Sony seria Z5500 (40, 46, 52 ") 200hz - testy, opinie, wszystko o serii

hotkot

New member
Witam.

Pisałem w czwartek, że chcę kupić zetkę 52 albo 46 i zakupiłem :hihi: :hihi: :hihi:

Kupiłem na allegro, tzn znalazłem na allegro, a odebrałem w sklepie w Mikołowie. Powiem szczerze, że jestem w szoku. Pojechałem po odbiór i okazało się że jest to sklep sieciowy. Wymęczyłem ich maksymalnie. Podpinali 46 i 52 pod zwykłą antenę, pod blueraya, i pod N he he he. Jestem zadowolony całkowicie. W sumie na aukcji jest 9499, ale jeszcze mi stówkę spuścili. Cenę mają super, bo w katowicach mówili mi 11,5 tyś., a w euro jest za prawie 13tyś.

Ps. Dodam tylko, bo się dowiedziałem, że gwarancja jest na 5 lat i do każdego Z 52cali i Z 46 cali dostaje się uchwyt z montażem za free.


Telewizor jest porpostu niemożliwy, wykonanie super, obraz świetny. Nie jestem specjalistą, ale jestem naprawdę pdo wrażeniem.
Jakby ktoś chciał bardziej szczegółowe informacje, to piszcie postaram się pomóc jakby co.

Pozdrawiam
Hotkot
 

kiloan

New member
Pozdrawiam kolejnego szczęśliwego nabywcę "zetki":D
Ja też im dłużej oglądam tym bardziej twierdzę, że to dobry zakup:)
 

ravaillez

New member
hotkot szczerze powiedziawszy to łaski nie robili jak się kupuje sprzęt za 10k to wiadomo, że trzeba wszystko dokładnie sprawdzić :), zresztą z tego co piszesz główny dylemat polegał na wielkości, a nie modelu. Pamiętaj o rejestracji w celu przedłużenia gwarancji, łatwo zapomnieć, a szkoda zmarnować dobrą okazję.
 

hotkot

New member
Co do modelu to raczej nie miałem wątpliwości, ale chciałem porównać wielkość i ogólnie jak to wygląda na różnych sygnałach. Chłopcy się sprawili :) Narazie stoi na podłodze, teraz muszę zorganizować montaż na ścianie, i tę gwarancję. Powiem szczerze, że był to pierwszy sklep w którym fajnie się kupowało i tanio przedewszystkim. Jak mnie w Euro obsłużyli to porażka, a w Media nie było nawet z kim porozmawiać.
Polecam.

Trzymajcie się i dzięki za porady.
Zadowolony użytkownik najlepszego TV - hotkot ;)
 

focus223

New member
Witam

No cóż możecie mi pogratulować. W Sony Center była do wczoraj promocja taniej o VAT no i się skusiłem. Nabyłem 52 Z 5500:D Jutro odbieram, a dziewczyna chyba ze mną zerwie :D

Teraz mam ból po zakupowy więc na razie powstrzymam się o pisaniu o moim nowym nabytku, ale powiem Panowie tyle:

Jakością (może przesadzę) ale porównywałem do 55X4500 i różnicy nie widziałem.

Pozdrawiam
 

sonix

New member
focus223 napisał:
Witam

No cóż możecie mi pogratulować. W Sony Center była do wczoraj promocja taniej o VAT no i się skusiłem. Nabyłem 52 Z 5500:D Jutro odbieram, a dziewczyna chyba ze mną zerwie :D

Teraz mam ból po zakupowy więc na razie powstrzymam się o pisaniu o moim nowym nabytku, ale powiem Panowie tyle:

Jakością (może przesadzę) ale porównywałem do 55X4500 i różnicy nie widziałem.

Pozdrawiam

To jeszcze tylko chociaz pochwal sie jaki byl koszt zakupu pomniejszony o ten VAT:hmm:
 

Ares78

New member
Jeśli uwzględnić koszty kredytu (czyli ile bank musi na tym zarobić) to cena całkiem fajna, Co do obrazu x4500, różnice byś zobaczył oglądając przy zgaszonym świetle, zwłaszcza przy ciemnych scenach, ale prawdę powiedziawszy to w tej cenie nowa Ztka króluje.
focus223 to że miodny potwierdzam po wizycie w CS, ale można było się tego spodziewać skoro to wzbogacona z4500.
 

focus223

New member
Więc jako zodiakalna Panna (mam bardzo duży pedantyzm estetyczny i techniczny) mogę się już podzielić moimi wrażeniami. Takie rzeczy widzę odrazu :p

Wykonanie:

W skali od 0-10 daje 8

- Kabel HDMI po podłączeniu się ryla (chwieje na lewo i prawo) i tak jest w każdym tylnym gnieździe!. Wg mnie to jest wada jakaś - jutro pójdę się wypytać w SC.

- Ta nóżka na której stoi nie zapewnia mu odpowiedniej stabilności - jak się telewizor obraca to się on trochę trzęsie na lewo i prawo (czegoś takiego spodziewałem się po serii V lub W, ale nie Z!!!). Sprawia to wrażenie jakby był tani.

- Obudowa jest rzeczywiście bardzo błyszcząca i przy mocno naświetlonym pomieszczeniu się świeci, ale do tego idzie się przyzwyczaić.

- Plastik i wykonanie estetyczne rewelacja - telewizor wydaje się skromny z daleka, ale jak podejdzie sie bliżej to widać, że to jednak TV z wyższej półki. Sąsiad myślał że kupiłem taniznę, jak przeczytał nazwę to powiedział O ku.wa :D


Obsługa:
No cóż mój poprzedni duży telewizor to 20 letnia NOKIA :p, ale doświadczenie z LCD już mam (posiadam 23calowego samsunga - 3 letni model). Więc nie ma co porównywać obsługi.

Cała obsługa tego TV jest jednak trochę skomplikowana. Ja się techniki nie boję, ale początkowo miałem problemy aby stwierdzić za co się zabrać.

Doświadczenie z menu sony mam już z konsoli PS3, ale telewizor ma strasznie dużo ustawień, a sony nigdzie nie pisze dokładnie co dane ustawienia dają. Dla mnie to duży minus, bo teraz przeszukuję forum w szukaniu info :). Konsola ma to wszystko lepiej rozwiązane.

Jakość Motionflow 200HZ

No tutaj widać potęgę tej funkcji. Polecam film Quantum of Solace (sceny gdzie Bond goni agenta po dachu). Jak oglądałem film na W5500 Motionflow 100 Hz ustawione na wartość wysoką to TV miejscami trochę "gubił obraz" (nie wiem jak to profesjonalnie nazwać, ale widać było, że brakuje tej 1-2klatek). Motionflow 200Hz ustawione na wysokie nie ma z tym prolbemu. Więc tutaj duży ukłon w stronę sony za dopracowanie.


Moje wrażenia po 5godz. używania.

TV naprawdę fajny, gdyby nie te mankamenty które znalazłem na poczatku to byłaby rewewlacja. Jednak ten TV nie jest wart 10tys. zł Jak 52 calówkę znajdziecie tak w okolicach 8000-9000 zł to wtedy warto kupować, powyżej tej ceny ma się jednak lekkie wrażenie, że się przepłaciło.


To na razie tyle, napewno zamieszczę szerszą recenzję wkrótce:)

Pozdrawiam
 

SDman

Banned
Postanowiłem napisać swoje spostrzeżenia o 40Z5500.
Więc na początek informuję, że głownie chodzi mi o sygnał SD jak najwyższej jakości ale standard nie HD.
Wychodzę z założenia, że jak TV zagra dobrze SD to cała reszta HD to czysta przyjemność będzie i sama radość !
Test przeprowadziłem na DVD i wysokiej jakości kablu SCART .
TV wyjęty z pudła więc ustawienia fabryczne.
DVD najwyższej jakości testowa firmy PHILIPS z 2005 roku !
Obraz nie zachwycał zbyt jasny mało ostry i tak na każdym trybie oprócz SPORT !
W tym trybie przyznam, że jeszcze nie widziałem tak dobrej jakości sygnału SD na żadnym TV FHD !!
Przyznam, że wzbudziło to moje zaciekawienie, czy TV może był uszkodzony ? Na innych trybach nie do zaakceptowania!
Czy może ktoś zająć stanowisko o co chodzi, jakby BE3 pracowało na maxa i o to chodzi tylko czemu w jednym trybie !
Ciekawe czy jeszcze dałoby się wyregulować -skalibrować dokładnie tryb -SPORT , czy można ustawiać każdy z trybów .
Czy oba Scarty są RGB czy tylko jedno ?
Ten TV z dodatkowym zestawem jak na razie mocno biorę pod uwagę , ciekawe co Philips 9704 led lux pokaże -oprócz ceny !
 

Sych

New member
@SDman
Wychodzę z założenia, że jak TV zagra dobrze SD to cała reszta HD to czysta przyjemność będzie i sama radość !

Błędne założenie. Jak to się mówi, człowiek inteligenty uczy się na czyiś błędach nie na swoich. Prześledź testy tv full HD parę miesięcy, a nawet rok wstecz. Nie raz spotkasz się z sytuacją, gdzie tv średnio gra na sd, ale rewelacyjnie na hd. Porównaj sobie plazmy. Tam masz bardzo dobry obraz sd (nie raz lepszy niż w lcd), ale na hd nie ma porównania z dobrym lcd.

Piszesz o ustawieniach na sd. Po ierwsze każdy ma inny gust, jednemu podoba się to, innemu coś innego. Nie wiem jak jest z Toba. Polecam małą wyprawę do menu tego lcd i pogrzebanie w opcjach, a napewno dopasujesz odpowiednie ustawienie.

Poza tym sam mam w4500. Obraz na sd dla mnie jest bardzo ok. z5500 jest dużo lepszym lcd, więc obraz powinien być lepszy. Osobiście nei wiedziałem jak to wygląda, ale tę teze potwierdzają liczne testy.

Reasumując, niezły tester z Ciebie:eek:k:
 

SDman

Banned
Tak OD Plazm zawsze z daleka -nigdy nie dorównają ostrością dobrym LCD , ja od 2001 roku zakochany jestem w technologii LCD.
Proszę może jeszcze kogoś o wyjaśnienie czemu tylko w trybie SPORT obraz jest do zaakceptowania ! Czy tylko tam jest Upscaling ?!
 

Sych

New member
sonix napisał:
Przyłaczam sie do ostatniego zdania :eek:k:

Dziękuję:grin:

Co do lcd i plazmy, może nie jestem zakochany, tylko uważam że lcd są lepsze. Chociaż teraz lcd wyprze oled, ale to nie jest wątek o różnych technologiach, tylko o z5500.
 

ravaillez

New member
SDman
Niewiele mogę dodać, ale prawdą jest, że dość często zdarzają się sytuacje: telewizor na sd średnia jakość obrazu, a przy HD rzuca na kolana, także faktycznie założenie przyjęte na początku testu było błędna. Dalej co puściłeś na dvd? Jaki film? Zresztą jakby z SD dało się wyciągnąć super obraz to po co istniałoby HD? Da się go poprawić do pewnego poziomu, grzebałeś coś już na ustawieniach, czy wszystko na fabrycznych? Jeśli druga opcja to trzeba najpierw telewizor skalibrować, tak samo robiłem z moim poczciwym w4000...
 

ortax360

New member
Witam

Nie wytrzymałem i znowu dokonałem zak. nowego lcd . Wybierałem pomiedzy 52z5500 i 52z4500 . Wybrałem 52z4500 :D .

O wiele bardziej podoba mi sie wyglad Z4500 ( kwestia indywidualna ) miałem oba w domu w jakosci obrazu HD oba modle odbieraja tak samo z małym wyjatkiem z4500 jakby wydobywał wiecej detali z ciemnych scen .

Natomiast SD wypada lepiej na Z5500 . Co nie znaczy ,ze na z4500 jest BE. Obecnie sygnał SD w tv wyzszej klasy jest odtwarzany swietnie i reszta zalezy juz od samego sygnału z tunera i nadawcy .

Najbardziej cieszy mnie wrecz idealnie podswietlona matryca w Z4500 . :D



Pozdarwiam .
 
Ostatnia edycja:

SDman

Banned
TV, który zagra kiepsko w SD, a może grać rewelacyjnie w HD mnie nie interesuje ! Ja chcę zapłacić za TV ale pod jednym warunkiem nie może on źle grać w SD, a co więcej niech gra kiepsko w HD - to jeszcze nie pora na HD . W moim i nie tylko moim oglądaniu TV jest ok 95% sygnału SD! Dlaczego tak twierdzę -bo za 5 lat to kupię sobie OLED lub SED, a przez ten czas to pewnie nieźle się zmieni w na dawanym sygnale . Ale i tak będzie musiał Ten przyszłościowy TV dobrze radzić sobie z SD i oczywiście już wtedy z HD.
Tok mego rozumowania jest poparty tym co mam obecnie w domu czyli LCD HD redy (4 lata z doskonałym upscalingiem) i super sygnał od operatora kablowego w Łodzi (nie wymieniam nazwy) aby kto nie pomyślał wiecie..
Jak wchodzę do sklepu z TV FHD i widzę jak grają w SD czy nawet HD (nie mylić z Blu) to załamuje się !
Nie ma to najmniejszego porównania do tego co mam na swoim LCD (koszt zakupu 9 999zł) o dźwięku to już nawet nie wspomnę bo obecne TV grają trochę lepiej od tranzystorowego radyjka ! (Sony Z ma szanse konkurować dźwiękiem z moim ale w cenie z HC500 !) Oczywiście kino mam ale czy zawsze chce się je włączać !
Nie wiem może rozmiar 32" ma lepsze skupienie, a może kiedyś producenci przykładali się lepiej aby wprowadzić TV LCD na rynek i dla tego TV 40-42" produkowane masowo dziś grają gorzej w SD zapomniało się im o tym ,że ktoś może mieć kolekcję DVD , nagrania z kamer itd itd !
Chcę zmienić ! Tak ! 32" to za mało w dzisiejszych czasach ! Ale !!! Nie kosztem utraty jakości !
No się rozpisałem ale wróćmy do LCD eka , który zrobił na mnie wrażenie w SD oczywiście - tylko czemu w 1 trybie (sport) o co z tym chodzi - dlaczego beznadziejnie grał we wszystkich pozostałych trybach ! Pomóżcie !
 
Do góry