Sony KDL-55W809C Brak obrazu, dźwięk jest...

mmbb

Member
Znalazłem w instrukcji serwisowej takie schematy, co należy sprawdzić gdy dioda miga na czerwono 5x:
 

Attachments

  • Schemat 1.jpg
    Schemat 1.jpg
    179,1 KB · Wyś: 58
  • Schemat 2.jpg
    Schemat 2.jpg
    203,2 KB · Wyś: 36

Karol1976

Active member
Bez reklam
Tak jak ci pisałem pobierz oprogramowanie wgraj na nowo i będzie widać , to są podstawowe rzeczy które wykonuje się na początku , Nie rozumiem takie podejścia . Nie uruchomi się z obrazem po tym zabiegu wtedy szuka się dalej . tak jak podają Chińczycy ( podmianka )

Widać że dwa elementy należy przenieść z dawcy na nowy , na jednym jest winbond a na drugim następna pamieć ten mniejszy element
 
Ostatnia edycja:

nagdob

Member
Bez reklam
Zobacz na tą aukcję, na której kupiłeś t-con:https://pl.aliexpress.com/item/3303...earchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_


Tu też jest zdjęcie, i jest napisane,że jak nie zadziała to trzeba coś zmienić w pokazanym układzie.....tylko tu jest pokazany inny układ scalony.

Rzeczywiście kupiłem u nich, ale na aukcji, na której kupowałem nie było tego rysunku, tzn. miejsca co trzeba zmienić.

Karol. Co do instalacji nowego oprogramowania. Na pewno tak zrobię, ale wydaje mi się, że to może nie wystarczyć. Niektóre parametry zaszyte są właśnie we flashu (hardware) i tego się nie obejdzie. To swoistego rodzaju sterownik, który wysterowuje pozostałe elementy TV. No chyba, że rzeczywiście instalacja softu od podstaw spowoduje także uaktualnienie pamięci. Zobaczymy, Jak nie, to wymiana układu. Mój tcon przeszedł już urząd celny, więc chyba niedługo przyjdzie.
 

Karol1976

Active member
Bez reklam
Rzeczywiście kupiłem u nich, ale na aukcji, na której kupowałem nie było tego rysunku, tzn. miejsca co trzeba zmienić.

Karol. Co do instalacji nowego oprogramowania. Na pewno tak zrobię, ale wydaje mi się, że to może nie wystarczyć. Niektóre parametry zaszyte są właśnie we flashu (hardware) i tego się nie obejdzie. To swoistego rodzaju sterownik, który wysterowuje pozostałe elementy TV. No chyba, że rzeczywiście instalacja softu od podstaw spowoduje także uaktualnienie pamięci. Zobaczymy, Jak nie, to wymiana układu. Mój tcon przeszedł już urząd celny, więc chyba niedługo przyjdzie.

Jak przyjdzie i włożysz , zobacz co będzie się działo ?
 

nagdob

Member
Bez reklam
Mam info z poczty, że go do mnie wysłali. Dziś powinien być, no może jutro. Nie mogę się doczekać. Zwłaszcza efektu...
 

nagdob

Member
Bez reklam
Tcon doszedł. Sukcesu nie ma, ale:
1. TV przed wymianą tcona wyświetlał jakieś tam pasy i był dźwięk ekranu startowego, tego co się konfiguruje system - tak było przed wymianą tcona.
2. Po wymianie tcona ekran jest czarny, dźwięk (muzyczka) ekranu startowego jest. Czyli jest tak jak było, tylko na ekranie nie ma nic, nawet pasów.
3. Postanawiam więc z powrotem włożyć stary tcon. Okazuje się, że także nie ma obrazu (czarny), ale dźwięk startowy jest. Nadmieniam, że przed wymiana tcona w tym stanie rzeczy obraz był w pasy.
4. Z powrotem wkładam nowy tcon i postanawiam wgrać soft od podstaw.
5. Wtyczka odłączona, pendrive z najnowszym softem w slocie USB1, kombinacja klawiszy Power + Volume minus, wkładam wtyczkę.
6. Nic się nie dzieje, ale po kilku sekundach zaświeca się zielona dioda. Puszczam klawisze z tyłu, dioda gaśnie i dalej nic się nie dzieje. Nic nie świeci. Nie wiem czy działa pendrive, bo jest bez diody.
7. Ponownie odłączam TV z sieci. Wkładam pendriva z diodą i powtarzam włączenie TV. Znów zapala się zielona dioda, puszczam klawisze i znów nic nie dalej nie mruga. Ani na zielono, ani na czerwono, ani na biało. Ale tym razem mruga dioda na pendrivie. Czyli może coś się dzieje, Nie wiem.
8. Poczekam do godziny i zobaczę.

Będę edytował ten post jak coś się zmieni.

Dodam, że tcon, który przyszedł ma co prawda identyczne symbole, ale są pewne różnice w budowie. Np. nie ma takiego małego białego złącza (chyba serwisowego).

Edit:
9. Po ok. 45 minutach sprawdzam. Dioda na pendrivie nie świeci. Włączam TV pilotem. Obrazu nie ma, muzyczka ekranu startowego jest. Czyli jest tak jak było.
Jakieś pomysły Karol?

Może po prostu zjechana jest jasność lub kontrast? Ale jak to zwiększyć, jak nie ma takich przycisków
 
Ostatnia edycja:

mmbb

Member
Witam ponownie, mam informację od zaprzyjaźnionego serwisu rtv, że nie działa to dlatego, że układ który zaznaczył Chińczyk do podmiany(oznaczony na płytce U401-odpowiedzialny jest za Panel ID) nie zgadza się w nowym t-conie z ID matrycy, i dlatego wyświetla błąd. Ta informacja jest porównywana z płytą główną, oraz z matrycą. Drugi z układów (U405 SPI) to jest druga pamięć, której raczej nie trzeba ruszać. Karol, masz rację, że można wgrać nowe oprogramowanie, które prawdopodobnie wprowadzi do tej pamięci parametry matrycy, jednak pewności nie ma. Podobno bezpieczniej będzie zaczytać pamięć z tej kości programatorem i wgrać ją do nowej. Dodatkowo jeszcze odpiąłem najpierw lewą taśmę od t-cona do matrycy, i po włączeniu połowa ekranu była biała, a na drugiej widać było część napisu sony, z drugą zrobiłem to samo i analogicznie druga połowa obrazu była biała. Później jednak dioda czerwona x5. Po odłączeniu obu taśm od tcona do matrycy nadal 5x czerwona. Błąd znika dopiero po odłączeniu t-cona od płyty głównej.
 

mmbb

Member
Tcon doszedł. Sukcesu nie ma, ale:
1. TV przed wymianą tcona wyświetlał jakieś tam pasy i był dźwięk ekranu startowego, tego co się konfiguruje system - tak było przed wymianą tcona.
2. Po wymianie tcona ekran jest czarny, dźwięk (muzyczka) ekranu startowego jest. Czyli jest tak jak było, tylko na ekranie nie ma nic, nawet pasów.
3. Postanawiam więc z powrotem włożyć stary tcon. Okazuje się, że także nie ma obrazu (czarny), ale dźwięk startowy jest. Nadmieniam, że przed wymiana tcona w tym stanie rzeczy obraz był w pasy.
4. Z powrotem wkładam nowy tcon i postanawiam wgrać soft od podstaw.
5. Wtyczka odłączona, pendrive z najnowszym softem w slocie USB1, kombinacja klawiszy Power + Volume minus, wkładam wtyczkę.
6. Nic się nie dzieje, ale po kilku sekundach zaświeca się zielona dioda. Puszczam klawisze z tyłu, dioda gaśnie i dalej nic się nie dzieje. Nic nie świeci. Nie wiem czy działa pendrive, bo jest bez diody.
7. Ponownie odłączam TV z sieci. Wkładam pendriva z diodą i powtarzam włączenie TV. Znów zapala się zielona dioda, puszczam klawisze i znów nic nie dalej nie mruga. Ani na zielono, ani na czerwono, ani na biało. Ale tym razem mruga dioda na pendrivie. Czyli może coś się dzieje, Nie wiem.
8. Poczekam do godziny i zobaczę.

Będę edytował ten post jak coś się zmieni.

Dodam, że tcon, który przyszedł ma co prawda identyczne symbole, ale są pewne różnice w budowie. Np. nie ma takiego małego białego złącza (chyba serwisowego).

Edit:
9. Po ok. 45 minutach sprawdzam. Dioda na pendrivie nie świeci. Włączam TV pilotem. Obrazu nie ma, muzyczka ekranu startowego jest. Czyli jest tak jak było.
Jakieś pomysły Karol?

Może po prostu zjechana jest jasność lub kontrast? Ale jak to zwiększyć, jak nie ma takich przycisków


Mój też nie ma tego białego złącza, problem z wgrywaniem oprogramowania może być taki, że w tv masz już to najnowsze oprogramowanie, które chcesz wczytać i dlatego go nie przyjmuje. Dioda nie miga Ci na czerwono po wymianie t-cona? Jak wysłałem Chińczykowi film jak zachowuję się tv po wymianie, to zwrócił mi kasę. Czyli chyba nie do końca te t-cony są sprawne.
 
Ostatnia edycja:

Karol1976

Active member
Bez reklam
Tcon doszedł. Sukcesu nie ma, ale:
1. TV przed wymianą tcona wyświetlał jakieś tam pasy i był dźwięk ekranu startowego, tego co się konfiguruje system - tak było przed wymianą tcona.
2. Po wymianie tcona ekran jest czarny, dźwięk (muzyczka) ekranu startowego jest. Czyli jest tak jak było, tylko na ekranie nie ma nic, nawet pasów.
3. Postanawiam więc z powrotem włożyć stary tcon. Okazuje się, że także nie ma obrazu (czarny), ale dźwięk startowy jest. Nadmieniam, że przed wymiana tcona w tym stanie rzeczy obraz był w pasy.
4. Z powrotem wkładam nowy tcon i postanawiam wgrać soft od podstaw.
5. Wtyczka odłączona, pendrive z najnowszym softem w slocie USB1, kombinacja klawiszy Power + Volume minus, wkładam wtyczkę.
6. Nic się nie dzieje, ale po kilku sekundach zaświeca się zielona dioda. Puszczam klawisze z tyłu, dioda gaśnie i dalej nic się nie dzieje. Nic nie świeci. Nie wiem czy działa pendrive, bo jest bez diody.
7. Ponownie odłączam TV z sieci. Wkładam pendriva z diodą i powtarzam włączenie TV. Znów zapala się zielona dioda, puszczam klawisze i znów nic nie dalej nie mruga. Ani na zielono, ani na czerwono, ani na biało. Ale tym razem mruga dioda na pendrivie. Czyli może coś się dzieje, Nie wiem.
8. Poczekam do godziny i zobaczę.

Będę edytował ten post jak coś się zmieni.

Dodam, że tcon, który przyszedł ma co prawda identyczne symbole, ale są pewne różnice w budowie. Np. nie ma takiego małego białego złącza (chyba serwisowego).

Edit:
9. Po ok. 45 minutach sprawdzam. Dioda na pendrivie nie świeci. Włączam TV pilotem. Obrazu nie ma, muzyczka ekranu startowego jest. Czyli jest tak jak było.
Jakieś pomysły Karol?

Może po prostu zjechana jest jasność lub kontrast? Ale jak to zwiększyć, jak nie ma takich przycisków


Zmień cały plik pobrany na pendraiwie na : upgrade_uploader
Jaki format pendraiwa ? plik na penie ma być sam bez żadnych folderów
 

nagdob

Member
Bez reklam
Pendrive z systemem plików FAT 32.
Fakt faktem, że miałem najnowsze oprogramowanie i takie samo chcę wgrać, dlatego mmbb ma chyba racje.
Karol. Czy mam zmienić nazwę pliku na "upgrade_uploader"? Bo nie za bardzo rozumiem.
 

Karol1976

Active member
Bez reklam
Witam ponownie, mam informację od zaprzyjaźnionego serwisu rtv, że nie działa to dlatego, że układ który zaznaczył Chińczyk do podmiany(oznaczony na płytce U401-odpowiedzialny jest za Panel ID) nie zgadza się w nowym t-conie z ID matrycy, i dlatego wyświetla błąd. Ta informacja jest porównywana z płytą główną, oraz z matrycą. Drugi z układów (U405 SPI) to jest druga pamięć, której raczej nie trzeba ruszać. Karol, masz rację, że można wgrać nowe oprogramowanie, które prawdopodobnie wprowadzi do tej pamięci parametry matrycy, jednak pewności nie ma. Podobno bezpieczniej będzie zaczytać pamięć z tej kości programatorem i wgrać ją do nowej. Dodatkowo jeszcze odpiąłem najpierw lewą taśmę od t-cona do matrycy, i po włączeniu połowa ekranu była biała, a na drugiej widać było część napisu sony, z drugą zrobiłem to samo i analogicznie druga połowa obrazu była biała. Później jednak dioda czerwona x5. Po odłączeniu obu taśm od tcona do matrycy nadal 5x czerwona. Błąd znika dopiero po odłączeniu t-cona od płyty głównej.

U401 - przelutowanie tego układu to góra 2 minuty , druga sprawa jak pisałem nie zawsze będzie tak że tcon zakupiony u chinoli będzie na 100% sprawny !!! Na 6 sztuk zakupionych , 3 okazały się dobre , .Ja bym wgrał oprogramowanie na nowo i wtedy by było widać ? Jak nie pomoże to lutowanie układów ( przerzucenie z jednego punktu na drugi punkt )
 

nagdob

Member
Bez reklam
Tak zrobiłem. Efekt jest ten sam. Tzn. po zapaleniu diody zielonej i puszczeniu przycisków nic nie świeci. Pendrive coś tam mruga. Na razie czekam.
 

mmbb

Member
Tak zrobiłem. Efekt jest ten sam. Tzn. po zapaleniu diody zielonej i puszczeniu przycisków nic nie świeci. Pendrive coś tam mruga. Na razie czekam.


Podczas wczytywania oprogramowania powinna chyba pulsować dioda, tak jest przynajmniej w instrukcji wgrywania na stronie Sony. Potem tv sam powinien się uruchomić i wyświetlić info o możliwości odłączenia pena.
 

Karol1976

Active member
Bez reklam
Tak powinno być pulsująca biała dioda to znak że wgrywa się oprogramowanie i czekać nic nie robić , proces zakończy się uruchomieniem tv
 

nagdob

Member
Bez reklam
Zmieniłem pendriva. Po wciśnięciu przycisków z tyłu TV i włączeniu wtyczki, od razu zaczęła mrugać biała dioda. Zapala się i rozbłyskuje. I tak w kółko. Zielonej nie było. Czekam.
 

nagdob

Member
Bez reklam
TV się uruchomił. Muzyczka jest, obrazu brak. Coś jest nie tak. Ale ze starym tconem też tak się zrobiło po powrotnej wymianie na stary, tak jak pisałem. Może jakieś taśmy nie łaczą?
 

Karol1976

Active member
Bez reklam
TV się uruchomił. Muzyczka jest, obrazu brak. Coś jest nie tak. Ale ze starym tconem też tak się zrobiło po powrotnej wymianie na stary, tak jak pisałem. Może jakieś taśmy nie łaczą?

Nie chce cię martwić i smucić ale takie są fakty że tcon to złom , jest nie sprawny , składaj reklamację z dowodami typu zdjęcia / film z problemem , opisz sytuację że przed wgrywaniem i po wgrywaniu na nowo oprogramowania jest dzwięk a nie ma obrazu
 
Do góry