SONY XBR 55HX950 - pierwszy test.

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Witam a powiedz on byl w 55 calach ? I jak sie prezentuje tak wiesz czysto dizajnowo? Ale piszesz ze plynnosc bardzo ci sie podobala wiec sony i w najwyzszym modelu plynnosc jest na wysokim poziomie. Zeby jeszcze cena byla fajna :) Mi podstawa sie podoba duzo lepsza niz w hx 850 bo tam to dopiero do kitu jest.... a dwa to tak jak sam wspomniales nie bedzie sie zbieral kurz.:)
lolek
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Dzisiaj dzwonielm do Sony i pwoiedzieli mi ze tv powinny juz byc na poczatku grudnia w sprzedazy, podobno bardzo duzo tel. jest w tej sprawie ( chodzi o dostepnosc ) i tak cena det. na mneijszy model to okolo 12 tys czyli tak jak przypuszczalem a na wiekszy model okolo 22 tys. Ale w innym SC juz tego nie potwierdzili :) chodzi o termin wprowadzenia. Bo cenowo to mneijwiecej to samo powiedzil plus 1000 zl :) I dla tych co nei wiedza do konca grudnia na sony przy zakupie jest 5 letnia gwarancja . Tazke jakby ten model sie to mozna byloby go kupic z 5 letnia gwarancja pod warunkiem ze bedzie do konca grudnia ;-) Pozdrawiam
Lolek
 
Ostatnia edycja:

accu

New member
Bez reklam
Dzisiaj dzwonielm do Sony i pwoiedzieli mi ze tv powinny juz byc na poczatku grudnia w sprzedazy, podobno bardzo duzo tel. jest w tej sprawie ( chodzi o dostepnosc ) i tak cena det. na mneijszy model to okolo 12 tys czyli tak jak przypuszczalem a na wiekszy model okolo 22 tys. Ale w innym SC juz tego nie potwierdzili :) chodzi o termin wprowadzenia. Bo cenowo to mneijwiecej to samo powiedzil plus 1000 zl :) I dla tych co nei wiedza do konca grudnia na sony przy zakupie jest 5 letnia gwarancja . Tazke jakby ten model sie to mozna byloby go kupic z 5 letnia gwarancja pod warunkiem ze bedzie do konca grudnia ;-) Pozdrawiam
Lolek

Witam ,
Można było się spodziewać na początek wysokiej ceny , ale z czasem zejdzie niżej . 55 cali to jest konkurencja dobra dla najwyższej serii telewizorów firmy Philips 9x07 . I bardzo dobrze !

Pozdrawiam,:)
accu
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Dokaldnei jak piszesz i jeszcze dodatkowo jest 5 lat gwarancji co te znie jest bez znaczenia . Philips nigdy tego nie da...
Lolek
 

play007

New member
Bez reklam
Dokaldnei jak piszesz i jeszcze dodatkowo jest 5 lat gwarancji co te znie jest bez znaczenia . Philips nigdy tego nie da...
Lolek

5 lat gwarancji Sony obowiązuje tylko w określonym czasie w salonach Sony Center a wtedy cena jest u nich wysoka.
Natomiast pewne że Sony nigdy nie da tego co daje Philips-Ambilight.Ja po tygodniu posiadania tv Philips 9607 nie wyobrażam sobie oglądać filmu bez tego systemu.Bo jak go wyłączam do porównania to czar pryska.Ale fakt - ten Sony to chyba jedyny konkurent Phila serii 9.
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Witam biorac pdo uwage cene powiedzmy hx 850 i philipsa 8007 i do tego 5 lat gwarancji to zeby nie ta podstawa to nawet minuty bym sie nad sonym nie zastanawial . A ceny nawet w CS teraz sa bardzo dobre, tym bardziej ze mona negocjowac i patrzac na to co ma sie Szybal ze swoim tv to ambilight nie jest tego wart zeby tak sie bujac z tv jak to ma Szybal juz z kolei trzecim tv philipsa... Ale kazdy wybiera to co mu pasuje, tylko kazdy tez musi miec do tego co kupi dystans. A TY play pamietaj ze kupiles znacznei taniej ten tv i to nie jest adekwatne do kogos kto kupi ten sam tv za ponad 14 tys... przynajmniej jak dla mnie to nie jest to samo...Ale ciesze sie ze jestes zadowolony. Pozdrawiam.
lolek
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Zobaczymy jak sie pojawi o tyle dobrze ze z nim nie bvedzi eproblemu jak z philipsem jak trafi to od razu bedzi emozna zobaczyc doptknac , pobawic sie itp a w koncu i ocenic, ale to to ju znajlepiej jak ktos testy zrobi bo w sklepie to jednak nie jest to samo co zrobi to zawodowiec.
Lolek
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Witam dzisiaj w sony center powiedzieli mi ze mzoe 55 calowy kosztowac i 13 tys :-( takze jeszcze troche to sie okaze ze na poczatek to bedzie ze 14 tys kosztowal.... Pozdrawiam
Lolek
 

accu

New member
Bez reklam
Witam dzisiaj w sony center powiedzieli mi ze mzoe 55 calowy kosztowac i 13 tys :-( takze jeszcze troche to sie okaze ze na poczatek to bedzie ze 14 tys kosztowal.... Pozdrawiam
Lolek

Witam uprzejmie ,
Kolego Lolek126 , tak naprawdę to oni wiedzą "na dzisiaj" tyle co my przypuszczamy , że będzie kosztował.

Pozdrawiam,:)
accu
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Tak tez mi sie wydaje :)zobaczymy jeszcze mam nadzieje ze ze 3 tygodnie i juz zobaczymy go na zywo....
lolek
 

eM!

New member
Dla mnie blooming w Bravii nie jest taki duży. Porównanie według mnie nie jest miarodajne (jednoznacznie) ze względu na inne materiały. Szkoda, że nie zrobili zdjęć z tymi samymi kadrami i pod tym samym kątem. Różna jest ogniskowa na zdjęciach Phila i Soniaka. Czas ekspozycji również nie jest taki sam (13 i 15 sekund!) oraz balans bieli ustalany ręcznie. Cud, że ktoś zrobił zdjęcia tym samym aparatem :).
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Rozmiar tez swoje zrobi i philips jakos nie porywa sie w swoim topowym modelu na 55 cali tylko dalej robi 46-47 cali. A tak jak kolega pisal ropzne zdjecia i przy roznych ustawach, trzeba poczekac na testy i tyle spekulowac szkoda czasu i zdrowia. A mwoieniem ze cos tam jest zle i szukac zawsze dziury w calym to wzyciu nie kupi sie zadnego tv.... nie ma doskonalego tv na chwile obecna i dlugo nie bedzie .
Lolek
 

kubekpl

New member
zgadza sie ze fotki sie roznia ale o tym bloomingu sie sporo pisze i ewidentnie philips z tym lepiej sobie radzi. Ale uzytkownik zaznaczyl ze w filmach praktycznie tego nie widac
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Dokladnie w filmach bedzie to naprawde malo widoczne a do tego plynnosc obrazu i 3d na 100% bedzie lepiej jak w philispie. I co najwazniejsze kazdy bedzi emogl sobei zobaczyc dotknac itp a nie kota w butach kupowac.
Lolek
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Witam wiec w przyszlym tygodniu bedzie juz ten model w sklepach tak mi panowie oznajmili cena orientacyjna to 13300-13500 na poczatek ( 55 cali ) , do tego 5 letnia gwranacja i moze cos tam sie da jeszcze zjechac ale wiadomo na poczatku moze byc trudno. Jak sie uda to bede na prezentacji oficjalnej 950 ale to jeszcze nie jest pewne tak czy siak na pewno jak tylko bedzie to tam sie pojawie i poogladam swoje filmy i zobacze co i jak z tym tv. Aczkolwiek to i tak nie jest to samo co np na konkurencyjnym forum koledzy beda mieli w warunkach domowych i beda mogli zobaczyc jego zalety jak i wady. Pozdrawiam
Lolek
 
Ostatnia edycja:
Do góry