Sony KDL EX500 (32 EX 500 37/40/46/55EX500) nowe CCFL- opinie, test, wszystko o...

Ares78

New member
Sprawdzić zawsze można jest to najbardziej pewna metoda, odnośnie braku naklejek to przy starszych seriach zdarzały się drobne różnice w tym zakresie także może po prostu telewizor z innej partii, skoro było oryginalnie zaplombowany.
 

Mike25

New member
Mike25 obudowa odstaje 0,5 cm? Szczerze mówiąc to dość dużo, chyba, że trochę przesadziłeś, jeżeli jednak jest tak jak mówisz to można przedzwonić do serwisu bo tak nie powinno być...
Nie wiem nie mierzyłem dokładnie, ale na oko max 0,5cm może mniej. Zrobiłem zdjęcie i tak to wygląda
dsc00025q.jpg


Raczej nie ma sensu sie bawić z serwisami z powodu takiej rzeczy. Chyba, ze by to wpływało na działanie samego telewizora, w co wątpię. Z punktu widzenia estetyki tego i tak nie widać jak sie normalnie patrzy na wprost ekranu, jedynie światlo w tym miejscu na ramce się inaczej załamuje.
 

Mike25

New member
@Mike25 nie miałeś ani foli ani naklejek przyklejonych sprawdź ilość przepracowanych godzin jeżeli już go masz jakiś czas to i tak w prosty sposób można można sobie policzyć ile go już użytkujesz osobiście u mnie to był cały oklejony folią i nalepkami i miałem 0 godzin także proponuje sprawdzić .
Kombinacja klawiszy na pilocie :

i+, 5, vol-, I/O - [Self Check] - w ostatnim wierszu xxxx-yyyy-zzzz, gdzie xxxx - ilość przepracowanych godzin, yyyy - ilość włączeń TV
Kurczę sprawdziłem metodą jaką opisałeś i niestety się wkurzyłem :/
Telewizor mam od czwartku, pracował po max 10h dziennie co daje łącznie max 50h pracy. Tymczasem w trybie serwisowym pokazuje 211h pracy i 90 włączeń. Co inne liczby oznaczają nie mam zielonego pojęcia.

dsc00029nw.jpg


Sytuacja ta jest tym bardziej wkurzająca, że kupowałem w Sony Centre (na jednej z ich aukcji na allegro), sklep ten na allegro ma kilka tys pozytywnych komentach i 0 negatywnych. Stąd byłem pewny tego sklepu... I nie wiem co teraz zrobić, ale na pewno nie pozostawię tak tego. Na aukcji było wyraźnie napisane, że towar jest fabrycznie nowy.
 

Mike25

New member
Sprawdzi i sie wkurzy. Oddac i tak juz nie moze, nic nie udowodni.
No nie wiem, zobaczymy. Telewizor kupiłem na allegro, a więc przez internet, dostałem go w czwartek, więc nie minęło jeszcze 10dni. Oczywiście sam TV jest już przeze mnie używany, wszystko rozpakowane, ale na moją korzyśc bezsprzecznie świadczy dowód w postaci zdjęcia pokazującego liczbę przepracowanych godzin, których nawet oglądając TV 24h na dobę, nie byłbym w stanie osiągnać od momentu w którym dostałem telewizor.
 

butcher23

New member
Orientuje się ktoś czy ceny tv pójdą w dół w najbliższym czasie??
Chcę kupić "32" ale z tego co obserwuje to już ceny poszły prawie 50zł do góry i ciągle rosną ;/
Miały być promowane 3d i Lcdki miały potanieć ....

Może jest jakiś sprzedawca albo osoba co coś wie na ten temat
Ja niestety jestem w branży sportowej :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
mike 25- odpuść sobie.
Może był sprawdzany akurat ten model w fabryce na stanowisku weryfikacji.
Jeśli jest wygrzany to masz tylko na korzyść - bo nie ma bad pikseli.
================================
butcher 23
jakie konkretnie modele masz na myśli ?
 

yorik

New member
Orientuje się ktoś czy ceny tv pójdą w dół w najbliższym czasie??
Chcę kupić "32" ale z tego co obserwuje to już ceny poszły prawie 50zł do góry i ciągle rosną ;/
Miały być promowane 3d i Lcdki miały potanieć ....

Może jest jakiś sprzedawca albo osoba co coś wie na ten temat
Ja niestety jestem w branży sportowej :)

Mniej więcej od 2 tygodni też obserwuję powolną zwyżkę cen. Największe przeceny były w I i na początku drugiego tygodnia czerwca. Wydaje mi się, że teraz ceny pójdą w górę, w końcu sklepy muszą potem z czegoś robić "promocje" ;). Wiele też zależy od ceny euro i dolara. Tak ogólnie to spokojniutko sobie czekam. Obym do Bożego Narodzenia nie poczekał :D
 

tomas1234

Member
mike 25- odpuść sobie.
Może był sprawdzany akurat ten model w fabryce na stanowisku weryfikacji.
Jeśli jest wygrzany to masz tylko na korzyść - bo nie ma bad pikseli.
================================
butcher 23
jakie konkretnie modele masz na myśli ?


A czy przy sprawdzaniu ściągali by folię ? a tym bardziej składany w fabryce i by nie założyli foli ?
Jak na moje oko to był przez jakiś czas na wystawie albo został zwrócony przez wcześniejszego użytkownika.
A co oni robią z tv zwróconym bo komuś się tam nie podobał za duży przykładowo clouding pakują dalej w obieg .
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
mike 25- odpuść sobie.
Może był sprawdzany akurat ten model w fabryce na stanowisku weryfikacji.
Jeśli jest wygrzany to masz tylko na korzyść - bo nie ma bad pikseli.
================================
butcher 23
jakie konkretnie modele masz na myśli ?

Dokładnie - jeśli z tv wszystko ok to te dodatkowe 160 godzin to grosze i nie ma najmniejszego sensu nic z tym robić a jak wymienisz na inny egzemplarz to może Ci się trafić gorszy.
 

Mike25

New member
mike 25- odpuść sobie.
Może był sprawdzany akurat ten model w fabryce na stanowisku weryfikacji.
To dla mnie bardzo naiwny argument. Nawet jak był sprawdzany to nie bylo do tego potrzebne zrywanie folii z ramki i naklejek marketingowych, więc w taki argument jak piszesz nie uwierzę. Poza tym nie tylko nie było naklejek na ramce, ale też sama podstawa telewizora była luźno wsadzona w opakowanie, też nie było na niej żadnych folii, widać było że już przez kogoś ruszane. Też była potrzebna na stanowisku weryfikacji? Sorryy... I wreszcie rzecz kluczowa, 211h grania (bo tyle było minus te moje 50h) to żadne stanowisko weryfikacji, tylko albo brany z wystawy albo zwrócony od innego klienta.

Jeśli jest wygrzany to masz tylko na korzyść - bo nie ma bad pikseli.
Ma jednego bad pixela. Podświetlnie ok, aczkolwiek nie perfykcyjne (ale jak najbardziej do przyjęcia). No i ta nierówna ramka na górze obudowy. Więc podejrzewam, że był zwrócony przez ramke lub bad pixela.


Już się ugadałem ze sklepem i TV dzisiaj został odesłany. Czekam na nowy egzemplarz, tym razem wyraźnie nadmieniłem, że ma być całkowicie fabrycznie nowy ze wszystkimi plombami i foliami, nigdy wcześniej nie otwierany. Mam nadzieje, że się tym razem takiego doczekam.
 

Ares78

New member
Orientuje się ktoś czy ceny tv pójdą w dół w najbliższym czasie??
Chcę kupić "32" ale z tego co obserwuje to już ceny poszły prawie 50zł do góry i ciągle rosną ;/
Miały być promowane 3d i Lcdki miały potanieć ....

Może jest jakiś sprzedawca albo osoba co coś wie na ten temat
Ja niestety jestem w branży sportowej :)

W okresie mundialu jest większy popyt na telewizory więc ceny mogły trochę podskoczyć drugą sprawą i chyba mającą tutaj najwięcej do powiedzenia jest tania złotówka, przez co wszystko co importowane jest droższe, a już zwłaszcza elektronika. Odnośnie prognoz to ciężko cokolwiek przewidzieć.
 

Ares78

New member
To zależy jeżeli jest delikatna nierównomierność podświetlenia to raczej mała szansa, jeżeli problem jest znacznie bardziej intensywny i przeszkadza w oglądaniu zawsze można skontaktować się z serwisem w tej sprawie. Po jednym zdaniu ciężko cokolwiek powiedzieć...
 

Mike25

New member
Witam ponownie po przerwie. Dostałem dziś nowy egzemplarz 40EX500. Tym razem nie był wymieniany, bo na pudełku była jedna taśma nierozerwana, a więc był prosto z fabryki, na wszystkich elementach wyposażenia i samym TV były folie. Trafił mi się perfekcyjny egzemplarz pod względem pixeli - ani jednego wadliwego, a sprawdziłem bardzo dokładnie :) Ramka też jest ok nic nie odstaje i jest równo spasowana do matrycy. Wieczorem pozostaje mi jeszcze sprawdzenie równomierności podświetlenia.

Sprawdziłem też liczbę przepracowanych godzin i jak pokazuje poniższy obrazek, jest 0, a więc nikt nigdy go nie oglądał :) Polecam nowym nabywcom sprawdzanie tego czynnika w celu weryfikacji, czy faktycznie dostajemy nowy TV, bo niestety jest wiele wymienianych/zwracanych z różnych względów, a wiadomo sklepy też je muszą potem sprzedać.
dsc00052aa.jpg


Teraz jestem w pełni zadowolony z zakupu :) Mam pytanie o ustawienie balansu bieli, ponieważ wcześniej już o to pytałem i nikt nie odpowiedział, czy zmieniacie je jakoś, czy zostawiacie fabryczne, czyli wszędzie na 0? W sumie jest to jedyny parametr ustawień telewizora, który ciężko skalibrować "na oko" bez pomocy specjalistycznych urządzeń...
 
Ostatnia edycja:

Mike25

New member
Od trzech tygodni posiadam 40EX501, ale dopiero teraz zauwarzylem clouding w prawym gornym rogu.
Czy w takim wypadku...tv podlega gwarancji???
Mayłym cloudingiem bym się nie przejmował. Zależy jak bardzo zauważasz i czy Ci aż tak przeszkadza? Generalnie podobno nie ma idealnie podświetlonych matryc LCD, są tylko lepiej podświetlone, bądź gorzej. Jeśli na środku ekranu jest ok, a tylko drobne źródło światła jest widoczne w rogu to jest to moim zdaniem całkiem udany egzemplarz.
 

dex86

New member
Witam wszystkich na forum:)

Chciałem kupić nowy telewizor i bardzo poważnie zastanawiam sie nad modelem 40ex500 jednak nie do końca jestem przekonany czy powinienem wybrać LCD czy może plazme. Prosiłbym o jakąś opinie kogoś kto porównywał właśnie ten model sony z plazmą.
Powiem jeszcze że tv będę oglądał z odległości od 2 do 3 metrów, zamierzam oglądać zarówno kanały SD jak i HD w pokoju mam dosyć jasno ale tv będzie stał tyłem do okna i zamierzam także podpiąć kompa. Bardziej w tv zależy mi na jakości obrazu niż na bajerach typu youtube itp.
 
Do góry