Sony seria Z4500 (40, 46, 52 ") 200hz - Pierwszy test w PL, opinie, link 1 post!

jtd

New member
Bez reklam
LINK DO TESTU (strefa klubu hdtv.com.pl)

http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=33314









29915


Kontrast 80.000:1

Maksymalna płynność i szczegółowość szybkiej akcji zapewniana przez pierwszą na świecie technologię Motionflow 200Hz z systemem osłabiania rozmycia obrazu

Niewiarygodna czystość i rozdzielczość obrazu zapewniana przez technologię BRAVIA ENGINE 2 i system zwiększania kontrastu Advanced Contrast Enhancer

Technologia domowej sieci DLNA zapewniająca dostęp do wszystkich nagrań i zdjęć z komputera

Rozdzielczość 6,2 megapiksela: wyświetlanie obrazu telewizyjnego, filmów i gier w formacie High Definition

Wyświetlanie żywych, naturalnych kolorów dzięki technologii x.v.Colour
Przeglądarka fotografii USB do łatwego wyświetlania zdjęć cyfrowych na ekranie telewizora i funkcja PhotoTV HD umożliwiająca ich wyświetlanie w doskonałej jakości HD

Możliwość wykorzystania telewizora w roli cyfrowej ramki na fotografie. Zamiast patrzeć na „czarną dziurę”, można oglądać swoje zdjęcia lub 6 fabrycznie zaprogramowanych obrazów

Oparte na prostych liniach wzornictwo LINE i czarne wykończenie – doskonały wygląd w każdym otoczeniu

Łatwe w użyciu menu XrossMediaBar™ pozwalające na przeglądanie wszystkich funkcji telewizora

System 24p True Cinema – wyświetlanie filmów zgodnie z zamierzeniami reżysera

Funkcja BRAVIA Sync – sterowanie całym systemem kina domowego przez naciśnięcie jednego przycisku na pilocie i dostęp do menu w podłączonych, współpracujących urządzeniach, takich jak kamery Handycam®

Trzy wejścia HDMI™ (dwa z tyłu, jedno z boku, wszystkie z CEC) – jeszcze łatwiejsze podłączanie źródeł sygnału High Definition, takich jak Blu-ray Disc™ czy PLAYSTATION®3

Port Digital Media Port do odtwarzania muzyki, fotografii i filmów z podłączonego przenośnego odtwarzacza cyfrowego, takiego jak WALKMAN® lub iPod®

Zaawansowana technologia S-Force Front Surround – możliwość uzyskania cyfrowego efektu przestrzennego w dźwięku reprodukowanym tylko przez dwa przednie głośniki

Wbudowany subwoofer

Funkcja Voice Zoom do regulacji głośności mowy bez zmiany głośności innych dźwięków

Zintegrowany tuner MPEG-4 AVC – odbiór darmowych audycji naziemnych i kablowych HD i SD (oraz kanałów analogowych)*

Zintegrowany tuner cyfrowej telewizji naziemnej o standardowej rozdzielczości (MPEG-2, umożliwiający także odbiór kanałów analogowych)

Zintegrowany tuner cyfrowej telewizji kablowej (zależnie od kraju i tylko dla obsługiwanych operatorów)

Możliwość zmiany wyglądu telewizora przy użyciu oferowanej oddzielnie osłony głośników w kolorze czarnym lub ciemnoczerwonym

Możliwość montażu na ścianie z użyciem oferowanego oddzielnie uchwytu ściennego SU-WL500

Pobór mocy: poniżej 0,2 W w trybie czuwania, 235 W podczas pracy (40 cali)

reszta: http://www.sony.pl/product/t32-z-series/kdl-40z4500#pageType=TechnicalSpecs
 

ortax360

New member
Witam

Sony BRAVIA KDL-52Z4500
Unverbindliche Preisempfehlung: 3.199,- Euro
Lieferbar ab: November 2008

Sony BRAVIA KDL-46Z4500
Unverbindliche Preisempfehlung: 2.699,- Euro
Lieferbar ab: Oktober 2008

Sony BRAVIA KDL-40Z4500
Unverbindliche Preisempfehlung: 2.199,- Euro
Lieferbar ab: Oktober 2008

Ciekawe jak będzie u nas .

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

jurasick

New member
O rany no znowu kolejny potencjalny kandydat :)
Nie dam rady teraz, co chwila jakas nowosc, ale ten mi sie bardziej podoba od w4500, jesli dobrze rozumiem to bedzie mial to samo menu co x4500, ciekawe jaka jest roznica miedzy nimi (oprocz led) :), bo cena 46 zaczyna byc jako taka :))) testy, testy, prosimy o testyyyyy :)
 
Ostatnia edycja:

ortax360

New member
Bedzie widac i to znacznie szczeg. na grach z 1 osoby . Własciwie to stawiam , ze własnie na grach bedzie znaczna róznica w obrazie w por do 50 czy 100hz .

Bardzo ladnie było widac poprawe (rozmycie ) na x3500 w por. do 50hz .

Jezeli 200hz:D:D to nie bełkot marketingowy to bedzie najlepszy lcd do konsoli :eek:k: .
 
Ostatnia edycja:

Liptonosz

New member
Bez reklam
może i tak ale i tak różnice są znikome, sprawdzałem ten sam fragment(co u Ciebie) na ninja gaiden przy moim kuro i było wzorowo. Wydaję mi się że 200hz może być trochę picem na wodę, ale nie ma co wróżyć z fusów czas pokaże, oby to był rewolucyjny system .
 

amadeo

New member
Nie widzicie różnicy???

Ja też nie :)
Myślałem, że to tylko mój monitor.

Jest jeszcze jedna nowinka. To IB (Image Blur) reduction - Sony Polska tłumaczy to jako "Osłabienie rozmycia obrazu". Znajduje się także w W4500 (46" i 52"). Sony twierdzi, że ten układ redukuje "poruszenie" zawarte już w sygnale tzn. powstające podczas filmowania kamerą. Na razie nie znalazłem informacji o jakie rozwiązanie techniczne (zasada działania) dokładnie chodzi. HDTVTest sugeruje, że jest to jakiś algorytm z interpolacją klatek.

Rysunek ilustrujący efekt działania tego układu:
http://www.hdtop.com/data/uploadfile/200709/20070904095924740.jpg

U góry z IBR i 120Hz, środek "zwykłe" 120Hz.
 

jtd

New member
Bez reklam
Zwazywszy na to ze obraz nagrany byl kamera zapewne w standardzie pal wiec klatkowanie znow jest nalozone
 
Do góry