Sony seria Z4500 (40, 46, 52 ") 200hz - Pierwszy test w PL, opinie, link 1 post!

k0val

New member
mumu napisał:
chyba ZX. ja na pewno nie kupilbym tv tylko, dlatego, ze jest cienki, to nie jest niezbedna zaleta.

zbędna nie zbędna ale lepiej na ścianę a szczególnie to w soniaczach mnie wnerwia że każda seria jest cholernie gruba w porównaniu do konkurencji
 

mumu

New member
k0val napisał:
zbędna nie zbędna ale lepiej na ścianę a szczególnie to w soniaczach mnie wnerwia że każda seria jest cholernie gruba w porównaniu do konkurencji
nie przesadzaj. da sie zyc. sa podobnej grubosci jak konkurencja tej samej generacji.
 

ortax360

New member
Witam

Banding w z4500 koszmar mam nadzieję ,ze wina lezy po stronie partii wadliwych matryc na IFA . :( . Ciekwe jak w W4500. Jak bedzie OK to zostawie go na 2 miesiace .

PS: Czy banding był na jasnym czy ciemnym obrazie ?

Pozdrawiam
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Na wszystkich wielkościach, łatwo zauważalny na jasnych scenach, lecz na ciemnym też dało się zauważyć.
 

ortax360

New member
Nowy model prezentacja IFA i daja do pokazu bubla . ech SONY niczego sie nie nauczyło z poprzednimi modelami było podobnie . Smearing , clouding w seri. X3000/3500 .
 

rudy

New member
200hz po raz pierwszy!

Nieczęsto nadarza się okazja ku temu aby móc wziąć pod lupę tak gorącą nowość. Telewizory Sony serii Z4500 to pierwsze modele produkowane seryjnie oferujące technologię 200hz. Do tej pory temat ten przewijał się bardzo rzadko w doniesieniach ze świata HDTV. Jeżeli już ktoś miał zamiar wyposażyć jakiś odbiornik w to nowe cudo to tylko z przeznaczeniem dla przemysłu telewizyjnego gdzie 200hz LCD znalazłoby zastosowanie w studiach. Sony podjęło jednak ten temat i wdraża na rynek pierwszy na świecie domowy telewizor oferujący technologię 200hz.
IFA2008_Z4500_5.jpg


Nowość gorąca jak bułeczki.
Dzięki obecność jednego z naszych redakcyjnych kolegów na berlińskich targach IFA2008 możemy pokazać Wam zdjęcia tego telewizora jeszcze nim pojawi się w naszych domach. Jak widać poza innowacyjnością technologiczną w nowej serii Z4500 możemy napotkać także nienajgorszy design. „Nienajgorszy” to może niewłaściwe określenie ponieważ Sony Z4500 wygląda naprawdę atrakcyjnie. Podobnie jak inne nowości Sony ten model także utrzymano w stylu LINE, który cechuje się tym, że między ekranem a dolną krawędzią znajduje się pusta przestrzeń. Z4500 to nie idealny przykład tego stylistycznego nurtu, bowiem w przeciwieństwie do np. W4000 niema w nim „mostka” przez który moglibyśmy zobaczyć co jest za telewizorem. Mamy tu natomiast szklaną tafle, do której przymocowano głośniki w czerwonej obudowie. Efekt bardzo świeży i miły dla oka.
Jakość.
Z4500 zawiera w sobie to co sony ma najlepszego. BRAVIA Engine 2, kontrast dynamiczny 80 000:1 i skalowanie obrazu do jakości 1080p, takie parametry to niemalże specyfikacja topowego X4500. Z4500 to jednak gwiazda z innego powodu, chodzi tu o tytułowe 200hz i jego wpływ na jakość obrazu. Technologia MotionFlow była do tej pory marketingową przykrywką dla 100hz. Decydując się na telewizory Sony opatrzone tym logo musieliśmy liczyć się z wyższą ceną ale mogliśmy też wymagać lepszej jakości. 200hz to przynajmniej w teorii dwukrotnie lepsze i wydajniejsze niż 100hz tworzenie pośrednich klatek obrazu dzięki czemu na ekranie pojawia się maksymalnie oczyszczony z szumów i zakłóceń obraz. Dodatkowo tak wzbogacony obraz jest płynniejszy czyli nie może być tu mowy o klatkowym skakaniu czy pozostałościach po kształtach ruszających się obiektów. Prawdę powiedziawszy 100hz w zupełności wywiązywało się ze swojego zadania przez co nie myśleliśmy, że może pojawić się coś jeszcze lepszego. 200hz to jednak żadne nagięcie lub nowa nazwa dla 100hz. Ten system naprawdę działa a płynność ruchomego obrazu jest jeszcze lepsza.
200hz a do tego jeszcze telewizor.
Jak już wspominaliśmy Z4500 to nie gwiazda jednego sezonu, która stara się zawojować świat jednym przebojem. W istocie 200hz będzie reklamowym filarem dla tego modelu ale ci, którzy się na niego zdecydują dostaną też inne atrybuty, które pozwalają sądzić, że Sony Z4500 okaże się sukcesem. Telewizory tej serii sprzedawane będą w rozmiarach 40, 46 i 52 cale. Wszystkie będą wyposażone w matryce Full HD z porażającą stopą kontrastu dynamicznego 80 000:1. Do tego dostaniemy nowatorską obsługę przez Xross Media Bar i możliwość synchronizacji telewizora z pozostałymi urządzeniami marki sony poprzez BRAVIA Link. Z4500 będą miały także komplet potrzebnych złącz, dzięki którym możliwe będzie nawet podłączenie telewizora do lokalnej sieci komputerowej.
żródło:jt
 

bady171

New member
:hmm:Witam wszystkich,bardzo uwaznie śledze wszystkie wątki,ponieważ chce kupić nowy TV i tu mam problem,bo ten Z4500 popsuł mi koncepcje na kupno X4500. Mam do wyboru teraz 3: W4500,X4500 lub Z4500 (chodzi mi o 40 calówki). Teraz mam mankament który wybrać,nie wiem do kogo sie zwrócić z pomocą,bo nie moge sprecyzować odpowiedzi:za co jeden jest droższy od drugiego. Ja nie zmieniam TV raz na miesiąc,ten co teraz wybiore będzie na bardzooooo długi czas i nie chce kupić bubla,jak również płacić te kilka tysięcy więcej za dodatkowe wejście HDMI. Stąd prośba o zaproponowanie,który z tych TV wybrać i dlaczego,mam nadzieję,że mega test zrpobicie niedługo z tymi 3 modelami,bo od dzisiaj za max 2 tyg.musze zamówić. Moge tylko na was polegać,bo jesteście the best of the best w tej dziedzinie,żeby w necie były tylko takie strony i tacy ludzie to zakupy by były idealne pod każdym względem :D
 

MINIDYSK

New member
Hdmi

Witam wszystkich forumowiczów , jedno pytanie ,jakie gniazda HDMI ma Z 4500 chodzi o wersję 1.1 czy 1.3 Rozważam poważnie zakup tego telewizora ewentualnie Philipsa 9703 może jakąś poradę za lub przeciw , z góry bardzo dziękuję POZDROWIENIA
 

mumu

New member
h**p://www.supercena.istore.pl/sklep,1033,,,03,,pl-pln,651233,0.html
h**p://www.supercena.istore.pl/sklep,1033,,,03,,pl-pln,650970,0.html
h**p://www.supercena.istore.pl/sklep,1033,,,03,,pl-pln,650969,0.html
 

jurasick

New member
A moze juz ktos ma i podzieli sie wrazeniami :)))??? Czy to tylko na targach tak slabo, czy moze nie ????? :) no mniej fortepianu niz w W4500 i jakos tak fajniej :) ...czy? :)
 

bryczes

New member
No i dzisiaj natknąłem się na 40Z4500 w centrum sony w silesia center Katowice. Stały obok siebie z modelem 40W4500. Niestety warunki jak to w sklepie nie mogły pozwolić na jakiś bardzo wniklie porównanie telewizorów. Przy identycznych ustawieniach i tym samym sygnale tv obraz był porównywalny. Róznice zauważyłem dopiero przy typowym obrazie demo dla motionflow. Przy dynamicznych ruchach kamerą wyższość 200hz jest zdecydowana. Obraz jest płynny i ostry. Drugą różnice jaką zauważyłem to przy obrazie demo motionflow 24p. Tutaj niestety ku mojemu ździwieniu Z'ka sobie zupełenie nie radziła w porównaniu do W4500. Obraz miał przeskoki jak przy 50Hz. Czerń porównywalna jak na warunki sklepowe. To tyle co zdołałem zaobserwować.
 

cymek25

New member
witaj, dzis testowalem dkl40z4500 kontra kdl-40w4500 i seria W jest lepsza, nie wiem dlaczego ale ostrosc w W jest zdecydowanie lepsza, z tego co gadalem ze sprzedawca to ponoc jest to jakas niedoskonalosc 200 HEHE tych klatek na sek.
Jestem na etakie kupna TV, za tydzien powiem cos wiecej na temat serii X
 

arkkul

New member
cymek25 napisał:
witaj, dzis testowalem dkl40z4500 kontra kdl-40w4500 i seria W jest lepsza, nie wiem dlaczego ale ostrosc w W jest zdecydowanie lepsza, z tego co gadalem ze sprzedawca to ponoc jest to jakas niedoskonalosc 200 HEHE tych klatek na sek.
Jestem na etakie kupna TV, za tydzien powiem cos wiecej na temat serii X

A cóż to za żenujący post. Nie dość że nie wnosi nic nowego to jeszcze wprowadza w błąd forumowiczów. To tak wygląda testowanie nowych modeli. No to ja dziekuję.
 

arkkul

New member
Może jakaś konkretna informacja np. co z cloudingiem w wersji "Z". A nie jakieś tam dyrdymały co powiedział sprzedawca i że ponoć to i tamto.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
nie prawda .
Z 4500 - nie ma cloudingu wogóle. Nawet nie ma małej chmurki .
Zaskoczeniem jest słaba płynność obrazu , która miała być 200 Hz -czyli kosmiczna a jest gorsza niż serii W 4000 - czyli 50 Hz.
Są dostępne od ręki w sprzedaży.
 
Do góry