Sony seria X4500

Sych

New member
unsu napisał:
Więc chyba poczekam na jakieś x5500. A co do x4500 to jedną sprawę panowie z Sony naprawdę sknocili - głośniki, chodzi o sam fakt, że taki TV ma głośniki. Myślę, że każdy kto kupuje tv za 15 tys (pierwsze ceny) ma kino domowe.

To jest ten minus. Nie mam tego modelu, ale słyszałem co potrafi. Może nie jest zły, ale za taką kasę powinni trochę bardziej się postarać. Takie jest moje zdanie.
 

k8o5n

New member
46x4500

Witam wszystkich jakis tydzien temu zakupiłem telewizor 46X4500 i zauwazyłem dziwne dwie niewielkie plamy szarego koloru widoczne na ekranie mojego tv przypominajace smugi niewiem co z tym robic???? sa widoczne na jasnym i białym tle :confused:
 

Dawidowski1000

New member
Witam

Z tego co opisujesz wygląda mi na uwalony odbiornik, ale to może mój zbyt wczesny osąd. Na moim 46X4500 nic takiego nie mam. Może "jtd" lub "RS4" mogliby się wypowiedzieć?
 

k8o5n

New member
na sto procent nie jest uwalony jest czysciutki na poczatku tez tak myslałem moze ktos wie co to jest???? bo zaczyna mnie to wkur.......
 

Ares78

New member
k8o5n jakiej wielkości są to plamy? Rozumiem, że większe niż piksel? Bo z opisu ciężko coś wyciągnąć (zwłaszcza, bez zdjęcia problemu).Z opisu wynika, że jest usterka i niestety trzeba będzie zadzwonić po serwis bo żadnych tego typu efektów nie powinno być w żadnym telewizorze LCD
 

Sych

New member
No, zdjęcie by się przydało. Tam już jest podświetlenie ledowe. Jak wiadomo dioda led zmienia barwę pod wpływem zmiany napięcia. Może coś tu jest uwalone. Zgłoś to do serwisu.
 

k8o5n

New member
kupiłem telewizor w sony center w gliwicach plamy sa widoczne od prawej strony jakies 10 cm od konca ekranu i to samo od lewej miejwiecej wyglada to tak jakbyscie przejechali palcem po ekranie lcd tylko ze to nie znika nie wiem co robic telewizor kupiłem na raty moze ktos wie co to jest a ekran lcd jest na sto procent czysty prosze o pomoc!!!!
i jak tu dotac zdjecie bo jestem laikiem w tych sprawach ??????
 
Ostatnia edycja:

Ares78

New member
To mam jedno pytanie, nikt nie uderzył mocniej w telewizor, ewentualnie jakiś nacisk? Bo to mogłoby być przyczyną. Zdjęcia wrzuć na imageshack i podaj link. Ewentualnie na dole masz dodaj pliki (ale w ten sposób nigdy nie dodawałem zdjęć). Podejrzewam, że i tak bez wizyty serwisu się tutaj nie obędzie. We własnym zakresie raczej niewiele jestes wstanie zrobić, co najwyżej pogorszyć sprawę.
 

PiotrekDGT

New member
Witam koledzy;) mam małe pytanie odnoznie wyboru telewizora, mam nadzieje że pomożecie.
Otóż byłem szczesliwym posiadaczem sonego 46x3500, kiedy niedawno odbiornik sie zepsuł. Serwis mówi, że matryca uszkodzona. Zaproponowali mi bezpłatną wymiane na 46z4500, ale nie wiem czy sie zgodzic..
Czy nie lepiej doplacic troche do 46x4500?:confused:
Od razu dodam, ze chodzi mi głównie o jak najwyzsza jakosc obrazu.
Z góry dzięki za pomoc.:D
 

Ares78

New member
Wybór trudny, byłeś już w jakimś salonie porównać oba telewizorki? I druga sprawa czy serwis mówił, że za dopłata możesz wziąć coś innego? Bo może sytuacja jest taka jaką miał Seba_fan. Czego dużo oglądasz, sportu? Wtedy z4500 na pewno będzie mogło się wykazać, no i nie musisz nić dopłacać.
 

PiotrekDGT

New member
Serwisu nie pytałem jeszcze o taką możliwość,dlatego zastanawiam sie czy gra jest warta świeczki..
Oglądam głównie sport (szczególnie piłkę nożną), i to to kryterium jest dla mnie decydujące.
Nie wiem czy to 200Hz naprawde duzo daje, czy to czasem nie tylko tzw. "bełkot marketingowy"? Proszę mnie oświcić w tej kwestii.:hmm:
 

k8o5n

New member
kiki chodzi ci jak długo stał w sklepie ????
jakis 1 mies
w tym tygodniu jade go zawiesc do sklepu i zobaczymy co mi powiedza a na 100% nikt w domu go nie uszkodził
 

Hartson

New member
Bez reklam
Tak jak napisał Ares78, najlepiej zrobisz idąc do salonu Sony, prosząc o prezentację obu LCD na tym samym materiale (może będą mieli coś sportowego). Niby 46Z4500 ma te 200Hz (szczególnie polecane do oglądania sportu). Natomiast 46X4500 ma 100Hz PRO, a więc to odrobinę wyższy poziom niż samo 100Hz (powiedzmy system 100Hz bardziej dopracowany), i jest to tv z podświetleniem RGB LED a więc lepsze kolory i czerń.
Generalnie sam musisz zobaczyć, czy będziesz widział różnicę między 200Hz a 100Hz PRO. Jeżeli nie (a dopłata będzie przez Ciebie do zaakceptowania) to bierz 46X4500, ze względu na te wspomniane kolory, czerń i lepsze kąty boczne. Poza tym to model z najwyższej półki Sony.
 

Ares78

New member
PiotrekDGT napisał:
Serwisu nie pytałem jeszcze o taką możliwość,dlatego zastanawiam sie czy gra jest warta świeczki..
Oglądam głównie sport (szczególnie piłkę nożną), i to to kryterium jest dla mnie decydujące.
Nie wiem czy to 200Hz naprawde duzo daje, czy to czasem nie tylko tzw. "bełkot marketingowy"? Proszę mnie oświcić w tej kwestii.:hmm:

Jeśli nie podał to pewnie zwrot pieniędzy albo wymiana która zaproponowali. Jeśli masz platformę cyfrową to jak najbardziej się opłaci 200hz które na max ustawią się raczej na dobrym sygnale. Zresztą możesz pójść do CS i sprawdzić, zobaczyć na różnych materiałach jak to się spisuje, co byś nie wybrał to będzie dobrze, oba modele są udane, ale jak wspomniałem do Z nic nie musisz dopłacać.
 

Paqollo

New member
Też mam X3500 (Swietny telewizor, tak btw), ale ostatnio przy okazji wstąpiłem do Centrum Sony popatrzeć na nowości. Myślałem, że ten X4500 będzie dużo lepszy od Z4500 i W5500, ale kolory były moim zdaniem gorsze. Faktycznie nie było fioletu przy patrzeniu pod kątem, ale obraz był jakiś szarawy. Może coś było poprzestawiane, ale dziwnie to wyglądało. Poczekaj może na Z5500. Widziałem W5500 i naprawdę super czerń i kolory. Moim zdaniem lepiej niż na tym X4500.
 

PiotrekDGT

New member
Tylko troche glupio tak zostac bez tv jeszcze kilka miesięcy..
Wystąpiłem o zwrot pieniędzy, jak się uda to dorzuce ze 4 tysie i biore 55x4500.:D
 

Paqollo

New member
To jak będziesz testował, to napisz co z tymi kolorami w porównaniu do Z4500 i W5500, bo mi bardziej podobał się obraz w tych dwoch nizszych modelach. Może faktycznie dziwnie ustawili tego X4500.
 

Ares78

New member
Paqollo: możliwe, że ktoś przed tobą się bawił i dlatego tak wyszło, próbowałeś wrzucić na ustawienia fabryczne? Nie jest to ideał, ale daje jakieś rozeznanie, najlepszy efekt jest przy ciemnych scenach jak się ogląda wieczorami (niestety w sklepie raczej światła nie zgaszą xD) wtedy miejscowe wygaszanie podświetlania daje dobrą czerń.
 
Do góry