Sony seria X4500

Dawidowski1000

New member
jurasick napisał:
Witam

Mysle o 46z4500 bo podobna cena, za swoj dalem 8tys, rozwazam jednak doplacenie do 46x4500 (ach ten led :)
A teraz pytanko :)
46z4500, czy 46x4500?
Warto doplacic?.

Część wypowiedzi wycięłem;)

Ci którzy mają serię 46Z4500 powiedzą abyś kupił właśnie Z-tkę a Ci którzy mają 46X4500 (w tym również ja) powiedzą Ci abyś kupił X-a. Technologicznie napewno X ma większego powera. Zetka ma 200hz ale czy dużo oglądasz sportu np. piłkę nożną? Za X-a napewno zapłacisz więcej. Ciężki wybór, ale jak masz kasę to bierz X-a napewno bedziesz z niego zadowolony! Jeszcze nie spotkałem się ze złą opinią na temat X-a.
W serii Z może występować "clouding" ale nie musi , nie jest to regułą a raczej loterią i czy "clouding" rzeczywiście ci przeszkadza? Wielu osób na to narzeka a część nie zwraca na to uwagi.

Powodzenia przy wyborze!
 

jaroslawp

New member
jurasick napisał:
...
Mysle o 46z4500 bo podobna cena, za swoj dalem 8tys, rozwazam jednak doplacenie do 46x4500 (ach ten led :)
A teraz pytanko :)
46z4500, czy 46x4500?
Warto doplacic?
...
Najlepiej byłoby porównać oba tv we własnym domu. Myślałeś o prezentacji? Dodatkowo dorzucić jeszcze jakiś inny tv w podobnej cenie/rozmiarach.
 

jurasick

New member
jaroslawp napisał:
Najlepiej byłoby porównać oba tv we własnym domu. Myślałeś o prezentacji? Dodatkowo dorzucić jeszcze jakiś inny tv w podobnej cenie/rozmiarach.

No myslalem, nawet gadalem z Kikim w tej sprawie, ale jeszcze nie wiem jaka bedzie mial cene na 46x4500. A jaki inny telewizor? sharpa dx jeszcze pewnie dlugo nie bedzie, a philipsa z led mam teraz, hmm
A moze ktos mial taka prezentacje w domu, 46x4500 i 46z4500?
 

Dawidowski1000

New member
jurasick napisał:
A moze ktos mial taka prezentacje w domu, 46x4500 i 46z4500?

Rozpisłem się juz trochę na drugim forum.
Szwagier kupował do sypialni tV był 40W4500, 40Z4500 i 40X4500.
Padło na X. X ma lepszy obraz skalowanie SD i czerń ale Z ma lepszą płynność dzięki 200hz na pokładzie.
 

janus13

New member
Witam.
Głównie pisze sie o X na ledach a mnie interesuje 40X4500 i mam pytanie , czy posiadacze 40X4500 są zadowoleni z tego LCD-eka czy też nie? Może to ułatwi decyzję o zakupie.

pozdrawiam janus13
 

RS4

New member
Zgodnie z obietnicą podaje moje ustawienia dla KDL-55X4500 dla wejścia HDMI, jako źródło sygnału Dreambox DM800 HD Image Nabilo 0.6 wyjście DVI 1080i.
Ci, co nie widzieli menu tego Sonego i zakresu regulacji mogę mieć teraz wyobrażenie jak dużo parametrów się ustawia w tym TV.

Tryb obrazu: Własny
Podświetlenie: 4
Kontrast: 89
Jasność: 52
Nasycenie: 53
Temperatura Barw: Neutralne
Ostrość: 60
Redukcja zakłóceń: Mała
Redukcja zakłóceń MPEG: Duża
Tryb DRC: Tryb 1
Paleta Ustawień DRC: Realizm 55
Czystość 30
Zaawansowane Ustawienia
Korekta czerni: Średnia
Zaaw. Zwiększenie kontrastu: Małe
Gamma: Mała
Dynamiczna kontrola LED: Standardowa
Aut. ograniczenie światła: Wył.
Czystość bieli: mała
Przestrzeń barw: Standardowa
Żywy kolor: Wył.
Balans Bieli: tutaj wszystkie zmienne na "0"
Uwydatnienie szczegółów: Średnie
Uwydatnienie Krawędzi: Duże
Motion Flow: Wyraźny
Tryb Filmu: Wył.
Tryb Gra/Text: Wył.
Wideo/Zdjęcia: Wideo-A
x.v.Colour: Automat
Matryca kolorów: Automat - tymi opcjami się nie bawiłem jeszcze
Zakres Dynamiki: Automat -
Czujnik światła: Wł. (ustawiałem na wyłączonym i w dzień, potem na włączonym w nocy robiłem korekty i dzięki temu mam ustawienia pasujące mi do oświetlenia dziennego i nocnego, ten czujnik działa bardzo fajnie)
Format ekranu: Wide
Autoformatowanie: Wł.
Domyślny tryb 4:3: Wył.
Pole wyświetlania: Automat
Przesunięcie w poziomie: 0
I najważniejszy parametr :grin:
Podświetlenie Logo: Wł.

Tak więc ustawienie tego telewizora to naprawdę niezła zabawa, mi to zajęło 2 dni na różnych programach SD i HD, udało mi się znaleźć złoty środek. Teraz czekaja mnie ustawienia dla DVD Denon 1930 1080p na HDMI2, ale z braku czasu musi to poczekać.
A to są tylko ustawienia obrazu, jest jeszcze cała inna masa ustawień dzwięku, sieci, odtwarzania muzyki, zdjęć, sieci, serwerów... itp itd.
Możecie przetestować takie ustawienia, może się to komuś przyda.
Codziennie się zachwycam obrazem z soniaka, rewelacja, aha w nocy też jest boski, naprawdę czerń rewelacyjna są też jej odcienie. Dla mnie referenz!!!

RS4
 
Ostatnia edycja:

ppppp1

New member
janus13 napisał:
Witam.
Głównie pisze sie o X na ledach a mnie interesuje 40X4500 i mam pytanie , czy posiadacze 40X4500 są zadowoleni z tego LCD-eka czy też nie? Może to ułatwi decyzję o zakupie.

pozdrawiam janus13

Mam ten model od miesiąca i jestem bardzo zadowolony. Jak masz jakieś pytania to pisz.
pozdrawiam
 

Dawidowski1000

New member
RS4 napisał:
Zgodnie z obietnicą podaje moje ustawienia dla KDL-55X4500 dla wejścia HDMI, jako źródło sygnału Dreambox DM800 HD Image Nabilo 0.6 wyjście DVI 1080i.
Ci, co nie widzieli menu tego Sonego i zakresu regulacji mogę mieć teraz wyobrażenie jak dużo parametrów się ustawia w tym TV.

Możecie przetestować takie ustawienia, może się to komuś przyda.
Codziennie się zachwycam obrazem z soniaka, rewelacja, aha w nocy też jest boski, naprawdę czerń rewelacyjna są też jej odcienie. Dla mnie referenz!!!

RS4

RS4

Ustawienia wyciąłem. Pytałem juz o to jtd. Motionflow masz ustawiony na tryb "wyraźny". Zapewne obraz wtedy się sciemnia. Na moim 46X4500 tak jest, u jtd też. Pytanie dlaczego i czy da się to jakoś obejść. Dla mnie tryb wyraźny powinien wyglądać jak "teatr" Może ty znalazłeś na to sposób? I dlaczego tak jest?

Z góry dzieki za odpowiedź
 
Ostatnia edycja:

RS4

New member
Tak, masz rację przy MotionFlow ustawionym na wyraźny, jest obraz troszkę przyciemniony, a na innych jaśniejszy, można to skorygować podświetleniem ustawionym na 6,7 czemu tak sie dzieje, nie wiem.

RS4
 

Artur'79

New member
Do ilu sądzicie może docelowo spaść cena 55X4500? 52x3500 np. trzyma zaskakująco wysoką cenę, minimum około 13500... ja kupiłbym 55 gdyby cena spadła do 12 tysięcy, ale patrząc na cenę tego x3500 to trochę zwątpiłem czy kiedykolwiek to nastąpi. :roll:
 

RS4

New member
Artur'79 napisał:
Do ilu sądzicie może docelowo spaść cena 55X4500? 52x3500 np. trzyma zaskakująco wysoką cenę, minimum około 13500... ja kupiłbym 55 gdyby cena spadła do 12 tysięcy, ale patrząc na cenę tego x3500 to trochę zwątpiłem czy kiedykolwiek to nastąpi. :roll:

13500 za 55x4500?? chyba netto, najniższa cena z polska 5 letnią gwarancją i z wieszakiem na ścianę to 16 000 tys, przy obecnie wysokim kursie euro nie liczyłbym, że kupisz taniej, a jeśli już to będzie to kosmetyka, zapomnij o cenie 12 000 chyba, że ja za dwa lata za tyle Ci sprzedam :)
To jest model flagowy SONY, nie będzie więc spektakularnych przecen, to widać po tym jak w przeszłości SONY trzymało ceny na produkty flagowe (X3500).

RS4
 

wojo

New member
wlasnie dzisiaj stalem sie nowym posiadaczem 55x4500 :) , musze przyznac ze czytajac wasze posty - obsluga jest bardzo trudna a ilosc ustawien praktycznie nieograniczona ... albo nie potrawie wejsc w polowe ustawien albo ...
 
Do góry