Sony seria Z4500 (40, 46, 52 ") 200hz - Pierwszy test w PL, opinie, link 1 post!

bastex

New member
Zastanawiam się nad kupnem 46Z4500. W saturnie jest w dobrej cenie 4950 zł. A nie wiem czy jest sens przepłacać. Chociaż w Media jest 46 W5710K za 5500 zł. Mam dylemata co radzicie? Z tego co wiem Z ma 10 bit a W ma 8 bit. Do tego niby Z ma to 200 Hz. Ale seria W ma Engine 3 a nie 2 jak Z.
 

MrFunfel

New member
Kolego to zalezy do czego ten tv potrzebujesz ;o jezeli bedziesz duzo gral na PS3 w sieci (online) to ten tv jest dobry poniewaz ma bardzo niski input lag ;] a cena w saturnie za tego tv nie jest do przeplacenia bo w necie NAJTANIEJ tez stoi w tych cenach a tu masz na miejscu ogladasz i bierzesz ;] sam sie bede zastanawial czy go nie wezme.. ;)
 

Sych

New member
Zwróć uwagę na dodatkowe funkcjonalności tych telewizorów. z4500 to starsza konstrukcja, cechuje sie świetnym obrazem, bogata gama kolorów, systemy typu x.v. colour, 200Hz (czyli ulepszone 100Hz), obraz żyleta. w5500 - bardziej multimedialny, możliwość oglądania filmów przez dlna ( z wykorzystaniem ps3 media serwer), be3, słabszy panel - ale dla większości uzytkowników do oglądania normalnej telewizji nie ma znaczenia. Jeśli pracujesz z obrazem video nagranym w technologii x.v colour, zdjeciami, amatorskim obrabianiem zdjęć, to na pewno lepszy jest z4500. Dla normalnej osoby chyba jednak bardziej odpowiednia wydaje się nowsza konstrukcja w5500. Oceny, testy obrazu, jakość na bardzo wysokim poziomie, poprawione formatowanie itp.
 

bastex

New member
Tv generalnie używam do:
- oglądania :) Mam UPC cyfrowe. Więc te niby HD mam no pozoistałe kanały w SD będę używał.
- oglądać będę z około 3-4 m
- grania na xbox 360
- grania z synem na PC podłączonym do TV.
- oglądania Divx na odtwarzaczu lub PC podłączonym do TV.
- oglądania DVD na odtwarzaczu lub PC podłączonym do TV.
- na razie Blureya nie używam.

Moze czasami i jakieś fotki wrzucę aby obejrzeć rodzinne. Mam aparat sonego. Ale myślę że bedzie to sporadyczne
 
Ostatnia edycja:

Sych

New member
Tv generalnie używam do:
- oglądania :) Mam UPC cyfrowe. Więc te niby HD mam no pozoistałe kanały w SD będę używał.
- oglądać będę z około 3-4 m
- grania na xbox 360
- grania z synem na PC podłączonym do TV.
- oglądania Divx na odtwarzaczu lub PC podłączonym do TV.
- oglądania DVD na odtwarzaczu lub PC podłączonym do TV.
- na razie Blureya nie używam.

Pod takie warunki lepszym wyjściem jest w5500, z jednym ale. na początku plusy:
- lepsza jakość kanałów sd (nowsza technologia)
- funkcjonalność dlna - można oglądać filmy przez DLNA, czego nie potrafi z4500, a to jest ciekawa opcja
- na 3-4 m wypadało by mieć co najmniej 46", dla sygnału hd więcej 52", ale z 46 też będziesz zadowolony. Szczególnie, że napisałeś o dziecku, po co ma się bardzo naświetlać...
- kwestia panelu, to ilość kolorów. taką różnicę możesz zobaczyć np. na zdjeciu zrobionym bardziej profesjonalnym aparatem (też musi to ogarniać), w wysokiej rozdzielczości, szczegónie na zdjeciach zachodu słońca, wschodu - efektach gdzie masz bardzo dużą ilość kolorów, przechodzących z jednego na drugi. Wtedy jest możliwe (co nie znaczy że wystąpi, albo będzie bardzo widoczne), niepłynne przejścia kolorów. Patrząc na niebo, masz wszystko idealnie płynne. Na ekranie z mniejszą iloscią bitów, może brakować kolorów. Jest to widoczne tylko w niektórych sytuacjach, jak nie obrabiasz profesjonalnie fotografii, albo nie bawisz się z filmami nakręconymi w x.v. colour, albo z dużą ilością bitów - to w rzeczywistości nie zauważysz tej różnicy. Możesz pójść na jakieś stoisko bravii, tam zapewne lecą jakieś obrazy hd i nie zauważysz różnicy.

A teraz to ale - z4500 ma bardzo niski input lag. jeden z najniższych. Oznacza to świetną jakość w graniu, bez przycinania i dziwnych efektów. Z kolei W5500 ma input lag trochę wyższy, ale nie znaczy to że zły. Generalnie albo nie jest zauważalny, albo na tyle mały, że nie zwraca się uwagi. Możesz poczytać na forum, powinny być takie tematy w wątku o w5500.

Z telewizorów które podałeś do Twoich warunków wybrałbym W5500.
 

bastex

New member
A jak sprawa wzglada wobec samsunga 46B650? Cena też około 5000. Ale tam tylko 3 lata gwarancji. Niby tem multimedia, ale po co one :D

Aaa i mam do wyboru W5710K a nie W5500. Chociaż ponoć to to samo a różnią się tylko chyba kolorystyką ramek :D
 
Ostatnia edycja:

bastex

New member
Mam jeszcze innego dylemata z 46 calami.
Bo zostaje jeszcze opcja 46WE5.
i ceny tak:
Z4500 i W5500 za 5000 zł
a WE5 za 5590.
I myślę czy sens jest dopłacać :) Biały ładniejszy, eco tez sie zwróci za te 5 lat. Włacznik tez, bo lubie zasnac z TV :D
 

jgx

New member
Bez reklam
Witam, mam możliwość zakupienia 46z4500 za równe 4130 zł. telewizor dwa miesiące wisiał na stendzie sony w markecie grał na demo z blue razem z innymi modelami, jak myślicie warto? Chyba tak bo jak wyliczyłem powinien mieć około 700 godzin nalatane (jutro to jeszcze sprawdze w menu) i jedynie z czym się waham to to że miałem mieć 52" (oglądam z 3-3,5m czasem 4) i ten model ma BE2 a ja oglądam głównie sd z cyfry, czy będzie dobrze?
Napiście prosze czy reset tv (chodzi mi a takie przywrócenie do stawień fabrycznych jakie by trzeba przeprowadzić po kupnie) kasuje również ilość przepracowanych godzin w menu czy to jest nie do usunięcia?
 
Ostatnia edycja:

Ares78

New member
Z tego co się orientuje przywrócenie ustawień fabrycznych nie spowoduje wyzerowania ilości przepracowanych godzin- te wartości są w menu serwisowym.

Bastex b650 ma bardzo rozbudowane usb, ale w5500 ma trochę lepszą czerń bardziej naturalne kolory (tu już kto co woli), oraz nie wiem czemu wszyscy o tym zapominają matryce matową także nie uświadczysz efektu lustra w nasłonecznionym pomieszczeniu do tego dochodzi dłuższa gwarancja.

Co do dokładania do we5 to już sprawa indywidualna obraz praktycznie taki sam jak w w5500, różnice w opcja oszczędzania energii oraz jej zużyciu.
 

bastex

New member
Ja muszę wziac TV w jakimś sklepiej na raty a najlepiej 30x0%. Więc mam tylko do wyboru: Media, Saturn, Euro RTV. Mega awans ma 0,8% na miesiac, a sklepy sony ubezpieczenie bodajże tez około 0,8% chyba ze wezmę w milenium na 6 lub 12 rat po 0%. Mix oprocentowanie coś chyba 1% na miesiac. Ponizej opisze ceny.

1) te 46Z4500 co pisałem nie można dostać w Saturn, ktoś zawalił z logistyką i generalnie nie ma ich :) W gazetce są, a nigdzie w Polsce ich nie dowieziono. Może jeszcze do jutra :D
Ten model w Euro.com.pl kosztuje 5999 zł. W innych nie mogę znaleźć. Nawet w Sony Centre nie do dostania.

2) Mam więc do wyboru 46W5500
Sony Cente kosztuje 4999 ale raty droższe.
Media, śmiech 6499 zł a obok stoi 5710k za 5499. To to samo, tylko ma podświetlany pilot od Z-ki.
W Euro.com.pl 5559 zł
Vobis 5081 zł raty po 1%

3) 46W5710K - Media za 5499 mozna wiec na 30 rat po 0%
W vobis 4755 zł raty po 1% w skali miesiąca.
W Mix electroniks chyba coś koło 5200 ale nie maja 0% rat. też koło 1%.

4) 46W5740 - chyba ma od wczesniejszego lepszy kontrast bo niby 100k a nie 80k. No i inny wtglad
Vobis 4755 zł

5) 46Z5500
Euro.com.pl za 6299 zł.

6) 46WE5
Euro.com.pl biały za 5590 zł czarny za 5690 zł

7) Zna ktoś lepsze ceny dostępne w Krakowie i z ratami 0%?

Wczesniej pisałem już do czego potrzebuję, ale powtórzę:

- 4,2 m na długość 4,5
- Tv na ścianie krótszej. Okno poddaszowe będzie znajdować się z tyłu oglądającego, tak od góry. Czyli światło bezpośrednio padać nie bedzie.
- TV będę oglądał programy na mediabox UPC. Są tam SD i HD. Jeśli coś bedzie szło na HD to bede oglądał tu, jesli na SD to na SD. Jako że jeszcze mało ich jest to wiecej SD, ale z upływem czasu HD bedzie więcej.
- TV kupuję nam in 5 lat, tyle co gwarancja będzie.
- Będzie na scianie powieszony. Na TV zostawiam powierzchnię 1,46 m. TV zazwyczaj 46 calowy ma około 117-120. Więc powinno starczyć miejsca z lewej strony na miejsca na dojście do gniazd.
- Będę podłaczał xbox 360, PS2 i pewnie koło wakacji PS3.
- Oglądać będę filmy z kompa, DVD i Divx.
- będę grał w gry z kompa - większy ekran.
- blureya na razie nie przewiduje.
- cena 5000-6300 na raty najlepiej 30x0%.
- Miasto Kraków
 

bastex

New member
bastex napisał:
Ja muszę wziac TV w jakimś sklepiej na raty a najlepiej 30x0%. Więc mam tylko do wyboru: Media, Saturn, Euro RTV. Mega awans ma 0,8% na miesiac, a sklepy sony ubezpieczenie bodajże tez około 0,8% chyba ze wezmę w milenium na 6 lub 12 rat po 0%. Mix oprocentowanie coś chyba 1% na miesiac. Ponizej opisze ceny.

1) te 46Z4500 co pisałem nie można dostać w Saturn, ktoś zawalił z logistyką i generalnie nie ma ich :) W gazetce są, a nigdzie w Polsce ich nie dowieziono. Może jeszcze do jutra :D
Ten model w Euro.com.pl kosztuje 5999 zł. W innych nie mogę znaleźć. Nawet w Sony Centre nie do dostania.

2) Mam więc do wyboru 46W5500
Sony Cente kosztuje 4999 ale raty droższe.
Media, śmiech 6499 zł a obok stoi 5710k za 5499. To to samo, tylko ma podświetlany pilot od Z-ki.
W Euro.com.pl 5559 zł
Vobis 5081 zł raty po 1%

3) 46W5710K - Media za 5499 mozna wiec na 30 rat po 0%
W vobis 4755 zł raty po 1% w skali miesiąca.
W Mix electroniks chyba coś koło 5200 ale nie maja 0% rat. też koło 1%.

4) 46W5740 - chyba ma od wczesniejszego lepszy kontrast bo niby 100k a nie 80k. No i inny wtglad
Vobis 4755 zł

5) 46Z5500
Euro.com.pl za 6299 zł.

6) 46WE5
Euro.com.pl biały za 5590 zł czarny za 5690 zł

7) Zna ktoś lepsze ceny dostępne w Krakowie i z ratami 0%?

Wczesniej pisałem już do czego potrzebuję, ale powtórzę:

- 4,2 m na długość 4,5
- Tv na ścianie krótszej. Okno poddaszowe będzie znajdować się z tyłu oglądającego, tak od góry. Czyli światło bezpośrednio padać nie bedzie.
- TV będę oglądał programy na mediabox UPC. Są tam SD i HD. Jeśli coś bedzie szło na HD to bede oglądał tu, jesli na SD to na SD. Jako że jeszcze mało ich jest to wiecej SD, ale z upływem czasu HD bedzie więcej.
- TV kupuję nam in 5 lat, tyle co gwarancja będzie.
- Będzie na scianie powieszony. Na TV zostawiam powierzchnię 1,46 m. TV zazwyczaj 46 calowy ma około 117-120. Więc powinno starczyć miejsca z lewej strony na miejsca na dojście do gniazd.
- Będę podłaczał xbox 360, PS2 i pewnie koło wakacji PS3.
- Oglądać będę filmy z kompa, DVD i Divx.
- będę grał w gry z kompa - większy ekran.
- blureya na razie nie przewiduje.
- cena 5000-6300 na raty najlepiej 30x0%.
- Miasto Kraków

ponawiam prośbe

Ale nie chce plazmy :D
 

jgx

New member
Bez reklam
jarql napisał:
Dobrze nikramo napisał,kombinacja jest właściwa,czyli : i+, 5, vol+, power. przed chwilą sprawdzałem, za pierwszym razem nic mi sie nie wyświetliło,wyłączyłem tv, ale już za drugim razem wskoczyło menu serw.

panowie pomóżcie dziś przywiozłem 46" ten tv (jest zarąbisty :D :D :D ) i nie moge sprawdzić licznika robiłem powyższą kombinacje chyba już z 10 razy i nic menu serwisowe nie wchodzi!!! Napiście czy naciskanie po-kolei tych klawiszy ma być szybkie wolne, może jest jakiś inny chaczyk i dlatego nie moge wejść? Bardzo mi zalezy bo cena bardzo dobra jaką dałem ale miał grać tylko 2 miesiące i musze to sprawdzić jak będzie więcej niż 700h to jutro odwoże do sklepu
pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Ares78

New member
bastex z4500 bym sobie darował zwłaszcza jak zamierzasz oglądać sporo filmów z komputera w dość słabej jakości, chyba, że jesteś nałogowym graczem to wtedy input lag poniżej 10ms jest zachęcający.... Co do wariantów w5500 brać który wyjdzie Ciebie taniej, różnice są zdecydowanie kosmetyczne w ostateczności inny pilot także to sobie przelicz...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
do takich potrzeb i warunków zaczynałbym od -
Sharpa 46LE700
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=46027

X-Gen Panel
W porównaniu z konwencjonalnym panelem Advanced Super View Panel, nowy panel
X-Gen odznacza się wyższym wskaźnikiem apertury, umożliwiającym łatwiejsze
przejście światła przez panel. To w wysokim stopniu pomaga uzyskać wysoki
współczynnik kontrastu przy niższym zużyciu energii.
024_P1060237.JPG
 

senior45

New member
ja bym sie wstrzymal z tym Sharpem ktorego tak reklamuje kiki ( chyba ma prowizje od sprzedanego modelu). W zachodnich pismach bardzo krytykowane jest slabo dzialajace 100 Hz i rozmyty obraz przy szybkich ruchach co i ja zauwazylem.Model Z4500 40 cali za 888 euro.
 

jgx

New member
Bez reklam
Panowie jak wiadomo z4500 nie odtwarza filmów po DLNA - czy nie ma szans na zmiane tego stanu, przecież to chyba sprawa softu czy sony nie zrobi poprawki i czemu? Bo im się nie chce czy to celowe działanie że TEN model ma nie mieć tej funkcji?
 

memłon

New member
jgx napisał:
Panowie jak wiadomo z4500 nie odtwarza filmów po DLNA - czy nie ma szans na zmiane tego stanu, przecież to chyba sprawa softu czy sony nie zrobi poprawki i czemu? Bo im się nie chce czy to celowe działanie że TEN model ma nie mieć tej funkcji?
Czytałem gdzieś na zagranicznym forum, że spece rozgryźli oprogramowanie tego TV i podobno odtwarzanie filmów jest na nim jak najbardziej możliwe. Podobno w Z4500 taką funkcję zaimplementowano, ale marketingowcy Sony kazali ją zablokować. Oprócz filmów poprzez DLNA można też wczytywać klipy z YouTube.
 

Sych

New member
Sczerze wątpię w Twoją teorię o zablokowaniu "funkcji". Zobacz kiedy wyszedł telewizor z4500 i czy konkurencja Sony miała w swoich telewizorach taką możliwość. Podpowiem, że sony było krytykowane za brak właśnie tej funkcji i był to argument do zakupu chociażby Panasonica (też się zastanawiałem nad tym). Jeśli było by to możliwe, to zapewne nikt nie rezygnowałby z dodatkowej funkcji, co za tym idzie z atrakcyjności produktu.
Co do firmware, nie liczył bym na filmy przez dlna w z4500.
 
Ostatnia edycja:
Do góry