Sony seria Z4500 (40, 46, 52 ") 200hz - Pierwszy test w PL, opinie, link 1 post!

jarql

Member
Jeżeli chodzi o wygląd to jedank oba tv całkowicie sie różnią od siebie, zależy od gustu a o tym sie podobno nie dyskutuje, mi osobiscie bardziej podchodzi Z4500.Co do obudowy Z4500 to jest prawie taka sama jak W4000 czyli midnight sky,widac te drobne opiłki w lakierze.Przede wszystkim to tv chyba powinno sie użytkowac i cieszyć sie jakościa obrazu a nie do sprawdać czy powstały na obudwie mikro ryski z mikrofibry bo to już jest chyba zboczenie :D
 

ortax360

New member
Witam


Katy są OK . Czern bardzo dobra . Najbardziej cieszy mnie idealne podswietlenie matrycy :D .




Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

toms83qwe19

New member
Dzięki kolego za info. A jakbyś mógł jeszcze napisać, bo podobno początkowe modele Z4500 miały jakiś problem z bandingiem, dosyć mocno rzucał się w oczy. Czy teraz nie ma tego problemu?
 

Ares78

New member
To były bardzo sporadyczne przypadki, zawsze możesz wyszperać jakąś dobrą ofertę w sklepie stacjonarnym i przed zakupem sprawdzić ten konkretny model który ma do Ciebie trafić, sporo sklepów nie robi żadnych problemów w takich sytuacjach.
 

ortax360

New member
Witam

Clouding , banding w moim Z4500 nie wystepuje wszystko jest idealne :D . Az dziwnie sie czuje ogladajac :D tak czystą matrycę .

Potwierdzam wiatraczek w Z4500 słychac go delikatnie , ale tylko od tyłu lcd .

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

slaw2006

New member
Bardzo proszę o szczerą poradę

Planuję zakupić LCD 40 cali
Pokój ok.28m, mało nasłoneczniony. Przeznaczenie tv - ogólne, czyli filmy, sport, muza, cyfra+ z hd zaraz po lcd (na razie bez hd). Kino domowe denona AVR1707 jak dobrze pamietam.
Proszę o radę, gdyż chyba zbyt dużo czytałem i mam zupełny mętlik w głowie.

Po głębokiej analizie stanęło na pomiędzy:
- sony Z4500 lub Z5500 (około 4700 za z4500 i ok.5800 za z5500) wolałbym mniej kasy wydac chodz i tak większa połowa na raty bedzie, więc wtedy nie ma to znaczenia)
a
- samsung UE40B7000 (7020) lub LE40A756 bądź 786.

Zastanawiam się też nad sony 40w5500 (dość atrakcyjna cena, chodź to sklep internetowy, cena 3727 bruto)

Proszę o pomoc i z góry dziękuje!!
ps. co sądzicie o takim zakupie przez internet??
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
zakup przez internet - możesz kupować bez cienia wątpliwości . Sprawdzaj tylko przy odbiorze czy sprzęt jest cały koniecznie.
Ja wybrałbym 40Z4500 .
 

Ares78

New member
slaw2006 kupować przez internet można, tylko najpierw poczytaj o danym sklepie opinie, przejrzeć fora zajmie to 30-40min, a człowiek będzie zawsze spokojniejszy. Oczywiście sprawdzenie zawartości przy kurierze (bo chyba nikt nie zaryzykuje wysyłki telewizora PP ;) )
W kwestii Twojego dylematu, wyszły Ci niezłe widełki od 3800zł do 5500zł, zapewne najlepsza będzie środkowa opcja czyli z4500 więcej pieniędzy zostanie na inny cel chociażby odtwarzacz blu ray. Nie wiem, może jestem przewrażliwiony, ale nie mogę się powstrzymać: połowy zawsze są równe! Nie ma większej, mniejszej ;)
 

slaw2006

New member
Jeszcze jedno warto dopłacać do tych 200hz??? 1tys drogą nie chodzi przecież. A kupując W5500 1tys w kieszeni, będzie różnica na jego niekorzyć przy c+???
 
Ostatnia edycja:

ortax360

New member
Witam

Z4500 to nie tylko 200hz ( własciwie to nie 200hz tylko dopracowany układ 100hz ). Lepiej wykonanay lcd , lepsze kolory , lepszy dzwiek .
Czy warto dopłacic 1000 zł wybór nalezy do ciebie. Moim zdaniem tak .

Przewage Z4500 zobaczysz na sporcie , grach i bardzo dynamicznych scenach ,ale nie bedzie to poprawa jakas kosmiczna . Bedzie lepiej niz na w5500 , ale nie ma przepasci .

Pozdarwiam .
 

bartfine

Member
Juz od prawie miesiąca mam z4500 i wczoraj dostrzegłem na matrycy delikatne małe pikselki lub subpikselki (jak je tam zwał) narazie znalazłem około pieciu są one tak małe ze widac je tylko z bardzo bliska,trzeba sie dobrze wpatrzec żeby je zobaczyć (musi być ciemno i lampy nie maga jeszcze przygasnać wtedy je widać). Nie przejmuje sie tym bo z pół metra od tv juz ich nie widać ale jednak są a myslałem że mam czystą matryce:))
SONY=JAKOŚĆ:))(NIEKONIECZNIE).Z tv jestem zadowolony sport ogląda sie super i dzwięk jest o niebo lepszy niż u szwagra na samsungu.Mysle ze dokonałem dobrego zakupu lecz matryce będe teraz obserwował baczniej:))ale spokojnie (5 lat gwarancji)>pozdro 600:))
 

qazar

Member
Bez reklam
Chce kupić albo z4500 albo z5500, oglądałem oba na różnych źródłach i albo mi poszło na oczy albo ciężko wyłapać różnice... Pytanie czy takie występują czy oczy mam zdrowe i nie ma większych...
 

toms83qwe19

New member
W sumie pytanie podobne do jak kolega gazar.
Czy różnice między Z4500 a Z5500 są jakieś znaczące? Zastanawiam się nad jakimś 46" ( ewentualnie 52" ) i nie wiem czy warto wybulić większą kasę na Z5500.
 

slaw2006

New member
W całej bydgoszczy poza eurortvagd i mm nie znalazłem z4500 i z5500. Nawet w największym sklepie na szajnochach nie mieli żadnego soniacza z tej serii!!

Tak więc w mm były obydwa modele, tak jak kolega wcześniej napisał różnice w obrazie praktycznie niewidzialne dla bynajmniej mojego oka. Z5500 wydaje mi się że ma ładniejszy design ale to kwestia gustu. Z4500 w cenie 6499, na moje pytanie do obsługi za ile by go sprzedali bez mrugniecia okiem facet dal 5.5tys. Z5500 coś około 8tys. Mowa o 40'

Tak więc skłaniam się do Z4500, mam nadzieję że będe zadowolony.
 
Do góry