Sony seria Z4500 (40, 46, 52 ") 200hz - Pierwszy test w PL, opinie, link 1 post!

Ares78

New member
Heh czyli jednak trafiłem, że może to być problem niektórych gier, dla pewności jeszcze możesz sprawdzić na innym telewizorze, ale zagadka została już raczej rozwikłana (zwłaszcza po ostatnim zdaniu z twojego postu). Czy to możliwe, jak dla mnie tak, teraz jest tendencja do wydawania wszystkiego na szybko (niezoptymalizowanych gier, z błędami- STALKER CS był grywalny po wyjściu kilku łatek) więc przy wyjściu na różne platformy może coś się wkraść choć nie powinno...
 

jarql

Member
Tak, zgadza sie. Tyle że w tym wypadku jeżeli chodzi o F.e.a.r. 2 to mógłbym to jeszcze zrozumieć bo to multiplatformowa gra i wersja PS3 mogła im sie nie udać lub po prostu jej nie dopracowali,natomiast MGS4 to jedna z lepszych gier na PS3 i do tego exclusive na tą konsole,wydany przez Konami, które nie jest tam pierwszym lepszym studiem i raczej takich wpadek nie popełnia,ale fakt faktem że coś jest nie tak :)
 

Ares78

New member
Przy F.e.a.r. 2 powiem szczerze, że na komputerze (na konsole nie posiadam) nie widziałem jakiś dziwnych efektów (chociaż przyznam się, że grałem na średnich detalach może to przez to). Pieniądze robią swoje, niewiele firma stać na przedłużanie premier i dopieszczanie swojego dzieła (np. Blizzard), a wracając do tematu podłączałeś jeszcze PS3 pod inny telewizor? Tak w gwoli 100% potwierdzenia?
 

darekguma

New member
Bez reklam
Witam.Jak w Z4500 wejsc do menu serwisowego.Kombinacja klawiszy kolejno i+; 5; vol -; i zielony włącznik u mnie nie działa.chce sprawdzic ile ma przepracowane godzin.
 

dzeq_pl

New member
Witam

Chciałem dołączyć się do tematu,
u staruszków padł TV, kaski na nowy nie mają i męczą mnie
bym im oddał swój 29" CRT i sobie w końcu kupił LCD.

Zastanawiam się nad z4500 lub w5500 w rozmiarze 40 lub 46.
Odległość od kanapy jakieś 2,5 - 3 metry. TV będzie służył do oglądania TV (sygnał w tej chwili C+),
zamierzam jednocześnie kupić PS3 jako czytnik Blueray no i zabawka w czasie wolnym (hehe pomarzyć można )

Ponieważ TV i tak głównie przez drugą połówkę będzie oglądana (a jednak większość babskich kanałów jest w SD) zastanawiam się czy te 46"
to nie za dużo będzie? Wiem, że przy HD, PS3 i filmach będzie super, ale SD? Z HD interesuje mnie NatGeo i Sport więcej w ofercie C+ ciekawego nie widzę

TVP HD, TVN HD czy to można jakoś z DVB-T w Warszawie złapać?

Czy ktoś mógł by się podzielić opiniami jak wyglądają SD na 46" trochę mnie przeraża ta wielkość
Nie chciałbym by mi głowę suszono potem, sprawa drugorzędna to cena cena 40" + cena PS3 to mniej więcej cena 46"

Dzięki i pozdrawiam
 

nikramo

New member
darekguma napisał:
Witam.Jak w Z4500 wejsc do menu serwisowego.Kombinacja klawiszy kolejno i+; 5; vol -; i zielony włącznik u mnie nie działa.chce sprawdzic ile ma przepracowane godzin.
Wylacz TV zielonym a nastepnie : i+, 5, vol + i wlacz zielonym, pokaze sie menu w ktorym pisze Working Time : XX XX
 

awujotka

New member
Bez reklam
Ares78 napisał:
awujotka
Sklep rozumiem, że sprawdzony z autopsji? Bo cena faktycznie bardzo atrakcyjna.


Przepraszam Ares78, że po dopiero teraz odpowiadam, ale dość długo na forum mnie nie było.
Tak, sklep sprawdzony z autopsji i polecony mi przez innych. Jest to sklep internetowy autoryzowanego dystrybutora sony ze sklepem stacjonarnym w Lublinie.
pozdrawiam
 

nikramo

New member
dzeq_pl napisał:
Witam

Chciałem dołączyć się do tematu,
u staruszków padł TV, kaski na nowy nie mają i męczą mnie
bym im oddał swój 29" CRT i sobie w końcu kupił LCD.

Zastanawiam się nad z4500 lub w5500 w rozmiarze 40 lub 46.
Odległość od kanapy jakieś 2,5 - 3 metry. TV będzie służył do oglądania TV (sygnał w tej chwili C+),

Dzięki i pozdrawiam
Witam
Odpowiedź tylko jedna - 46 cali !
Pierwszy tydzień po przesiadce z 29" będziesz mówił "ale on wielki", ale po przyzwyczajeniu oczu już w drugim tygodniu powiesz : "mógłby być większy" :) Kanały SD pod N wyglądają dobrze, więc raczej z C+ też nie masz czego się obawiać. Proporcje SD 4:3 jeszcze często rozciągam/zoomuje na pełny ekran i oglądam z 2,5 m bez zgrzytania zębami.
46Z kupiłem skuszony 10bitową matrycą i z ps3 niestety występuje drażniący oczy banding. Serwisanci Sony odpisali mi, że to normalne w LCD ( forum nie pozwala mi na razie załączyć zdjęcia ). Za to PS3 genialnie upscaluje DVD do Full HD.
Jeżeli chodzi o 200hz to pierwsze co zrobiłem to je wyłączyłem :D 100hz zdecydowanie wystarcza, chyba że lubisz na ekranie "efekt Plebanii" :p
pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

jarql

Member
Dobrze nikramo napisał,kombinacja jest właściwa,czyli : i+, 5, vol+, power. przed chwilą sprawdzałem, za pierwszym razem nic mi sie nie wyświetliło,wyłączyłem tv, ale już za drugim razem wskoczyło menu serw.
 

Ares78

New member
awujotka napisał:
Przepraszam Ares78, że po dopiero teraz odpowiadam, ale dość długo na forum mnie nie było.
Tak, sklep sprawdzony z autopsji i polecony mi przez innych. Jest to sklep internetowy autoryzowanego dystrybutora sony ze sklepem stacjonarnym w Lublinie.
pozdrawiam

Faktycznie z dużym opóźnieniem ;) a pytałem bo niestety jest dość dużo nierzetelnych sklepów i do zbyt atrakcyjnych cen podchodzę sceptycznie.

dzeq_pl 46 cali to jest takie optimum dla 3m jeśli będzie dostarczany cyfrowy sygnał, cyfra i Nka mają bardzo porównywalną jakość obrazu (przynajmniej wg. mnie)
 

awujotka

New member
Bez reklam
Ja też jestem dość nieufna, a juz na pewno nie zapłaciłabym z góry kilku tysięcy za tv. A tu można było za pobraniem, tego samego dnia co złożyłam zamówienie wyszła przesyłka kurierska, na drugi dzień tv był u mnie i co najwazniejsze, mozna było sprawdzić co jest w kartonie. a cena jak kupowałam rok temu była 25% niższa niż w stacjonarnym CS. I jak do tej pory jestem z tego tv zadowolona, chociaż do fanatykow i wielbicieli marki nie należę. Tym razem mąż wybierał, i cóż mogę powiedzieć: wybrał bardzo dobrze!
Jeszcze raz przepraszam za takie opóxnienie:( z odpowiedzią...
 

mandro

New member
Artefakty- SONY Z4500

Jestem posiadaczem Sony Z4500 od kilku miesięcy i zauwazyłem w większości ogladanych filmów przez BD Sony s-360 filmy na dvd czy blu-ray scen w ciemnych pomieszczeniach, a najbardziej w filmie "Anioły i demony"cholerne widoczne artefakty lub pojawiającą sie na czarnym tle ziarnistość.Po przez różne ustawiania motion flow,redukcje szumów jest tak samo,jeszcze raz podkreslam ze jest to w większości na nosnikach DVD.Sprzęt podłączony kablem HDMI SONY DLC-HD 30HF.Ogladany sygnał SD przez kablówke nie odsłania takich efektów.Wszystkie inne efekty w czasie oglądania w tym na sd w skali do 5 daje na 4+.Zdaje sobie sprawe że LCD SONY Z4500 jest byc może jeszcze mało w posiadaniu forumowiczów ale nie musi to być problem z tym związany tylko akurat jest to typowy objaw usterkowy;proszę o odpowiedzi.
 

dzeq_pl

New member
nikramo napisał:
Jeżeli chodzi o 200hz to pierwsze co zrobiłem to je wyłączyłem :D 100hz zdecydowanie wystarcza, chyba że lubisz na ekranie "efekt Plebanii" :p
pozdrawiam
Witam Ponownie
Dzięki za podpowiedzi 46" to jest jasne już.
Rozumiem że teraz wybrał byś serie W?

Oglądałem sygnał SD w sklepie na obu seriach i ten na W5500 wydawał się
trochę lepszy, z drugiej w Z4500 strony właśnie ten 10bit panel, 200 Mhz, chyba bardziej realne kolory i wydaje im się lepsze kąty.

Naprawdę na ps3 tak jest źle, nawet w trybie "game mode" i mimo 200Mhz?

Ciężki wybór, chyba nagram trochę materiału z satelity, wezmę dekoder do sklepu i porównam, czy ktoś z bardziej doświadczonych użytkwników może się wypowiedzieć czy taki test jest miarodajny?

Pozdrawiam
Dzeq
 

toms83qwe19

New member
Ja mam W5500 i też używam Motionflow na ustawieniu "Standard". Początkowo miałem "Wysokie", ale po kilku godzinach oglądania stwierdziłem że jest jadnak za sztucznie, zbyt płynnie. Ustawienie "Standard" wydaje mi się najbardziej optymalne.

Tv głównie podłączony pod PC. W trybie "ogólnym" jest lekki pływanie kursora. Do grania polecam przeznaczony do tego tryb "Gra", gdzie nie ma tego efektu, dodatkowo opóźnienie jest minimalne ( Input Lag ).
 

Ares78

New member
dzeq_pl napisał:
Naprawdę na ps3 tak jest źle, nawet w trybie "game mode" i mimo 200Mhz?

Ciężki wybór, chyba nagram trochę materiału z satelity, wezmę dekoder do sklepu i porównam, czy ktoś z bardziej doświadczonych użytkwników może się wypowiedzieć czy taki test jest miarodajny?
Pozdrawiam
Dzeq

Czemu, źle? Ten telewizor jest właśnie świetną opcją dla gracza, przez chociażby wartość input lag która sięga maksymalnie 10ms. Przy nowych modelach wynik zdecydowanie do pozazdroszczenia.

Na panel 10 bitowy nie wiem czy warto aż tak patrzeć, mam w4500 i w5500 i szczerze na w5500 obraz mi się bardziej podoba...
 

tomanek22

New member
Ostateczny wybor: 46Z4500 vs 40Z5500

Byłem ostatecznie przekonany co do zakupu tv 40Z5500,ale kiedy zobaczyłem te dwa modele obok siebie, 40Z5500 wydala mi się taka mała w porównaniu do 46Z4500, że w ostatniej chwili odłożyłem zakup i mam wielki dylemat,który z tych dwóch wybrać?Czy starszy model,ale większy,czy nowszy,choć mniejszy?Niestety 46Z5500 jest po za zasięgiem cenowym,także ostatecznie muszę wybrać z powyższych!I tu moje pytanie,czy model 46Z4500 mocno odbiega od Z5500,czy jest jakaś duża różnica w obrazie?Mam cyfrę+ z dekoderem Philips PVR + PS3 w zamiarze, a odległość to 3 metry!
 

kiloan

New member
tomanek22 napisał:
Byłem ostatecznie przekonany co do zakupu tv 40Z5500,ale kiedy zobaczyłem te dwa modele obok siebie, 40Z5500 wydala mi się taka mała w porównaniu do 46Z4500, że w ostatniej chwili odłożyłem zakup i mam wielki dylemat,który z tych dwóch wybrać?Czy starszy model,ale większy,czy nowszy,choć mniejszy?Niestety 46Z5500 jest po za zasięgiem cenowym,także ostatecznie muszę wybrać z powyższych!I tu moje pytanie,czy model 46Z4500 mocno odbiega od Z5500,czy jest jakaś duża różnica w obrazie?Mam cyfrę+ z dekoderem Philips PVR + PS3 w zamiarze, a odległość to 3 metry!
Przy takiej odległości to zdecydowanie 46" Tak naprawdę to przy sygnale SD nie ma jakiejś wielkiej różnicy, a przy HD to jest juz tak samo.
A jeszcze jak planujesz kupić PS3 to kupuj Z4500:wink:
 
Do góry