Sony seria X4500

Geezer

New member
ProSiaczek napisał:
Ortax360 tylko jak poczekasz na obniżki to na choryzoncie nie będzie już X5500 :D ???

Sony nie jest zbyt skłonne robić szybko przecen a i stare modele trzymają cenę do samego końca.

Sony wlasnie zwalnia 10.000 pracownikow w oddzialach na calym swiecie...
PS3 jeszcze nie zwrocila sie bo sprzedawali ja stale ponizej kosztow produkcji
 

jtd

New member
Bez reklam
Ja polecam 55X4500, to naprawde dobry tv o super obrazie i dzwieku, wiem cos o tym skoro przesiadlem sie na niego z KURO :cool:
 

Eleonor

Member
Witam

Czy 46X4500 ma wentylatory z tyłu ? chodzi mi o to czy wydziela jakis hałas -- tak jak było to z serią X3500 ( wiadomo ze tam były jakies wentylatory które troche hałasowały i podobno zmiana firmware pomagała ) - a moze jakies bzyczenie które słyszałem przy plazmach ?

pozdrawiam
 

anek

New member
W nowj serii x nic nie buczy. Ja mam 55X4500 i jest absolutna cisza. Z telewizorami 46x3500 miałem kłopoty. Zwróciłem do sklepu 2szt. z powodu brzęczenia.
 

Diablik

New member
Witam wszystkich. JTD czy możesz mi napisać jak twoja 55tka na ledach radzi sobie z komputerem i grami. Czy masz problemy z białym na czarnym tle? Jak współpraca z ps3 ? Rozważam między innymi model 55x a teraz polecony mi został PIONEER PDP-6090. Będę wdzięczny za info.
 

maliniaq

New member
Witam Wszystkich szczęśliwych posiadaczy X4500 na ledach.Bardzo proszę podzielcie się swoimi spostrzeżeniami co do tych odbiorników.Jestem posiadaczem x3500 i bardzo mnie korci zmiana na 4500, ale czy warto?
 

gonzo1961

New member
jtd napisał:
Czujnik swiatla dziala w moim 55X4500 rewelacyjnie, sciemnia i rozjasnia obraz jak nalezy, nie musze nic regulowac z pilota:) To mi sie podoba :cool:
Czy ktoś dokładnie sprawdzał ten czujnik ?
U mnie po uaktywnieniu opcjo czujnika nie widzę żadnych zmian na 46X4500 kiedy mam zapalone lub zgaszone światło w pokoju.
Czyżby trzeba było dokonać jeszcze innych zmian w menu tego TV?
A może czujnik działa tylko na światło słoneczne?
 
Ostatnia edycja:

RS4

New member
Witam, właśnie kupiłem 55X4500, do tej pory używałem sharpa 52XD1 i powiem, że te dwa lata to prawie świetlne lata w telewizorach LCD, naprawdę jestem baardzo mile zaskoczony, kontrast powala i czasami nawet dziwniw wygląda "smoła" na ekranie, ale to pokazuje jakie są możliwości ustawień, trochę trwało zanim wszystko poustawiałem i skonfigurowałem wg swoich upodobań, skala regulacji i możliwości, systemów zastosowanych powalają i kogoś kto nie "żyje" techniką HD może przytłoczyć, polecam poczytanie instrukcji obsługi aby dowiedzieć się co poprawiają poszczególne funkcje.
Powiem tak, obraz jak dla mnie jest referencyjny, jest moim zdaniem najbliższy idealnemu. Oczywiście każdy ma inne preferencje, inne postrzeganie barw inne upodobania, ale ja jestem super zadowolony. I nie żałuję żadnej złotówki wydanej na ten TV.
Narazie nie mam BR a testuję na Dream HD i Denon DVD z upscalerem do 1080p i po regulacjach obraz z płyt DVD pokazał nową jakość.

@gonzo1961 Co do czujnika światła, to na pewno u Ciebie działa, ma on dużą bezwaładność i nie reaguje odrazu na zmianę oświetlenia, zmiany są bardzo powolne ale są , tu nie chodzi o regulację obrazu jak zapalisz światło w pokoju ale o ustawienia dostaosowujące się do oświetlenia dziennego i nocnego. Myślę, że nie byłbyś zadowolony do ciągłego ściemniania i rozjaśniania ekranu bo ktoś włączył w pokoju lampkę, lub zpalił papierosa :)

@maliniaq jeśli tylko finanse pozwalają to kupuj X4500 to przepaść (na plus) nawet w stosunku tak dobrego tv jakim jest X3500.

RS4
 

Hartson

New member
Bez reklam
RS4 a jak wg Ciebie ma się ten LCD do plazmy Pioneera LX 5090. Chodzi mi o porównanie obrazu ( oczywiście jeżeli przed zakupem tv Sony oglądałeś tą plazmę w ramach wyboru ) ?
 

asoz

New member
Mam LX5090 w domu a X4500 widziałem w sklepie. To żadne porównanie i specjalnie się tym nie sugeruj ale mi KURO bardziej się podoba. Lepsze kolory i obraz taki bardziej plastyczny. Co do Sony, to obraz wydał mi się zdecydowanie za ostry. Wyglądało to baaardzo sztucznie. Tylko pamiętaj, że oglądane KURO w sklepie nie ma najmniejszego sensu.
 

RS4

New member
Hartson napisał:
RS4 a jak wg Ciebie ma się ten LCD do plazmy Pioneera LX 5090. Chodzi mi o porównanie obrazu ( oczywiście jeżeli przed zakupem tv Sony oglądałeś tą plazmę w ramach wyboru ) ?
Nie chcę rozpoczynać niekończącej sie dyskusji nad wyższością świat Wielkanocnych nad swiętami Bożego Narodzenia, zawsze twierdzę, że to baaardzo indywidualna sprawa jak się ma do porównania topowe telewizory w dwóch technologiach, ja powiem tak, miałem plazmę zmieniłem na LCD a dlaczego? no powodów było dużo, widziałem KURO 5090 i 6090 i dla mnie obraz jest lepszy na 55X4500, właśnie co kolega wyżej zarzucił dla mnie jest ważne, obraz jest ostry, wyraźny, biały to biały (a nie jakaś podróbka białego), czarny to czarny, kolory można ustawiać na tyle sposobów , że mogą być b.delikatne i stonowane a można ustawić że "wylewają się z ekranu" i są nienaturalne (tak jest ustawione 99,9% telewizorów w sklepach na wystawie), są jeszcze inne sprawy jak płynność (podłącz szybką grę a się przekonasz-choć tu lepszy jest Z4500 200Hz), zużycie energii, i migający obraz ... zresztą to jest moje zdanie i nie chcę tu wywoływać i dyskutować z zatwardziałymi wyznawcami plazm.
Zobacz jaka technologia przeważa na rynku (sony juz nie robi plazm) a Pioneer się wycofuje a może da Ci coś do myślenia wypowiedzi kol. jtd on właśnie przesiadł się z KURO na 55x4500. 55X4500 to dla mnie najlepszy telewizor w tym momencie na rynku, powtarzam dla mnie!!!
Życzę trafnego wyboru.

Pzdr.

RS4
 

asoz

New member
Jak więc widzisz nie pytaj już co jest lepsze bo dostaniesz różne odpowiedzi.
Koledze podoba się nienaturalny i ostry obraz, mi nie. Ja chciałbym nie móć rozróżnić tv od okna, a kolega chcę czegoś podkolorowanego. Każdy lubi co innego. Ja mam w sypialni LCD i więcej LCD już nie kupie. Najlepiej porównaj sobie sam telewizory byle nie w sklepie bo od razu wiadomo, że wybierzesz LCD.
Co do płynności uważam, że tv jest albo płynny albo nie i Kuro jak i zapewne Sony zaliczają się do tych płynnych :D
 
Ostatnia edycja:

RS4

New member
asoz napisał:
Jak więc widzisz nie pytaj już co jest lepsze bo dostaniesz różne odpowiedzi.
Koledze podoba się nienaturalny i ostry obraz, mi nie. Ja chciałbym nie móć rozróżnić tv od okna, a kolega chcę czegoś podkolorowanego. Każdy lubi co innego. Ja mam w sypialni LCD i więcej LCD już nie kupie. Najlepiej porównaj sobie sam telewizory byle nie w sklepie bo od razu wiadomo, że wybierzesz LCD.
Co do płynności uważam, że tv jest albo płynny albo nie i Kuro jak i zapewne Sony zaliczają się do tych płynnych :D

Oj nie napisałem że mi się podoba nienaturalny obraz, napisałem, że podoba mi się ostry obraz, (chociaż to też można ustawić zresztą jak wszystko) ja ustawiłem sobie tak, że kolory są baaardzo naturalne i mi odpowiadaja w 100%, nienaturalnie są poustawiane telewizory w sklepach gdzie włączone są zazwyczaj ustawienia: dynamic, żywy, lub coś w tym stylu, świecą jak halogeny a kolor z nich kapie a tak swoją drogą jak możesz porównywać jakiś LCD w sypialni do X4500, uwierz nie da się.
X4500 ma taki zakres regulacji, że jestem pewien że zadowoli większość.
Miłego oglądania.

RS4
 

majk!

New member
jtd jak ocenisz na chłodno po dłuższym czasie użytkowania zamianę KURO na SONY? Czy to była dobra decyzja? Nie żałujesz?
 
Do góry