Sony KDL-75W855C

tomwega

Member
Kontynuując....czerń b.dobra i co wazne brak cloutingu a wiem co mówie,swojego czasu kupiłem toshibe 40l7335 do sypialni i czerń jest w nim super ale clouting jest porazający/kiki przestrzegał/.
Ale zeby nie było tak pięknie zauwazyłem,że w rogach ekranu na jasnych scenach widoczne nierównomierne podświetlenie matrycy-tak jakby ciemniejszy odcień.
 

Drunk

New member
Bez reklam
Testowałem ten model wczoraj w sklepie na własnym materiale i jest całkiem dobrze, nie zauważyłem żadnych rażących wad w jakości obrazu, co najwyżej płynność mogłaby być ciut lepsza. Za to na minus oceniam szybkość działania tv, zamiast androida mogli wmontować lepszy procek. W testowanym przeze mnie 65X80505B było pod tym względem bez zarzutu. Z odległości 3m nie widziałem między nimi zbytniej różnicy w jakości obrazu. Nie wiem do końca którego wybrać, jednak ze względu na oglądanie z 3m wydaje mi się że 75"FHD > 65"UHD jak na moje oko, bo wymiar ma jak najbardziej znaczenie.
 

tomwega

Member
Uwierz,że będziesz żałował,że nie kupiłeś wiekszej matrycy,65 cali jest znacznie,powtarzam znacznie mniejsze od 75.Wczesniej w sklepie miałem porównanie 65 i 75 cali-stały obok siebie.
Co do prędkości aplikacji to jedynie pobawiłem się youtube i powiem Ci,że całkiem dobrze to wyglądało.Szybko się wczytywały filmiki,bez zwiech w odtwarzaniu.
Apropos,oglądałem też próbki materiałów w 4K i obraz poprostu zachwycajacy.
To nie jest tv z 4k ,czy ten obraz jest w rozdzielczości 1080?-bo wydawał mi się lepszy niż full hd?
 

Drunk

New member
Bez reklam
Uwierz,że będziesz żałował,że nie kupiłeś wiekszej matrycy,65 cali jest znacznie,powtarzam znacznie mniejsze od 75.
Też tak uważam. Napisz jak u Ciebie sprawa wygląda z play station, czy jest wszystko ok, czy odczuwasz jakiś dyskomfort? Interesuje mnie to, bo tej kwestii nie miałem możliwości przetestować.
 

tomwega

Member
Taki że input lag jest odczuwalny w sensie opóźnionej reakcji obiektu na tv po wykonanej komendzie na kontrolerze. Niby wynosi 40ms w trybie gry, co jest ok, jednak cyferki cyferkami, a praktyka pokazuje często co innego.

Nie za bardzo pomogę Ci w tej kwestii bo tak jak juz wcześniej wspominałem nie jestem fanem gier.Co prawda mam ps3 w domu ale to to może wtedy gdy mój syn będzie chciał podłączyć się do tego tv.
 

Drunk

New member
Bez reklam
Kiedy test tego Soniacza...
Testów raczej więcej nie będzie niż można znaleźć w sieci, gdyż to tylko FHD więc po co zawracać nim sobie głowę, skoro w modzie są teraz UHD. Nie mniej jednak, patrząc na opinie posiadaczy na zagranicznych forach, myślę że można spokojnie kupować i bez testów. Co nie znaczy, że nie należało by się pofatygować i zobaczyć na własne oczy jak wyświetla materiał. Osobiście mi ten model odpowiada, a gdyby miał jeszcze pilot z Panasa to byłoby wręcz idealnie.
 
Do góry