SONY XBR 55HX950 - pierwszy test.

Qbkens

New member
Dosyć słabo Soniacz wypadł, Gościu nie testował poprzednika ale myślę, że skoro nie zachwycił się 950, to najmłodsze dziecko Sony, nie przebija znacząco lub nawet wcale 920.
 

ROMAN38

New member
Bez reklam
Znowu Sony dało d...y !!!!! niech lepiej skoncentrują się nad OLED -ami, bo to ich jedyna szansa aby powrócić na rynek super TV .
 

accu

New member
Bez reklam
Znowu Sony dało d...y !!!!! niech lepiej skoncentrują się nad OLED -ami, bo to ich jedyna szansa aby powrócić na rynek super TV .

Witam,
Wyluzuj trochę , sama jedna recenzja nie może stanowić o jakości telewizora . Są również pozytywne
opinie użytkowników mieszkających w USA o tym modelu telewizora firmy Sony.:|
Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

eM!

New member
Znowu Sony dało d...y !!!!! niech lepiej skoncentrują się nad OLED -ami, bo to ich jedyna szansa aby powrócić na rynek super TV .

Aby powrócić na rynek, najpierw trzeba z niego wypaść a tutaj Sony akurat dość mocno się trzyma. Sprawdź najpierw rankingi sprzedaży i opinie użytkowników (zauważ, że jak ktoś kupi TV i jest wszystko OK to nie wrzuca tysiąca postów do sieci i nie chwali się tym, a gdy coś z TV się dzieje to efekt już jest wręcz odwrotny!).
Spójrz na KD-84X9005, nie jest to OLED a jednak robi trochę zamieszania na rynku.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Dokladnie masz racje ale Polak to jest taki typ ze nie widzial nie dotykal a juz swoja opinie wyglasza i oczywiscie negatywna bo jak moze byc pozytywna. Jedna opinia to nie wszystko trzeba poczekac az wiecej sie ukaze a do tego tak jak Accu napisal ludzie w USA chwala jednak ten tv a tam jak sie cos chwali to juz musi byc dobre...
Lolek
 

accu

New member
Bez reklam
Dokladnie masz racje ale Polak to jest taki typ ze nie widzial nie dotykal a juz swoja opinie wyglasza i oczywiscie negatywna bo jak moze byc pozytywna. Jedna opinia to nie wszystko trzeba poczekac az wiecej sie ukaze a do tego tak jak Accu napisal ludzie w USA chwala jednak ten tv a tam jak sie cos chwali to juz musi byc dobre...
Lolek

Witam,
O ile interesuje Ciebie jakie zastosowano gniazda HDMI , to jest ich razem 4 ( 2 z boku i 2 na tylnej
ściance telewizora ). Jedno na tylnej , dolnej części ścianki jest HDMI 1.4 -Audio Return Channel.
Jest ono opisane jako 1 ARC. Od krawędzi bocznej ścianki telewizora pierwsze gniazdo to 4 HDMI ,
następnie jest gniazdo 1 HDMI -ARC .Na bocznej ściance są górne 2 HDMI i niżej 3 HDMI.
Pozdrawiam,
accu
:kom:
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Witam nie ten temat ale moze nie skasuja tej wiadomosci bo to jakby nie patrzec tez nowosc tylko ze zupelnie inny tv. A wiec dzisiaj ogaldalem ten zacny 84 calowy tv sony 4K ;-) i tak chyba zaczne od najlepszych spostrzezen ; rewelacja to wyglada obraz jesli chodzi o material puszczony w 4k poprostu szal ( miedzy innymi tez lecial ten skrin a przynajmniej bardzo podobny co kiki daje na zdjeciach podczas testu ta ziemia na czarnym tle ) to ten obraz w 4k do tego co Kiki poakzuje w tv dla nas dla ludu pracujacego to zupelnie inna jakosc. Tylko nic nie bylo pokazanego w akcji wszystko na spokojnie... Teraz oczko nizej jak byl puszczony film z plyty bluray tez bylo fajnie ale slabiej jak wyzej ale biorac pod uwage wielkosc ekranu bylo fajnie. Dalej jeszcze slabiej bylo jak byl puszczony koncert z plyty dvd i sobie skalowal do 4k podobno bardzo slabo nagramny ten koncert byl tak mowili panowie ze sklepu ale tu juz szalu nie bylo spodziewalem sie lepiej. Podejde moze z filmami moimi na dvd to sie okaze czy tez bedzie podobnie czy jednak lepiej. Jak puscili tvp 1 hd i tvp 2 hd powiem ze wygladalo niezle nawet nie wiem czy nie lepiej jak ten koncert z dvd a wrecz bym stawial ze jednak lepiej ( wiec moze byc ze jakosc tego koncertu byla bardzo slabiutka ) A najgorzej sie perzentowal tv jak byl zwykly kanal cyfrowy puszczony, ten juz dla mnie byl nie do przyjecia chyba ze z daleka sie oglada .
Reasumujac to powiem tak gdybym mial takie pieniadze i takie pomieszczenie to moze i bym kupil ale na 100% nie jestem przekonany czy na pewno dlatego ze radosc taka wiecie 100% ze szczeka opada byla tak naprawde tylko podczas ogladania materialu 4k i powiedzmy 80% -90% zadowolenia jak byl puszczopny film z plyty bluray. A tear zomyslec kiedy u nas zawiatajka prgramy wszytskei w hd a juz nie wspomne o programach 4k i czy w wogole takei zawitaja to odlegle czasy, filmy jakby byly magrywane w 4k to tez pewnie swoje by kosztowaly wiec trzeba chyba sie cieszym tym co jest teraz bo placac takiepieniadze czy nawet mneijsze peiniadze na tv ktore skaluja do 4k to chyba nie ma sensu. Ale kazdy wydaje na to co mu sie podoba.
Ale wielkosc robi naprawde wrazenie :) pozdrawiam
Lolek
 

Karpaj

New member
Bez reklam
lolek126 - a gdzie Ty widziałeś ten TV? Jest w jakimś sklepie w Polsce?

Co do hx950 - poczekam na jakieś bardziej obiektywne testy, bo tamten koleś wydawał mi się, że nie lubi po prostu Sonego :p
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Widzialem ten tv w sony store w Warszawie. A co do lubienia to zawsze bedzie tak ze jeden lubi inny nie lubi danej marki i troszke pod swoje upodobania robi sie test aczkolwiek na pewno troszke prawdy w tym co napisal zapewne jest. Jedno jest pewne wierze w to ze ten tv moze byc naprawde neizly oczywiscie biorac pod uwage ze czlowiek przyjmie pewne rzeczy ( chodzi o wady ) ze takie sa i nikt na arzie tego nie zmieni.
Lolek
 

eM!

New member
lolek126 - pewnie się minęliśmy w drzwiach ;). Też byłem w sobotę i przyznam że uczucie jest takie jakbym pierwszy raz oglądał kilka lat temu film w HD. 4k powala tak samo jak jego wielkość. Dla tych, co mają daleko do Wawy powiem tak: on nie jest duży, on jest ogroooomny. Też brakowało mi jakiś dynamicznych filmików np jakiejś zajawki filmu akcji, która pokazałaby jak sprawuje się ten TV w "normalnych" warunkach.
 

vvv

Well-known member
Bez reklam
No jestem fanem Phila ale kiedy zobaczyłem ten TV to Yyy.
Musze zgodzić się z Lolkiem Obraz jest SUPER !
Lolek Miae rację że warto nad tym TV pomyśleć :):):)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Na 100% bedzie wiadomo jak juz sie pokaze wtedy bedzi emozna zobaczyc na co bedzie stac ten tv ale mysle ze bedzie fajny obraz tylko obawiam sie ze cena juz mniej fajna bedzie i moze byc nawet wiecej jak 12 tys na poczatek. A to duzo patrzac na inne modele kltore az tak duzo gorszego obrazu nie daja a cenowo beda tansze o jakies dobre 4 tys. Ale to gdybanie jest jak bedzie to wtedy bedziemy pisac...
lolek
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Moze juz pod koniec listopada zawita do salonow sonego ten model tak mi wczoraj jegomosc powiedzial ale ceny nie znaja.....
Lolek
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Staram sie nim byc , ale racjonalnie myslac to wg mnie pojawi sie w grudniu i to pod koniec tak na gwiazdke, choc fajnie by bylo zeby jak najwczesniej wtedy troszke szybciej z ceny by spadl a tak to bedzie drogo przez pierwsze 3 do 6 miesiecy....
lolek
 

eM!

New member
Ostatnio można było zobaczyć HX950 na targach "inteligentny dom" w Warszawie. Pomimo, że był prezentowany w obrzydliwie jasnym pomieszczeniu co psuło cały efekt to przyznam, że i tak wypadł świetnie według mojej oceny. Bałem się trochę "kątów" w tym modelu ale są bez zarzutu. Czerni nie można było ocenić ze względu na bardzo jasne pomieszczenie ale za to przyjrzałem się na płynność i odbijanie światła przez matrycę. Dla mnie 9,5/10 :).
Podstawa to rzecz do dyskusji. Myślałem osobiście, że będzie gorzej to wyglądało przy dłuższej zabawie ale nie razi w oczy i nawet dopatrzyłem się plusów - nie będzie zbierał się tak na niej kurz ;).
 
Do góry