Sony KDL-75W855C

Tvmania

New member
Bez reklam
Dziękuję ślicznie panowie za życzenia i wsparcie tv będzie napewno kiedyś 75 calowy. Co do mojego sredniaka tv to jaki ma inp i czern? A i dziękuję wszystkim za wyrozumiałość co do mojej osoby. Dzięki Kiki, tomwega, rhjg, armanig
 

gilek1975

New member
Bez reklam
Ile HZ ma ten tv bo szukam coś tańszego dla rodziców,a trochę sportu oglądają więc wolałbym żeby było 100hz.
50 hz, też szukam do 4-ego pokoju i chyba pójdę w 50W755C - jest obecnie w MM za 2850,00 a 43 cale widziałem bodajże za 2200 jest bez 3D bo nie potrzeba a obraz bardzo ładny i ma b. dużo pochlebnych opinii. Oglądałem go osobiście i obraz jest extra.
 

puziak2

New member
Tryb obrazu: KinoPro
Tryb Obrazu Auto: Wył.
Jasność: 16
Czujnik światła: Wył.
Nasycenie: 50
Kolor: 52
Ustawienia zaawansowane:
Kontrast:95
Gamma: -2
Poziom czerni: 48
Dostosowanie czerni: Wył.
Zaawansowane zwiększenie kontrastu: Małe
Odcień: 0

Temperatura barw: Expert1.
Zaawansowana temperatura barw:
Wzmocnienie R: -2
Wzmocnienie G: -6
Wzmocnienie B: -1
Przesunięcie R: -1
Przesunięcie G: 0
Przesunięcie B: -3
Żywy kolor: Wył.

Ostrość: 55
Tworzenie realizmu: Reczny
Rozdzielczość: 45
Redukcja losowych zakłóceń: Wył.
Cyfrowa redukcja zakłóceń Wył.
Motionflow: Własny
Płynność: + 2
Klarowność: +1
Tryb kliszy: Duża

***ustawienia > ekran > zakres dynamiki > dać na auto

Home > ustawienia > ekran > ustawienia ekranu >tryb szerokoekranowy : pełny***
autoformatowanie: wył
automatyczne pole wyświetlania : wył
pole wyświetlania : wszystkie piksele

Dźwięk :
Clear Audio+ : wł.
Tryb dzwięku: standardowy
uwydatnianie głosu: 0
Noc : wył.
Ustawienia zaawansowane :
związane z trybem dźwięku: korektor graficzny
125hz max i 8khz max reszta domyślnie czyli środek
 

lobos

New member
Bez reklam
Panowie, wczoraj byłem w MM i stały obok siebie Sony 75W855 i 75XD8505.
Miły Pan odpalił mi na obu ten sam materiał dla porównania.
Po lewej Full HD a po prawej 4K. Zupełnie inne typy TV czyli VA vs. IPS, Direct LED vs. EDGE oraz wspomniana rozdzielczość.
Demo Fast and Furious i to z zielonym wężem na początku ;-)
Powiem Wam, że dla mnie matryca VA prezentuje zdecydowanie lepszy obraz.
Bardziej żywy i ostry. IPS taki jakby "mleczny" i bardziej matowy.
Nie ma się co czarować, że z bliska nie widać różnicy na korzyść 4K, bo widać.
Więcej szczegółów, odcieni, kontury lepsze... to oczywiste.
Natomiast z odległości ok. 3,5-4m jak dla mnie nie widać różnicy między FHD a 4K!
W dodatku czerń bardziej smolista w W855. No i co najważniejsze cena...
75W855 stał za 11600 a 75XD8505 za 18000 :) Oczywiście można je kupić taniej ;-)
Moim zdaniem tylko VA. Przy okazji przyglądałem się też Samsungom i...
One podobają mi się chyba najbardziej ;-)
Jednak jak stał obok siebie 65'' i 75'' to mam już pewność, że u mnie musi wisieć ten większy :p
 

Darud

New member
Czy można trafić jeszcze nówkę sztukę tego modelu 75 cali, czy już tylko zwroty albo wystawowe modele, ktoś się orientuje??. Pozdrawiam.
 

wucash

Active member
Bez reklam
Ja kupiłem w połowie stycznia w MM na promo za 9800 "nówka sztuka nie śmigana" :D Jestem bardzo zadowolony
 

Darud

New member
A ktoś wie jak wejść w tym TV w menu serwisowe i sprawdzić ile godzin świecił. Wiem że funkiel nówka z kartonu oryginalnie zapakowana, tak naprawdę może pochodzić ze zwrotu :). Znalazlem oferte poniżej 10k PLN na polskie :) za 75 cali, więc nie mam zamiaru dopłacać za serie xd czy xe :). A może Kiki ma dobrą oferte z kalibracja w cenie :), wysyłka do NL to nie problem.
 

wucash

Active member
Bez reklam
W celu sprawdzenia ilości przepracowanych godzin, należy wejść do menu serwisowego. W tym celu wyłączamy telewizor na trybie analogowym (naciskamy "analog" i wyłączmy telewizor). Teraz kolejno na pilocie naciskamy:
"i+"
"5"
"Volume -" (Głośność - )
"Power ON" (przycisk włączający telewizor).

Pojawi się tabelka. Na samy dole będą znaki ułożone w: zzzzz-xxxxx-yyyyy.
Z - oznacza ilość przepracowanych godzin
X- ilość włączeń.
 

Darud

New member
Dzieki wielkie. Co to znaczy analog?? chodzi o zwykłe wyłączenie TV pilotem??, oraz rozumiem że na pilocie przycisk i+ jest jeden, nie widziałem pilota wiec nie wiem jak tam jest pooznaczany :).
 

wucash

Active member
Bez reklam
Dzieki wielkie. Co to znaczy analog?? chodzi o zwykłe wyłączenie TV pilotem??, oraz rozumiem że na pilocie przycisk i+ jest jeden, nie widziałem pilota wiec nie wiem jak tam jest pooznaczany :).

Ja po prostu wyłączyłem tv i zadziałało. Instrukcja skopiowana z forum na sony.pl :) Przycisk i+ jest jeden :)
 

Darud

New member
Mam okazje kupic ten TV za 2235 E ( 9700 zł ) , i sklep mieści się 6,5 km ode mnie :), a co najśmieszniejsze kilometr od magazynu SONY w Tilburgu :). Po dłuższym zastanowieniu nie ma sensu abym kupował TV 4k , bo oglądam go z 3,1m ( sypialnia ) i pewnie nie zobaczyłbym różnicy, mam PS 4 oraz nc+ i full HD mi wystarczy, smart TV - nawet nie wiem co to jest :), podpinam kompa kablem hdmi i mam wszystko. A i tak zanim wejdzie 4 K powszechnie to pewnie kupie do salonu jakiś 65" 4K bo akurat w salonie mam 2-2,5m do TV. W związku że już nie produkują tego telewizora to pewnie będzie ze zwrotu, ale chce zobaczyć ile czasu swiecil, i zrobie testy podświetlenia. Obecnie mam plazme Samsunga PS50b850 i mimo iż nie jest idealnie to mi to nie przeszkadza, z tym ze świeci równiutko bez duchów :) - pójdzie do salonu, a LG 42LB671V ( swoją drogą fajny TV ) pójdzie do pokoju dziecka. Tylko jeszcze szukam tego testu KIKI-ego co miał być pół roku temu i nie mogę znaleźć :).
 
Do góry