Sony KDL V2500

slwi

New member
Czy ktoś mi powie czym się różnią te dwa modele od siebie ? 40V2500 i 32V2500 bo wczytałem na stronie,że kontrastem ale tego nierozumie przecierz to te same modele,a inny kontrast mają chyba coś jest nie tak ? :-(

Model 40V2500 Bravia kontrast dynamiczny 5000:1
kontrast normalny 1300:1
Model 32V2500 Bravia kontrast dynamiczny 7000:1
kontrast normalny 1700:1
 

slwi

New member
Kiki ale będzie jakaś różnica jakby się puściło film DVD na tym 40 i na tym 32 czy nie będzie zbytnio żadnej różnicy ?
 

PIOCHU-M

New member
IceBreaker napisał:
W Euro RTV wystawili Sony KDL-V2000 40" za 3990 PLN !!!
Cena niesamowita - ciekawe ile sztuk mają.
Nie wiem czy chodzi o tą samą promocję, ale tydzień temu w Euro AGD był model KDL-40V2500 za 3990pln
sam osobiście za takie pieniążki go sobie w Warszawie zakupiłem!
 

motobartcompany

New member
Wątek prawie umarł:)

Może ja go trochę rozruszam. Jestem posiadaczem 40 calowego V2500

i dręczy mnie cały czas to, że TV wyświetla za dużo koloru czerwonego, ustawiałem go na wiele sposobów i nic to nie daje, po prostu koloru czerwonego jest za dużo względem innych kolorów.

Tam gdzie tważe powinny być lekko opalone tu są czerwone jak u żuli itd

Czy wy też to zauważacie?
 

Cyberix

New member
motobartcompany napisał:
Wątek prawie umarł:)

Może ja go trochę rozruszam. Jestem posiadaczem 40 calowego V2500

i dręczy mnie cały czas to, że TV wyświetla za dużo koloru czerwonego, ustawiałem go na wiele sposobów i nic to nie daje, po prostu koloru czerwonego jest za dużo względem innych kolorów.

Tam gdzie tważe powinny być lekko opalone tu są czerwone jak u żuli itd

Czy wy też to zauważacie?

Też to zauważyłem.....
 

ortax360

New member
Witam

Co do koloru czerwonego - Panowie tryb serwisowy i po kłopocie - kolorki 1 klasa :)

( I+, 5, Vol +, Power )

Wystarczy zmniejszyc nasycenie R- DRIVE .


Zdiecie ustawien po kalibracji z modelu v2000:




Pozdrawiam
 

Attachments

  • bravia_colour.jpg
    bravia_colour.jpg
    51,4 KB · Wyś: 174

slwi

New member
Wkońcu po długich 2 miesiącach wybiarania TV LCD zamówiłem :eek: właśnie ten model 32V2500 za 3190zł w digitalo.pl i chciałbym się spytać czy te ustawienia fabryczne TV są dobre czy może ktoś zna jakąś kalibracje żeby obraz był lepszy.Pozdrawiam Kamil :cool:
 

slav-wichur

New member
Sony KDL-40V2500 vs. 40S3000

Jako że to mój pierwszy post - witam wszystkich. Mam zamiar zakupić sobie monitor LCD (głównie do PS3 i do oglądania filmów DVD) i w związku z tym mam kilka pytań:

1) który LCD będzie lepszy do tych celów: 40V2500 czy 40S3000?

2) czym się różnią te 2 modele, bo z tego co widziałem to ceny są dość zbliżone?

3) a może jeszcze jakieś inne 40 calowe LCD w podobnym przedziale cenowym są warte uwagi?
 
Ostatnia edycja:

ashiragru

New member
Witam,
mam problem z podłączeniem kina domowgo Samsung HT-X20 do LCD Sony Bravia KDL-32V2500.

Opis Samsung HT-X20:
- wyjście Video Out
- złacze wyjścia Component Video
- gniazdo SCART
- brak HDMI

Opis LCD Sony Bravia KDL-32V2500:
- złącze Component Video
- 2 x HDMI
- SCART
- Scart zgodny z SmartLink
- we/wy audio
- wejście pod pojedyńczy kabel video

Zakupiłem kabel Component (marki "n" ) podłączyłem go zgodnie z informacjiami z instrukcji. Uruchomiłem DVD i LCD jednak nie było obrazu. Wybierałem różne kanały AV (od 1 do 6) - bezskutecznie. Dopiero podłączenie pojedynczego kabla video dołaczonego do DVD udało mi sie
przesłac obraz do LCD.
Proszę o podpowiedź - w jaki sposób podpiąć/ustawić odbiór z dvd na LCD za pomocą kabla Component video ?
 

ashiragru

New member
niestety,
żadnych zmian - nadal brak obrazu i dzwięku. Kabel Composite jest podpięty do AV3. Przeszukałem wszystkie AV i nic.
Może jeszce jakieś rozwiązania ?
Jestem w tym temacie całkowicie zielony
 

motobartcompany

New member
ashiragru

Miałem coś podobnego z konsolą, ale wtedy po prostu źle podłączyłem ( końcówki kabla

Najpierw sprawdz w menu DVD czy sygnał jest przestawiony na component. Może też jeszcze są jakieś inne opcje dotyczące wejść sygnału.

Potem musisz dokładnie sprawdzić czy końcówki czerwony-niebieski-zielony są odpowiednio włożone w odpowiadające im wejścia "kolory" na DVD i telewizorze, bo te końcówki kabla odpowiadają za obraz, biały i żółty to dźwięk.

Jeżeli dalej nie będzie obrazu, to może kabelek jest uszkodzony? lub co gorsza DVD albo TV:???:
 

ashiragru

New member
dotychczas próbowałem podpinać jedynie kablem komponent (trzy wtyczki-ziel/czer/nieb). Czy konieczne jest podłączenie jednocześnie kabla audio (czer/żół)? Jego brak raczej nie powinienen powodować braku obrazu?
 

motobartcompany

New member
ashiragru napisał:
dotychczas próbowałem podpinać jedynie kablem komponent (trzy wtyczki-ziel/czer/nieb). Czy konieczne jest podłączenie jednocześnie kabla audio (czer/żół)? Jego brak raczej nie powinienen powodować braku obrazu?

chyba nie powinien, ale jak masz możliwość do podepnij dźwięk.
 

dedynio

New member
menu serwisowe SONY 40V2500

ortax360 napisał:
Witam

Co do koloru czerwonego - Panowie tryb serwisowy i po kłopocie - kolorki 1 klasa :)

( I+, 5, Vol +, Power )

Wystarczy zmniejszyc nasycenie R- DRIVE .


Zdiecie ustawien po kalibracji z modelu v2000:




Pozdrawiam



Witam
Czy mógłby mi ktoś wyjaśnić /sposobem łopatologicznym/ jak wejść w tryb serwisowy w 40V2500 i zmienić nasycenie koloru czerwonego /trochę przeczerwienili/.
Według opisu /wyżej/ jakoś nie mogę sobie poradzić.
Co jeszcze można by tam poustawiać, skalibrować obraz.
Pozdrawiam
 
Do góry