Sony KDL EX500 (32 EX 500 37/40/46/55EX500) nowe CCFL- opinie, test, wszystko o...

Ares78

New member
czy te telewizory kdl-32ex500 i kdl-40ex500 różnią się tylko rozmiarem czy jeszcze czymś?? chodzi mi o to czy będzie duża różnica w użytkowaniu...

Wiadomo, różnią się takimi czynnikami jak pobór mocy, ale to logiczne w stosunku do przekątnej, odnośnie parametrów to nie ma różnić i funkcjonalność będzie taka sama, chociaż wiadomo przy mniejszej przekątnej trzeba będzie trochę bliżej usiąść żeby cieszyć się obrazem ;). Od siebie polecam większy jeżeli fundusze na to pozwalają.
 

bula144

New member
używał już ktoś jakiejś konsoli (xbox 360 lub playstation 3) na tym telewizorze? bo nie wiem jak się w tej dziedzinie sprawdza. mam ciągle dylemat czy go brać do użytkowania tj. 70% konsola, 20% cyfrowy polsat i 10% ogólnie filmy z dvd albo konsoli.
 

Mike25

New member
W jednym z brytyjskich testów piszą, że EX500 ma input lag 60ms. Nie jest to jakoś masakrycznie dużo, tym niemniej w niektórych grach (FPP) może przeszkadzać:

"Input lag on the Sony KDL40EX503 measured at an underwhelmingly high 60ms (in GAME “scene” mode). This is actually not as bad as it sounds, and I did have some fun gaming experiences with this TV. Unfortunately, first person shooters were not as enjoyable; the lag makes precise aiming very difficult."
Sony KDL40EX503/ KDL40EX503U/ KDL-40EX503 Review

Na twoim miejscu, jeśli gry to u Ciebie 70% korzystania z TV, brałbym inny model, z jak najmniejszym lagiem. Na rynku są modele z 40ms (a może i mniejszym, ale nie sprawdzałem), więc za takim bym się rozglądał.


pzdr
 
Ostatnia edycja:

marlon80

Member
Pytasz o czas reakcji matrycy czy o input lag? Bo to nie to samo

input lag ma taki sam jak wyższe 50ms+

a czas reakcji matrycy zapewne niski, coś koło 2-4ms
 

Mike25

New member
Pytasz o czas reakcji matrycy czy o input lag? Bo to nie to samo

input lag ma taki sam jak wyższe 50ms+

a czas reakcji matrycy zapewne niski, coś koło 2-4ms
Tu ktoś pisze, że 4ms
Official KDL..EX500/501 Thread - Page 29 - AVS Forum
Jeśli to prawda to jest to super niewielka wartość jak na TV LCD :)

W ogóle fajna stronka, można znaleźć wiele ciekawych ustawień EX500. Jak już przyjdzie mój EX500 na pewno przetestuję.
 

DawidekFCB

New member
Chodziło mi o czas reakcji matrycy, nie pytałbym o input lag, bo parę postów niżej kolega podawał ;)
Właśnie niedługo kupuję ten TV. Mam nadzieję, że będę zadowolony.
 

edi730

New member
Dzięki koledze "adamra" dokonałem w końcu kalibracji i efekt jest zadowalający :) Wielkie dzięki! Ale mam pytanko: Czy zna ktoś listę wszystkich formatów video odtwarzanych przez EX500
 

Ares78

New member
Jeżeli masz na myśli usb to podawane jest: AVC, AVCHD, MPEG4, DivX. Przez DLNA po transkodowaniu uruchamia się praktycznie wszystko-polecane do tego celu ps3 media server albo Wild media server.
 

sernikus

New member
No i nie doczekałem się od kolegów co wyłapali te super egzemplarze EX500 ustawień ( kalibracji ) obrazu :) Ja nadal walczę i jakoś nie udało mi się choć po części dojść do efektu zadowolenia. Nie wiem nad czym niektórzy się podniecają. Może odkryli te magiczne ustawienia... Proszę zamieście choć fotkę. Bo ja nadal twierdzę że ten tv jest poniżej średniej.
proszę bardzo - to są moje ustawienia -ALE- ja mam 55ex500 (w ostatni piątek dotarł po miesiącu oczekiwania... a kupiłem bo 46Z5500 za mały się okazał był...) i w dodatku praktycznie NIE oglądam SD , ani żadnego szajsu typu divx xvid czy co tam piraci jeszcze wymyślili .... tylko HD z n-ki , filmy BD i DVD ale to tylko z panasonic`a dvd-s100 -super skaluje....

podświetlenie - 3

kontrast - 89

jasność - 49

nasycenie - 50

odcień - 0

ostrość - 3

tryb filmu - automat1

motionflow - wył./lub standard

redukcje zakłóceń i MPEG wyłączone

polepszcze typu kor. czerni ,czysta biel itp - wyłączone

Gamma -0

balans bieli - wszystko na 0

i "wszystkie piksele" w ust. ekranu .

oczywiście , jak zawsze to tylko propozycja która musi być dostosowana do konkretnych warunków w jakich się ogląda .... (jasność 49 w całkowicie zaciemnionym pomieszczeniu może być za duża )
no i przede wszystkim : ustawiajcie jak Wam się podoba ...... :)
a po doświadczeniach z 46Z5500 i LG 6000 mogę z czystym sumieniem powiedzieć - ten TV jest duuuużo POWYŻEJ średniej.
 

adamra

New member
a czy korzystał ktoś z wbudowanych tunerów telewizora? mpeg2 działa dobrze wyszukuje programy z cyfrowej telewizji naziemnej, natomiast programów mpeg4 w moim przypadku nie wyszukuje.Zastanawiam się czy ten MPEG4 jest także do telewizji DVBT...
 
Do góry