Sony KDL EX500 (32 EX 500 37/40/46/55EX500) nowe CCFL- opinie, test, wszystko o...

edi730

New member
Ale za to jest komfort psychiczny ;) Mam 100hz... Czytałem na forum że większość nowych tv ma takie polepszacze obrazu że różnice między 100hz a zwykłym są nie do zauważenia. A jeśli już widać to obraz na tym 100Hz robi się nienaturalny (Teatr) i zaczyna przeszkadzać.
 

Ares78

New member
Witam wszystkich
Nabyłem wczoraj model 32EX 500 i jedną z jego zalet miało być odświeżanie ekranu 100hz niestety przy podłączeniu do komputera przez HDMI maksymalna rozdzielczość to 1920 na 1080 przy 60hz?
O co chodzi tak ma być czy zostałem wprowadzony w błąd przez sprzedawce, który twierdził, że do komputera i konsoli PS3 100hz to wymóg dla telewizora :?:

Przy podłączeniu do komputera będzie miał wartość 60hz i to się nie zmieni. Układy kompensacji ruchu czyli tutaj motionflow 100hz odpowiadają za płynniejszy obraz przez zabieg interpolacji dodatkowych klatek. Jeśli chodzi o granie zwłaszcza na konsoli opcję zazwyczaj się wyłącza z powodu większych opóźnień.

edi730 na średnim poziomie intensywności do Nki bardzo przyjemnie mi się ogląda, ale wiadomo nie każdemu musi ta opcja odpowiadać.
 

toms83qwe19

New member
Na "Standard" jest bardzo przyjemnie i płynnie, ale już ustawienie trybu "Wysokie" robi wspomniany teatr. Do gier lepiej wyłączać, zmniejsza się input lag.
 

idek1984

New member
Tyle się już naczytałem o tym TV, że sam nie wiem... Chcę kupić 46". Najbardziej obawiam się jakości SD przy tak dużej matrycy, może ktoś kto posiada dokładnie ten model napisze pare słów...? Z góry dzieki
 

neo2006a

New member
Czyta też MP4, mpeg i wiele innych
MKV prawie żaden TV nie czyta, ale od czegoś jest DLNA! Trudno aby TV odtwarzał wszystkie możliwe formaty, zobacz jaki bajzel jest zrobiony, zero standardów.
Obraz SD dobry.
Bo dźwięk+obraz się puszcza do TV i TV się podłącza optykiem do ampli!
Przełącza kanały bardzo szybko.
Co do katów, siedząc rogu kanapy blisko TV, pod kątem 45' do TV nie widzę żadnych zmian
Cóż, może mamy inne TV, ale proponuję odwiedzić lekarza an wszelki wypadek.

Prawie robi wielka roznice. Samsungi serii B,C czytaja MKV. I moge potwierdzic opinie kolegi. Albo w tych TV jest loteria matrycowa albo poprostu te tv sa kiepskie.
 

ravaillez

New member
Tyle się już naczytałem o tym TV, że sam nie wiem... Chcę kupić 46". Najbardziej obawiam się jakości SD przy tak dużej matrycy, może ktoś kto posiada dokładnie ten model napisze pare słów...? Z góry dzieki

Obróbka sygnału SD jest na dobrym poziomie, ale w przypadku słabszego sygnału i tak warunki dyktuje tutaj odległość w jakiej się siedzi od odbiornika. Przy 3 metrach + platforma cyfrowa nie będzie problemu, przy mniejszej odległości trzeba już zrobić samemu przymiarki, bo każdy ma trochę inne upodobania odnośnie obrazu.
 

rafusz

New member
witam
szybkie pytanie do uzytkownikow jak sie wklada pendrive pod usb pokazuje sie komunikat ze nalezy go wylaczyc zanim sie odlaczy pytanie tylko jak go odlaczyc nie ma nigdzie chyba w menu opcji odlaczenia zasilania od pendrive chyba ze cos przegapilem
 

Psyko

New member
Input lag jest na poziomie tego z W5500? hdtvtest.co.uk podaje iz jest to 60 ms wzgledem CRT. Game Mode wlaczony pogarsza jakosc obrazu? DLNA dziala tak, ze podlaczam tv do routera, do ktorego jest tez podpiety komp i moge streamowac video? Jak bede chcial tv podlaczyc pod glosniczki 2.1 to zrobic to jackiem pod wyjscie sluchawkowe, czy przez przejsciowke jack - 2 chinche i wtedy pod tv? Zalezy mi, zeby nie bylo zadnych opoznien dzwieku wzgledem obrazu.
 
Ostatnia edycja:

Ares78

New member
Odnośnie game mode, wyłącza on wszystkie ulepszacze obrazu, aczkolwiek należy pamiętać, że przy nowych konsolach rozmawiamy o źródle obrazu HD, jedynie może brakować układu kompensacji ruchu 100hz. Przez DLNA masz możliwość oglądania filmów, słuchania muzyki, przeglądania zdjęć, opcja z routerem jest jedną z najczęściej używanych.
 

adic21

New member
Problem z dźwiękiem przez HDMI

Witam

Od kilki dni jestem szczęśliwym posiadaczem 32ex500. Jak na moje potrzeby i amatorskie oko telewizor jest naprawdę w porządku, tylko trzeba nad nim spedzic sporo czasu aby wszystko po swojemu poustawiać. Mam tylko problem i wyprowadzeniem dźwięku przez HDMI z laptopa (Dell Studio 1537) na telewizor. Dźwięk co prawda jest przesyłany, ale co kilka sekund pojawiają się głośne trzaski i sygnał dźwiękowy zanika na około sekundę. Z przesyłem obrazu nie ma problemu.
Karta grafiki to Mobile Intel (R) 4 series express chipset family - zainstalowałem już najnowsze sterowniki ze strony intela, ale problemu nie rozwiązały.

Ma może ktoś jakiś pomysł co z tym zrobić?

Pzdr
 

adic21

New member
Narazie dźwięk idzie na głośniki komputerowe z laptopa przez jacka, ale po pierwsze głośniczki są kiepskiej jakości, a po drugie chciałbym zminimalizować ilość kabli i w pełni wykorzystać HDMI. A poza tym brak mi kabelka do podłączenia lapa bezpośrednio do tv
 

MarcinCC

Banned
Bardzo dobry ekran i najlepszy w swojej cenie. Nie ma 55" tej jakości w takiej cenie od innych firm. Bardzo dobre podświetlenie (bez LED co jest plusem czyli CCFL), 100Hz, ładny wygląd, dobra czerń i oczywiście cena. Do grania czy telewizji w sam raz. Szczególnie pod gry, wielkość robi wrażenie.
 

adamra

New member
czy istnieje możliwość zmiany wielkości czcionki ? u mnie czcionka napisów do filmów jest bardzo "chuda" i na szarym tle. A chciałbym żeby było tak klasycznie duże grube białe napisy bez tła ;p
 
Do góry