Sony seria Z4500 (40, 46, 52 ") 200hz - Pierwszy test w PL, opinie, link 1 post!

hectore

New member
Witam czy clouding podlega pod wadę telewizora kwalifikującą do wymiany czy poprostu trzeba mieć fart aby kupić odbiornik bez chmurek?Zakupiłem tego sony Z4500 i wszystko by było O.K (brak przepalonych pikseli) gdyby nie to zjawisko opisane powyżej.Występuje w czterech rogach telewizora.Proszę o wypowiedz jakiegoś fachowca w tych telewizorach.Wcześniej mialem Sony 32D3000 ale matryca się rozbiła z winy przeciągu,zbyt wielkiej różnicy 100 a 200Hz to nie widzę.
 

mr.magoo

New member
z tego co mi się wydaje to powinni wymienić, jest chyba do tego jakaś norma ale jak mówisz, że masz w każdym rogu to nie powinno być problemu. Najlepiej zadzwoń do serwisu Sony i zobacz co oni Ci powiedzą. Jest chyba też coś takiego jak 10 dniowy okres kiedy można do sklepu oddać tv ale do końca nie pamiętam bo wiem, że gdzieś na forum o tym czytałem.
 

Ares78

New member
Lord Vaako napisał:
Ten okres 10 dni dotyczy zakupów przez internet.
Dokładnie wtedy można zwrócić bez podawania przyczyny. Na gwarancje będzie ciężko, zależy jak to jest uciążliwe, mocniejsze podświetlenie w rogach telewizora to jest bardzo popularna rzecz w LCD (i to nie jest clouding!). Możesz próbować podciągnąć pod wadę fabryczną jak sugeruje Kiki, ale może być ciężko. Pytanie jak jest to uciążliwe przy oglądaniu.
 

mr.magoo

New member
a nóż widelec jednak serwis okaże trochę serca ;) jeśli jednak nie to są sposoby aby spróbować się tego pozbyć np. masaże tylko nie dają 100% gwarancji na poprawę.
Dzięki Lord Vaako za sprostowanie teraz będę pamiętał :)
 

Ares78

New member
Było wiele razy, i z góry pisze jak coś przestawisz to, że nie pomogę :p
wyłącz telewizor pilotem następnie naciskasz (po kolei) ? (info I+), 5, Vol+, Power
Jak się włączy telewizor wcisnąć menu i gotowe :)
 

jayu

New member
Może banalne pytanie:

- czy z5500 też nie będzie miał dekodera Dolby Digital+ (E-AC3), podobnie jak w przypadku w5500? Seria 4500 miała... A taki właśnie system może być jako jeden z dwóch bodajże stosowany w DVB-T w Polsce...

/jayu
 

Sych

New member
Na stronie Sony masz dokładne dane techniczne. Nie pamiętam czy był ten dekoder, ale skoro mają go inne modele, te nowsze też, to na pewno ten również będzie go miał. A skąd masz te informacje na temat dekodera? Pewna jest?
 

jayu

New member
No tak, zaglądałem ostatnio na strony Sony jak jeszcze opisu do Z5500 nie było.

Na szczęście Z5500 ma ten dekoder. W5500 i V5500 nie mają. No i zostawili WCG-CCFL i 10-cio bitowy panel. Ciekawe ile będzie kosztował.

Jeżeli chodzi o dźwięk w DVB-T, to posiłkowałem się tym:

sklepDOTdeltaDOTpoznanDOTpl/pdf/ntc.pdf

/jayu
 

Ares78

New member
jayu akurat to, że będzie 10 bitowy panel i lepsze podświetlenie to wiadomo od dość dawna, tak samo, że będzie to wzbogacony model bez rezygnacji z sprawdzonych technologii. Wygląda to tak podejrzewam dlatego, że z5500 będzie równolegle sprzedawany ze starszym modelem, a nie jak w przypadku w5500 zastępował. Wstępne ceny już są, ale nie wyglądają zachęcająco trzeba poczekać jeszcze 2-3 tyg...
 

bartfine

Member
kupiłem 40z4500 jestem super zadowolony,jak ktos ma to prosze o jakies optymalne nastawy dla niego.Moze cos moge poprawić.Mam tylko pytanie dlaczego czasami obraz sam przełancza sie z 1080 do 720 mam cyfre + hd
pvr i własnie czasami tak sie dzieje ,musze nacisnąc na pilocie cyfry przycisk hd zeby powruciło do 1080 ale czemu to dzieje sie samo.
 

Sych

New member
Co do optymalnych ustawień, takie tematy już były. Co do cyfry, to jakie masz ustawienia w dekoderze? zasięg jest ok? Swoją drogą fajnie zrobili ten przycisk na pilocie od dekodera. Mam pytanie co do pvr, też Ci chodzi tak wolno?
 

bartfine

Member
Wczoraj ustawiłem i już nie przełancza ,faktycznie w pvr trzeba było ustawic na 1080 i jeszcze zmienic na obraz podawany szeroko a nie normalnie jak był ustawiony,teraz wszystkie kanały wchodza na całą matryce,tuner chodzi tak sobie ale nie wymagam od dekodera za darmo nic więcej.Pomału wszystko sobie pokupuje i tyle. Raz tuner mi sie sam przestawił,jak wstałem rano nie było sygnału ,chyba sie zaktualizował bo był nowy,teraz wszystko gra.Sygnał ponad 4 wystaje więc dobry jest.Pozdrawiam.
 

ortax360

New member
Witam

Zmowu mam nowy lcd po sprzedazy 52W4500 . Wybrałem 52Z4500 . Co bardzo i to bardzo cieszy matryca jest idealnie podswietlona :D

Pozdarwiam
 

ortax360

New member
Nie podoba - odpowida mi stylistyka Z5500 . Miałem oba w domu jakosc obrazu taka sam . Plus dla Z5500 za troszkę lepszą jakosc SD.

A dzwiek z Z5500 w por do Z4500 słabiutki oj słabiutki .

Pozdarwiam
 

kiloan

New member
kiki napisał:
jestem podobnego zdania ,nie tylko wygląd ale jakość w z 4500 jest lepsza :D
Oglądałem oba modele w CS, i co do dźwięku to wyższość Z4500 nad Z5500 jest wyraźnie słyszalna, ale jeśli chodzi o wykonanie to się nie zgadzam.
Spasowanie jest w obu bardzo podobne. Natomiast sam plastik z przodu w z4500 jest bardziej podatny na zarysowania (delikatnie sprawdziłem to w sklepie;)), a gdzieś na tym forum czytałem, że nawet po przetarciu mikrofibrą powstają rysy. W z5500 jak na razie się z tym nie spotkałem, a jestem na to uczulony. Stosuję preparat firmy "am" (85146) polecam:D
 
Do góry