Sony seria Z5500 (40, 46, 52 ") 200hz - testy, opinie, wszystko o serii

kiloan

New member
Wczoraj wieczorem, kiedy przyjrzałem się matrycy (oglądam ją od dnia zakupu codziennie) zauważyłem dwa piksele świecące na biało z odcieniem czerwonym. Najlepiej je widać na czarnym tle np. podczas wyświetlania menu. Daje się też je zauważyć podczas oglądania filmu np. z blu-ray w formacie 2:35 są na górze czarnego dolnego pasa (jeden z prawej strony ekranu drugi z lewej tylko w innych odległościach od brzegów ekranu).
Zadzwoniłem dziś do Sony i bardzo miły pan powiedział, że to nowy model i jeszcze nie mieli takiego typu zgłoszenia. Zapisał wszystkie dane i obiecał, że do wtorku pojawi się ktoś z serwisu.
Chciałbym zapytać może ktoś się orientuje czy istnieje coś takiego jak reaktywacja "martwego" (czy świecącego) piksela?
Z drugiej strony jest to widoczne dopiero z ok. 40-50 cm od ekranu i może nie zawracać sobie głowy. Boję się oddawać do serwisu nowego TV bo nauczony doświadczeniem z TV Philips, kiedy to wrócił z porysowaną obudową (musiałem walczyć o nową 6 m-cy), mogę odebrać też nieźle porysowany.
Mam czas do wtorku, może ktoś coś podpowie:hmm:
 

toms83qwe19

New member
Można spróbować taki "zacięty" piksel odblokować, ale szanse są raczej sporo poniżej 50%. Są dwie metody:
- jakaś szmatka i lekkie ( powtarzam lekkie, żeby nie zepsuć matrycy ) masowanie i pukanie w matrycę;
- zapodać programik ze tej strony, ale do tego musisz mieć podłączenie do kompa;

Osobiste doświadczenie z mojej strony jest takie, że za pomoca programu nigdy nie udało mi się odblokować żadnego z padniętych pikseli. :(

Natomiast metodą pukania kilka razy się udało.

Na Twoim miesjcu spróbowałbym leciutkiego pukania, może przejdzie, a jak nie to dałbym sobie spokój, bo z 50 cm TV raczej na pewno nie będziesz oglądał, a skoro powyżej tej długości nie widać, to szkoda nerwów z serwisem.
 

kiloan

New member
"...Natomiast metodą pukania kilka razy się udało.."

Dzięki, spróbuję z tym pukaniem. Mam to robić przy wyłączonym czy włączonym TV?
Z serwisem chyba faktycznie dam sobie spokój:hmm:
 

kiloan

New member
toms83qwe19 napisał:
Przy włączonym TV. Ale powtarzam, bardzo OSTROŻNIE, bo możesz ukatrupić piksele obok, robisz na własną odpowiedzialność.
Już to zrobiłem. Pomogło w 50%, jeden zniknął:) a drugi świeci:(, ale dam sobie z nim spokój (jednego przeżyję). Dzięki za radę, robiłem to naprawdę ostrożnie, stukałem delikatnie paznokciem przez szmatkę do czyszczenia sprzętu optycznego. Jeszcze raz dziękuję za pomoc:eek:k:
 

Ares78

New member
Wiesz jak to jest z 50% procentami? Mogłyby mu zostać oba, także i tak dobrze, że coś się udało. A nawet jak są 2 piksele to nie ma sensu wysyłać na gwarancje wymiana raczej ciężka do wywalczenia jeżeli są właśnie w rogach jeśli w centralnej części problemów nie robią.
 

kiloan

New member
Dzisiaj zadzwonił pan z serwisu i umówił się na zrobienie zdjęć mojego subpixelka. Wiele sobie po tym nie obiecuję, ale skoro chce przyjechać i zrobić;)
Jak juz coś więcej będę wiedział to opiszę.
 

paczu

New member
kurcze, ceny wyglądają coraz lepiej... w Euro RTV/AGD był do tej pory za 7899zł (obłęd) a dziś na ich stronie widzę że można za 5999 wyjąć w ratach 30x0% :grin: wychodzi 30x199,97 miodzio :grin: (mowa oczywiście o 40")
 

jurislawek

New member
paczu, teraz ten tv jest kuszacy, tylko troche dlugo te raty i pewnie trzeba miec dobre dochody by dostacgo go. Napewno jest duzo lepszy niz W seria bo do tej seri sie przymierzem bo w vobisie wlasnie ta seria i 40w5500 jest za niecale 3,6
 

Ares78

New member
jurislawek właśnie nie trzeba mieć dużych dochodów, oczywiście sporo zależy od aktualnych obciążeń, ale jak wychodzi 200zł miesięcznie (nawet jak się weźmie pod uwagę okres kredytowania) to większość osób stać. Ale faktycznie promocje zacne i oby jak najwięcej takich.
 

jurislawek

New member
na c+sport hd jak mam przez hdmi w roz. 1080i 200hz zauwazylem cos takiego jak jest zblizenie do gracza ktory sie szybko porusza to widac tak jakby obrys mala mgileka to znaczy ze trzeba kalibracje wykonac?
 

jurislawek

New member
za czałem sie cos bawic z ustawieniami i znalezlem http://www.hdtvtest.co.uk/Sony-KDL40W5500/Settings.htm jest to do modelu W ale u siebie w Z tylko B Bias zostawilem na 0 i mi sie spodobalo ale dzis juz nie bylo meczu na sport hd i nie pobserwuje tego efektu
a tu jeszcze jedne
z5500d103small.jpg

z5500d104small.jpg

z5500d105small.jpg

z5500d106small.jpg
 
Ostatnia edycja:

ravaillez

New member
jurislawek pobaw się w ustawieniach nie ma innej opcji, z mojego w4500 też na ustawieniach fabrycznych też nie byłem jakoś super zadowolony, Kiki podawał wielokrotnie taką fajną stronkę jak to powinno się prawidło robić. Bo szczerze powiedziawszy nie wiem o jaką mgiełkę Ci może chodzi...
 

jurislawek

New member
clouding tak sie to chyba nazywa nie wiem moze myle pojecia, ale jak widac postac to taka jakbt byla otoczka obrys postaci tak jakby mgielka takie cienkie rozmycie na obrysie i tak to sie dzialo tylko na c+sporthd na meczu pilki noznej
 

SDman

Banned
Nareszcie widziałem w akcji (w domu u znajomych) Sony 40W5500 i jestem zaskoczony na + . Sygnał cyfrowy SD i taki mnie właśnie
interesuje, Bardzo dobry upscaling (jedynie poziom ostrości mógłby być większy), poziom czerni , kąty. Brawa dla Sonego mimo cięć na modelu jest lepiej niż w poprzedniku !
Tak, a teraz właściwe pytanie bo ochotę mam oczywiście na model 40Z5500 , czy bez najmniejszych obaw będzie tak dobry jak seria W ?
Chodzi mi o upscaling sygnału cyfrowego SD , DVD itp. , Ogromna prośba o zajęcie stanowiska do osób, które może porównywały oba TV.
 

gregorp

New member
paczu napisał:
kurcze, ceny wyglądają coraz lepiej... w Euro RTV/AGD był do tej pory za 7899zł (obłęd) a dziś na ich stronie widzę że można za 5999 wyjąć w ratach 30x0% :grin: wychodzi 30x199,97 miodzio :grin: (mowa oczywiście o 40")

Oj chyba jednak z4500 a nie z5500 :-(
 

Ares78

New member
jurislawek napisał:
clouding tak sie to chyba nazywa nie wiem moze myle pojecia, ale jak widac postac to taka jakbt byla otoczka obrys postaci tak jakby mgielka takie cienkie rozmycie na obrysie i tak to sie dzialo tylko na c+sporthd na meczu pilki noznej

Mylisz pojęcia clouding to były jaśniejsze miejsca na matrycy takie "chmurki", widoczne przy zmianie sygnału etc. nieuciążliwe przy normalnym oglądaniu. Także to o czym piszesz co coś innego.

SDman jeśli tak bardzo pasuje Ci w5500 to może zamiast z5500 po prostu pokusisz się o większą przekątną? Jeśli chodzi o lepsze sprawowanie przy SD to pisałem już- chodzi tutaj o BE3.
 
Do góry