Sony seria X4500

RS4

New member
wojo napisał:
wlasnie dzisiaj stalem sie nowym posiadaczem 55x4500 :) , musze przyznac ze czytajac wasze posty - obsluga jest bardzo trudna a ilosc ustawien praktycznie nieograniczona ... albo nie potrawie wejsc w polowe ustawien albo ...

Nie bardzo rozumiem, jak nie możesz wejść w połowę ustawień??
Przeczytaj dokładnie instrukcję obsługi, możesz się posiłkować ustawieniami które przytoczyłem,

RS4
 

Geezer

New member
RS4 napisał:
13500 za 55x4500?? chyba netto, najniższa cena z polska 5 letnią gwarancją i z wieszakiem na ścianę to 16 000 tys, przy obecnie wysokim kursie euro nie liczyłbym, że kupisz taniej, a jeśli już to będzie to kosmetyka, zapomnij o cenie 12 000 chyba, że ja za dwa lata za tyle Ci sprzedam :)
To jest model flagowy SONY, nie będzie więc spektakularnych przecen, to widać po tym jak w przeszłości SONY trzymało ceny na produkty flagowe (X3500).

RS4
I dlatego wlasnie SONY teraz traci miliardy i zwalnia tysiace pracownikow. Arogancyjna polityka cenowa sie msci...

Pioneer tak samo i konczy produkcje TV.
http://technologie.gazeta.pl/techno...neer_calkowicie_rezygnuje_z_telewizorow_.html

Wszedzie kryzys to beda sobie te ich x4500 staly i kurzyly.
 
Ostatnia edycja:

Sych

New member
Geezer napisał:
I dlatego wlasnie SONY teraz traci miliardy i zwalnia tysiace pracownikow. Arogancyjna polityka cenowa sie msci... Pioneer tak samo i konczy produkcje TV.
Wszedzie kryzys to beda sobie te ich x4500 staly i kurzyly.

Pioneer kończy produkcje TV?? Od kiedy? Patrzcie jak ten kryzys uderza. Taka porządna firma. Czytałem gdzieś, że ceny RTV w drugim kwartale br mają spaść o parę do parunastu %:D Tylko ciekawe na ile te info jest wiarygodne. Patrząc na dzisiejsze ceny, to ceny jak najszybciej powinny spaść:D
 

Ares78

New member
Sych napisał:
Pioneer kończy produkcje TV?? Od kiedy? Patrzcie jak ten kryzys uderza. Taka porządna firma. Czytałem gdzieś, że ceny RTV w drugim kwartale br mają spaść o parę do parunastu %:D Tylko ciekawe na ile te info jest wiarygodne. Patrząc na dzisiejsze ceny, to ceny jak najszybciej powinny spaść:D

Oj to info jest już stare, po prostu wycofują się z ryzykownego segmentu i skupiają się na innych gałęziach gdzie mają większy udział...
 

.:M.O.R.A:.

New member
Witam,

tydzień temu kupiłem KDL-40x4500 i muszę przyznać, że ten akurat "Soniak" jest na prawdę niezły. Panel podpięty do dekodera PVR7201/91 ( CYFRA+ ). Kanały HD np. NGC na prawdę cieszą oko. Filmy na Canal+ / Canal+ Film prezentują się bardziej niż dobrze. Oczywiście materiały FULL HD 1080p z komputera powalają na kolana ( nie ma co się rozwodzić bo to jakby oczywiste;-)

Na swoim egzlemplarzu nie dostrzegłem efektu cloudingu. Jeżeli chodzi o czerń to jak to z LCD bywa nie jest idealna, ale i tak moim zdaniem ten model pod tym względem można zaliczyć do czołówki ( oczywiście bez LED;-).

Nie będę się dalej rozpisywał - jeżeli macie jakieś konkretne pytania dot. x4500 to po prostu je zadawajcie i w miarę mozliwości postaram się pomóc ( szczególnie tym niezdecydowanym;-)

Pozdrawiam,
.:M.O.R.A:.
 

ralfzs

New member
A jak oceniasz obraz SD i szczególnie mnie interesuje skalowanie , jak wyglądają tryby skalowania z obrazu 4:3 ?

pzdr
ralf



.:M.O.R.A:. napisał:
Witam,

tydzień temu kupiłem KDL-40x4500 i muszę przyznać, że ten akurat "Soniak" jest na prawdę niezły. Panel podpięty do dekodera PVR7201/91 ( CYFRA+ ). Kanały HD np. NGC na prawdę cieszą oko. Filmy na Canal+ / Canal+ Film prezentują się bardziej niż dobrze. Oczywiście materiały FULL HD 1080p z komputera powalają na kolana ( nie ma co się rozwodzić bo to jakby oczywiste;-)


.:M.O.R.A:.
 

.:M.O.R.A:.

New member
Sygnał SD - cyfrowy dekoder podłączony do telewizora przez markowy kabel HDMI 1.3b (sygnał 99,97%). W mojej subiektywnej ocenie KDL-40x4500 wyjątkowo dobrze radzi sobie z kanałami SD - oczywiście jedne odbierają lepiej inne nieco gorzej (poniżej moje zestawienie jakości SD dla platformy CYFRA+):

HIGH - CANAL's, TVN24, TVN Warszawa, TVN Biznes, TVN Meteo, TV4, Planette, NGC, zagraniczne kanały informacyjne ( BBC, etc... )
MEDIUM+ - TVN, TVN7, TVN Style, TVN Turbo, TVP1, TVP2, AXN, TVN Turbo, Discovery Science, Discovery World, wszystkie muzyczne
VERY LOW - Animal Planet, Discovery, kilka muzycznych, trochę zagranicznych ( szczególnie arabskie + afryka, ale co nas to obchodzi )

Oczywiście wszystko zależy od nadawanego materiału i często bywa, że np. jakiś program na TV publicznej lub zwykłym TVN wygląda na prawdę bardzo dobrze. Pozostaje jeszcze kwestia sportu np. Canal Sport - jeżeli chcecie oglądać mecze to tylko wersja kanału w HD...

SKALOWANIE - w tym zakresie seria X4500 ma chyba wszystko co zostało wymyślone do możliwie najlepszego skalowania 4/3 na obraz panoramiczny. Duże udogodnienie stanowi przycisk na pilocie do szybkiej zmiany formatu obrazu. Osobiście dla mnie najbardziej cenna jest możliwość ustawienia automatycznego skalowania obrazu 4/3 do WIDE ( w pełni konfigurowalna opcja - ja używam zmodyfikowanego trybu SMART ). W zależności od kanału i rodzaju materiału odbiornik automatycznie dostosowuje format obrazu w taki sposób aby zapełnić możliwie cały ekran i relatywnie zachować proporcje obrazu aby obiekty nie były zbytnio porozciągane ( to na prawdę działa! )

Bez względu na nasze ustawienia telewizor automatycznie przełączy się w tryb WIDE jeżeli dany kanał czy program jest w nim nadawany np. TVN24, Planette 16/9, filmy na Canal+ etc... Większość programów 16/9 jest poprawnie rozpoznawana przez odbiornik dzięki czemu nie musimy zmieniać nastawień aby obraz był odpowiednio wyświetlany na ekranie.

Dla części programów nadawanych z pasami na różnych kanałach w 100% sprawdza się funkcja ZOOM ( np. Szymon Majewski na TVN / TVN7, seriale i filmy z pasami nadawane na różnych kanałach SD, etc... ).

Aby skalowanie poprawnie działało pamiętajcie o odpowiednim ustawieniu sygnału wyjściowego w dekoderze ( SD/1080i/720p, NORMAL/WIDE/ZOOM, PAL/RGB ). W moim przypadku 720p/NORMAL/RGB ( przy ustawieniu wyjścia WIDE na wielu kanałach 4/3 obraz był niepoprawnie porozciągany - po prostu zostawmy skalowanie naszemu odbiornikowi TV i wszystko na pewno będzie dobrze)

GRY/1080p - jeżeli chcecie podłączyć konsolę i nacieszyć oko grami FULL HD to x4500 ma specjalny tryb GRY ( obraz wyświetlany bez skalowania tj. wszystkie pixele + zmiana ustawień obrazu na potrzeby sygnału HD + zmiana specyfiki schematu kolorów dla gier lub tekstu )

Pozdrawiam,
.:M.O.R.A:.
 

Sych

New member
Jaki miałeś wcześniej tv, żeby porównać jakość obrazu, tak "na oko"? Warto wydać taką kaskę na X4500? Obiektywnie oceniając.
 

Coolmac

Member
.:M.O.R.A:.

Pisząc "skalowanie" miałeś na mysli oczywiście formatowanie, prawda?
"Skalowanie" pozwala nam na przystosowanie oryginalnej rozdzielczości obrazu do wyświetlanej, tak mi się wydaje.
A przy okazji, czy skalowanie w X4500 sygnału SD w wersji jak to określiłeś very low związane jest z widocznymi kwadracikami? I ostatnie pytanie - czy da sie oglądać Divixy takie ca. 700 MB. Pozdrawiam.
 

.:M.O.R.A:.

New member
Coolmac napisał:
Pisząc "skalowanie" miałeś na mysli oczywiście formatowanie, prawda? "Skalowanie" pozwala nam na przystosowanie oryginalnej rozdzielczości obrazu do wyświetlanej, tak mi się wydaje.

Nie wydaje Ci się, tak po prostu chyba jest;-) Na przykład jeżeli rozdzielczość sygnału źródłowego ( np. program SD ) jest mniejsza niż rozdzielczość TV ( FULL HD ) mechanizmy skalowania dopasowują rozdzielczość sygnału źródłowego do natywnej rozdzielczości wyświetlacza. Oczywiście w moim poprzednim poście zachwalałem jak dobrze x4500 radzi sobie z formatami obrazu 4/3 fit 16/9 ( co nie zmienia faktu, że w mojej ocenie skaluje wręcz rewelacyjnie - hehe, zaraz będą uwagi, że pracuję dla sony i reklamuje produkt;-))

Wracając do tematu - pytasz o skalowanie sygnałów VeryLow. Korekta jest na prawdę OK i nie widać kwadracików. Po prostu obraz jest dużo mniej ostry od kanałów SD z większym bitrate czy ogólnie lepszej jakości materiałem itp ( Animal Planet na Cyfra+ to dno pod tym względem... )

Czy da się oglądać DIVX? Hmm, jeżeli masz na myśli wbudowane USB to niestety tylko zdjęcia ( ale warto zobaczyć! ). Oczywiście z zew. źródła np. odtwarzacz stacjonarny czy PC nie ma najmniejszego problemu ( zależy od tego jakie konkretnie masz kodeki w urządzeniu, które podaje do TV sygnał źródłowy ). Testowałem PC z Galaxy 8800GT + HDMI ( wszystkie DIVX - szczególnie te HD są wyświetlane idealnie )

Pozdrawiam.
.:M.O.R.A:.
 

ralfzs

New member
.:M.O.R.A:. napisał:
Czy da się oglądać DIVX? Hmm, jeżeli masz na myśli wbudowane USB to niestety tylko zdjęcia ( ale warto zobaczyć! ). Oczywiście z zew. źródła np. odtwarzacz stacjonarny czy PC nie ma najmniejszego problemu ( zależy od tego jakie konkretnie masz kodeki w urządzeniu, które podaje do TV sygnał źródłowy ). Testowałem PC z Galaxy 8800GT + HDMI ( wszystkie DIVX - szczególnie te HD są wyświetlane idealnie )

Pozdrawiam.
.:M.O.R.A:.

W takim razie telewizor jest super;) A czy widzisz jakieś mankamenty ? Coś co byś zmienił albo co Ci się nie podoba ? Jak oceniasz interfejs XMB ? W testach na hdtv.co.uk piszą, że jest "nieporęczny" hmm . Jak oglądałem go w sklepie to bardzo mi się podobał.

pzdr
Ralf
 

.:M.O.R.A:.

New member
Cześć,

Z uwagi na mnogość funkcji i dostępnych ustawień seria x4500 ma stosunkowo bardzo rozbudowane menu. W mojej ocenie XMB przyzwoicie to wszystko porządkuje i sprawia, że poruszanie się po kolejnych zakładkach jest bardzo intuicyjne i wygodne ( podobnie zresztą jak w konsoli PS3 ). Xross Media Bar jest dla mnie zaletą tego odbiornika.

Czego brakuje do pełni szczęścia:
1. WI-FI ( można połączyć TV np. do serwera kablem sieciowym i przeglądać fotki lub słuchać mp3, WI-FI byłby przysłowiową "kropką nad i" w takim sprzęcie )
2. Z USB odbiornik czyta tylko mp3 oraz zdjęcia ( przydałaby się obsługa filmów DIVX, MPEG2, WMV etc... )
3. Dźwięk ( przydałyby się jakieś dodatkowe głośniczki wysokotonowe - za mało "cyka", szczególnie na kanałach muzycznych )
4. PANEL DOTYKOWY na pilocie i ekranie TV taki jak w IPHONE;-))))))))))))))))


Pozdro,
.:M.O.R.A:.
 

Pony

New member
Kdl-46x4500aep

Witam!
Chciałem się zorientować w rozpiętości cen tego modelu. Ale zaskoczylo mnie, że oprócz "zwykłego" symbolu KDL-46X4500 pojawia się też KDL-46X4500AEP
Może mnie ktoś oświecić co to za tajemnicze literki te AEP ?
 

Sych

New member
Wersje AEP/US/C.... to z tego co czytałem w jakimś teście, są po prostu miejsca produkcji i na jaki rynek. AEP ma związanego coś niemcami. Ale generalnie modele nie różnią się niczym (chodzi o funkcje).
 

mr.magoo

New member
modele z końcówką AEP są takimi samymi modelami jak reszta. AEP są po prostu przygotowywane z myślą dla niemieckojęzycznego obszaru, przynajmniej to znalazłem na jakimś niemieckim forum ;)
 

Ares78

New member
Pony pytając o rozpiętość cenową chodzi o przeskok między 40 a 46 calami? Jeśli tak to pewnie jest spowodowane innym rodzajem podświetlenia 40-stka ma jeszcze standardowe, z kolei większe mają już zastosowane diody LED. Zdecydowanie druga opcja jest lepsza.

unsu na razie jeszcze z5500 się nie pojawiło jeśli miałbym obstawiać to x5500 pewnie jakieś na jesień może wcześniej.
 

Pony

New member
Nie chodzilo mi o przeskok z 40'' na 46'' tylko o ten konkretny model i skrot AEP. Dzieki za wyjasnienie :)
A co do do modelu 40X4500 to do niedawna SONY na swej stronie
twierdzilo, ze ten telewizor ma podswietlanie LED :D :D :D
Napisalem do nich ze wprowadzaja ludzi w blad. Przeprosili i poprawili :D
 

unsu

New member
Więc chyba poczekam na jakieś x5500. A co do x4500 to jedną sprawę panowie z Sony naprawdę sknocili - głośniki, chodzi o sam fakt, że taki TV ma głośniki. Myślę, że każdy kto kupuje tv za 15 tys (pierwsze ceny) ma kino domowe.
 
Do góry