Sony KDL-75W855C

gilek1975

New member
Bez reklam
Nie kolego, tyle już zrobiłem dla Ciebie i Ci odpisywałem, że już mi się po prostu nie chce. Nie miej mi tego za złe, ale stąpasz po cienkiej linii i chyba wszyscy zrobili już wystarczająco dużo abyś podjął decyzję. Znam wiele osób którym też się nie przelewa, ale tak niezdecydowanej to nie widziałem nigdy. Owocnych zakupów (ciekawe jak długo jeszcze he he).
 

waszek_rmc

New member
A tak z czystej ciekawości, jak u was na 75 calach efekt DSE/banding? Na mojej wersji 65" jest lekko widoczny... ja to widzę, goście i żona nie:) ale co zostanie zobaczone, nie zostanie już "odpaczone" :)

Co lepsze, po ponad 2óch tygodniach, TV jakby się wygrzał i jest mniej widoczne..

A tak na marginesie, to zakupu nie żałuje. Wersja 65" jest super, a co dopiero 75....
 

gilek1975

New member
Bez reklam
Ja u siebie nie widzę żadnego bandingu ani efektu DSE, poza tym jak pisałem wcześniej mam naprawdę bardzo dobrze podświetloną matryce.
 

waszek_rmc

New member
No ja takiego szczęścia nie miałem, wybierałem w sumie z dwóch egzemplarzy i ten był najlepszy :) Z resztą, kupowałem go w cenie prawie hurtowej netto z 5 letnią gwarancją, więc za dużo nie wybrzydzałem. W testach widoczne jest trochę, ale też zależy jakie oświetlenie. Jednak jakość obrazu powala, mimo braku kalibracji (tryb kino pro), więc już się tym nie przejmuje.
wychodzi, że wersja 75 ma lepszą kontrolę jakości. Co więcej, gdy byłem wcześniej w SC, to gość mi powiedział, że direct led w sony, to nie jest typowe full led. Pomijając braku stref wygaszania, podobno tylko coś inaczej jest z luminoforem pod matrycą. Przez to, nie zawsze to podświetlenie może być równomierne, zaprezentował mi to wtedy własnie na wersji 75" bo taką mieli
 

galaxteck

New member
Kupiłem tv 65W855 i na szybko wrzuciłem materiały testowe, ogólnie jestem zadowolony, niestety doszukałem się martwego piksela, a banding wygląda mniej więcej jak poniżej. Chyba nie jest tak źle? Myślicie żeby porywać się na wymianę ze względu na piksel czy ten typ tak ma i mogę trafić jeszcze gorzej czy jest szansa, że nie będzie żadnego martwego?
EDIT:
Piksel chyba nie jest martwy, a trefny bo nie świeci ciągle na czarno tylko na czerwono i niebiesko z tego co udało mi się zauważyć, zależnie od koloru planszy testowej. Jak oceniacie banding?
 

Attachments

  • S1.jpg
    S1.jpg
    366 KB · Wyś: 99
Ostatnia edycja:

waszek_rmc

New member
Ja też mam jednego martwego na któreś z plansz testowych, w sensie nieaktywnego na jednym kolorze - ale w lewym górnym rogu, więc tymbardziej nic nie widać. A jaką masz datę produkcji?
Odnośnie bandingu/DSE to zdjęcie zawsze bardziej uwidacznia. Ja też mam trochę, ogólnie to oprócz plansz testowych i niekiedy w filmach przyrodniczych go widzę...
Już bardziej to wolę niż clouding, bo to już w ogóle przegięcie :)
 
Ostatnia edycja:

galaxteck

New member
Obawiam sie ze wymienie i bedzie gorzej :) A gdzie dokladnie po wejsciu w serwis jest dataprodukcji? I na jakich ustawieniach najlepiej sprawdzic clouding?
EDIT:
Produkcja z naklejki 05/2016.
 
Ostatnia edycja:

waszek_rmc

New member
Też miałem podejście takie jak Ty :)

Clouding na jakimś czarnym tle z białym napisem zobaczysz, w testowych jest chyba plansza z krzyżykiem. Generalnie, jak nie zauważyłeś, to już chyba nie znajdziesz.
Data produkcji na kartonie lub na naklejce z tyłu TV. Ja przykładowo mam czerwiec 2016
 

galaxteck

New member
U mnie data to 05/2016. Wlaczalem ta plansze ale na standardowych ustawieniach w trybie kino domowe i wszystko bylo ok, a czesto te modele maja jakos mocno zauwazalny clouding? Zeby i to mi nie doszlo :) ale chyba zaryzykuje z ta wymiana, najwyzej bede wymienial do skutku, w koncu to kilka tysiecy zlotych..
 

waszek_rmc

New member
Clouding teoretycznie można rozmasowac:) ale chyba rzadko się zdarza w tej wersji i jak nie ma to się nie pojawi. Odnośnie wymiany, to próbuj ;) Ale chyba bez DSE nie dostaniesz... To taka technologia. Nie wiem jak u ciebie jest to widoczne, u mnie teoretycznie w dwóch miejscach podczas wyświetlania obrazu. Ale jak to bywa, widzę tylko ja.. Ja wybierałem z dwóch egzemplarzy, brałem młodszego bo świeciły tak samo. Może ten co mam miał delikatnie mniejszy ten niechciany efekt, nie wiem. Teraz tak sobie sam wmawiam. Może mogłem wsiąść mniejszy model ;) Teść na 55w805 nie ma tego w ogóle, a tam jest krawędziowe podświetlenie... Jednak wole 65 ;). Poprzednio miałem 51 wiec jak już to sobie polepszyc


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

galaxteck

New member
U mnie banding widzi tez zona wiec chyba jest dosyc zauwazalny :) Dzis wymienie to dam znac czy jest lepiej :) 65 to dobry wybor, ja jeszcze 2 dni temu zwracalem 55X8507 bo byl za maly, a przesiadka byla z 42 i byl zdecydowany niedosyt.. tym bardziej, ze odleglosc mam ponad 3 metrow.. 65 jest super :)
EDIT:
Jednak postanowilem wstrzymac sie z wymiana tv :) Na wymiane i zwrot w sklepie jest 30 dni wiec przez weekend ocenie czy warto w ogole robic wymiane bo obraz jest naprawde ladny.
 
Ostatnia edycja:

galaxteck

New member
Jakie macie uchwyty na sciane do 65W855? A moze z wersji 75 tez pasuja jakies polecane? Jak tak patrze na aukcjach to jest tego mnostwo i rozrzut cenowy tez niezly, nie chce wydac duzo ale tez trafic na jakis slaby chinski produkt :/
 

waszek_rmc

New member
Jednak nie wymieniasz? ;)
Ja mam jakiegoś topora kupionego na Allegro za 250 zł 4 lata temu do plazmy. Maks 80kg obciążenie. Regulacja dół góra i prawo lewo.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

galaxteck

New member
Wymienilem! Nie napisalem :) Na 3 sztuki kazdy mial niesprawny piksel, ale ten co wzialem ma obok ramki wiec nie wpada w oko, a nawet w ogole go nie widac.. Jezeli chodzi o banding to jest o niebo lepiej.. obsluga byla pomocna i moglem podlaczyc dwa tv jednoczesnie i roznica naprawde mega widoczna golym okiem.. niestety kilka dni i juz przywyklem do wielkosci :)

P.S.
Uchwyt juz doszedl, wykonanie made in China ale jakosc naprawde niezla, jeszcze powiesic trzeba :)
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP

galaxteck

New member
Jutro postaram się zrobić zdjęcie i wrzucę.

Czy kabel zasilający można wymienić na dłuższy czy jest na stałe? Nie chce ciągnąc na siłę żeby nie urwać, a muszę puścić kabel w tunelu w ścianie i będzie za krótki. Przerabiać sam nie chcę, ewentualnie przedłużacz, ale potrzebuję płaski i znalazłem tylko coś takiego click!, ale obciążenie max. 2,5A, a zwykłe przedłużacze mają 10A, czy te 2,5A może być? Nie mogę nic w instrukcji znaleźć o zasilaniu.. :/
EDIT:
Tv 220-240V ~50Hz 230W, przedłużacz 250V i max. obciążenie 2,5A będzie ok? Czy musi musi być 10A? Kompletnie się na tym nie znam :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry