Sony KDL-75W855C

tomwega

Member
@tomwega
Jak u Ciebie z bandingiem? Jakie wymiary ma karton?

Wymiar kartonu to 180cmx107cm.Banding?nawet nie wiedziałem co to jest ale po analizie nie zauważyłem.Może ktoś jeszcze ma ten tv,ciekawy jestem jakie ma ustawienia obrazu.
Zastanawiam się jeszcze nad kalibracją.Nie wiem czy warto?Bo w sumie to obraz jak dla mnie jest b.dobry.
 

Tzymische

New member
U mnie wisi od zeszlego piatku.

Co do rozmiarow - cholera myslalem ze bedzie wiekszy ;) - wymienialem Aquosa 52 na Sony 75 I kurde zaluje ze nie poszedlem w 80-89" - no ale stalo sie.

Ja jak narazie nie dotykalem wogole ustawien ekranu - no ale ja tez nie mam jakis specjalnie onanistycznych wymagan ;)

aha - karton jak na moj gust jest gigantyczny....
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Taka prawda, ale ciężko niektórym uświadomić.
Chociaż u mnie nikt jeszcze nie stwierdził, że tv za duży. Jest normalny, taki jaki powinien być z tej odległości. To ppinie osób dla których audio/video to czarna magia, dla mnie mógłby być o te 5-10" większy ;)
 

Tzymische

New member
swoja droga to celowalem wlasnie w Sharpa 90" potem jak sie okazalo ze ich nie da sie tutaj gdzie mieszkam kupic, planowalem cos w okolicach 80" ale Aquasow tez nie bylo, I w sumie stanelo na 75" Sony.
 

tomwega

Member
U mnie wisi od zeszlego piatku.

Co do rozmiarow - cholera myslalem ze bedzie wiekszy ;) - wymienialem Aquosa 52 na Sony 75 I kurde zaluje ze nie poszedlem w 80-89" - no ale stalo sie.

Ja jak narazie nie dotykalem wogole ustawien ekranu - no ale ja tez nie mam jakis specjalnie onanistycznych wymagan ;)

aha - karton jak na moj gust jest gigantyczny....

Swięte słowa ja też myślałem,że będzie większy.Jak go powiesiłem to okazało się ,że jest taki sobie ,ale mógłby być trochę większy.Po prostu nie powaliły mnie te 75 cali.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Swięte słowa ja też myślałem,że będzie większy.Jak go powiesiłem to okazało się ,że jest taki sobie ,ale mógłby być trochę większy.Po prostu nie powaliły mnie te 75 cali.

Wiesz to tez kwestia że obecne tv są znacznie gabarytowo mniejsze od tych co były robione jeszcze 2 lata temu a już nie wspomnę o tych co 4-5 lat temu..
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Wątpię żeby to było to, owszem te ramki są dziś mniejsze, ale powierzchnia ekranu pozostaje ta sama, a jak się powiesi 75"-80" to jest dokładnie tak jak Koledzy piszą, a ja to powtarzam od lat. Taka przekątna, to nie jest nic nadzwyczajnego.
 

tomwega

Member
Wiesz to tez kwestia że obecne tv są znacznie gabarytowo mniejsze od tych co były robione jeszcze 2 lata temu a już nie wspomnę o tych co 4-5 lat temu..

Coś w tym jest.Patrzyłem wczesniej na LG 79UB980V,widziałem go na wejściu w jednym z MM i mnie powaliła ta wielkość.Z daleka było widać ogromne gabaryty tego tv.Ale,ale ten tv jest poszerzony o 2 głośniki odstajace od ekranu po bokach ,ramka dużo grubsza i może dlatego to wydawało się takie monstrualne.Chociaż może to w końcu 79 cali a nie 75.Więc matryca też większa.W sony ramka dużo cieńsza.nic po bokach,więc może dlatego.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Armanig ma 80" to wie dokładnie.
Właśnie są modele Sharpa 80LE657 w extra cenie , więc może taki.
Pytaj Armaniga o ocenę.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Coś w tym jest.Patrzyłem wczesniej na LG 79UB980V,widziałem go na wejściu w jednym z MM i mnie powaliła ta wielkość.Z daleka było widać ogromne gabaryty tego tv.Ale,ale ten tv jest poszerzony o 2 głośniki odstajace od ekranu po bokach ,ramka dużo grubsza i może dlatego to wydawało się takie monstrualne.Chociaż może to w końcu 79 cali a nie 75.Więc matryca też większa.W sony ramka dużo cieńsza.nic po bokach,więc może dlatego.

Wg mnie na pewno coś w tym jest miałem przez dwa dni dwa tv jeden obok drugiego jeden z ramkami drugi bez i teraz na jakiś czas ten z ramkami poleciał do sypialni, a ten bez jest w salonie i powoli się już przyzwyczajam, ale odnoszę wrażenie takie jakbym miał mniejszy tv, a przecież oba są 55 calowe...
 

Tvmania

New member
Bez reklam
Armanig znalazłem takiego sharpa w rtv agd Sharp lc80 le 657e kosztuje 15 tys i tak szczerze zapamiętałem twoje słowa wypowiedziane kiedyś ze rozmiar ma znaczenie bo lepsza frajda z ogladania który lepszy tak szczerze bo zbieram cały czas kasę sony w855c 75 czy ten Sharp do grania na ps4 przez sieć oglądania filmów na blu Ray i jak podświetlanie i czern?
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Kolego myślę że dla większości osób większy obraz sprawi większa frajdę nawet jeśli ten tv będzie trochę słabszy niż lepszy tv ale mniejszy calowo..
 
Do góry