Sony KDL HX700 (40HX700, 46 HX 700) Nowa klasa średnia opinie test, wszystko o serii.

mrowekg

New member
Właśnie też mnie to zastanawiało. 46HX700 nie ma w większości sklepów już od lipca (nawet w Sony Center Gdynia). Trochę lepiej jest z 40 calami ale i tu bez szału. Za to modeli HX800 jest w sklepach w bród. Dziwna sytuacja. Może Sony przygotowuje się do wprowadzenia na rynek następcy albo wręcz przeciwnie przestawia się na LED a wycofuje z lamp? Może ten TV okazał się za bardzo udany tak, że ludzie nie kupowali droższych modeli LED na czym bardziej zależało producentowi? Who knows.
 

Ares78

New member
Teraz są dość spore przetasowania jeśli chodzi o modele wchodzą: nx710,nx810, ex710 zamiast odpowiednio nx800, ex700, i nx700 do tego przestają być produkowane NX500, EX600 i właśnie hx700 na razie nic nie słyszałem o ewentualnym następcy...
 

WuMike

New member
Bez reklam
Szkoda. Seria HX700 stanowi moim skromnym zdaniem najlepszy kompromis w ofercie. Rozwazalem go jako jeden z niewielu modeli LCD, ktory moglby posluzyc przez nastepne kilka lat, a tu taki klops. Nie przekonuja mnie niestety krawedziowe modele, w dodatku sporo jednak drozsze w tym samym wyposazeniu.
 

Ares78

New member
Zobaczymy może będzie jeszcze kontynuacja "wyższych" modeli z tradycyjnym podświetleniem świetlówkami bo na dobrą sprawę zarówno z5500 jak i hx700 były dość popularne mimo iż w tej cenie można było już dostać modele z podświetleniem diodami...
 

Raul1975

New member
Witam serdecznie!
Dla laika kupno (dobrego) telewizora w przedziale 4 -5 tyś. to nie lada wyzwanie. Jeżeli chodzi o firmę to z uporem maniaka preferuję SONY i w tym temacie sprawa jest zamknięta. Po lekturze forum wybór padł na KDL -40HX700
Niestety jego dostępność ogranicza się wyłącznie do sprzedaży internetowej.
W związku z powyższym mam pytanie czy ktoś z Was kupował ten telewizor przez internet i jak spawa wygląda przy ewentualnej reklamacji. Słyszałem też że przez internet sprzedawane są już tylko modele zwrócone przez niezadowolonych klientów czy reklamowane po usterkach.
p.s. Mam też pytanie czy kupowanie telewizora w ok. 5 tyś zł w chwili obecnej to dobry pomysł? Czy nie warto poczekać z rok i kupić z funkcją 3D?
 
Ostatnia edycja:

Ares78

New member
Odnośnie sklepów internetowych warto uważać na zbyt atrakcyjne oferty (najtańsze z Ceneo), warto poczytać opinie na temat interesującego nas sklepu i tyle. Gwarancja i tak jest producenta, więc sprzętu w razie usterki do sklepu się nie oddaje tylko kontaktuje bezpośrednio z serwisem. Co do 3D to patrząc na nowości nx710 i nx810 można spodziewać się kontynuowania trendu w przyszłym roku, ale jak to będzie wyglądać to ciężko przewidzieć.
 

siemek55

New member
Telewizor ten zakupiłem przez internet w czerwcu. Pierwsza próba była nieudana (kierowałem się najniższą ceną w zestawieniu). Odmówiłem przyjęcia towaru (zakup za pobraniem-dla bezpieczeństwa)- telewizor był niestabilnie zapakowany w kartonie, a sam karton posiadł mocno naruszone, uszkodzone krawędzie. Okazała się to właściwa decyzja ponieważ po kilku tygodniach otrzymałem info od kuriera, ze telewizor po zwrocie okazał się uszkodzony. Druga próba zakończona powodzeniem. Tym razem wybrałem sklep z kilkoma tysiącami opinii-średnia powyżej 4,5. idealny kontakt ze sprzedawcą prowadzącym temat. Po otrzymaniu towaru sprawdziłem ilość włączeń i czas pracy (kod serwisowy znajdziesz na forum). Powodzenia.
 

Ares78

New member
Dobrze, że nie dokonałeś przedpłaty, bo później dochodzenie swoich racji bywa problematyczne dlatego warto jak sam zrobiłeś korzystać z bardziej znanych sklepów internetowych. Przy drobniejszych zakupach czasem można zaryzykować, ale w przypadku telewizora zdecydowanie nie warto.
 

Raul1975

New member
Zdecydowałem się jednak na kupno KDL-46HX700 i niestety ....cały dzień dzwonienia po całej Polsce bez rezultatu :-( Dzwoniłem do wszystkich możliwych sklepów jakie znalazłem na googlach.
Zaryzykować można postawienie teorii że ten model już nie jest do nabycia w PL.
p.s O aktualizacjach ofert w sklepach internetowych nie będę pisał bo szkoda czasu, naprawdę chciałem kupić ten telewizor i z każdym nowym adresem internetowym rosła nadzieja że skoro jest na stronie to i w magazynie....niestety!
 

Ares78

New member
Zdecydowałem się jednak na kupno KDL-46HX700 i niestety ....cały dzień dzwonienia po całej Polsce bez rezultatu :-( Dzwoniłem do wszystkich możliwych sklepów jakie znalazłem na googlach.
Zaryzykować można postawienie teorii że ten model już nie jest do nabycia w PL.
p.s O aktualizacjach ofert w sklepach internetowych nie będę pisał bo szkoda czasu, naprawdę chciałem kupić ten telewizor i z każdym nowym adresem internetowym rosła nadzieja że skoro jest na stronie to i w magazynie....niestety!

Jeśli chodzi o 46" to faktycznie są już praktycznie niedostępne, możesz jeszcze spróbować pójść do centrum Sony jeśli gdzieś są jeszcze na magazynie to będą mieli możliwości sprowadzenia do sklepu... Na allegro niewiele lepiej są tylko dwa egzemplarze 40". Sam po cichu liczę, że jeszcze pojawi się wyższy model oparty na tradycyjnym podświetleniu.
 

AUGUSTO69

New member
moje ustawienia:
Tryb obrazu : Custom
Podświetlenie : 4
Kontrast :71
Jasność : 50
Nasycenie : 52
Odcień : 0
Temperatura barwy : Ciepłe 1
Ostrość : 16
Redukcja zakłóceń : wył
Redukcja zakłóceń MPEG : wył
Motionflow : standard
Tryb filmu : wył

Ustawienia zaawansowane

Korekcja czerni : wył
Zaawansowane zwiększanie kontrastu : wył
Gamma : 0
Czystość bieli : wył
Żywy kolor : wył

Balans bieli

Wzmocnienie R : -8
Wzmocnienie G : 0
Wzmocnienie B : 0
Przesunięcie R : 0
Przesuniecie G : +2
Przesuniecie B : +1
 

adas2412

New member
moje ustawienia telewizja N nbox turbo
Tryb obrazu : Custom
Podświetlenie : 3
Kontrast :90
Jasność : 50
Nasycenie : 48
Odcień : 0
Temperatura barwy : Ciepłe 2
Ostrość : min
Redukcja zakłóceń : wył
Redukcja zakłóceń MPEG : wył
Motionflow : standard
Tryb filmu : wył

Ustawienia zaawansowane

Korekcja czerni : wył
Zaawansowane zwiększanie kontrastu : wył
Gamma : +1
Czystość bieli : wył
Żywy kolor : wył

Balans bieli

Wzmocnienie R : -1
Wzmocnienie G : -1
Wzmocnienie B : -2
Przesunięcie R : 0
Przesuniecie G : +1
Przesuniecie B : -3
 

witilon

New member
Cześć, mam 46HX700 odtwarzam z usb filmy w divix z standardowymi napisami txt lub srt.
Niestey są bardzo małe i cienkie:( Próbowałem różnych ustawień z poziomu tv ale nic nie udało mi się poprawić. Podpowiedzcie jaki format napisów można regulować z pozycji pilota i ewentualnie jakiego programu używać do przeróbek napisów txt czy srt na takie które można dowolnie ustawić?
 

witilon

New member
Drugie pytanie: do 46HX700 mam podłączony tv poprzez uva br100 bezprzewodowo z kompem. Z menu mam możliwość odtworzenia plików video, audio czy też zdięć, Media mam standardowu udostępnione w folderach z którychg mój HAIX czyta. Kłopot jest ze streemem bo jakość odtwarzanych filmów jest dramatyczna. Ani w Sony center ani z centrum wsparcia sony nie udało mi się uzyskać żadnych informacji poza tym że muszę postawic na kompie jakiś wirtualny serwer? Podobno odtwarzanie w dobrej jakości plików wideo jest możliwa jedynie z kompami vaio? ma ktoś swoje spostrzeżenia którymi mógłby się ze mną podzielić?
 

adas2412

New member
ja mam 40 HX700 i laptopa vaio u mnie śmiga przez DLNA,filmy mkv Płynnie odtwarza. musisz zainstalować sobie PS media server i powinno działać
 

accu

New member
Bez reklam
Witam, czy spotkal sie ktos z oznaczeniem 46NX703? Czym ten model Sony rozni sie od serii EX700 i HX700? Z gory dzieki za odpowiedz.

Witam.
Osobiście nie spotkałem się z tym oznaczeniem, ale z tego co się orientuję firma Sony na rok 2011 przygotowuje między innymi serię telewizorów o oznaczeniu NX720 , NX723(z tunerem DVB-T2) oraz NX725(z tunerem DVB-S).Wielkości to 40", 46", 55" i 60". Zastępują modele NX710 i NX810 z 2010r.
Mają również technologię 3D plus konwersję z 2D do 3D
dynamic edge led
monolityczna konstrukcja z panelem opti-contast oraz gorilla glass(nowy ,bardzo wytrzymały rodzaj szkla)
karta wi-fi (802.11n)
skype +dlna
bravia internet video i przegląrka internetowa Opera
silnik reality engine X
nagrywanie przez port USB
motion flow 200Hz


Pozdrawiam , :)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:
Do góry