Sony seria X4500

jos1

New member
mumu napisał:
nie wiem Panowie co palicie, ale z cala pewnoscia to szkodzi zdrowiu :p.


ja znajde Ci 2x wiecej ludzi, ktorzy twierdza cos wrecz przeciwnego, ze te systemy philipsa sa do bani ;).

ps. oczywiscie, ze wszystko przy lcd nie bedzie plynne, skoro obraz w lcd mozna uzyskac nawet nadplynny

Moim zdaniem dzwiek tak jak i obraz moze byc po wczesniejszym nagraniu przyspieszony albo zwolniony to jest znane kazdemu ale o zjawisku nadplynnosci nigdy nie slyszalem i jezeli istnieja studia na ten temat to prosze o linka .
Odnosnie systemow Philipsa mam podobne zdanie jak ta wiekszosc twierdzaca ze sa do bani ale jezeli chodzi o plynnosc wyswietlanego materialu to nikt do tej pory nie moze im dorownac .
 

tom

New member
Potwierdzam, brak płynności w plazmach Kuro (posiadam 428xd). Niestety w najnowszym Audio-Video zostało to potwierdzone w stosunku do plazmy 9 generacji pdp 5090, ja jeszcze dorzucę - szumy widoczne na jasnym tle obrazu - mi to osobiście przeszkadza!

Pozdrawiam
 

jos1

New member
Liptonosz napisał:
jos1 - nic z twojej wypowiedzi nie rozumiem. Do tego typu testów najlepiej byłoby zastosować płyty z materiałami testowymi.
Jezeli zastosowalibysmy plyty testowe to i tak ocena bedzie subiektywna a nie obiektywna , Obojetnie jaki material testowy uzyjemy a Ty bedziesz widzial bledy TV a ja nie , to powinienes ze mna skonczyc dyskusje z grzecznosci .Przeciez napisalem ze poswiecilem wiele czasu zeby sam sobie udowodnic czy zeczywiscie Kuro jest bez winy jezeli chodzi o plynnosc wyswietlania np.formatu Blu-ray .Zorganizowalem dwa najszybsze playery i testowalem , zeczywiscie plynnosc poprawila sie ale nie dorownal Kuro Philipsowi !!!
 

jtd

New member
Bez reklam
Ale o jakiej plynnosci tu jest wogole mowa? Przeciez jasne jest ze pioneer nie ma cos typu 100hzMotionFlow lub IFC, wiec zawsze bedzie mniej plynny od telewizorow z tymi systemami. Jednym sie to podoba innym nie.
 

Liptonosz

New member
Bez reklam
Żeby oceniać płynność trzeba znać jak pierwotnie wyglądał ruch obiektu. Oglądając filmy można jedynie popaść w paranoje bo na jednym filmie jest ok a drugi rwie i zaciąga. Jak dla mnie polepszacze obrazu są o dupę potłuc, miałem tv z systemami 100hz itp i po ich włączeniu obraz był sztuczny. W filmie dużo zależy od kamery, dlatego mimo wszystko pewnych rzeczy nie da się przeskoczyć, na tv bez ulepszaczy spartaczony film będzie rwał, na tv z ulepszaczami będzie wyglądał sztucznie. Ostateczna decyzja należy do nas, ja jednak wole żeby rwało niż przyspieszało:).

jos1 - kwestie co powinienem a co nie zostaw mnie.
 

jos1

New member
Nie znam kamer profesjonalnych ktore robia problemy w nagraniach filmow za miliony zainwestowanych dolcow .Technika filmowa jest odrebnym tematem , przeciez material filmowy ktory ogladamy w kinie jest w innym formacie.Problemy o ktorych wspominasz powstaja w czasie przetwarzania gotowego materialu filmowego na formaty o ktorych rozmawiamy i z ktorych jestesmy zadowoleni albo nie .Znane sa tez problemy kinowych projektorow filmowych i plynnosci wyswietlana tych materialow.
Z obrazem dzieje sie podobnie jak z dzwiekiem , im wiecej ingerujemy w material przegrywajac go na roznego typu sprzecie montazowym tym bardziej traci swoje parametry.
 

Junkers

New member
Witam
Właśnie kupiłem 40x4500 w gdyni w centrum sony na świętojańskiej. Wygląd powala. Szczególnie zmiana podświetlenia przycisków + te dodatkowe na szkle + diody. Do telewizora wychandlowałem BD ;)
Właśnie oglądam SUPER OBRAZ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

arkkul

New member
Junkers napisał:
Witam
Właśnie kupiłem 40x4500 w gdyni w centrum sony na świętojańskiej. Wygląd powala. Szczególnie zmiana podświetlenia przycisków + te dodatkowe na szkle + diody. Do telewizora wychandlowałem BD ;)
Właśnie oglądam SUPER OBRAZ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Z jakiej odległości oglądasz to cudo.
 

Junkers

New member
ok 4 m.

Obraz powala.
Porównywałem go do 9903 .... czerń lepsza i ta mnogość ustawień chwile trwało by się w tym połapać.....

Szkoda, że niestety nie kupiłem go dla siebie ;(

Obraz z BD powalił mnie na kolana 1080p/24p ;)
Właśnie wróciłem z domu gdzie go ustawiałem ,,,,, nie moge patrzeć na mojego samsunga z przed 2 lat ...................................... ;(
 

arkkul

New member
Przymierzam się do tego LCD ale jestem w rozterce bo odległość do miejsca gdzie bedzie wisiał to 3.2 m. Większość forumowiczów twierdzi że 40" na taka odległość to za mało. Biorę pod uwagę 46W4500. Co ty na to.
Brać x czy w.
 

ppppp1

New member
Witam
Pytanko do Junkersa:
Czy na 40x4500 występuje clouding oraz niebieskozielone przebarwienia opisywane na innym forum. Oraz co oznacza ta cena wyjsciowa tzn czy udało Ci się coś "urwać" z tej ceny?
 

marsboy

New member
prosze o radę x4500 46

witam własnie kupiłem X4500 46 w centrun sony wawa na ul Jana Pawała cena wyjsciowa to 15000zl kupiłem za12700 wraz z kablem hdmi, cena moze i tak nie rewelacyjna ale zawsze coś,do tv w gratisie dodają wieszak na ściane plus montaż przez wyspecjalizowany serwis.Będe oglądał tv z odległości 4m 20cm i teraz sie mocno zastanawiam czy nie kupiłem za mały czy nie powinienem zaczekać na 55 cali poradźcie proszę bo mam spory dylemat .tv przyjedzie do mnie w sobote.
Pozdrawiam
 

Geezer

New member
Oczywiscie ze anuluj to zamowienie.
Idz do byle sklepu (Saturn, MM) i stan przy 55" po czym odejdz 4m do tylu i sie przekonasz.
TV na salon pow. 20m2 powinien byc min. 50" (do ogladania filmow bo i tak dochodza czarne pasy)
Ja mam 33m2 i czekam na LaserVue 63".
Sony 55" do sypialni gdy stanieje do 12-13 tys.
 

Hartson

New member
Bez reklam
Zgadzam się z Geezer, jeżeli możesz to anuluj to zamówienie. Wg. mnie tv, który chciałeś zakupić jest za mały do odległości podanej przez Ciebie. Ja zamierzam zakupić 50" plazmę lub 55" Samsung LCD a moja odległość od tv to 3 m.
 

pirometr

New member
Ja mam pok. 21 m2 odległośc od LCD ok 3m Telewizor SONY 52X3500 i uwżam ze jest za mały jak stanieje 55X5400 to go wezmę a ten pójdzie do sypialni na ścienę
 

dazo

New member
trudny wybór?

witam was czytam sobie te wasze kłótnie na temat tego czy "ten" sony lepszy od "tego" kuro i z tego czytania wychodzi ze nalepiej nic nie kupic - hi hi
ale... no to teraz zadaje znawcom pytanie moze mi pomożecie zdecydowałem sie na 46 cali bo bede ogladał z 2,5 do 3metrów poza ogładaniem filmow (posiadam tuner cyfry) w gre wchodzi granie na ps 3 no i polecimi ktos jakis zestaw kina nie musi byc odtwarzacz bo cyfra ma nagrywarke ps 3 ma blu ray chciałbym zestaw aby kolumny były waskie a długie bo chce je zawiesic obok telewizora (tak by pasowały do niego bo małe beda badziewne ) no i koniecznie subwoofer aktywny znacie jakis fajny nie drogi zestaw?
I drugie pytanie własnie najwazniejsze czy kupić X4500 czy Z4500 (200hz) to własnie mnie zastanawia na swoj rozum patrzac na cene tej zetki dochodze do wniosku ze czyba X kupic no bo drozszy to chyba lepszy co?
pomocy pozdrawiam wszystkich ktorzy w tv widza wiecej od innych smiertelnikow no i chyba sa przez to pokrzywdzeni
 
Ostatnia edycja:

Geezer

New member
dazo napisał:
witam was czytam sobie te wasze kłótnie na temat tego czy "ten" sony lepszy od "tego" kuro i z tego czytania wychodzi ze nalepiej nic nie kupic - hi hi
Zgadza sie .. lepiej poczekac na LaserVue od MITSUBISHI. Pobor pradu: 135W, 63" w cenie 55" Sony X4500. Tylko ze baranki z Mitsu postanowili zrobic premiere tego TV w kraju o ujemnym wzroscie i w kolebce obecnej recesji - tj. w USA ! :) W Europie maja byc w 1Q 2009
 

dazo

New member
A Może Zmienic Na Samsunga??!

Witam a teraz taki pomysł mi wpadł do głowy zamiast X 46 sony może Samsung LCD TV Full HD 46" LE46A956 ?
No właśnie teraz mi prosze odpowiedzcie chodzi mi o tych którzy widzieli i testowali czy warto samsunga (jest tanszy) czy wogole odpiszcie ze jestem po#$@%ny i wogóle mam o nim zapomniec bo według mnie jest godny uwagi no ale co opinia znawcow to znawcow pozdr i czekam na odpowiedz bo na poczatku listopada wybieram sie na zakupy
 
Do góry