Sony KDL V2500

blaz

New member
Po 1
Symbol 2500 oznacza nowy procesor DRC 2.5 ,który to upscaluje wszystkie sygnały do 1080(tak to określała informacja prasowa Sony)
Po 2
nie jasne jest faktycznie co z tą rozdzielczością czy Tv jest HD ready czy też FULL HD model ten (Japan i USA) jest Full HD
Po 3
Jaka będzie matryca czy najnowsza (S-LCD) jaka jest stosowana w tylko Sony(samsung jej nie montuje w swoich LCD) KDL-W czyli kontrast 1800.

Na szczęście wspaniałe i obiektywne FORUM już niedługo te zagadki wyjaśni

Jak może go kto kolwiek w Polsce mieć????

Ten model bedzie dystrybuowany dopiero od jutra(13.11)z Sony do sklepów

wszystkie sklepy internetowe mają ale wirtualnie:D :spam:
 

Gatekeeper

New member
j.jacek napisał:
Witam
W dniu wczorajszym pojawił się w sprzedaży KDL-32v2500,model ten dostępmy jest w MM i AVANSIE
pozdrawiam


witka,
a widziałeś może rzeczonego V2500 ?
są jakieś różnice w obudowie/pilocie/ względem serii V2000, czy tylko dodano 2xHDMI i to wszystko ?

pozdro
 

j.jacek

New member
Witam
Co do różnic w wyglądzie zewnętrznym praktycznie żadna,jeżeli chodzi o obraz to zdecydowanie v2500 wyróżnia się lepszym kontrastem i czernią [poprawiono podświetlanie matrycy,pasy na górze i dole ekranu są czarne a nie szare],
niestety widoczne jest lekkie podbarwienie kolorów [czerwony]widoczne to jest szczególnie na białych fragmętach obrazu.Co do menu to wmiarę przejrzyste,nie powinno sprawić problemu użytkownikowi nie czytającemu instrukcji .Co do pilota to niestety nie mjałem czasu do porównania.
pozdrawiam
 

pitbullo1

New member
Ustawienia w 40v2500

Witam
Jakie ustawienia byly by najlepsze w 40v2500??
Pytam bo kombinuje z ustawieniami i nie moge ustawic tak zeby bylo najlepiej
 

Mandaryn.

New member
Moje ustawienia:
Swiatlo - 3 lub 5
Kontrast -70
Jasnosc - 50
Kolor - 40
Tem. kolorow - normalna
Ostrosc - 8
Redukcja noise - wylaczona (tylko rozywa obraz i sprawia, ze smugi są)

W ustawieniach zaawansowanych na razie nmam wszystko powylaczane poza clear wtihe na maxa i mpeg noise na low. Reszte nie wiem jeszcze czy wlaczyc czy wylaczyc.

Jak u Was? Podzielcie sie swoimi obserwacjami/ustawieniami.

ps. Obraz z cyfry + to kiszka na całego. :(
 
Ostatnia edycja:

TomWPR

New member
Cześć, aż tak źle 40V2500 odbiera na C+? Zamierzam zakupić go jutro i podłączyć narazie pod analogową kablówkę z całkiem dobrym sygnałem (jeśli mnie pamięć niemyli to: 76-78dB). Ekran plazmowy LG 42' 852x480 z XD świeci na tym bardzo przyzwoicie ale nie podłączałem jeszcze na tym sygnale żadnego LCD i mam właście obawy co do tego Soniaka. Zastanawiam się czy s-pva w połączeniu z nowym procesorem i innymi silnikami, które mają za zadanie poprawić sygnał dadzą sobie radę. Czy na tej cyfrze miałeś inny TV? Co to było i czy obraz był lepszy? Może jest coś nie tak z sygnałem Twojej C+ :niewiem:
 

TomWPR

New member
Zapomniałem dodać, że bawiłem się dzisiaj w saturnie 37v2000 i faktycznie redukcja noise działa troche jak efekt blurowania zdjęcia i rozmywa obraz. Może to nie jest aż takie złe, obraz staje się ....taki miękki na najniższym poziomie tej redukcji. Przy maksymalnej redukcji jest to mało komfortowe lecz przy tym najniższym ustawieniu czułem się tak "delikatnie i przyjemnie" jak na swojej plazmie :p Źródlem sygnału był odtarzacz DVD i mimo tego obraz nie był idealny (redukcja noise załatwiła sprawę w 80%). Problem tkwił pewnie też, w tym, że sygnał był puszczony na 10 innych TV (szeregowo). Ciekawy jestem jaka jest różnia w obrazie V2000 i V2500. Mam nadzieję, że będzie ok :D
 

TomWPR

New member
jutro jadę po 40V2500 więc będę mógł powiedzieć co nie co o nim. Na początek będzie wyświetlał obraz analogowej kablówki z dobrym sygnałem oraz DVD.:popcorn:
 

Mandaryn.

New member
Sprawdze jak z tą redukcja noise przy dvd, bo u mnie jak do tej pory najlepszy obraz z DVD daje xbox 360 przez kabel VGA a nie komponent. Obraz dvd i divx z bellwooda jest bardzo slaby, nieostry, brak tutaj podbijania/upscalowania do HD. Jutro bede mial KISS DP-600 z hdmi, zobaczymy co on potrafi.
A u Ciebie ta redukcja nosie na low nie rozmywa obrazu bardziej niz jesli jest wylaczona? Bo u mnie tragicznie sprawdza sie ona na cyfrze, wszystko wyglada jak blur w need for seed korba. :) Sprawdze to low raz jeszcze...
Swoja droga zastanawiam sie, co daje redukcja szumow MPEG. Jeszcze nie odkrylem jej jakiegokolwiek zbawiennego dzialania. Moze to dziala wylacznie przy zrodle pc, hdmi?

Co do cyfry, obraz jest slabzina. Chcialem zalatwic sobie dekoder HD Cyfry na swieta, ale nigdzie go nie ma. :( Poprzednio mialem tv zwykly 4:3 nawet bez progresiva i w sumie roqwniez czesto marudzilem na obraz z cyfry. Nie sadze abym mial cos zle z ustawieniami, po prostu syfra tak ma i juz.
 
Ostatnia edycja:

Gatekeeper

New member
TomWPR napisał:
jutro jadę po 40V2500 więc będę mógł powiedzieć co nie co o nim. Na początek będzie wyświetlał obraz analogowej kablówki z dobrym sygnałem oraz DVD.:popcorn:

czekam na obszerne wrażenia (i może jakieś zdjęcia ?) :)

pozdro
 

TomWPR

New member
Ok, 40v2500 stoi już w domu i zabieram się do obszernego testowania. Narazie jestem bardzo miło zaskoczony, gdyż nie spodziewałem się takiego obrazu przy analogowym sygnale z TV kablowej. Jestem zwollenikiem plazmy i szczerze mogę napisać, że obraz z kablówki na tym LCDku jest świetny (kabel koncentryczny :p). Narazie REWELACJA :grin:
 

TomWPR

New member
Mandaryn - redukcja szumów MPG działa np. na obraz DVD (w moim przypadku jest to zwykłe eurozłącze). Przyznam, że radzi sobie nieźle z wszelkimi szumami typu: śnieżenie na jasnych czy ciemnych obrazach. Przy ustawieniu maksymalnym obraz robi się taki laleczkowaty, że mam wrażenie jak by był namalowany czasami - sztuczny. Da się przyzywczaić jeżeli ktoś chce wykorzystywać tą funkcję na maksa. Ja ustawiłem na średnią pozycję i jest idealnie. Obraz jest pozbawiony wszelkich skaz i nie sprawia wrażenia sztucznego. Kolejny plus dla V2500 :eek:k:
 

Mandaryn.

New member
Ok, dzieki. :)

Zastanawia mnie jedna sprawa, dlaczego przy podlaczeniu xboxa do tv przez VGA nie moge regulowac wszystkich parametrow obrazu? A swoja droga, nie wiem czemu ale obraz z xboxa wydaje mi sie sporo lepszy przez VGA niz przez komponent. Moze w grach tego tak nie widac, ale w filmach DVD tak. Chcialem rowniez podlaczyc do telewizora komputer, no i kupa, bo mam tylko jedno wejscie VGA. Moze wie ktos z Was, gdzie moge nabyc jakis rozgalezniacz na dwa?

Moje doswiadczenia z tv na razie sporowadzaja sie tego, ze musze miec jakis dobry odtwarzacz divx/xvid, bo z bellwooda jakosc jest slaba a KISS DP-600 jest sprzetem bardzo slabym. Tym odtwarzaczem ktorego szukam bedzie na 99% pecet. Kupie jakiegos pilota na allegro i sprawa zalatwiona.

Z dekoderem cyfry HD na swieta rowniez nie wypalilo, dekodery moze beda po swietach. Zobaczymy...
 

andrzejfi

New member
sony 40v2500

Od wigilii bawię się 40v2500. Wcześniej uważnie czytałem wszystkie wypowiedzi na temat sony 2000 i 2500.
Refleksje: kolor oczywiście zmieniłem kierując się opiniami z forum i linków. Dla mnie jednak obraz i kontrast był zbyt ciemny, ustawiłem po swojemu, jestem bardzo zadowolony !!!!!! Oglądam ekran z 3 metrów, obawiałem się po zapoznaniu się z wypowiedziami gorszych efektów. Oglądam UPC oraz C+. Jakość różna, w zależności od kanału - nie można generalizować !. Ponieważ oglądam kanały niemieckie jestem zaskoczony pozytywniejakością obrazu na np. ARD, ZDF, Sat1, Pro7. Również znacznie gorszego efektu spodziewałem się po odtwarzaniu nagrań z wideo. Jest znacznie lepiej niż się spodziewałem.
Czego mi brakuje ? Wcześniej miałem CRT Philipsa, który w pewnych ustawieniach automatycznie likwidował wąskie paski na ekranie. Tutaj trzeba niestety ustawiać ręcznie.
Reasumując: do zakupu przygotowywałem się 8 miesięcy, jestem bardzo zadowolomy , mam sdatysfakcję !
 
Ostatnia edycja:

Ola

New member
Na japońskiej stronie musi byc pomyłka. Seria V to HDready, bez względu na wersję ( 2000 lub 2500) i wielkość ekranu ( dostepne 32", 40", 46")
Róznica pomiędzy V2000 a V2500 to 2HDMI ( zamiast 1) i zostaje podany dodatkowy parametr związany z kontrastem: kontrast dynamiczny 6000:1 lub 7000:1 (w zależności od przekątnej obrazu).
 
Do góry