Sony KDL EX500 (32 EX 500 37/40/46/55EX500) nowe CCFL- opinie, test, wszystko o...

lessig

New member
Bardzo dobry ekran i najlepszy w swojej cenie. Nie ma 55" tej jakości w takiej cenie od innych firm. Bardzo dobre podświetlenie (bez LED co jest plusem czyli CCFL), 100Hz, ładny wygląd, dobra czerń i oczywiście cena. Do grania czy telewizji w sam raz. Szczególnie pod gry, wielkość robi wrażenie.

Dzięki ;) Dziś w Sony dowiedziałem się jeszcze że panele do 55 produkowane są wspólnie w fabryce SHARP-a
 

andrzej191

New member
Witam zakupiłem dzisiaj 37ex500 i mam jeden jak dla mnie bardzo ważny problem jak podłaczyć/skonfigurować usb żeby działoło ? nie mogę znaleźść dysku zewnętrznego ;/
 

adamra

New member
pod USB podłączasz pendrive czy dysk zewnętrzny? po podłączeniu powinien pojawić się komunikat o wykryciu urządzenia, następnie z menu wybierasz zawartość zależnie czy to jest film, muzyka, zdjęcia. Jeżeli podłączasz dysk zewnętrzny to być może dysk potrzebuje dodatkowego zasilania.
 

idek1984

New member
Siemka!!! Zakupiłem wczoraj Sony 46" EX500 :) Na początku przeraziła mnie jego wielkość... Dopiero po jakimś czasie się przyzwyczaiłem, wrażenia prawie same pozytywne:

Clouding - albo ja jestem ślepy ale nie mam prawie wogóle, wpatrywałem się w ten TV w ciemnościach na wyjściu HDMI i nie znalazłem

SD - narazie podłączyłem sygnał wejściem antenowym z kablówki, bez rzadnych wzmocnień (jeszcze mi N-ka nie zdąrzyła przyjść) i jestem bardzo pozytywnie zaskoczony. (Obraz oglądam z odległości 3-4 metrów)

Funkcje internetowe - no taki tam bajer :), no ale wszystko hula połączenie z routerem samo się w zasadzie skonfigurowało bo mam DHCP.

Szybkość reakcji - faktycznie mogłaby być trochę większa, ale do przeżycia

PS3 - no tu nie ma o czym mówić, filmik na bluray po prostu bajka, grałem narazie tylko w buzz, no ale myślę, że na temat jakości w full HD nie ma co dyskutować :D

Dźwięk - genialny, aż się ucho cieszy. Skala jest chyba do 50 a ja słucham na 15 i jest git, dźwięk bardzo wyraźny, zarówno niskie jak i wysokie tony.

Kąty boczne - dla mnie w zuuuuupełności wystarcza mam kanapę na wprost, ale i tak odchylałem się na boki i nie jest źle.

Kalibracja - na razie za dużo nie grzebałem, ale jeżeli po poprawkach obraz będzie jeszcze lepszy to TV wart swojej ceny w 100%!!!!!!!

No jest jeszcze tylko jeden problem, kobieta jak mnie z tym TV w pokoju zobaczyła to chciała mnie wywalić razem z nim - że niby taki duży ;> - ale musi się oswoić i jakoś muszę ją ugłaskać :]

Dzisiaj zabieram się za tworzenie serwera DLNA, z tego co wiem to najlepiej połączyć się kablem D-SUB??

P.S. Szkoda tylko, że nikt nie chce się pochwalić własnymi ustawieniami tego TV..., ale to i tak pewnie zależy od własnych preferencji, zatem trzeba będzie pokalibrować --> pokombinować :]
 
Ostatnia edycja:

Spioch1

New member
idek1984 - DLNA to się podłącza kablem internetowym do routera na przykład, czyli nic nie musisz robić, tylko zainstalować PS3 MS
 

andrzej191

New member
pod USB podłączasz pendrive czy dysk zewnętrzny? po podłączeniu powinien pojawić się komunikat o wykryciu urządzenia, następnie z menu wybierasz zawartość zależnie czy to jest film, muzyka, zdjęcia. Jeżeli podłączasz dysk zewnętrzny to być może dysk potrzebuje dodatkowego zasilania.

Podłanaczam dysk zewnętrzny który posiada dodatkowe zasilanie , nic własnie mi nie wyskakuj czy to może byc wina dysku czy tv ?
 

andrzej191

New member
Sory że tak głowę zawracam ale wydałem 300zł na ten dysk zewnętrzny jedynie po to żeby odtwarzać filmy na tv i nie działa od kolegi i z tego forum dowiedziałem sie że muszę mieć sformatowane w systemi FAT32 lecz posiadam win7 i mam jedynie exFAT i pierwsze pytanie :)
1. Jakiego programu mogę użyc by sformatować poprawnie ?
2. Czy muszę mój tv gdzieś rejestrować , ściągać z skądś jakieś divixy na dysk ?
3. Czy mój sony ex500 odczyta format dvd / blue ray który będzie zapisany na owym dysku ?
 

rafaw

New member
Format ekranu

Witam, od niedawna również jestem posiadaczem 40ex500, i zastanawia mnie jedna rzecz. Mam wrażenie, że w przypadku sygnału analogowego nie działa funkcja autoformatowania w ustawieniach ekranu. Nie ma znaczenia, czy jest włączona, czy nie - u mnie obraz się automatycznie nie dopasowuje, tzn. i tak trzeba zmieniać ręcznie. Może coś namieszałem w opcjach?
 
Ostatnia edycja:

edi730

New member
No i nie doczekałem się od kolegów co wyłapali te super egzemplarze EX500 ustawień ( kalibracji ) obrazu :) Ja nadal walczę i jakoś nie udało mi się choć po części dojść do efektu zadowolenia. Nie wiem nad czym niektórzy się podniecają. Może odkryli te magiczne ustawienia... Proszę zamieście choć fotkę. Bo ja nadal twierdzę że ten tv jest poniżej średniej.
 

adamra

New member
ale nie ma jednego ustawienia które zadowoli wszystkich i będzie uniwersalne dla każdego sygnału Ja ustawiłem inaczej dla PS3 inaczej dla telewizji DVBT. Jak bardzo tobie na tym zależy mogę zrobić zdjęcie moich ustawień jak wrócę z pracy. sygnał SD wygląda dobrze, a na tych samych ustawieniach próbki HD w formacie m2ts wyglądają przepięknie dlatego nie ma co się rozczulać.
 

1234kynio

New member
Witam kolegow forumowiczów.
Jestem posiadaczem telewizora 40ex500.
Moje pytanie czy u Was też jest problem z czytaniem ,uruchamianiem plików
przez usb struktury katalogow AVCHD.
Pendraiva widzi, ale do plików muszę przejść ręcznie PRIVATE/AVCHD/BDMV/STREAM/0001.MTS
Oczywiście w telewizorze home menu usb video i tu wybieram pliki z wyż.wym. katalogów.
Pamieć sformatowana fat32.
Nie widzi menu.
Struktura katalogow zrobiona w nero vision 10 w multiAVCHD też nie działa ale podobno w multiAVCHD z menu coś nie tak.
Może moglibyście mi pomóc?
 

Mike25

New member
Orientuje się ktoś, czy model EX500 ma we wszystkich przekątnych matryce tej samej jakości?

Drugie pytanie - EX500 ma duży input lag, jest to 60ms. Wiem, że może to przeszkadzać w konsolowych grach, ale jak się ma sprawa z normalnym oglądaniem telewizji i filmów DVD/Blue Ray?
 

bula144

New member
czy te telewizory kdl-32ex500 i kdl-40ex500 różnią się tylko rozmiarem czy jeszcze czymś?? chodzi mi o to czy będzie duża różnica w użytkowaniu...
 

adamra

New member
ja mam inne pytanie i to dość poważne . . .
czy ten telewizor ma wbudowany tuner MPEG-4 ?
Ponieważ antena wyszukuje mi 7 programów z kanału 23, MPEG-2

TVP1, TVP2, TVP Info, Polsat, TVN, TV4, Puls

natomiast na kanale 28 MPEG-4 jest kolejne 7 programów w tym program TVP HD

TVP1, TVP2, TVP Info, TVP Historia, TVP Kultura, TVP Sport, TVP HD

tych kanałów nie mogę wyszukać.

Antena pokojowa szerokopasmowa, 40km od nadajnika w Śremie (ok Poznania) Siła sygnału 90/100

proszę o pomoc bo zaczynam się niepokoić że wtopiłem z kupnem tego tv ... ;p
 
Do góry