Sony seria Z4500 (40, 46, 52 ") 200hz - Pierwszy test w PL, opinie, link 1 post!

MaWo79

New member
Jestem zainteresowany zakupem Sony KDL-46Z4500

Witam!

Jestem nowy na forum i bardzo się cieszę, że na nie tradiłem ;) - w sumie dzięki kumplowi.
Piszę na forum, bo potrzebuję opinii fachowców w dziedzinie LCD. Otóż jestem zainteresowany zakupem nowego modelu SONY KDL-46Z4500. Czy ktoś z Was mógłby mi pomoć upewnić się w przekonaniu, że jest to dobry wybór?
Ewentualnie dokonam wyboru między ww SONY, a modelem KDL-46X3500 lub też innymi TV LCD w podobnej cenie lub też tańszych a lepszych bądź też takiej samej klasy co SONY

Proszę Was o opinię!
Dzięki wielkie!!!!

:D
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
czytaj :
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=33314
087_P1120127.JPG
 

MarcinCC

Banned
Przepraszam ale ten test na strefie klubowej jest co najmniej słaby. Stwierdzenie, że panel jest na poziomie 50Hz albo i gorzej jest komiczne. Czy wy w ogóle używacie jakiś tablic do testów? Oprócz zachwycania się jak ładnie wygląda kominek albo widok w HD? Bez profesjonalnych narzędzi to rzeczywiście można sobie pisać co popadnie. Polecam inny test bo są tylko dwa na necie. Każdy doskonale sobie poradzi ze znalezieniem bo tutaj jest jakaś cenzura na posty:confused:
 

maliniaq

New member
Witam Wszystkich.Moje pytanie dotyczy modelu 46Z4500, a mianowicie czy występuje w nim tak niechciane zjawisko jak clouding i tym podobne nieprawidłowości podświetlenia matrycy.Mam obecnie 40x3500 i są jaśniejsze smugi w górnych rogach w ciemnych scenach.Nie chcę się rozczarować ponownie.
 

ortax360

New member
Wszystko zalezy od danego egzempla. LCD . Clouding itd tez wystepuje .
Po odpowiednim ustawieniu lcd jest prawie niezauwazalny .

PS: w4500 i z4500 są lepszymi lcd od x3000/3500 . Czern w por do x3000/3500 jest znacznie poprawiona , ostrosc ,głebi obrazu , 2 tez.
plan . Dodatkowo w w4500 i z4500 nie mamy samoczynnego rozjasniania podswietlenia przy scenach ciemny i z małym kontrastem pogarszajacych czern .

Jezeli chcesz zmienic to kup 46w4500 100hz działa lepiej niz w x3000/3500 . Z4500 i jego 200hz zdaje egzamin na płytach testowych .

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

maliniaq

New member
ortax360 napisał:
Wszystko zalezy od danego egzempla. LCD . Clouding itd tez wystepuje .
Po odpowiednim ustawieniu lcd jest prawie niezauwazalny .

PS: w4500 i z4500 są lepszymi lcd od x3000/3500 . Czern w por do x3000/3500 jest znacznie poprawiona , ostrosc ,głebi obrazu , 2 tez.
plan . Dodatkowo w w4500 i z4500 nie mamy samoczynnego rozjasniania podswietlenia przy scenach ciemny i z małym kontrastem pogarszajacych czern .

Jezeli chcesz zmienic to kup 46w4500 100hz działa lepiej niz w x3000/3500 . Z4500 i jego 200hz zdaje egzamin na płytach testowych .

Pozdrawiam
Dzięki za info. Z tego co widziałem Ty zdecydowałeś się na x4500 , też chodzi mi on po głowie. Ciekawe czy ten model jest wart tyle kasy i jak u niego wygląda podświetlenie matrycy.
pozdrawiam
 

martivip

New member
ortax360 napisał:
Wszystko zalezy od danego egzempla. LCD . Clouding itd tez wystepuje .
Po odpowiednim ustawieniu lcd jest prawie niezauwazalny .

PS: w4500 i z4500 są lepszymi lcd od x3000/3500 . Czern w por do x3000/3500 jest znacznie poprawiona , ostrosc ,głebi obrazu , 2 tez.
plan . Dodatkowo w w4500 i z4500 nie mamy samoczynnego rozjasniania podswietlenia przy scenach ciemny i z małym kontrastem pogarszajacych czern .

Jezeli chcesz zmienic to kup 46w4500 100hz działa lepiej niz w x3000/3500 . Z4500 i jego 200hz zdaje egzamin na płytach testowych .

Pozdrawiam

mam pytanko jako że kolego posiada x4500 jak w grach z input lagiem ?

bo z4500 na zachodnich forach pod tym względem wypadł bdb.
 

Eleonor

Member
Witam Wszystkich Miłosników Sony :) - przeglądam to forum juz bardzo długo i powoli tez zastanawiam sie nad zakupem

Mam dwa typy :
46Z4500 lub 46X4500

I tu cały czas sie zastanawiam czy dopłacic troche wiecej do X-sa
Widziałem na obydwu obraz i oba sa super - oczywiscie X4500 jest wg mnie wyraznie lepszy

Czy te modele maja wentylatory z tyłu ? chodzi mi o to czy wydzielają jakis hałas -- tak jak było to z serią X3500 ( wiadomo ze tam były jakies wentylatory które troche hałasowały i podobno zmiana firmware pomagała ) - a moze jakies bzyczenie które słyszałem przy plazmach ?

pozdrawiam
 

DIABLO73

New member
Wczoraj kupiłem Sony KDL-40Z4500 za 6000zł w RTV-EURO-AGD jest teraz tam Promocja :lol:

Testuje go od wczoraj wieczora i jak na moje oko to LCD jest warty tej sumki :p obraz z Cyfry SD naprawde dobry ocenka moja 7/10 :p
na HD OBRAZ ŻYLETA 10/10 :p a z BLU REY MASAKRA PIEKNY :lol: :lol: :lol:



Pozdrawiam
DIABLO
 

jurasick

New member
DIABLO73 napisał:
Wczoraj kupiłem Sony KDL-40Z4500 za 6000zł w RTV-EURO-AGD jest teraz tam Promocja :lol:

Testuje go od wczoraj wieczora i jak na moje oko to LCD jest warty tej sumki :p obraz z Cyfry SD naprawde dobry ocenka moja 7/10 :p
na HD OBRAZ ŻYLETA 10/10 :p a z BLU REY MASAKRA PIEKNY :lol: :lol: :lol:



Pozdrawiam
DIABLO

A ile w euro kosztuje 46cali?
 

Rick_Pn

New member
Kupiłem ten tv 08.12.2008, tzn. KDL-46Z4500, właśnie przez neta w Euro-rtv-agd za 7,449 pln. Myślę że dobry strzał, a do tego 5 lat gwarancji i wieszak+maskownice do kabelków.:D
 

sharan1

Member
A ja kupliem dzis 46Z4500 i... podlaczylem nke po hdmi.Po pierwsze nie mam dzwieku mimo ze wszystko jest ustawione ok.Po drugie jak jest ciemniejsze tlo to widac taka mozaike na ekranie :(.dodam ze kupilem ten lcd dla rodzicow,osobiscie mam pioneera kuro_O co chodzi z tym dzwiekiem ? musze zmienic hdmi? O tą mozaike na ciemniejszym tle juz nie pytam bo to pewnie przypadlosc lcd :(
 

macek

New member
Bez reklam
sharan1 napisał:
A ja kupliem dzis 46Z4500 i... podlaczylem nke po hdmi.Po pierwsze nie mam dzwieku mimo ze wszystko jest ustawione ok.Po drugie jak jest ciemniejsze tlo to widac taka mozaike na ekranie :(.dodam ze kupilem ten lcd dla rodzicow,osobiscie mam pioneera kuro_O co chodzi z tym dzwiekiem ? musze zmienic hdmi? O tą mozaike na ciemniejszym tle juz nie pytam bo to pewnie przypadlosc lcd :(

Sharan1,moglbys zrobic porownanie Z-tki z KURO o ile masz 5090H
 

awujotka

New member
Bez reklam
Przede wszystkim musisz w ustawieniach telewizora w dekoderze n-ki ustawić wartość: Dolby Digital na NIE.
Ja mam ten tv i n-kę i żadnych problemów z dźwiękiem ani żadnej mozaiki na ciemnym tle niet.
 

meduza88

Banned
przelacz przyciskiem RES na przednim panelu dekodera N na 1080 jak sie ustawi to wcisnij go jeszcze raz i przytrzymaj az przelaczy sie na tryb HDMI.Bedziesz mial dzwiek.
 
Do góry