Sony KDL HX700 (40HX700, 46 HX 700) Nowa klasa średnia opinie test, wszystko o serii.

kubis

New member
Witam, mam prośbę do posiadaczy LCD hx700, właśnie go nabyłem i zastanawiam się nad optymalnymi ustawieniami tego telewizorka. Wiem, że zależy to od warunków, upodobań itd. ale ciekawi mnie jakie macie ustawienia.
Pozdrawiam
 

piotr_13

New member
Witam
Mam serdeczną prośbę. Rozglądam się za telewizorem. Zależy mi głównie (jeżeli nie tylko) na dobrym obrazie
filmy, sport, sygnał cyfrowy SD i HD. Przymierzam się do Panasonica 46G20.
W centrum sony widziałem 46HX700 (ale tylko bluraya). Podobno jest to pierwszy LCD z tej półki
który obrazem dorównuje a nawet przewyższa plazmę. Ponieważ sam nie jestem w stanie tego ocenić
będę bardzo wdzięczny za sprostowanie lub potwierdzenie tej opinii.
 

kubis

New member
Ja kupiłem go parę dni temu i mogę powiedzieć, że dla mnie obraz jest bardzo dobry. Zastanawiałem się też nad modelem nh700 ale nawet sami panowie z centrum Sony potwierdzili, że hx dużo ładniej odbiera. Nie zastanawiaj się tylko kupuj ;)
 

Techno200

New member
No i w koncu po 3 tyg odebralem tv . I cos czuje ze beda jaja. Obraz jakby gorszy, wymieniali mi ekran, czy jest mozliwe ze mogli dac inny niz byl? Chodzi mi o firme i parametry? Wczesniej do czarnego koloru nie mialem zastrzezen, nawet obraz wydawal sie troche za ciemny, a teraz jakos tak lekko fioletowo to wszystko wyglada, jak by za mgla byla. I nawet po wlaczaniu motionflow na maxa pilka rozmyta jest. katy tez jak by gorsze.
 

roro90

New member
sony 46HX700

Ja również przez długi czas zastanawiałem się nad wyborem tv .
Gdy chodziłem po sklepach wszystkie podłączone pod BD świeciły podobnie.
W końcu znalazłem sklep gzie mogłem porównać obraz z cyfry + .
Panasonic G20 prezentował się bardzo dobrze natomiast gdy zobaczyłem sony hx 700
nie miałem wątpliwości co kupić.
A teraz konkretnie:
sygnał z n turbo recorder
programy SD -bardzo dobra jakość
programy HD - rewelacja
mecze tvp hd przez MPEG 4 - super ekstra
Jedynie pozostałe programy z MPEG-4 a szczególnie Polsat mogły by mieć lepszy sygnał
Nie jestem jakimś maniakiem od balansów bieli czy od czarniejszej czerni ale lubię
mieć bardzo dobry obraz tzn. wyraźny bez smużenia i innych "błędów".
Mogę szczerze polecić ten model.
Jedynie nie przesadzajcie z wielkością.
Jeśli ktoś chce oglądać tylko programy HD lub BD lub gry to nie ma problemu
natomiast do oglądania pozostałych programów nie ma co przesadzać.
Ja oglądam z 4,5m 46hx700 i mniejszego bym nie chciał .
ale gdy siadam bliżej to przy SD nie jest już fajnie.
Za ten tv w sony center dalem 5800 z 5 letnia gwarancja.
Mimo iz 46g20 był tańszy kupiłem soniaka uważam że dobrze zrobiłem ale radze nie przesadzać
Za 46 cali 5800 to maksymalna kwota i nie dajcie sie nabrać na droższe modele -obraz będzie
taki sam lub może trochę lepszy a cena dużo wyższa.
Np. sony nx700 z ledowym krawedziowym podswietleniem ma obraz podobny może "bardziej sztuczny"od hx700 a jest o 1000zł droższy .Jedyna różnica na korzyść NX700 to grubość tv.

I jeszcze na koniec - byłem u kolegi który ma plazmę Pionier Kuro 42" 428XA (od 2 lat)
sygnał z cyfry + . Obraz dobry ale chciałem jak najszybciej wrócić do domu na mecz.

Co do ustawień to oglądam na ustawienich standartowych -wybór scen -sport na wzystkich programach





Witam
Mam serdeczną prośbę. Rozglądam się za telewizorem. Zależy mi głównie (jeżeli nie tylko) na dobrym obrazie
filmy, sport, sygnał cyfrowy SD i HD. Przymierzam się do Panasonica 46G20.
W centrum sony widziałem 46HX700 (ale tylko bluraya). Podobno jest to pierwszy LCD z tej półki
który obrazem dorównuje a nawet przewyższa plazmę. Ponieważ sam nie jestem w stanie tego ocenić
będę bardzo wdzięczny za sprostowanie lub potwierdzenie tej opinii.
 

roro90

New member
No i w koncu po 3 tyg odebralem tv . I cos czuje ze beda jaja. Obraz jakby gorszy, wymieniali mi ekran, czy jest mozliwe ze mogli dac inny niz byl? Chodzi mi o firme i parametry? Wczesniej do czarnego koloru nie mialem zastrzezen, nawet obraz wydawal sie troche za ciemny, a teraz jakos tak lekko fioletowo to wszystko wyglada, jak by za mgla byla. I nawet po wlaczaniu motionflow na maxa pilka rozmyta jest. katy tez jak by gorsze.

Techno - masz pecha musisz reklamować
u mnie przy motionflow nawet wyłączonym piłka jest idealna
 

Ares78

New member
No i w koncu po 3 tyg odebralem tv . I cos czuje ze beda jaja. Obraz jakby gorszy, wymieniali mi ekran, czy jest mozliwe ze mogli dac inny niz byl? Chodzi mi o firme i parametry? Wczesniej do czarnego koloru nie mialem zastrzezen, nawet obraz wydawal sie troche za ciemny, a teraz jakos tak lekko fioletowo to wszystko wyglada, jak by za mgla byla. I nawet po wlaczaniu motionflow na maxa pilka rozmyta jest. katy tez jak by gorsze.

Na temat matryc to pewnie tylko serwisanci znają dokładną odpowiedź, dziwna sprawa zwłaszcza przy motionflow bo tutaj nie powinno być problemu przy oglądaniu meczy piłki nożnej. Możesz jeszcze sprawdzić ustawienia na spokojnie, bo zapewne te Twoje uległy zresetowaniu...
 

Techno200

New member
Wiecie co, zeby bylo smieszniej, to teraz jeszcze zobaczylem ze miedzy panelem a szyba jest dosyc duzo paprochow, kurzu. Zareklamowalem znowu. Minal miesiac a ja swoj nowy tv mialem w domu cale 5 dni :(
 

Mike25

New member
Trzeba było nie reklamować, tylko wymieniać u sprzedawcy na nowy egzemplarz. Jeśli kupiłeś przez neta to masz na to 10 dni od daty zakupu. Sporo stacjonarnych sklepów też z wymianą nie robi problemu, a np salony Sony Style dają całe 2 tyg na przetestowanie telewizora i jak w tym czasie coś jest nie tak to można wymienić na inny egzemplarz. Także jak dla mnie 5 dni od zakupu i od razu zabawy z serwisem i czekanie na naprawy to trochę dziwna sprawa, ale co kto lubi...
 

Techno200

New member
piotr_13:

Sklep Space One w tym wzgledzie nie byl chetny do wspolpracy, a mi nie chcialo kopac sie z koniem.

Teraz ciekowostka kolejna, po dwoch dniach ekran jak by lepiej wyswietla, zwlaszcza czarny kolor, mozliwe ze sie dotarl???
 

Ares78

New member
Możliwość zawsze taka jest, ale mimo wszystko w takiej sytuacji serwisanci powinni poinformować, że potrzeba powiedzmy xx godzin pracy, żeby było tak jak należy. I wciąż pozostaje problem z paprochami pod szybą ochronną, byli już drugi raz czy jeszcze nie?
 

siemek55

New member
Zanieczyszczenia za szybą

Pojawiły się informacje nt. pojawiających się zanieczyszczeń pomiędzy Deep Black Panel a matrycą, zarówno w fabrycznie nowych egzemplarzach oraz po kilku tygodniach użytkowania. Czy może ktoś to potwierdzić?
Jeżeli okazałoby się to prawdą stanowiłoby poważną wadę nowego rozwiązania Sony (Deep Black Panel) w perspektywie kilku lat, które powinien ten telewizor pracować.
 

jacekmalin

New member
witam pomocy !!!!
kupilem sony kdl46 hx 700 i mam problemy z hdmi, mam n-tv i jak podlacze po hdmi nic nie ma, sprawdzalem 3 dobre kable i dalej lipa, na kablu euro jest obraz odrazu, cos trzeba ustawic????
 

Mike25

New member
Pojawiły się informacje nt. pojawiających się zanieczyszczeń pomiędzy Deep Black Panel a matrycą, zarówno w fabrycznie nowych egzemplarzach oraz po kilku tygodniach użytkowania. Czy może ktoś to potwierdzić?
Jeżeli okazałoby się to prawdą stanowiłoby poważną wadę nowego rozwiązania Sony (Deep Black Panel) w perspektywie kilku lat, które powinien ten telewizor pracować.
Niestety takie uroki szybek. Często kupując telefon komórkowy możemy napotkać jakieś drobinki pyłków pod szybką, a co dopiero mówić o szybie przy wielkości kilkudziesięciu cali ;) Jest to więc pewien aspekt estetyczny, ale też dodatkowy problem w postaci niebezpieczeństwa powstawania tam z biegiem lat kurzu i pyłków, a nawet często już w momencie składania w fabryce przedostają się pyłki. Dlatego ja m.in z tych względów unikam TV z szybami, ale co kto lubi :)
 

siemek55

New member
No tak, pozostaje jeszcze kwestia bezpieczeństawa panelu. Nasze kochane pociechy bardzo często chcą pokazać gdzie jest piłka, lub że TU jest samochód. Taka szyba stanowi pewnego rodzaju zabezpieczenie. Sam nie wiem co zrobić, kupić model z szybą czy bez?
Może ktoś potwierdzić że to zjawisko występuje i na ile jest widoczne,powoduje dyskonfort oglądania (szczególnie HD)
 

Ares78

New member
Zależy z jakiej odległości się ogląda, paproch musiałby być naprawdę duży żeby przeszkadzać w oglądaniu... Odnośnie szyby to jak stwierdziłeś stanowi jakieś zabezpieczenie, a druga sprawa, jest opcja chociaż nie oszukujmy się dość droga wymiany takiej szyby przez serwis, na pewno wyjdzie taniej niż zakup następnego telewizora ;)
 

adas2412

New member
No tak, pozostaje jeszcze kwestia bezpieczeństawa panelu. Nasze kochane pociechy bardzo często chcą pokazać gdzie jest piłka, lub że TU jest samochód. Taka szyba stanowi pewnego rodzaju zabezpieczenie. Sam nie wiem co zrobić, kupić model z szybą czy bez?
Może ktoś potwierdzić że to zjawisko występuje i na ile jest widoczne,powoduje dyskonfort oglądania (szczególnie HD)
Powiem ci tak jeżeli wyłączysz wszystkie funkcje oszczędzania energii to obraz jest naprawdę dobrze widoczny, a już na pewno przy HD. Sam mam "n" i już wiem coś na ten temat, oczywiście rolety to jest mus. Polecam ten telewizor bo jest wart tych pieniędzy pzdr :)
 

Ares78

New member
Przy matrycy błyszczącej trzeba mieć na uwadze parę rzeczy tak jak wspomniałeś rolety jeśli chcemy oglądać komfortowo w dzień, bardzo wskazane jest nieustawianie telewizora bezpośrednio naprzeciwko okien.
 
Do góry