Sony seria Z5500 (40, 46, 52 ") 200hz - testy, opinie, wszystko o serii

Ares78

New member
SDman spokojnie, nikt na Ciebie się nie rzuca po prostu tak trochę nijak to napisałeś + kilka błędów metodologicznych. Ja po prostu nie zdecydowałbym się na zakup telewizor full HD jeśli nie miałbym dostępu przede wszystkim do dobrej jakości sygnału czy to do gier z konsoli, odtwarzacz blu ray, czy też platformy cyfrowej. Jak każdy oglądam sporo SD, ale na pewno nie determinowało mojej decyzji (pierwszy telewizor Full HD jaki kupiłem to w zeszłym roku w4000 i krótko po nim w4500)
 

Hartson

New member
Bez reklam
To może zobacz JVC 47DV1. W strefie (dla niebieskich) jest test tego lcd.
Telewizor wg testującego go Kikiego bardzo dobrze radzi sobie właśnie na interesującym Ciebie sygnale SD.
 

Sych

New member
SDmas, sorki ale ja nie jestem w stanie pomóc Ci, albo kompletnie nie zgadzam się z takim tokiem myślenia, albo go poprostu nie rozumiem. Ja czerpię ogromną przyjemność z oglądania kanałów w sd i hd na mojej cyfrze, do tego raz na jakiś czas seans z blu ray... Czy czekał bym na to 5 lat? Nigdy. Jakość obrazu na w4500 jest tak dobra, że mnie to kopletnie satysfakcjonuje.
Jedna rzecz mnie zastanawia, po co kupować lcd full hd, aby oglądać TYLKO telewizję ze sygnałem sd? W takim przypadku lepiej kupić albo hd ready, albo tanią plazmę.... Po co wydawać 6-8 tys?

@ortax360
Kupę czasu wytrzymałeś;) Ja sobie poczekam na X5500 i oczywiście jak spadną trochę ceny...
 

ortax360

New member
OJ wytrzymałem prawie 12 miesiecy :D dalej nie dałem rady :D .

Chwile bez zmiany lcd uprzyjemniały mi inne przyjemnosci a dokładnej STEREO - nowy wzmacniacz , kabelki płyty itd .

Ostatnio zostałem pochłoniety przez DEMONS'S SOULS na PS3 Rewelacja !! dawno tak nie grałem , dawno nie wciagneła mnie tak zadna gra jak ta wyzej wymieniona :D .

Pozdrawiam
 

Attachments

  • ps3_demons_souls_kor_cover.jpg
    ps3_demons_souls_kor_cover.jpg
    228,3 KB · Wyś: 237
Ostatnia edycja:

jszm

New member
"Zetka" miesiąc na rynku.

Minął miesiąc, jak w sprzedaży mamy nowy model soniaka. „Zetkę” można już obejrzeć (i kupić) w wielu sklepach.

Przed miesiącem pisałem:
…Zabawię się w prognostę cen i na koniec lipca obstawiam – 40” poniżej 6000 zł., 46” ok. 7000 zł. a 52” ok. 9000 zł…
Aktualne ceny na koniec lipca:
40Z5500 – 5780 zł.
46Z5500 – 7040 zł.
52Z5500 – 9425 zł.

Analizując ruch cen, widać, że aktualne ceny spadły w stosunku do tych sprzed miesiąca o ok. 8 %. Nie jest to dużo, ale należy mieć nadzieję, że ceny będą dalej spadać.

Mamy też pierwszych szczęśliwych forumowiczów, którzy już mają „zetki”.
<kiloan>, <monsanto>, <hotkot>, <focus223>, <SDman>, gratuluję udanego zakupu. Oby nowy nabytek spełniał Wasze oczekiwania. Piszcie o swoich spostrzeżeniach, załączajcie krótkie opinie, zarówno pozytywne jak i negatywne.
 
Ostatnia edycja:

ravaillez

New member
SavageOrk napisał:
Witam czy z 5500 ma problem z cladingiem i bandingiem czy już sobie sony poradziło ??

Clauding na z4500 nie występował, z tego co wiem to była przypadłość części modeli w4000 i w4500 (w w5500 też już wyeliminowano).

jszm ceny pewnie ruszą tak za miesiąc, jeśli sklep sprzedał już z5500 i będzie płacił za nową dostawę po sporo mocniejszy kursie złotówki. Bo tak to 8% nie jest dużo zwłaszcza, że koniec czerwca początek lipca była premiera w Polsce.
 

SDman

Banned
hmm, byłem wczoraj w centrum sony i nie wiem na co się zdecydować na 40X czy na 40Z -mile widziane podpowiedzi -oczywiście chodzi mi o sygnał SD . Różnica w cenie 500 zł.
Na marginesie przeprowadzony jest tam pokaz jak Z5500 zabija jakością Ledowego Samsunga na wyświetlanym statycznym zdjęciu -ciekawe czy to ich trik -zapewniają, że nie !
Różnica jest ogromna w szczegółach twarzy modelki i w tłach -trza to zobaczyć ! Łódź -Manufaktura .
 

sonix

New member
SDman napisał:
hmm, byłem wczoraj w centrum sony i nie wiem na co się zdecydować na 40X czy na 40Z -mile widziane podpowiedzi -oczywiście chodzi mi o sygnał SD . Różnica w cenie 500 zł
Jestem za modelem Z5500 a jezeli model X to wieklosc 46 cali.:eek:k:
 

Ares78

New member
SDman napisał:
hmm, byłem wczoraj w centrum sony i nie wiem na co się zdecydować na 40X czy na 40Z -mile widziane podpowiedzi -oczywiście chodzi mi o sygnał SD . Różnica w cenie 500 zł.
Na marginesie przeprowadzony jest tam pokaz jak Z5500 zabija jakością Ledowego Samsunga na wyświetlanym statycznym zdjęciu -ciekawe czy to ich trik -zapewniają, że nie !
Różnica jest ogromna w szczegółach twarzy modelki i w tłach -trza to zobaczyć ! Łódź -Manufaktura .

Przy sygnale SD lepiej spisze się Ztka ma BE3 które tutaj bardzo ładnie działa, X będzie miał ten procesor obrazu w modelu X5500 (ale jeszcze sporo czasu do premiery). Edge LED jest jaki jest, cienki, ale nie ma nic za darmo i płaci się za to chociażby czernią, z tymi pokazami różnie bywa jak sam nie zgram zdjęcia na oba telewizory i nie sprawdzę ustawień to podchodzę sceptycznie.
 

paczu

New member
teraz właśnie sobie uświadomiłem że już chyba czytałem test porównawczy tego samsunga z bodajże w5500 na konkurencyjnym forum... nie wypadł zbyt dobrze. zakup lcd rozkminiam już ponad miesiąc i problem w tym że tyle tego czytam że zaczyna mi się już mieszać, (przydałyby się jakieś notatki ;)) i co najciężej ogarnąć to kwestja rozsądku, czy warto wywalić 5800 na "Z" bo za 3700 można mieć niewiele słabsze "W".
 

paczu

New member
no tak, jak się ma w kieszeni luźne 6 tysi to pewnie że nie ma co się zastanawiać ale zazwyczaj jest wiele innych mniej lub bardziej ważnych wydatków i wtedy człowiek zaczyna się szczypać, czy polecieć po całości bez kompromisów czy... no właśnie... z rozsądekiem. aż momentami żałuję że go mam ;)
 

sonix

New member
paczu napisał:
no tak, jak się ma w kieszeni luźne 6 tysi to pewnie że nie ma co się zastanawiać ale zazwyczaj jest wiele innych mniej lub bardziej ważnych wydatków i wtedy człowiek zaczyna się szczypać, czy polecieć po całości bez kompromisów czy... no właśnie... z rozsądekiem. aż momentami żałuję że go mam ;)

Wydatek to na kilka lat a nie na kilkanaście godzin jak żywność do domu , wiec warto nieraz dołożyć żeby nie żałowac , przecież patrzeć w ten ekran będziesz codziennie a nie na niedziele od święta jak to się mówi .
Ale wybór należy do ciebie , gdy zadajesz pytanie to po to zeby wykorzystać opinie innych co do zadanego pytania ,wiec jak by nie patrzeć wybór tak czy inaczej należy do ciebie :hmm: :hmm: :hmm:
 
Do góry