Sony seria Z4500 (40, 46, 52 ") 200hz - Pierwszy test w PL, opinie, link 1 post!

arkkul

New member
kiki napisał:
nie prawda .
Z 4500 - nie ma cloudingu wogóle. Nawet nie ma małej chmurki .
Zaskoczeniem jest słaba płynność obrazu , która miała być 200 Hz -czyli kosmiczna a jest gorsza niż serii W 4000 - czyli 50 Hz.
Są dostępne od ręki w sprzedaży.

Kiki ma zawsze konkretne informacje. Dzięki. Z drugiej strony co to Sony wyprawia. Czy nie da się skumulować pozytywnych cech w jednym modelu. Żenua.
 

debeef

New member
Bez reklam
bryczes napisał:
No i dzisiaj natknąłem się na 40Z4500 w centrum sony w silesia center Katowice. Stały obok siebie z modelem 40W4500. Niestety warunki jak to w sklepie nie mogły pozwolić na jakiś bardzo wniklie porównanie telewizorów. Przy identycznych ustawieniach i tym samym sygnale tv obraz był porównywalny. Róznice zauważyłem dopiero przy typowym obrazie demo dla motionflow. Przy dynamicznych ruchach kamerą wyższość 200hz jest zdecydowana. Obraz jest płynny i ostry. Drugą różnice jaką zauważyłem to przy obrazie demo motionflow 24p. Tutaj niestety ku mojemu ździwieniu Z'ka sobie zupełenie nie radziła w porównaniu do W4500. Obraz miał przeskoki jak przy 50Hz. Czerń porównywalna jak na warunki sklepowe. To tyle co zdołałem zaobserwować.

Też tam byłem, pod Z-tkami były X-3500 i na pierwszy rzut oka bylo widać inną klasę telewizora. Puścili Gran Turismo i na X-ie nie widziałem żadnych "klatkowań", a sam obraz na obu był nieporównywalny na korzyść X-a. Dlatego coraz bardziej skłaniam się ku 46w4000...bo nie muszę mieć obrazu X, a nie widzę różnicy na 100hz. Stałem tam i gapiłem się na 46W4500 i 46W4000 chyba przez pół godziny, ten sam sygnał...leciał X-man 3 i Lair i za nic nie widziałem różnicy dlatego też pakowanie się w 200hz nie ma dla mnie zupełnie sensu...no ale jeśli ktoś widzi tą różnicę...
 

MarcinCC

Banned
kiki napisał:
nie prawda .
Z 4500 - nie ma cloudingu wogóle. Nawet nie ma małej chmurki .
Zaskoczeniem jest słaba płynność obrazu , która miała być 200 Hz -czyli kosmiczna a jest gorsza niż serii W 4000 - czyli 50 Hz.
Są dostępne od ręki w sprzedaży.
No w to nie uwierzę. Widziałem ten telewizor na IFA i chodził podobnie do 100Hz ale było widać te Hz!. Jak coś co ma wspomaganie płynności może być gorsze od tego co go w ogóle nie ma? Dobre żarty:eek:k:
 
Ostatnia edycja:

ortax360

New member
Czyli znowu loteria z ser Z . Sony ma kłopot i to powazny . Miałem szczescie ,ze mam 46w4500 idealny( przy 2 podejsciu ) egzemp. :D .

Chyba poczekam na Philipsa . Mam nadziejeę ze bedzie 46PFL9803 cali . Jak nie to Sony 46x4500 .
 
Ostatnia edycja:

sonix

New member
Witam wszystkich forumowiczow jak i moich przedmowcow , po przeczytaniu wielu wlielu wypowiedzi na tym formu mam teraz dylemat a mianowice czy Z4500:krol: czy X3500 :confused: czy inny model podoba mi sie bardzo praca X4500 ale to troche duzo jeszcze na dzien dzisejszy na moja kieszen wiec jednoczesnie zwracam sie do tych ktorzy zakupili juz wymienione modele przezemnie gdyby mieli jeszcze raz dokonac wyboru i nowego zakupu jaki z tych modeli by zakupili.:hmm:
 

rudy

New member
TEST: Sony KDL-46Z4500 Full HD LCD TV w Video 12/2008

Nowe telewizory Sony zapewniają dzięki technologii 200Hz bardzo przyjemny obraz. Kosztują też konkretnie. Ciekawe jak sprawowałby się taki LCD ze sprytnym podświetlaniem LED?
żródło nt:
 

rudy

New member
tab_lcd_sony_2111.jpg



Zdjęcie 1 z 2
 

Hartson

New member
Bez reklam
Właśnie też mnie to nurtuje. Generalnie Samsung A956 powinien mieć lepszą czerń przez podświetlenie LED, ale z drugiej strony wg testu Kikiego ten Sony pod względem czerni też jest niczego sobie.
 

Dybosz

New member
200 Hz w Sony Z4500?

W teście zapisano:

"U nas płynność na urządzeniu testowym sięgała płynności modeli 50 Hz . Byliśmy mocno zaskoczeni i rozczarowani takim wynikiem . Wydawało się nam że przekroczenie pierwszy raz na świecie bariery
200 Hz - to kolejny milowy krok w hstorii elektroniki.
Powtarzaliśmy obserwacje kilka razy. Nie może być wątpliwości:
- to co miało się stać największym wyróżnieniem modelu i osiągnięciem firmy jest największym wg nas rozczarowaniem.
Mieliśmy olbrzymie wątpliwości - czy nasz obserwcje nie są urojone. Ale okazuje się że podobne uwagi coraz śmielej są artykułowane na różnych forach zagranicznych."

W jednym z Centrów SONY w Warszawie miałem obok siebie telewiizory 50, 100 i 200 Hz. Na fimie z tego samego źródła w dynamicznych scenach zauważalne były róznice w ostrości drugiego planu, oczywiście na korzyść 200Hz. Odbiór oczywiście także subiektywny.

Ciekaw jestem co zauważyli inni forumowicze?

Zastanawiam sie nad wyborem Z4500 czy tańszy W4500. Jak na razie Z-tka zachęca.
 
Ostatnia edycja:

Ralf

New member
Który byście wybrali LCD?

Witam mam zamiar kupić ale nie wiem który . Chialbym sie dowiedzieć który z tych modeli Sony byście wybrali 40Z4500 czy 40X4500 , który i dlaczego ?
 

Dawidowski1000

New member
Ralf napisał:
Witam mam zamiar kupić ale nie wiem który . Chialbym sie dowiedzieć który z tych modeli Sony byście wybrali 40Z4500 czy 40X4500 , który i dlaczego ?

Witam

Jeżeli miałbym wybierać pomiędzy tym dwoma to miałbym spory dylemat.
Z4500 ma 200hz a X4500 dopracowany 100hz. Sytuacja zmieniłaby sie przy wyborze 46X4500 tam mamy podświetlenie RGB LED BE2 PRO 100HZ PRO. i wtedy napewno wybrałbym 46X4500, natomisat 40x4500vs40z4500 chyba jednak X4500. Czerń, kolory itp są bardzo porównywalne z 40X500, choć X to jednak wyższa półka a róznica pomiędzy 200hz nad 100hz w tym przypadku nie ma wielkiego znaczenia.
 

zlq

New member
ar2 napisał:
Niestety nie mam dobrych wieści. Wszystkie Z4500 jakie widziałem miały bardzo widoczny banding, na X4500 czy ZX1 czy EX1 nie było widać takich oznak.

Czy na forum był być może definiowany banding? Chętnie dowiem się, co to oznacza. Czy to ma związek z "ziarnem" (występującym nawet przy sygnale 1080i)?

Będę wdzięczny za nakierowanie, gdzie ewent. mogę szukać informacji nt "schorzeń" telewizorów :)
 

Dawidowski1000

New member
ortax360 napisał:
Witam

Ja Z4500 odpusciłem widziałem u znajomego . Za tydzien bede miał 46x4500:D .

Pozdrawiam

Porównywałeś te 200hz. Na sąsiednim (białym)forum aż się rozpływają w zachwytach nad 200hz. Seria W4500 podobno wymięka! To jest tylko to co czytałem. Jakie są twoje odczucia? 200hz ryje beret czy raczej mało istotna rzecz? tym bardziej że mam 100hz PRO na swoim 46X4500 chciałbym mieć porównanie bo 100hz w serii W to nie to sam,o co 100hz PRO w 46x4500
 
Do góry