles ludzi mialo duzo problemow z tym tv miedzy innymi nasz zadowolony obecnie szybal - mial 2 trachniete tv serii 9 z zeszlego roku. To jest dla mnie niewyobrazalne, ale tak to sie dzieje - powiem ci wiecej do czasu kiedy philips bedzieistnial - to ta nagroda zawsze bedzie dla philipsa. W zyciu nikt inny nie dostanie.
lolek
 

Dig Dug

New member
Ja tam się z Sony wyleczyłem. Demo o specjalnie dobranym kontraście między czernią, a jaskrawymi kolorami by potegować u widza wrażenie czerni (a więc oszukiwać).
Dlaczego nie pokazali demo z junglii nocą, gdzie prawie nic nie widać i najjaśniejszym kolorem jest jasny granatowy, a tak to odcienie ciemnej zieleni, granatowego i czerni. Na jasnym obrazie, to ładnie jest na prawie każdym telewizorze. Nawet LG potrafi się spodobać przy jasnych scenach w HD, dopiero jak przyciemni się obraz to wychodził clouding. Więc nie przesadzajmy z oceną w oparciu o materiały demo.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Tu nikt nie opiera sie na materialach demo- ja wyrazilem swoja opinie tak jak ty teraz wyraziles swoja opinie. ja ogaldalem ten tv na zywo i bawilem sie nim . A ten material to tylko jako dodatek i na pewno nie nalezy traktowac go super powaznie, dotyczy to rowniez filmikow ktore negatywnie pokazuja jakis produkt. Trzeba zobaczyc tv i ocenic wtedy....Kazdy ma prawo myslec o tym czy innym produkcie co sie komu podoba- prawda? Polska - wolny kraj
Lolek
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Wczoraj tj.17 grudnia 2012 r. ukazała się pierwsza część testu telewizora firmy Sony 55HX955 , bogato
ilustrowana zdjęciami z budową wewnętrznej części tego telewizora .( po zdjęciu tylnej ścianki telewizora) . Zapraszam do zapoznania się z jej treścią użytkowników forum , którzy mogą "wygospodarować" chwilę swojego , bezcennego ,wolnego czasu . Proszę spojrzeć na:
FullHD - Sony BRAVIA KDL-55HX955 [Teardown]

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

Jacko222

New member
Witam uprzejmie,

Wczoraj tj.17 grudnia 2012 r. ukazała się pierwsza część testu telewizora firmy Sony 55HX955 , bogato
ilustrowana zdjęciami z budową wewnętrznej części tego telewizora .( po zdjęciu tylnej ścianki telewizora) . Zapraszam do zapoznania się z jej treścią użytkowników forum , którzy mogą "wygospodarować" chwilę swojego , bezcennego ,wolnego czasu . Proszę spojrzeć na:
FullHD - Sony BRAVIA KDL-55HX955 [Teardown]

Witam,Doczytałem ze wtym modelu Sony BRAVIA KDL-55HX955 panel wyprodukowano w Chinach:blagam::blagam::blagam:
 

Jacko222

New member
FullHD - Sony BRAVIA KDL-55HX955 [Teardown]
Różnica polega na tym, że panel, który jest chińskim producentem i nie S-LCD [z Samsung], jak w roku ubiegłym.
 

Jacko222

New member
Witam uprzejmie,

Wczoraj tj.17 grudnia 2012 r. ukazała się pierwsza część testu telewizora firmy Sony 55HX955 , bogato
ilustrowana zdjęciami z budową wewnętrznej części tego telewizora .( po zdjęciu tylnej ścianki telewizora) . Zapraszam do zapoznania się z jej treścią użytkowników forum , którzy mogą "wygospodarować" chwilę swojego , bezcennego ,wolnego czasu . Proszę spojrzeć na:
FullHD - Sony BRAVIA KDL-55HX955 [Teardown]

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
-----------------------------------------------------
dzieki za link doczytałem ze panel wyprodukowano w Chinach:blagam::blagam::blagam:
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
dzisiaj dostalem opdpwoiedz od sonego w tym modelu jest tyle samo stref podswietlenia co i 920 czyli 156. Pozdrawiam
lolek
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Ukazała się druga część recenzji telewizora firmy Sony 55HX955 . Dla chętnych , do zapoznania się
z jej treścią , mających chwilę wolnego czasu w tym "zabieganiu "przedświątecznym:) , proszę zaglądnąć
na :


FullHD - Sony BRAVIA KDL-55HX955 [Preview]


Wszystkim Użytkownikom Forum
życzę
Zdrowych , Spokojnych , Miłych
Świąt Bożego Narodzenia

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Kolejna trzecia część recenzji telewizora firmy Sony 55HX955 w końcu się ukazała .
Recenzenci podkreślają bardzo dobre kolory , jaki generuje ten telewizor . Kolory są
żywe , bez "ekcesów" i bez tekstury pastelowej . Grafika dobrze podana , nawet w
programach przyrodniczych , które to stanowią największe wyzwanie .
Szczegóły w ciemnych ujęciach mają przyzwoitą dokładność , lecz nie mają tej jakości
jak w telewizorze firmy Philips , gdzie zastosowany filtr Moth Eye spełnia znakomicie
swoją rolę.:)
W chwili wolnego czasu , zainteresowanych forumowiczów zapraszam do zapoznania się
z ostatnią częścią recenzji na :


FullHD - Sony BRAVIA KDL-55HX955 [Review]

Wszystkim Użytkownikom Forum
życzę
Szczęśliwego Nowego Roku 2013

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Witam dzisiaj czytalem test tego tv w gazecie audio-video czy cos w tym stylu ze stycznia i generalnie tv chwalony dostal 85% czyli cos kolo co w innych testach. Podobne bledy pokazuja co i w innych testach wiec mozna chyba przyjac juz ze tak to wlasnie jest w tym modelu.... choc nie do konca przykladowo w gazecie napisal Pan ze jak sie przechyli glowe podczas ogladanbia 3d to traci sie ostrosc .... ja tam przekrecalem glowe nie troszke a powiem jak glupi o 180 stopni i niczego takiego nie bylo normalnie sie ogaldalo nic sie nie dzialo... To samo z katami pisali to co i na konkurencyjnym forum, gdzie dla mnie tez ten aspekt moze nie jest super jak w panasonicu czy w lg ( ze wzgledu na inna matryce IPS ) ale nie jest jakos tak zle zeby nad tym sie rozpisywac. Jak widac tak jak zawsze mowilem test to tylko test , samemu trzeba sprawdzic , dotknac i wtedy podejmowac decyzje odnosnie kupna takiego czy innego tv. Bardzo chwalili plynnosc i kolory szczegolnie po kalibracji :) czy ewentualnie na niektorych trybach po malej zabawie w ustawienia obrazu ... Pozdrawiam
lolek
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Jakby ktos byl zainteresowany tym modelem to warto sie popytac nawet po swietach czy dalej nie maja promocji ze za 10 tys daja ten tv w 55 calach i 5 lat gwarancji bo moze sie okazac ze bedzie to dzialalo do czasu wyczerpania sie wszystkich zapasow.Wiem ze dla niektorych dalej to kosmiczna cena, ale dla tych co maja kase to warto pomyslec gdyz nowe tv edge ledy na poczatku beda kosztowac tyle albo i wiecej plus wykupienie gwarancji 5 letniej to wychodzi ze za edge leda wiecej sie da jak za full leda... Oczywiscie jak ktos ma zamiar kupic tv w ciagu 2 miesiecy. Pozdro.
lolek
 
Ostatnia edycja:
Do góry