Sony KDL HX700 (40HX700, 46 HX 700) Nowa klasa średnia opinie test, wszystko o serii.

august69

New member
witam, kupuję w końcu tv, ogólne warunki: odległość 3,5 m ,rolety na oknach, sygnał sd z cyfry+ i dvd, głownie kino i sport.

i stoję przed dylematem po lekturze forum , czy 46HX700 czy 52EX700.

PRIORYTET to jakość obrazu i dźwięku (nie zawsze będę odpalał kino)

proszę o obiektywne doradzenie mi albo podanie plusów i minusów danych wyborów.
 

Mike25

New member
Oba modele mają tą samą matryce Sharpa, zatem sama jakość obrazu będzie niemal identyczna. W HX dzięki szybie będziesz miał tylko lekko ostrzejsze kolory i ogólnie ciut klarowniejszy obraz. Niestety szyba wprowadza też wady w postaci wyraźnych odbić wszystkich źródeł światła jakie będziesz miał w pokoju.

HX wygrywa również podświetleniem (CCFL), które jest znacznie bardziej równomierne od edge LED będącego w EX700. Głośniki są też lepsze zdecydowanie w HX, ale nie spodziewaj się cudów. Jeśli głośniki to priorytet to rozejrzyj się za Philipsami serii 9xxx lub niektórymi Toshibami, które mają głośniki Onkyo.
 

Ares78

New member
witam, kupuję w końcu tv, ogólne warunki: odległość 3,5 m ,rolety na oknach, sygnał sd z cyfry+ i dvd, głownie kino i sport.

i stoję przed dylematem po lekturze forum , czy 46HX700 czy 52EX700.

PRIORYTET to jakość obrazu i dźwięku (nie zawsze będę odpalał kino)

proszę o obiektywne doradzenie mi albo podanie plusów i minusów danych wyborów.

Jeśli patrzysz na jakość obrazu i dźwięku to hx700 będzie tutaj lepszy 200hz do sportu również się przyda, minus to szyba, ale jeśli masz dobre rolety nie powinno być problemów. Z drugiej strony większa przekątna w przypadku ex700 na pewno byłaby wskazana, ale jak wspomniałeś priorytet to jakość obrazu.
 

skwieradee

New member
Mnie w 40hx703 (myślę, że 3 na końcu ze względu na region - UK) denerwuje gubienie ostrości na sygnale SD (Telewizja na Kartę TVN) przy każdym (!!!) ruchu. Najbardziej widać na twarzach.. :( Obraz wyostrza się dopiero gdy postać przestaje się ruszać, następuje to natychmiast jednak widać zmianę, która trochę drażni. Mam nadzieję, że to raczej nie jedna z wad tego modelu , a typowy efekt na sygnale analogowym. Co jeszcze zauważyłem to dziwne tempo filmów HD ( h.264 720p odtwarzane z poziomu ps3), tak jakby niestabilne i przy szybszym ruchu niewyraźny obraz... Podejrzewałem, że przy 200hz nie powinno być kłopotu z płynnością obrazu, natomiast wczoraj mecz polskich koszykarzy na trybie SPORT (tvp sport sd) wyglądał idealnie, ostro bez utraty płynności. Czyżbym może zbyt dużo wymagał?? Dodam, że to mój pierwszy telewizor hd i może po prostu zbyt wiele oczekiwałem.. Pozdrawiam
 

Ares78

New member
Przy telewizorach LCD naprawdę warto zadbać o przyzwoite źródło sygnału wtedy efekt końcowy jest prawdziwą przyjemnością dla oczu. Odnośnie Twoich odczuć to być może układ kompensacji ruchu był ustawiony na zbyt wysoki poziom bo i tak czasami się zdarza zwłaszcza przy słabszym źródle sygnału. Także jeśli masz możliwość to polecam jeszcze podłubać przy ustawieniach bo one mogą powodować opisywany przez Ciebie efekt.
 

skwieradee

New member
Dzięki za ustosunkowanie się do mojego postu,jednak nie mam pojęcia co to układ kompensacji ruchu :] Jeśli masz na myśli MotionFlow to próbowałem na każdym z ustawień oraz na różnych trybach SCENE. Możliwe, że przesadam ponieważ nie przywykłem do takiego obrazu, a także muszę sprawdzić jak to działa na oryginalnym filmie blue ray, a nie na ripie.
 

roro90

New member
accu-nie pracuję w Sony,tylko kupiłem tam tv. Najprościej wyszukać na stronie Sony.pl punktów sprzedaży w Twojej miejscowości lub w pobliżu i zadzwonić.
 

accu

New member
Bez reklam
roro90 - Dziękuję za kontakt , dzwoniłem do Sony - Center we Wrocławiu przy ul.Kościuszki , modelu z końcówką 803 nie mieli , tylko 800 dostępna , kupiłem Philipsa 32"9705H.
 
Ostatnia edycja:

Adaroth

New member
Gdzie w HX700 znajduje sie ambient light sensor i czym się różni od czujnika światła? Czy mozecie podac zalecane/polecane ustawienia obrazu dla SD i HD?
 

skwieradee

New member
Dziwi mnie fakt, że reklamują 200hz jako niesamowity atut między innymi podczas grania, a w trybie GRA Sony nie dało nawet możliwości ustawienia MotionFlow, a ustawiło go fabrycznie na minimum. Natomiast w jakimkolwiek innym trybie, który daje taką możliwość, po ustawieniu MotionFlow na "wysokie" nie da się grać gdyż pojawia się bardzo dziwny obiekt zauważalny głównie na, a raczej naokoło poruszającej się postaci (Uncharted, Red Dead Redemption) wyglądający mniej więcej jak efekt ciepłego powietrza. Nie powiem, ale drażni to niesamowicie. Na trybie "standard" MotionFlow jest ok, ale to o czym pisałem wcześniej, czyli niewyraźny obraz przy szybszym ruchu również daje po oczach. Tylko "wysoki" eliminuje tą przypadłość, za to pojawia się ten "efekt":( Powiem że, oczekiwałem ździebko więcej od tego modelu...
 

august69

New member
właśnie stałem się posiadaczem 46 cali :))

skorzystałem z oferty w sony centre jutro będę podłączał no i czeka mnie zabawa z ustawieniami, jak dojdę do jakiś sensownych to podam na forum,mam nadzieję że inni też podzielą się swoimi ustawieniami i może coś z tego razem wyjdzie :)
 

skwieradee

New member
Czy może ktoś potwierdzić mocne zakłócenia przy graniu (ps3 lub xbox) na MotionFlow ustawionym na Wysokie, na trybie każdym innym niż gra, który to nie umożliwia zmiany MotionFlow?? Dzięki
 

Ares78

New member
Ale wiesz, że przy graniu na włączonym motionflow z tego co pamiętam mocno podskoczy wartość input lag? Nie bez powodu ten sposób obróbki jest wyłączony w trybie gra...
 

skwieradee

New member
Ale wiesz, że przy graniu na włączonym motionflow z tego co pamiętam mocno podskoczy wartość input lag? Nie bez powodu ten sposób obróbki jest wyłączony w trybie gra...

Zwiększonego Input Laga nie zauważyłem bo od tych zakłóceń obrazu nie da się na to patrzeć:) Nie dziwne jednak, że ruchomy obraz w trybie GRA staje się totalnie zamazany i niewyraźny?? Przykład mapa w Red Dead Redemption - gdy zacznę nią poruszać wygląda jak rozmazana papka - więc w ilu Hz śmiga tryb GRA?? Można to jakoś sprawdzić?? Płynność w tym trybie to na prawdę śmiech na sali.
 

skwieradee

New member
Czyszczenie ekranu.

Witam, jak w temacie - ktoś mógłby doradzić czym/jak najlepiej czyścić przednią szybę by jej nie zarysować? Pytam, gdyż na tylnej część podstawki po lekkim przetarciu bawełnianą szmatką pozostały rysy i nie chciałbym porysować ekranu. Zdaję sobie sprawę, że to kompletnie inny materiał ale warto zapytać by później nie żałować. Dzięki
 

Ares78

New member
Ekran nie jest tak wrażliwy jak fortepianowe obudowy, sam używam szmatki do czyszczenia obiektywów (ten sam materiał co do czyszczenia okularów tylko sporo większe) i nie miałem problemów, ani przy w4500, ani w5500,ale może ktoś ma jeszcze jakieś interesujące patenty :)
 

skwieradee

New member
Jednak hx700 ma szybę przed ekranem więc pewnie inaczej się brudzi (myślę, że może szybciej robić się tłusta) i pewnie inaczej powinno się ją czyścić...
 

Ares78

New member
Jak się nie będzie jeździło po niej palcami to nie powinno być problemu, druga sprawa, że nie znalazłem delikatniejszego materiału, żeby czyścić ekran i podstawę (zwłaszcza te fortepianowe mają tendencje do łatwego rysowania się).
 

mrsunders

New member
właśnie stałem się posiadaczem 46 cali :))

skorzystałem z oferty w sony centre jutro będę podłączał no i czeka mnie zabawa z ustawieniami, jak dojdę do jakiś sensownych to podam na forum,mam nadzieję że inni też podzielą się swoimi ustawieniami i może coś z tego razem wyjdzie :)
Minęły juz prawie 2miesiące i nie doszedłeś do żadnych "sensownych ustawień" :?:
 
Do góry