Sony KDL W2000

JACEK2

New member
:)
mobor napisał:
cóż- czytałem opinie kogos kto ma dostep do tego sprzetu

Pociąg mam do wielu rzeczy: najnowszego mercedesa, chaty z basenem itp Kazdemu zakupowi towarzyszy jednak chłodna kalkulacjia pt bilans zysków i strat - ale u niektorych góruje jak widze hurra optymizm.
Spotkamy sie tu za dwa lata i pogadamy wowczas
Przypominam tylko ze obecnie mam swietny dostep do TYSIECY tytułów muzycznych i filmowych w PERFEKCYJNEJ jakosci (dzieki konstrukcji 2930) A Kolega nie dosc ze wybuli 4 tys za watpliwej jakosci sprzet (Toschiba nie nalezy do czołowych producentów porzadnego AV) i wyjątkowo skromny wachlarz dostepnych tytułów. Jak do konca roku wyjdzie 5-10 to będzie HUK... i jeszcze pytanie - co to będą za tytuły?

Co z kolegi taki pesymista ??!!;)
Nie zgadzam sie co do tej perfekcyjnej jakosci , mam jeden z lepszych odtwarzaczy DVD Pioneer DV-989 , i tej perfekcji nie widze ...
Ten tanszy z odtwarzaczy Toshiby HD DVD kosztuje 500 euro , i na dodatek bez blokady regionalnej w HD DVD czyli dostep do tanszych plyt z USA :) . Dostepnych tytulow jest juz sporo okolo 250 ... i bedzie wiecej .
Oczywiscie jest ryzyko ze skonczy sie to jak z DVD Audio i SACD , czyli ze beda to formaty niszowe .
Pzdr
 

Przemcio73

New member
mobor napisał:
;)

Poprosze jeszcze o spis dostepnych W POLSCE tytułów HD DVD wydanych DOTYCHCZAS (oficjalnie)
I pozwole sobie przypomniec ze te Toshiby "startują" tyle czasu co Windows XP ;)
Trudno nazwac to komfortowym odtwarzaczem (pomijajac fakt ze niektore z funkcji beda dostepne dopiero w pozniejszym czasie- po aktualizacji firmwaru) ;)
Dziekuję - wolę coś co działa i - jesli chodzi o jakosc zwykłego CD-A - bije tą Toshibę na głowę.
HD kupię - jak juz mowilem- ale jak system okrzepnie technologicznie i cenowo. Nie ma co wariować

A ha - to HD DVD ma ten dziadowski system ze trzeba byc wpietym do netu zeby moc oglądać filmy ? ;)
Z tyłu tych Toshib jest gniazdko LAN co potwierdzałoby moje obawy
Nie rozumiem skąd u Ciebie taki sceptymizm? I czy tego chcesz czy nie, nowy format obrazu jak i dźwięku pojawi się nieuchronnie. Mam nadzieję, że szybko, bo, przecież zależy nam na jak najlepszej jakości obrazu i dźwięku (po to chyba się tu rejestrujemy, czyż nie?). I nikt nie mówi o wariowaniu na punkcie kupna nowych playerów.
Mobor napisał: "Z tyłu tych Toshib jest gniazdko LAN co potwierdzałoby moje obawy." Rozwiniesz temat?? Jakie obawy?
"A ha - to HD DVD ma ten dziadowski system ze trzeba byc wpietym do netu zeby moc oglądać filmy ? ;)" ??? Może jakieś szczefgóły?
"Dziekuję - wolę coś co działa i - jesli chodzi o jakosc zwykłego CD-A - bije tą Toshibę na głowę."- słuchałeś ten odtwarzacz? Jeśli tak, to podaj Nam szczegóły dot. jakości dźwięku. Z góry dziękuję.
pozdr
 

mobor

Banned
Nie rozumiem skąd u Ciebie taki sceptymizm?

Ja nazwałbym to raczej realizmem.
Mam doswiadczenia zwiazane z zakupem DVD jakis rok po premierze. Za golasa (DVD bez dekoderów i bez obsługi DTS na optyku) zapłąciłęm wtedy 2700zł !!! Sprzet ledwo odtwarzał DVD-R (tylko markowe) Dzis mozna go kupic na Allegro za ok 100zł



I czy tego chcesz czy nie, nowy format obrazu jak i dźwięku pojawi się nieuchronnie.

Prawde mowiac - wisi mi to (w tej chwili) Na pewno cos wybiore ale nie na łapu-capu. Zdecyduje sie wtedy gdy bedzie wiadomo jaki jest wynik konfliku BDvs.HD, sprzet okrzepnie na rynku, będą dostepne w szerokim spektrum dystrybucji materiały audiozwizualne w danym formacie a sam sprzet dopracowany i w racjonalnych cenach




Mam nadzieję, że szybko, bo, przecież zależy nam na jak najlepszej jakości obrazu i dźwięku (po to chyba się tu rejestrujemy, czyż nie?).


Nie narzekam prawde mowiac. Zdzwiłbys sie gdybys zobaczył co potarfi elektronika nowoczesnego odtwarzacza DVD zrobic z materiałem DVD ...
A musze powiedziec ze mam porownanie bo oglądam "HD" z XBOX360 i wiekszych roznic po prostu NIE WIDAĆ


"A ha - to HD DVD ma ten dziadowski system ze trzeba byc wpietym do netu zeby moc oglądać filmy ? :wink:" ??? Może jakieś szczefgóły?

Jedno z zabezpieczen antypirackich miało byc takie ze kazda płyta jest podczas odtwarzania autoryzowana poprzez internet :D To juz jest paranoja !! Oznacza to ze nigdy nie doczekamy sie przenosnego HDDVD oraz ze podczas awarii netu - nie obejrzymy sobie filmu...

"Dziekuję - wolę coś co działa i - jesli chodzi o jakosc zwykłego CD-A - bije tą Toshibę na głowę."- słuchałeś ten odtwarzacz? Jeśli tak, to podaj Nam szczegóły dot. jakości dźwięku. Z góry dziękuję.


Pozwol ze odpowiem pytaniem
Znajdz mi choc JEDEN przykład gdzie Toshiba zagrała lepiej od Denona !!
Nie ma szans bys znalazł cos takiego- stad jestem PEWIEN (i powie Ci to kazdy audiofil) ze ten mój "DVD" zabrzmi o niebo lepiej od tej TOSHIBY. Idę o zakład Oczywiscie musimy porownywac TEN SAM materiał muzyczny
 
Ostatnia edycja:

JACEK2

New member
Przemcio73 napisał:
Nie rozumiem skąd u Ciebie taki sceptymizm? I czy tego chcesz czy nie, nowy format obrazu jak i dźwięku pojawi się nieuchronnie. Mam nadzieję, że szybko, bo, przecież zależy nam na jak najlepszej jakości obrazu i dźwięku (po to chyba się tu rejestrujemy, czyż nie?). I nikt nie mówi o wariowaniu na punkcie kupna nowych playerów.
Mobor napisał: "Z tyłu tych Toshib jest gniazdko LAN co potwierdzałoby moje obawy." Rozwiniesz temat?? Jakie obawy?
"A ha - to HD DVD ma ten dziadowski system ze trzeba byc wpietym do netu zeby moc oglądać filmy ? ;)" ??? Może jakieś szczefgóły?
"Dziekuję - wolę coś co działa i - jesli chodzi o jakosc zwykłego CD-A - bije tą Toshibę na głowę."- słuchałeś ten odtwarzacz? Jeśli tak, to podaj Nam szczegóły dot. jakości dźwięku. Z góry dziękuję.
pozdr
Nic nie slyszalem o tym zeby trzeba bylo byc wpietym do internetu :confused:
Mam nadzieje miec ten odtwarzacz HD-E1 w przyszlym tygodniu , takze zdam relacje co i jak ...
 

szymonunion

New member
Koledzy,

wtrace slowo do Waszej dyskusji: zlacze LAN na tylnim panelu moze byc w takim celu jak np: w amplitunerze Yamaha RXN600. Mozesz podlaczyc go do LAN'u w domu i po Windows Media Connect v2 odsluchiwac sobie pliki z komputera, np: MP3. Widzialem to w dzialaniu w sobote i bardzo ladnie funkcjonowalo.


Pozdrawiam,
 

mark50

New member
Witam
Z uwagi że jest bardzo dużo opini o sharpie full hd natomiast jak na lekarstwo o sony 40W2000, prośba do użytkowników by również wzorem innych zdecydowali się wyrazić swoje opinie o tym tv.
pozdrawiam
 

micz43

New member
Sony KDL-W2000

Mam zamiar kupić ten TV. cały czas zastanawiam się czy jakośc obrazu bedzie dobra. Mam cyfrę plus...Poradżcie mi jakie kino domowe dokupić do tego TV

Edit Tuptus55: Po co zakładasz nowy wątek o TV, który jest już na forum? Przeczytaj regulamin. Na razie warn
 

micz43

New member
micz43 napisał:
Mam zamiar kupić ten TV. cały czas zastanawiam się czy jakośc obrazu bedzie dobra. Mam cyfrę plus...Poradżcie mi jakie kino domowe dokupić do tego TV

Edit Tuptus55: Po co zakładasz nowy wątek o TV, który jest już na forum? Przeczytaj regulamin. Na razie warn

Sorry. Więc pytam sie was o jakośc obrazu w cyfrze plus.. dziękuje za odpowiedź.:)
 

maciek_s

New member
JACEK2 napisał:
Jesli czekasz na polskie HD DVD to se mozesz poczekac jak na odejscie narodowo socjalistycznej koalicji PIS SO LPR .....:p

Zebys sie nie zdziwil:D
Ferguson
bedzie prawdopodobnie w niedlugim czasie mial cos w tym kierunku.
No chyba, ze wygra PO:D
pozdro
maciek
 
J

Judash

Guest
Panowie nikt nie posiada tego modelu lcd?Napiszcie jakie sa wasze wrazenia, czy musimy byc skazani tylko na Sharpa, Samsunga, czy Jvc?
 

johanek

New member
Moim zdaniem jeden z najlepszych telewizorów na rynku (jeśli nie najlepszy). Zauważalna różnica w obrazie nawet porównując KDL40X2000.
Większy kontrast, lepsza redukcja szumu (może nowsza matryca mniej szumi) Świetna czerń. Jedynie płynność ruchu troszkę gorsza niż w "X"-ie - to akurat logiczne - X ma bardziej zaawansoany procesor obrazu. Do WXGA wogóle nie ma porównania.....a tak na marginesie to ciekawe czemu na tym forum tyle negatywnych postów n/t Full HD (czy ci ludzie są ślepi????) a inne firmy? jak kto lubi - Sharp , Samsung itp do wyboru do koloru. Na pewno ogromnym plusem Sonego jest 5-cio letnia gwarancji - to mówi samo za siebie - czyż nie?
 

micz43

New member
Nie mogąc się doczekać opinii użytkowników powyższego modelu wybrałem się sam do salonu sprzedaży Sony. Musze powiedzieć ,że jakość obrazu ( model 40W)jest bardzo dobra ,ale nie doskonała. Minimalna odległości od lcd to 3 metry. Ale i tak w porównaniu ze słabszymi modelami obraz jest super. miałem też możliwość porównania ( lcd stały obok siebie) modelu X. i rzeczywiście jest on lepszy...Czas aby wybrac model i kupić. Ale chyba dołoże jeszcze parę złotych i skończy się na X-sie....
 
Ostatnia edycja:

Hardi

New member
A ja dzisiaj oglądałem KDL-40W2000 i powiem szczerze, że bardzo rozczarowałem się. Jedynie ok było przy HD, na innch kanałach 'n' które nie są nadawane w HD była po prostu kicha, na tv kineskopowym jest znacznie lepiej :(
 

flavio

New member
Jak wejść do menu serwisowego w tym modelu?
Było o tym przy serii V i S, ale nic nie znalazłem na temat W.
 

adriandro

New member
żrłódło dżwięku

Witam,
moje pierwsze odwiedziny na forum.Bardzo ciekawe informacje można tutaj znależć,ale konkretnie-jakie żródło obrazu było podłączone do tego tv,interesuje mnie ten model,ale jest b.mało informacji na jego temat,jaka ewentualna alternatywa do tego modelu,proszę o wrażenia z użytkowania-chcę podłączyć nkę i playstation 3 lub xbox 360.serdeczne dzięki za odp. szczęśliwych posiadaczy:D








Hardi napisał:
A ja dzisiaj oglądałem KDL-40W2000 i powiem szczerze, że bardzo rozczarowałem się. Jedynie ok było przy HD, na innch kanałach 'n' które nie są nadawane w HD była po prostu kicha, na tv kineskopowym jest znacznie lepiej :(
 
Do góry