Sony seria X4500

PiotrekDGT

New member
Testowałem w centrum sony - różnica w kolorach niewielka, powiedział bym nie warta dopłaty (no, moze troszkę bardziej "żywa" czerwień i zieleń na X 'ie). Za to ciemne sceny to poezja w wykonaniu x4500 porównując do z4500. Po prostu przypomina się czerń z CRT, i te szczegóły.. w tym samym miejscu na z4500 była tylko ciemna plama.
Reasumując oba TV wypadły świetnie, może z minimalnym wskazaniem na x4500.:D Tylko ta cena odstrasza..
 

ravaillez

New member
PiotrekDGT kolorki jak dla mnie lepsze, może nie jakoś super w porównaniu do Ztki, ale do w4500 już na pewno widać dużą różnice. A czerń to efekt zastosowania LED RGB czyli masz możliwość wygaszenia podświetlenia w miejscu gdzie ma być po prostu czarno, efekt rewelacyjny jeśli oglądasz wieczorami. Cenowo niestety 46 calowe X4500 wychodzi drogo, Ztka jest już sporo przystępniejsza.
 

ravaillez

New member
PiotrekDGT za coś w końcu się płaci :) a jaka to Vka była? Jeżeli 5500 to jak dla mnie gra lepiej od w4500 (mowie o statycznym obrazie bo brak 100hz niestety jest widoczny). A Ztk zwróć uwagę też sporo kosztuje i jest wysoko na drabince jeśli chodzi o modele, więc ta różnica jest już mniej widoczna przy zestawieniu z X4500.
 

G-L1975

New member
46'' X4500

Witam , Kilka dni temu kupiłem X4500 w media markt gdzie grał jakieś 7 miesięcy , za 9499zł podczas ciemnych scen widać 3 plamki po jednej na górnych rogach i na środku . Moje pytanie do Kikiego czy te plamki na ledzie do defekt czy czasami mogą występować ?
 

Ares78

New member
A jak wyglądają te plamki? Bo to szczerze mówiąc niewiele mówi, czy są bardzo małe? Jeśli tak to wadliwe piksele... Jest bardzo dużo możliwości, więcej najlepiej załącz zdjęcie jak to się przedstawia. I ostatnia sprawa jak nigdy nie zdecydowałbym się na telewizor powystawowy...
 

Kami.l

New member
I stało się. W najbliższy wtorek przyjedzie do mnie dostawa z 55X4500. Mam pytanie do wlaścicieli X4500. Na co zwrocic uwage przy pierwszym podlaczeniu, aby wychwycic ewentualne usterki. Ktos kiedys napisal zeby wyswietlac po kolei kilka kolorow w celu sprawdzenia czy wszystkie diody sa sprawne.
Z gory dzieki za wszelka pomoc.
 

Ares78

New member
Chodzi Ci o sprawdzenie przy kurierze czy przy normalnym korzystaniu? Jeśli to pierwsze to obejrzyj czy pudełko nie jest jakoś specjalnie poobijane, dalej patrzysz na ekran czy nie został porysowany w takcie transportu, co do plansz to świetna opcja, żeby wyłapać ewentualnie martwe piksele tylko nie wiem czy na taką akcję wystarczy czasu...
 

Kami.l

New member
Ares78 napisał:
Chodzi Ci o sprawdzenie przy kurierze czy przy normalnym korzystaniu? Jeśli to pierwsze to obejrzyj czy pudełko nie jest jakoś specjalnie poobijane, dalej patrzysz na ekran czy nie został porysowany w takcie transportu, co do plansz to świetna opcja, żeby wyłapać ewentualnie martwe piksele tylko nie wiem czy na taką akcję wystarczy czasu...

Chodzilo mi o dostawe. Dzięki Ares za radę. A teraz mam pytanie przy normalnym korzystaniu. Jeśli chodzi o optymalny dobór ustawień (to się chyba naukowo kalibracja nazywa:)) czy masz jakies praktyczne rady?? Koło 30 strony postów znalazlem ustawienia juz nie wiem kogo, ale dokładnie tego modelu.
Z góry dzięki.
 
Ostatnia edycja:

toms83qwe19

New member
Moja opinia jest taka, żeby ustawiać TV pod siebie, tzn. ustawić sobie tak aż obraz który będzie wyświetlany najbradziej będzie się nam podobał. Wkońcu to Ty masz być zadowolony.
 

Ares78

New member
Kami.l napisał:
Chodzilo mi o dostawe. Dzięki Ares za radę. A teraz mam pytanie przy normalnym korzystaniu. Jeśli chodzi o optymalny dobór ustawień (to się chyba naukowo kalibracja nazywa:)) czy masz jakies praktyczne rady?? Koło 30 strony postów znalazlem ustawienia juz nie wiem kogo, ale dokładnie tego modelu.
Z góry dzięki.

Chodzi i o profesjonalną kalibrację czy o optymalne ustawienia? Jeśli to drugie to najlepiej jak sam dojdziesz do tego, obraz ma być konkretnie pod Ciebie... Jeśli zaś miałeś na myśli kalibrację to sporo informacji znajdziesz tutaj http://www.cinematic.pl/wiedza/ustawienia_obrazu_milori.html generalnie sporo zabawy, ale warto.
 

Kami.l

New member
Ares78 napisał:
Jeśli zaś miałeś na myśli kalibrację to sporo informacji znajdziesz tutaj (...) generalnie sporo zabawy, ale warto.

Ok dzęki. Ale jaja. Ares wiesz co przejrzalem ta strone i profesjonalna kalibracja wynosi 1000 zł plus dojazd...:) Czy własne ustawienia optymalne wystarczą, bo jakoś nie widzi mi się zamawianie specjalistycznej firmy do kalibracji.
pozdro
 
Ostatnia edycja:

toms83qwe19

New member
Pewnie że wystarczą. Ustaw sobie tak, żeby obraz który uzyskasz podobał się Tobie i rodzince. Nic więcej nie jest potrzebne. Kalibracja ustawia obraz na konkretne parametry. Osobiście miałem zrobioną kalibrację przy JVC DS90 i jak tylko posiedziałem kilka minut to zmieniłem na swoje, bo mi się nie podobały. Teraz przy Sony W5500 też sobie ustawię pod siebie. :D
 

Kami.l

New member
Witam.
Parę dni temu kupiłem LCD-ka 55x4500. Sprzęt kosmiczny i jak kosmos ma niesamowitą liczbę ustawień, można się bawić całymi dniami. Z wiązku z tym mam pytania:
Jeszcze nie mam polsatu cyfrowego tylko zwykłą antenę (najprostszym złączem). Jak się ma przełączanie z sygnału analog na digital na pilocie do obrazu który jest dostarczany do TV. Jest spore przesunięcie w czasie w obrazie więc wnioskuję że jakość powinna być wyższa.
Parę dni temu TVP uruchomiło cyfrowy sygnał. Jeśli ktoś mógłby mi wyjaśnić co to oznacza, czy jest to sygnał w jakości HD??
Dalej ustawiałem parametry w wersji analogowej i cyfrowej. (z przycisku HOME). jak dobrze rozumiem to oznacza ze, abrahując od jakości cyfrowej lub analogowej, ustawienia obrazu sa inne w zalezności czy ogladam na analogu lub digitalu??
Aha jeszcze jedno. Czy jesli kupie złącze Component lub hdmi to obraz nawet ze zwyklej anteny (analog) bedzie lepszy??

z gory dzieki za wszelkie wskazowki. tego jest tyle ze chyba jeszcze z tydzien bede sleczal i rozpracowywal tego lcd-ka.:twisted:

pozdrawiam
 

Kami.l

New member
jtd napisał:
Gratuluje nabycia poki co najlepszego telewizora w sprzedazy w Polsce :cool:

Dzięki
teraz musze ujarzmić ustawienia...chyba wybiore sie na jana pawla do salonu zeby mi wyjasnili pare rzeczy.

teraz zabieram sie za reszte (polsat cyfrowy i kino domowe).
jtd jaki zestaw kina domowego polecasz?? oczywiscie w rozsadnej cenie za kilka tys (szukam takiego ktory ma bezprzewodowe glosniki).

pozdrawiam
 

olakoma

New member
Ile Wat energii pobiera 46 x 4500?

Jak chodzę po SC i tak patrzę na tego x 4500 to powiem jedno bestja jest piękna. Na dodatek cena się obniża i jest coraz bardziej dla ludzi :D
Może bym go kupił ??? bo ten Philips 9704 to przecież zawsze będzie Phillips a nie będzie SONY :D
Ale... jak to jest naprawdę z tym LCD (46") i z poborem mocy. W opisach technicznych w sklepach internetowych znajduję 370 W lub 270 W, a sprzedawca w SC prawdopodobnie nie był zorientowany i powiedział ponad 100 W.
Czy on jak plazma pobiera energię w zależności od jasności panelu ?
Może mi to ktoś wyjaśnić ?
 

Ares78

New member
Nie jestem technikiem, ale według mnie zużycie nie powinno być stałe... Przecież diody w tym modelu mogą być wygaszone- mniejszy pobór mocy albo przy jasnych scenach wszystkie palą się pełną mocą. Chociaż może zasada działania jest inna i wahania są bardzo niewielkie, ewentualnie ich nie ma, producent podaje 270W dla 46 cali.
 

toms83qwe19

New member
Pobór prądu w LCD przy świetlówkach i diodach jest stały, jeśli nie mamy włączonych żadnych automatycznych regulacji, typu miejscowe wygaszanie lub tryby eco. Czy mamy na ekranie białą planszę czy czarną, potrzebna jest taka sama ilość prądu. Światło przez piksele przechodzi cały czas, zmienia się tylko ich ustawienie. Co innego plazmy lub tak jak pisałem, powłączane różne tryby.
 
Do góry