Sony KDL-55W809C Brak obrazu, dźwięk jest...

nagdob

Member
Bez reklam
Jeszcze raz posprawdzałem taśmy. Wszystko niby ok. Teraz jest już wieczór, więc można zauważyć, że po włączeniu TV ekran z czarnego (jak TV wyłączony) robi się minimalnie taki szarszy. Czyli pewnie jakieś zasilanie do niego dochodzi, ale obrazu niestety brak. Mam zdjęcia po kolei jak wymieniałem tcona. I film przy uruchomieniu. Powinno wystarczyć. Tylko jak tą reklamacje zgłosić? Od razu wysłać z powrotem tego tcona?
 

mmbb

Member
Jeszcze raz posprawdzałem taśmy. Wszystko niby ok. Teraz jest już wieczór, więc można zauważyć, że po włączeniu TV ekran z czarnego (jak TV wyłączony) robi się minimalnie taki szarszy. Czyli pewnie jakieś zasilanie do niego dochodzi, ale obrazu niestety brak. Mam zdjęcia po kolei jak wymieniałem tcona. I film przy uruchomieniu. Powinno wystarczyć. Tylko jak tą reklamacje zgłosić? Od razu wysłać z powrotem tego tcona?


Ja otworzyłem spór na ali, i wrzuciłem fim oraz opis. Zaznaczyłem zwrot pieniędzy w pełnej kwocie(nie odsyłałem bo trzeba zapłacić koszty przesyłki). Na następny dzień miałem info o zwrocie kasy.
 

mmbb

Member
Aktualizacja ruszyła dopiero po włożeniu pena do innego portu USB(HDD tego gdzie się nagrywa na dysk). Pendrive zaczął migać, ale przestał po ok 10 minutach. Dioda nie pulsowała, ani nie świeciła, a ekran był czarny(wyglądał jak by padł). Nacisnąłem power na pilocie i pokazał się ekran aktualizacji, potem dioda zaczęła pulsować. Po wgraniu oprogramowania tv działa. Muszę oddać pieniądze Chińczykowi. Karol, dziękuję Ci bardzo za pomoc. Życzę wszystkim miłego wieczoru! :)
 
Ostatnia edycja:

mmbb

Member
Niestety moja radość nie trwała zbyt długo....po dwóch godzinach wyłączyłem tv i znowu zaczęła migać czerwona dioda x5....:-(
 

nagdob

Member
Bez reklam
Przynajmniej u ciebie jest nadzieja. U mnie czarny ekran. Założyłem spór o zwrot kasy. Jeżeli będą zwracać kasę to zrobią zwrotny przelew na konto, z którego kasę dostali? Czy trzeba im podać konto do wpłaty?
 

mmbb

Member
Przynajmniej u ciebie jest nadzieja. U mnie czarny ekran. Założyłem spór o zwrot kasy. Jeżeli będą zwracać kasę to zrobią zwrotny przelew na konto, z którego kasę dostali? Czy trzeba im podać konto do wpłaty?


Jak robiłeś płatność przez PayU, to zwrot dostaniesz tak samo.
 

Karol1976

Active member
Bez reklam
Jak robiłeś płatność przez PayU, to zwrot dostaniesz tak samo.

To jednak coś nie tak z tym tconem , teraz byś musiał przelutować te elementy z dawcy na ten tcon ,
A masz na pewno wszystko spięte jak należy ?
Weś przeczyść taśmy ( koncówki ) które wchodzą w zamki i zobacz czy taśmy Flex końcówki nie są zaśniedziałe ? tak samo i taśmę od płyta - tcon
 
Ostatnia edycja:

nagdob

Member
Bez reklam
Można to zrobić alkoholem 100%??

Rano założyłem spór na Alie. Dałem 3 fotki i filmik przy uruchomieniu. Do tej pory nikt się nie odezwał.
 
Ostatnia edycja:

mmbb

Member
Karol, jak myślisz jest sens kupić na allegro jeszcze jeden t-con używany, ale oryginalny i spróbować go wymienić? Czy szukać jakiejś innej przyczyny?
 

nagdob

Member
Bez reklam
Tak , alkoholem i wacikiem , spokojnie odezwą się

Wyczyściłem delikatnie taśmy (3 szt.). Efektu żadnego, ale zauważyłem pewna zmianę. Przy włączonym TV zacząłem delikatnie dotykać taśmę tą, co idzie od tcona do płyty głównej, oczywiście od strony styku z płytą główną. W tym miejscu taśma nie ma żadnego zabezpieczenia, po prostu można ją włożyć lub wyciągnąć za taki plastikowy uchwyt. Podczas jej dotykania ekran zaczął jakby się włączać. Tzn. z czarnego robił się szary, jakby podświetlony, nie mniej jednak obrazu nie było. Czyżby to tasma?
Karol masz może taka taśmę?
 

Karol1976

Active member
Bez reklam
Wyczyściłem delikatnie taśmy (3 szt.). Efektu żadnego, ale zauważyłem pewna zmianę. Przy włączonym TV zacząłem delikatnie dotykać taśmę tą, co idzie od tcona do płyty głównej, oczywiście od strony styku z płytą główną. W tym miejscu taśma nie ma żadnego zabezpieczenia, po prostu można ją włożyć lub wyciągnąć za taki plastikowy uchwyt. Podczas jej dotykania ekran zaczął jakby się włączać. Tzn. z czarnego robił się szary, jakby podświetlony, nie mniej jednak obrazu nie było. Czyżby to tasma?
Karol masz może taka taśmę?

Ta taśma jak ja się wyciąga to należy wcisnąć po bokach takie dwa przyciski i ją się wtedy wybiera bo ona jest na takich zamkach , przy wkładaniu nie trzeba ale przy wyjmowaniu trzeba naciskać . Nie mam raczej takiej taśmy ,
 

nagdob

Member
Bez reklam
Ta taśma jak ja się wyciąga to należy wcisnąć po bokach takie dwa przyciski i ją się wtedy wybiera bo ona jest na takich zamkach , przy wkładaniu nie trzeba ale przy wyjmowaniu trzeba naciskać . Nie mam raczej takiej taśmy ,

Ale piszesz o taśmie od strony tcona, a nie od płyty głównej. Przy tconie rzeczywiście są takie zaczepy po bokach, które trzeba nacisnąć i wyciągnąć taśmę. Natomiast od strony płyty głównej taśma nie ma zabezpieczenia, jest na niej jakby taki plastik, za który się ją wyciąga.
Daję fotki.
 

Attachments

  • Taśma od strony płyty.jpg
    Taśma od strony płyty.jpg
    38 KB · Wyś: 45
  • Taśma od strony tcona.jpg
    Taśma od strony tcona.jpg
    30,5 KB · Wyś: 33
Do góry