Sony KDL HX700 (40HX700, 46 HX 700) Nowa klasa średnia opinie test, wszystko o serii.

siemek55

New member
Odeszliśmy trochę od tematu. Pytanie czy pod panel przedostają się zanieczyszczenia? W zasadzie będę za parę dni mógł to sprawdzić osobiście (telewizorek zamówiony:-D). Moja pociecha pewnie też, że tatuś nie będzie się niepokoił o panel (kilka tygodni temu mało nie dostałem zawału, gdy u szwagra paluszkiem pokazał Gooool!!!!). Ten panel wyglądał REWELACYJNIE w "Sklepie dla Ido...". Swoją drogą sprzedawca wydał się nieco zmieszany go zasugerowałem zakup przez internet. "....przecież premiera jest przewidziana na sierpień....". Obiecuję podzielić się pierwszymi wrażeniami gdy go otrzymam.
 

AUGUSTO69

New member
po bardzo długiej lekturze na forum mam takie pytanko:
otóż kupuję tv do oglądania filmu, sportu i bajek ( dzieci) z cyfry+,
co wybrać ( WAŻNE - jakość obrazu i dzwięku) 46Z5500 czy 46HX700 ?
 

Ares78

New member
po bardzo długiej lekturze na forum mam takie pytanko:
otóż kupuję tv do oglądania filmu, sportu i bajek ( dzieci) z cyfry+,
co wybrać ( WAŻNE - jakość obrazu i dzwięku) 46Z5500 czy 46HX700 ?

Z5500 z tego co się orientuje miało trochę lepszy dźwięk niż hx700, generalnie oba modele możliwościami są zbliżone, zasadnicze różnicę to przede wszystkim matryca matowa w z5500 podczas gdy w hx700 mamy błyszczącą, starszy model ponadto ma mniejszą funkcjonalność pod względem multimedialności- uboższe odtwarzanie przez USB, brak możliwości podpięcia adaptera wifi, brak dostępu do wybranych serwisów internetowych... Ponadto nie wiem czy z5500 jeszcze gdzieś zostaniesz, telewizor jest już od dość dawna nieprodukowany.
 

AUGUSTO69

New member
a więc tak;
ceny sony 46Z5500- 4950,-BRUTTO
46HX700 za 5800,-

więc który brać ?

( priorytet to dźwięk i obraz na sd z cyfry+ )
 

AUGUSTO69

New member
znalazłem taki opis:
"CI+ Ready – możliwość włożenia karty inteligentnej z modułem dostępu warunkowego CI+ w celu korzystania z płatnych kanałów telewizyjnych; pełna zgodność systemu CI Plus z interfejsem DVB-CI, pozwalająca na użycie obecnych modułów tego typu "

co to oznacza w praktyce?
 

tomekb19

Member
Oznacza to, że możesz tam włożyć kartę np. z telewizji "n".

Tak w ogóle...nie chciałbym być niemiły, ale walisz 4 posty, jeden pod drugim a w każdym poście jest opcja edytuj...
 

Ares78

New member
a więc tak;
ceny sony 46Z5500- 4950,-BRUTTO
46HX700 za 5800,-

więc który brać ?

( priorytet to dźwięk i obraz na sd z cyfry+ )

O dźwięku już pisałem, obraz w obu odbiornikach jak dla mnie jest na praktycznie tym samym poziomie, zastanów się który typ matrycy bardziej Ci odpowiada, ja osobiście preferuje matowe/półmatowe, ale to już zależy od użytkownika. Drugą sprawą są możliwości multimedialne w które z5500 jest uboższe, ale mimo wszystko jeśli bierzesz pod uwagę tylko dźwięk i obraz sam polecałbym z5500.
 

roro90

New member
O dźwięku już pisałem, obraz w obu odbiornikach jak dla mnie jest na praktycznie tym samym poziomie, zastanów się który typ matrycy bardziej Ci odpowiada, ja osobiście preferuje matowe/półmatowe, ale to już zależy od użytkownika. Drugą sprawą są możliwości multimedialne w które z5500 jest uboższe, ale mimo wszystko jeśli bierzesz pod uwagę tylko dźwięk i obraz sam polecałbym z5500.

W Sony center widziałem podłączone obok siebie 46Z5500 i 46HX700 -różnica w obrazie była spora
/to samo twierdzili pracownicy salonu którym bardziej powinno zależeć na sprzedaży starszego modelu który dwa miesiące temu był w tej samej cenie co hx/

HX700 dzięki panelowi DEEP BLack Panel ma lepszą czerń a co się z tym wiąże lepszą głębie .
Wybrałem 46HX700 . Poza tym szyba jest bezpieczniejsza.
 

Ares78

New member
A jaki materiał leciał? Ustawienia te same czy inne? Przy błyszczących matrycach owszem czerń i kontrast jest na lepszym poziomie, ale jeśli pomieszczenie jest mocno nasłonecznione to jednak warto pomyśleć albo o dobrych roletach albo o matrycy matowej/półmatowej inaczej nie uniknie się refleksów i odbić.
 

roro90

New member
Tak jak prawie wszędzie materiał HD z BD. Sprzedawca mówił,że
porównywał na programach z cyfry+ i była też różnica .
Co do szyby to też byłem pełen obaw bo mam okno na przeciwko TV od strony
połnoc/wschod i z boku wschod/poludnie. I jestem mile zaskoczony -czy w dzień czy w nocy nie ma problemu /duzo lepiej niż na CRT /
Odbicia pojawiają się przy ciemnych scenach.
 

Santoris

New member
Witam
Czy mógłby mi ktoś wytłumaczyć "krok po kroku" jak i co podączyć aby móc przeglądać serwisy internetowe np. YouTube na sony hx 700
Pozdr Sławek
 

Ares78

New member
Tak jak prawie wszędzie materiał HD z BD. Sprzedawca mówił,że
porównywał na programach z cyfry+ i była też różnica .
Co do szyby to też byłem pełen obaw bo mam okno na przeciwko TV od strony
połnoc/wschod i z boku wschod/poludnie. I jestem mile zaskoczony -czy w dzień czy w nocy nie ma problemu /duzo lepiej niż na CRT /
Odbicia pojawiają się przy ciemnych scenach.

Najważniejsze, że jesteś zadowolony, w jasnych scenach nie widać odbić z racji tego, że telewizory LCD ze swojej natury mocniej świecą niż np. plasmy. Druga sprawa, to, że przy przejściu z telewizora CRT widziałeś już czego się spodziewać. Najważniejsze, że jesteś zadowolony, swoją drogą do kiedy jest promocja 5 lat gwarancji w salonach Sony?
 

roro90

New member
Telewizor kupiłem pod koniec czerwca.Nie byłem od tego czasu sony center
ale wystarczy zadzwonić.
Co do odbić to przed zakupem czytałem opinie na forach .Wnioski były takie:
-zaleta LCD co do jasności została zniwelowana przez zastosowanie szyby
-szyba powoduje odbicia ,które miały być takie same jak w CRT
-różnica w wielkości ekranu CRT28 a LCD46 miała powodować jeszce większe odbicia
-byłem przygotowany do tego by ogladać tylko w nocy i kupić dobre rolety do oglądania w dzień.
-a tu bardzo miła niespodzianka bo jest lepiej niż było/zdecydowanie/
 

skwieradee

New member
Witam, mam pytanie może dla zorientowanych głupie ale ja potrzebuje w tej kwestii pomocy :) właśnie stałem się szczęśliwym nabywcą 40hx703 z wbudowanym tunerem freeview i teraz moje pytanie - do tej pory korzystałem z Telewizji na Kartę TVN, czyli talerz ustawiony na hotbird i dekoder. Postanowiłem ten sam kabelek podłączyć pod wejście antenowe w TV ale nie znajduję mi Tv żadnych kanałów z zakresu FreeView. Czy nie powinno znajdować? Natomiast łapie na zwykłej antenie dachowej a nawet na takim badziewiu z pieciu drutów co się stawiało na telewizorze. Nie mogę wykorzystać w tym celu talerza?? Z góry dzięki za odpowiedź i pozdrawiam.
 
Do góry