Sony KDL EX500 (32 EX 500 37/40/46/55EX500) nowe CCFL- opinie, test, wszystko o...

dex86

New member
Na temat ex500 przeczytałem wiele począwszy od tego forum. Mam po prostu pewne wątpliwości i chciałem żeby mi ktoś odpowiedział jak wypada seria ex500 porównując z plazmą (jakie są za i przeciw). Przyznam się że jestem początkujący w tym temacie i o plazmach mało wiem. Pytanie jest proste, jakby ktoś stanął przed wyborem kupna 40ex500 a Plazmy (obojętnie jaki model) to co by wybrał. Wybór telewizorów jest teraz taki wielki że ciężko coś wybrać. A każdy chce dokonać właściwego wyboru.
 

edi730

New member
Wpisz w google plazma czy lcd naprawdę jest masa tego... Nie musisz porównywać do ex500 bo on niczym szczególnym się nie wyróżnia.
 
Ostatnia edycja:

Mike25

New member
Jakby ktoś był zainteresowany wklejam zmierzone przeze mnie wartości input lag dla 40EX500.

Najmniejszą wartość 50ms udało się uzyskać w trybie "gra"
gameye.jpg


W trybie kinowym i standardowym IL wyniósł 100ms.
 

biaggio

New member
polskie litery

witam,

mam pytanie czy możliwa jest zmiana w EX500 kodowania lub języka używanego przy opisach programów, ponieważ aktualnie nie wyświetlane są polskie znaki.

Czy może to być uzależnione od typu wykorzystywanego modułu CAM?

Sprawdzałem chyba we wszystkich dostępnych opcjach i bez rezultatu. Język menu, napisy wyświetlane są w języku polskim a opisy programów już nie.

Poniżej zamieszczam linki do screenów (niestety pocięte z powodu ograniczeń na forum)
img517.imageshack.us/img517/374/img2kw.jpg
img340.imageshack.us/img340/1253/img1yq.jpg
 

gitarra

New member
Mam dokładnie ten sam problem, rozmawiałem z dostawcą mojej kablówki (SatFilm z Włocławka) i dowiedziałem się, że to najprawdopodobniej problem z kodowaniem polskich znaków (Latin-2) jakich ex500 podobno "nie czyta".
Jako rozwiązanie polecono mi dekoder cyfrowy zamiast modułu CAM, co jest dla mnie opcją nie do przyjęcia (dodatkowy pilot, dodatkowe opłaty, dodatkowy złom pod tv, dodatkowe kable itp.).
Moduł CAM jaki dostałem od SatFilmu nie ma wyboru języka polskiego, nie można też w nim przestawić ustawień dla wyświetlanego języka, dlatego też nie bardzo trafia do mnie to tłumaczenie. Zastanawiam się nad zmianą dostawcy sygnału, wybur na rynku jest więc nie mam zamiaru słuchać mętnych wykrętów i tłumaczeń że: "tak ma być bo tak".
Wysłałem zapytanie do serwisu SONY jaki format kodowania polskich znaków obsługuje ex500, ale odpowiedzi jeszcze nie otrzymałem.
 

Tonislaw

New member
Witam, mam pytanie odnosnie 40ex500. Czy u was tez lekko przycina się menu? Options itp... bo u mnie jest lekkie opoznienie i troche jest to denerwujace. Mam rowniez 46w5500 i tam chodzi wszystko plynnie.
 

Mike25

New member
A możesz dokładnie opisać w jakich momentach masz przycinki? Mam 40EX500 i generalnie menu chodzi u mnie dosyć szybko, jednak do demonów szybkości nie należy. Czasem trzeba czekać 1-2 sekundy na wyświetlenie się wybranej opcji (dotyczy to np szybkiego przywołania podręcznego menu po wciśnięciu klawisza options na pilocie).

Zaobserwowałem jeszcze coś innego, mianowicie przy puszczeniu przez laptopa po HDMI materiału full HD o bardzo wysokiej jakości i praktycznie bezstratnej kompresji, w momencie operowania menu przy takim sygnale, owe menu potrafi się zawiesić (zdażyło mi się to póki co jeden raz) i ogólnie chodzi znacznie wolniej niż jak puszczam filmy gorszej jakości. Póki co tylko przy jednym filmie mi się to zdarzyło - testowym video 1080p Samsunga.
 

wielb

New member
Ja mam od 2 tygodni 40EX500 i ten sam denerwujący obaw kilkusekundowego opóźnienia pojawiania się menu. Jak już się pojawi to śmiga bez zarzutu ale na pojawienie trzeba czekać i to nie tylko po wciśnięciu przycisku opcji ale także jak chcę zmienić rozmiar ekranu. W drugim przypadku od razu słychać klik, potem pojawiają się te ku łezka w prawym górnym rogu (dobrze że nie ma przy nich napisu „proszę czekać” no i w końcu przychodzi czas na tak bardzo upragniony ekran wyboru opcji. Raczej nic się nie da z tym zrobić.
 

Mike25

New member
Szukam informacji nt temperatury barwowej EX500. Jak wiadomo mamy w tym modelu do wyboru kilka trybów obrazu - zimny, neutralny, ciepły1, ciepły2. Wydaje mi się, że najbliżej standardu 65K (podobno najlepszego dla naszego oka) jest tryb ciepły1, ale nie jestem pewien. Będę wdzięczny za info nt temat.

Druga sprawa, balans bieli. Mam pewne trudności z ustawieniem tego parametru. Biel jest najbardziej "biała" w neutralnej temperaturze barwy, jednak tryb ten daje ogólną dosyć chłodną kolorystykę. Natomiast tryb ciepły1 przyjemniej się ogląda, wszystkie kolory są cieplejsze, milsze dla oka, ale biel jest nieco gorsza niż w trybie neutralnym. W związku z tym mam pytanie - czy lepiej ustawić temperaturę neutralną i w tym trybie bawić się ocieplaniem innych kolorów, a może lepiej bawić się z uzyskaniem jak najwierniejszej bieli w trybie ciepłe1? Jakie macie ogólnie wrażenie z kalibrowaniem obrazu EX500? :)
 
Ostatnia edycja:

kajos1974

New member
Witam,
Właśnie zastanawiam sie nad zakupem 37EX500 tak czytam Wasze opinie i zastanawiam sie czy odbiór na kablówce będzie ok ( aster ).
 

marijan

New member
55EX500 a sharp lc46xd1e

Witajcie.
Na dziś mam lc46xd1e, a zastanawiam się nad zakupem 55EX500.

Sharpa użytkuję go około 3 lat i jestem bardzo zadowolony.

Miejsca oglądania to duży (50m2), mocno nasłoneczniony salon, tv będzie wisial na wschodniej ścianie.
Standardowo będzie oglądany z odległości 3m ( w tej chwili 46 cali z 3 metrów to wypierdek i odczuwam braki jeżeli chodzi o wielkośc :)). Druga kanapa stoi 4m od ekranu i jest zdecydowanie za daleko.

Oglądane głównie sport (większość HD), kanały newsowe (najwięcej - SD) oraz filmy (różnie hd-sd).
Żródło sygnału - N, może będzie jeszcze CP.

Oglądane w porach wieczornych.

Podłączone jakieś proste kino domowe, będę chciał skorzystać z odtwarzacza dvd, kiedyś BR
do tego konsolka PS3

Sprzęt będzie wisieć, a na zwykłe ogladanie telewizji przeznaczę 80% czasu

Po tych wypowiedziach w wątku zastawia mnie jedna rzecz - czy sygnał SD z N-ki ma szanse być gorszej jakości?
Czy nie odczuję spadku jakości i satysfakcji z oglądania?
JAk kupowałem sharpa to kosztował więcej niż sony teraz pomimo sporo mniejszej przekątnej - może nie powinienem się pchać w ten produkt?

Proszę poradźcie :)

marijan
 

Ares78

New member
Ceny telewizorów LCD są coraz niższe wystarczy zobaczyć jak kształtowały się w przypadku w4500, w5500 sony ex500 tak też pewnie będzie w przyszłości. Odnośnie jakości obrazu to przy 4m nie zauważysz przy pogorszenia, przy 3 metrach 55 cali może się okazać za dużo (cały czas mówię o sygnale SD, przy HD będzie jak najbardziej ok).
 

silver_limp

New member
Zastanawiam sie wlasnie nad EX500.
Odleglosc 4metry , sygnal kablowka czyli jak sie domyslam SD.Czy ten TV ma dvb-c ? aby mozna wlozyc karte z kablowki i odbierac sygnal cyfrowy ?
Przewaznie bedzie wykorzystywany do sportu bo to dla rodzicow.Ojciec fan pilki a szczegolnie zuzla.
Takze mam nadzieje ze ten TV bedzie odpowiedni jak myslicie Panowie ?
 

Ares78

New member
Do tej odległości czyli 4 metrów nie ma sensu kupować mniejszego niż 46 cali, nawet przy słabszym sygnale będzie ok, chociaż z czasem i tak polecam skorzystać z oferty którejś platformy cyfrowej. Do sportu będzie ok, a na pewno przy tym pułapie cenowym.
 

silver_limp

New member
Jesli bym kupowal dla siebie to 46 rowniez ale ich nie przekonam, uparli sie ze 40 i tyle.Takze 40 cali raczej.Odbior bedzie cyfrowy z kablowki a moze wkrotce dadza sie przekonac na jakas platforme lepsza.
 
Ostatnia edycja:
Do góry