Sony KDL-55W809C Brak obrazu, dźwięk jest...

Karol1976

Active member
Bez reklam
Właśnie to rozebrałem i z powrotem i będę składał od nowa. Wyczytałem gdzieś,że może to być problem z zasilaniem...Nie wiem dlaczego po wymianie działał(zrobiłem zdjęcia dla potwierdzenia) a teraz taka sytuacja :-( Zrobiłem teraz taki test: Odłączyłem taśmę t-cona od płyty głównej i włączyłem tv. Dioda już nie migała na czerwono i lekko podświetliła się matryca. Wyłączyłem zasilanie, podłączyłem ponownie taśmę, po ponownym uruchomieniu telewizor działa jak nowy. Boję się teraz go wyłączyć :) Nie wiem czy to nie jest wina taśmy, lub gniazda na płycie lub w t-conie.

Niech pochodzi tak na razie , nie powinno być problemu , może coś żle połączone było ?
 

mmbb

Member
Pochodził trochę bez problemu, wprowadziłem wszystkie ustawienia. Po wyłączeniu na pilocie i próbie ponownego uruchomienia znowu miga dioda na czerwono pięć razy.....nie wiem co jest nie tak
 

Karol1976

Active member
Bez reklam
Pobierasz oprogramowanie ze strony sony na dany model , wypakować na pendraiva , wyłącz tv , kable z gniazdka , pena w gniazdo tv z softem najnowszym , czekasz około 20 sekund , po tym czasie z tyłu naciskasz jednocześnie power + volume minus trzymać te dwa przyciski i jednocześnie wkładasz wtyczkę do gniazda zasilania , pojawi się powinna dioda biała i zielona , jak pojawi się zielona puszczasz te dwa przyciski i powinna pulsować biała dioda która sygnalizuje wgrywanie oprogramowania , nic nie robisz tylko czekasz aż proces sam sie zakończy i tv się sam uruchomi
 

mmbb

Member
OK, dziękuję. Mam tylko obawy, czy podczas wczytywania softu nie zacznie migać ta czerwona dioda i przerwie mi wgrywanie. Wtedy już w ogóle nie uruchomię tv. Czytałem, że kilku osobom tak się właśnie stało. Telewizor po uruchomieniu pokazuje logo SONY, zaświeca się dioda na biało, zaczyna ładować androida, po chwili przerywa ładowanie i zaczyna migać czerwona dioda 5x.



Dzwonię jutro do serwisu rtv, żeby to zdiagnozowali, a serwisu Sony nikomu NIE POLECAM, bo powiedzieli, że mam uszkodzoną matrycę, co jest oczywiście nieprawdą. Przy każdorazowej wizycie serwisanta przypilnujcie sobie, żeby zostawił potwierdzenie wykonanej naprawy i napisał co było wymieniane. Na te części i naprawę obowiązuje rękojmia 2 lata, a nie jak twierdzi serwis 3 miesiące. Oszukują ludzi w żywe oczy! Sony ma podpisane umowy na naprawy serwisowe z zewnętrznymi firmami, które wciskają klientom kit w czasie trwania gwarancji, a tym bardziej po jej zakończeniu. Tak bardzo wszyscy polecają TV Sony, ale nikt nie pisze o tragicznym serwisie tej firmy.
 
Ostatnia edycja:

nagdob

Member
Bez reklam
Z tego co tu teraz czytam widać, że wymiana tcona rzeczywiście naprawiła obraz. To już dobry znak. Czytam, że są problemy z diodą i uruchomieniem. Być może przeinstalowanie oprogramowania naprawi problem. Zobaczymy. Czekam na efekt. No i czekam na swojego tcona. Na Alie pisze, że 5 czerwca przejęła go linia lotnicza.

Edit.
Właśnie sprawdziłem na Alie i 9 czerwca moja przesyłka opuściła kraj wysyłki. Czyli w przyszłym tygodniu powinna być.
 
Ostatnia edycja:

mmbb

Member
Z tego co tu teraz czytam widać, że wymiana tcona rzeczywiście naprawiła obraz. To już dobry znak. Czytam, że są problemy z diodą i uruchomieniem. Być może przeinstalowanie oprogramowania naprawi problem. Zobaczymy. Czekam na efekt. No i czekam na swojego tcona. Na Alie pisze, że 5 czerwca przejęła go linia lotnicza.

Edit.
Właśnie sprawdziłem na Alie i 9 czerwca moja przesyłka opuściła kraj wysyłki. Czyli w przyszłym tygodniu powinna być.


Wymiana t-cona rzeczywiście przywróciła prawidłowy obraz. Zobaczymy, jak zachowa się Twój tv po jego wymianie. Może wtedy rozwiążemy ten mój problem wspólnie. Pozdrawiam, i czekam na info jak Ci poszło.
 

Karol1976

Active member
Bez reklam
OK, dziękuję. Mam tylko obawy, czy podczas wczytywania softu nie zacznie migać ta czerwona dioda i przerwie mi wgrywanie. Wtedy już w ogóle nie uruchomię tv. Czytałem, że kilku osobom tak się właśnie stało. Telewizor po uruchomieniu pokazuje logo SONY, zaświeca się dioda na biało, zaczyna ładować androida, po chwili przerywa ładowanie i zaczyna migać czerwona dioda 5x.



Dzwonię jutro do serwisu rtv, żeby to zdiagnozowali, a serwisu Sony nikomu NIE POLECAM, bo powiedzieli, że mam uszkodzoną matrycę, co jest oczywiście nieprawdą. Przy każdorazowej wizycie serwisanta przypilnujcie sobie, żeby zostawił potwierdzenie wykonanej naprawy i napisał co było wymieniane. Na te części i naprawę obowiązuje rękojmia 2 lata, a nie jak twierdzi serwis 3 miesiące. Oszukują ludzi w żywe oczy! Sony ma podpisane umowy na naprawy serwisowe z zewnętrznymi firmami, które wciskają klientom kit w czasie trwania gwarancji, a tym bardziej po jej zakończeniu. Tak bardzo wszyscy polecają TV Sony, ale nikt nie pisze o tragicznym serwisie tej firmy.


Albo masz wadliwy tcon , zdarza się coś wiem na ten temat , bo nie może tak być że raz działa a raz nie .
Wgrywanie na nowo softu nie pokaże błędy gdyż tv nie uruchomi się , tutaj śmiało możesz wgrywać , Ja bym spróbował jeszcze zamienić te taśmy FLEX co łączą matrycę z tconem, daj tą z prawej na lewa a lewą na prawą i zobacz jaki efekt będzie ? Przed zamianą poznacz Lewa . Prawa
Jakie sa dodatkowe oznaczenia na stikeże ?
 

mmbb

Member
Całe oznaczenie t-cona ze stikera to: TX-5555T23C28-618-JJZ89446-20. Zrobię jeszcze tak: odepnę taśmy z t-cona do ekranu i zobaczę czy po podłączeniu zasilania dioda przestanie migać na czerwono, wtedy będę wiedział, czy jest to wina t-cona, bo podejrzewam, że przepaliła się jakaś dioda w podświetleniu matrycy i robi zwarcie.
 
Ostatnia edycja:

mmbb

Member
Jak na razie wady matrycy nie można wyeliminować, a przez telefon, to żadna diagnoza. Nawet doświadczony technik nie zapewni Cię, że uszkodzony jest konkretny element, co najwyżej wskaże ten najbardziej prawdopodobny.


Potwierdzenie z wyszczególnionymi elementami, które wymieniono, jak najbardziej. Masz całkowitą rację. Co do dalszej części Twojej wypowiedzi - mylisz rękojmię z gwarancją. Co do zasady - rękojmia, to odpowiedzialność sprzedawcy i jej warunki określone są ustawowo. Gwarancja zaś jest odpowiedzialnością producenta, dystrybutora lub sprzedawcy - ale jej warunki określają wskazane podmioty. Jeśli gwarancja obejmuje np. okres dwuletni na wszystkie podzespoły urządzenia, to każda wymieniona część w okresie gwarancji podlega takiemu samemu zabezpieczeniu. Podobnie wymiana całego urządzenia na nowe - gwarancja biegnie od nowa.

Dla zainteresowanych:
https://prawakonsumenta.uokik.gov.pl/reklamacje/gwarancja/

Mam nadzieję, że nowy soft rozwiąże Twoje problemy. A za pomoc @Karol1976 przydałaby się na forum "łapka w górę"! ;-)
Oczywiście, że dam łapkę w górę, tylko powiedz mi proszę jak to mam zrobić :)
Co do gwarancji, która biegnie od nowa, to serwis Sony po wymianie płyty głównej nie przedłużył mi tej gwarancji, nie zostawili żadnego protokołu. Jak później zacząłem drążyć temat to się okazało, że na wymienioną płytę dali mi 3 miesiące gwarancji o której dowiedziałem się dopiero teraz.
 

Karol1976

Active member
Bez reklam
Całe oznaczenie t-cona ze stikera to: TX-5555T23C28-618-JJZ89446-20. Zrobię jeszcze tak: odepnę taśmy z t-cona do ekranu i zobaczę czy po podłączeniu zasilania dioda przestanie migać na czerwono, wtedy będę wiedział, czy jest to wina t-cona, bo podejrzewam, że przepaliła się jakaś dioda w podświetleniu matrycy i robi zwarcie.

Gdybyś miał przepaloną diodę na listwie led itp byś miał kod x 6 czerwona dioda a nie x 5 , Możesz sprawdzić odpinając od zasilacza taśmy podświetlenia wtedy ci dioda 6 razy mignie . Nagraj filmik złóż reklamację iż przedmiot jest uszkodzony z migającą 5x diodą tam gdzie kupiłeś i otrzymasz zwrot pieniędzy , jestem na 99% przekonany że tcon jest wadliwy

Mogłeś 2 sztuki kupić , na allegro jest dostępne do twojego modelu
 
Ostatnia edycja:

mmbb

Member
Złożyłem reklamację, Chińczyk przysłał mi zdjęcie i opis co mam zrobić, żeby zadziałało :) Napisał: Friends! Please replace this IC and install it
 

Attachments

  • Hff9564255d124cb68aeb9dc8335ae0e6E.jpg
    Hff9564255d124cb68aeb9dc8335ae0e6E.jpg
    169,5 KB · Wyś: 61

nagdob

Member
Bez reklam
Czyli rozumię, że musisz ze swojego tcona przełożyć ten układ i będzie git? A jak nie będzie? Wtedy nie odzyskasz kasy?.
 

mmbb

Member
Tak z tego wynika, że trzeba z oryginalnego t-cona przelutować ten układ i będzie działało. Prawdopodobnie chodzi o to, że płyta nie rozpoznaje nowego t-cona. Nie wiem co będzie, jak po podmiance dalej nie zadziała....
 

Karol1976

Active member
Bez reklam
Podmień , jak tak pisze ? było trzeba podać przy zamówieniu jaki model tv ? jaka matryca , jaki stary tcon ( symbole ) można dodać takie info . Mówiłem o tym . Nie podałeś , zostało wysłano na sztukę.
Lutownica Hotair , topnik i wymienione , pamiętaj aby odwrotnie nie przylutować , na znaki zwracać uwagę

Gdybyś podał parametry od razu przy zamówieniu , sytuacja by była taka iż : po włożeniu nowego tcona byś miał pulsującą biało pomarańczową diodę o czym by świadczyło iż należy wgrać nowe oprogramowanie i po ptakach by było , po wgraniu tv by już się odpalił
 
Ostatnia edycja:

mmbb

Member
Podmień , jak tak pisze ? było trzeba podać przy zamówieniu jaki model tv ? jaka matryca , jaki stary tcon ( symbole ) można dodać takie info . Mówiłem o tym . Nie podałeś , zostało wysłano na sztukę.
Lutownica Hotair , topnik i wymienione , pamiętaj aby odwrotnie nie przylutować , na znaki zwracać uwagę

Gdybyś podał parametry od razu przy zamówieniu , sytuacja by była taka iż : po włożeniu nowego tcona byś miał pulsującą biało pomarańczową diodę o czym by świadczyło iż należy wgrać nowe oprogramowanie i po ptakach by było , po wgraniu tv by już się odpalił
Karol, przy zamówieniu podałem wszystkie dane o których pisałeś, nawet zdjęcia mu wysłałem z tymi danymi matrycy, modelu itd. Podał mi nawet link do swojej aukcji, z której mam kupić, żeby pasowało. Po prostu olali te dane które podałem i wysłali to co mieli na stanie.
 
Ostatnia edycja:

mmbb

Member
Dzięki wszystkim. Kupiłem za 91 zł z rabatem 2$. Zobaczymy co i kiedy przyjdzie i czy zadziała. A kupiłem tu: https://pl.aliexpress.com/item/3303...earchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_


Zobacz na tą aukcję, na której kupiłeś t-con:https://pl.aliexpress.com/item/3303...earchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_


Tu też jest zdjęcie, i jest napisane,że jak nie zadziała to trzeba coś zmienić w pokazanym układzie.....tylko tu jest pokazany inny układ scalony.
 

Karol1976

Active member
Bez reklam
Na tym linku co podałeś to właśnie ten element to jest pamięć winbond - to jest w nim pamieć flash , podmień ten układ i zobaczysz co będzie się działo ?

Ja jednak bym na nowo wgrał oprogramowanie bez podmianki elementów z dawcy i wtedy by było wiadomo
 

mmbb

Member
Na tym linku co podałeś to właśnie ten element to jest pamięć winbond - to jest w nim pamieć flash , podmień ten układ i zobaczysz co będzie się działo ?

Ja jednak bym na nowo wgrał oprogramowanie bez podmianki elementów z dawcy i wtedy by było wiadomo


Czyli w tym układzie jest pamięć? Ten mam podmienić, którego opis przysłał Chińczyk? Czekam jeszcze na info z serwisu. W poniedziałek ma podjechać gość i sprawdzić co jest nie tak.

18943d1591986157t-sony-kdl-55w809c-brak-obrazu-dzwiek-jest-hff9564255d124cb68aeb9dc8335ae0e6e.jpg
 
Do góry